NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Kwi 01, 2015 9:31 pm
CIAZA I POROD
Autor Wiadomość
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pią Sie 10, 2007 10:38 am   

Wlasnie o Tobie myslalam :)
Dziecinka rosnie zdrowo i w poniedzialek bedzie miala 1 mies choc dla mnie to sie wydaje byc wiecej niz miesiac... :)
 
 
magrach
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 94
Skąd: Heerlen
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 12:01 pm   

:-) mam termin na sobotę ... a tu sie nic jeszcze nie dzieje ... tylko brzuszek opadł :-)
położna powiedziała że będzie duuuża dziewczynka
3majcie za mnie kciuki mamuśki :-)
_________________
nie ma zwykłych chwil....
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 1:03 pm   

.....i palce u nog! :)

margach, jezeli chcesz o terminie urodzic to... no coz, stymulacja sutkow ponoc najsuteczniejszym sposobem jest... :)
 
 
magrach
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 94
Skąd: Heerlen
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 1:33 pm   

no w mądrych gazetach pisze że sex tez jest skutecznym przyspieszaczem :-) ale nie da rady jak wszystko boli...
może spacery pomogą :wink:

Ps.bardzo się ciesię że jestem w ciaży ale jak dla mnie to już wystarczy :D
mam nadzieję że baby jest tego samego zdania i nie postanowi spędzieć extra 2 tyg. w brzuchu mamy :-)
_________________
nie ma zwykłych chwil....
 
 
Bizonek
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 80
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 3:10 pm   

moja Coreczka tez sie ociagala tydzien, a ja juz tak chcialam ja zobaczyc! nawet maz nie pomogl ;) i jak juz z tej tesknoty nie moglam wytrzymac, zaczelam masowac sutki. 5 godz. pozniej odeszly mi wody :) polecam ten sposob!! ;)
_________________
"Nawet w skrzypcach nie słyszymy strun, tylko pudło" (J. T.)
 
 
magrach
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 94
Skąd: Heerlen
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 9:13 pm   

no Twoja wypowiedź mnie przekonała :-) poczekam do piątku i zaczynam masować.. :-)
_________________
nie ma zwykłych chwil....
 
 
Bizonek
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 80
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 11:33 pm   

powodzenia!! daj znac jak poszlo. I pamietaj : sw. Gerard to patron ciezarnych, pomaga przy porodzie ;)
_________________
"Nawet w skrzypcach nie słyszymy strun, tylko pudło" (J. T.)
 
 
renia
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1
Wysłany: Pon Wrz 10, 2007 3:44 pm   Poszukuje poskiego ginekologa

Witam czy ktorasz was zna dobrego polskiego ginekologa w amsterdamie?,prosze o namiary.Pozdrawiam.
 
 
gosik 
Gaduła

Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 105
Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 10:54 am   

z tego co wiem- a szukałam mocno- to takiej osoby nie uraczysz w amsterdamie.
powoli wykruszają się dziewczyny ciężarne- rodzą małe piękne istotki, a ja mam przed sobą jeszcze tyyyle czasu- to dopiero 15tydzień. zazdroszczę wam :lol: teraz lecę do polski to porobię sobie badania takie "normalne" i pooglądam swoją kruszynkę na usg :lol:
_________________
gosik
 
 
Etiro 
Poczatkujacy

Dołączyła: 08 Wrz 2007
Posty: 24
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 1:51 pm   

mam termin na sobotę ... a tu sie nic jeszcze nie dzieje ... tylko brzuszek opadł :-)

jak to nic sie nie dzieje... przecież brzuszek opadł... a to oznacza, że za ok dwa tyg. bedzie poród... :D
 
 
 
Etiro 
Poczatkujacy

Dołączyła: 08 Wrz 2007
Posty: 24
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 2:19 pm   

Nie za bardzo jeszcze umiem tu się posługiwać wszystkimi obcjami z forum i czasami robię błędy...
ale jak to mówią na błędach się uczymy... :roll:

magrach.... 11 września to było akurat... to był czas na poród
Nie każda ciąza musi trwać 40 tygodni... 38 - 42 tygodnie jest cały czas normą....
Właśnie kiedy opadnie brzuszek to jest informacja,że to za ok 2tyg. dzidziuś wyjdzie na światło dzienne...

