NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Pon Mar 11, 2013 6:58 pm
IND - gdzie najblizej?
Autor Wiadomość
nelly 
Super gaduła
Pani Viking :)

Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 205
Skąd: Uppsala
Wysłany: Śro Wrz 19, 2007 12:54 pm   IND - gdzie najblizej?

Witam,

Gdzie najblizej Utrechtu jest biuro IND? Poniewaz najwyzszy czas bym sie zglosila i umowila na spotkanie. Nie wiem, do ktorego biura zadzwonic, by sie umowic. Czy moze mam sie zglosic w Hadze? Czy moze podlegam pod konkretny IND-kantor? Mam wszystkie dokumenty, jestem zameldowana. Zostalo mi tylko IND.

Bede wdzieczna za pomoc.
_________________
Nell
 
 
wawka
Super gaduła

Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 202
Skąd: Haga
Wysłany: Śro Wrz 19, 2007 1:17 pm   

Nelly,
Jeśli jesteś już zameldowana w gminie to teraz musisz zadzwonić do IND i umówić się na spotkanie z ich pracownikiem. Numer telefonu 0900-1234561 (€ 0,10/minuta). Wtedy otrzymasz date i adres najbliższego dla Ciebie IND loket (biura) i powiedzą Ci jakie dokumenty masz ze sobą mieć. Bez uimówipnego spotkania raczej nie przyjmą, chyba że będą mieli pustki, co w Immifgratie kantoor rzadko się zdarza.

IND-loket znajdują się w Zwolle, Den Bosch, Rijswijk i Hoofddorp. Ale z tego co wyczytałam na stronie IND jesienią 2007 roku otwierają nowe m.in. w Utrechcie (dane ze strony IND). Sądzę więc, że skierują Cię do Utrechtu

Vanaf wanneer kunt u bij welk IND-loket terecht?

Utrecht Gebouw Dienst Burgerzaken data otwarcia: 24-09-2007
Arthur van Schendelstraat 500
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Wrz 19, 2007 1:17 pm   

najpierw trzeba zadzownic... 0900-1234561 (€ 0,10 per minuut) tam ci powiedza gdzie powinnas sie udac... i umowia cie na spotkanie...
 
 
nelly 
Super gaduła
Pani Viking :)

Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 205
Skąd: Uppsala
Wysłany: Śro Wrz 19, 2007 2:10 pm   

Dziekuje wam serdecznie za numer telefonu i za porady! Dzis zadzwonie i dodatkowo zapytam o to biuro ktore w Utrechcie otwieraja. Widze ze to na dniach. Pozdrawiam was goraco z Utrechtu!
_________________
Nell
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Śro Wrz 19, 2007 4:28 pm   

Nie wiem wiem Nelly czy masz prace czy nie. Ja jeststem w trakcie rozmow kwalifikacyjnych i kiedy dzwonilam do IND kazali mi najpierw poczekac az bede miala prace i potem przyjsc. To tylko taka mala wzmianka bo nie wiem w jakiej jestes sytuacji.
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Śro Wrz 19, 2007 4:54 pm   ind

ja tydzien temu umawialam znajomego w IND w Hadze nikt mnie nie pytal czy ma prace czy nie- najwazniejsze kontrakt na mieszkanie- dzis mial spotkanie , dostal pieczatke do paszporu i tyle, zadnych pytan o prace - moze to tez zalezy od miasta? nie wiem bynajmniej w Hadze nie pytali . pozdrawiam
 
 
nelly 
Super gaduła
Pani Viking :)

Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 205
Skąd: Uppsala
Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 12:17 am   

AnnaW napisał/a:
Nie wiem wiem Nelly czy masz prace czy nie. Ja jeststem w trakcie rozmow kwalifikacyjnych i kiedy dzwonilam do IND kazali mi najpierw poczekac az bede miala prace i potem przyjsc. To tylko taka mala wzmianka bo nie wiem w jakiej jestes sytuacji.


Podejrzewam, ze to nie bedzie mialo znaczenia, jesli mam kontrakt i jestem na utrzymaniu narzeczonego (Holendra), z ktorym mieszkam. Ale dziekuje za info. Jesli bedzie problem wytlumacze im sytuacje. Pozdrowienia!
_________________
Nell
 
 
nelly 
Super gaduła
Pani Viking :)

Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 205
Skąd: Uppsala
Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 12:18 am   Re: ind

agata napisał/a:
ja tydzien temu umawialam znajomego w IND