Więc kobiety nie denerwujcie się... na zapas :D
 
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Sob Paź 13, 2007 9:48 pm   

RobKAM, w pytaniach do poloznej pytalas o naciecie krocza...
Taka ciekawostka:
Kolezanka dala mi torbe pelna polskich gazetek (Dziecko, Mam dziecko, Mama i ja itp) i wlasnie tam czytalam dzis o nacinaniu krocza w Polsce, ze stalo sie to niezbyt popularne, ze rodzace w ostatnich czasach wola tego uniknac a nawet przynosza ze soba na porodowke jakies deklaracje ze sie nie zgadzaja na ciecie, ze po prostu wola "peknac" :)
Ale chyba duze tu ma znaczenie to ze wiekszasc tych pan pisze ze wczesniej duzo tam masowaly, nacieraly olejkami i ponoc to uchronilo ich od nacinan a pekaly zaledwie na jeden szew tak ze w kilka godzin karmily dzidziusie siedzac po turecku :)

Pamietam ze kiedys w Polsce naciecie to rutynowe zadanie - nacinano kazda niezaleznie czy byla tego potrzeba...
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Sob Paź 13, 2007 10:19 pm   

Renata,to pytanie o naciecie bylo od mojej znajomej,bo sie stresuje dziewczyna,ze jej nie natna i peknie do odbytu,gdzies sie naczytala.Ja w Polsce mialam naciecie i chodzilam po zeszyciu jak babinka ze dwa miesiace.Tutaj nie mialam ,peklam i po ponad godzinie juz latalam jak opetana.Ja jestem za tym,zeby nie nacinac.Jednak ja osobiscie slyszalam od mojej pani ginekolog w Polsce,ze jak sie peknie do odbytu to u jednej goi sie super a u innej moze byc tak ,ze do konca zycia bedzie miala problemy z ...wiecie czym.Mozna zrobic wtedy zabieg,ale ja chyba juz bym wolala byc nacieta niz taki zabieg,bleeeee. :D
MAGRACH,posprzataj mieszkanie i umyj okna,nastepnego dnia juz bedziesz parla kochana. :D
 
 
Etiro 
Poczatkujacy

Dołączyła: 08 Wrz 2007
Posty: 24
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Nie Paź 14, 2007 8:03 pm   

hehehe ... ale fajnie się złożyło właśnie dziś odebrałam poród koleżance i udało mi się uchronić Ją od pękniecia krocza... i to u pierwiastki... :026: ...
Ważne jest też prowadzenie porodu i oczywiście Renatko to co piszą kobiety w jakiejś gazecie... masowanie i smarowanie olejem też odpowiednio przygotowuje tkankę krocza... staje się ono bardziej elastyczne... a o to chodzi..
Jasne, że po takim porodzie bez pęknięcia jest super. :lol:
A RobKAM powiedz swojej znajomej aby się nie stresowała bo to właśnie jest jedną z przyczyn ściskania tkanki krocza w czasie porodu.. a przez to i pęknięć...
Porod jest fizjologią (czyli wydarzeniem u kobiet naturalnym.. :D ) i tu w Holandii dobrze o tym wiedzą...
Wiecie co powiedziała dziś ta moja kolezanka po porodzie?
-"...To wcale nie było takie straszne... " wiec po co martwić się na zapas?
 
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Nie Paź 14, 2007 10:07 pm   

Etiro, czyzbys byla polozna? :D

Opowiadaj jak bylo! :)

Ja rowniez doszlam do wniosku ze porod to jak najbardziej naturalna rzecz dla kobiety, oczywiscie zdarzaja sie jakies komplikacje ale nawet takie "naturalne rzeczy" jak przeziebienie rowniez moga zakonczyc sie antybiotykowo...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group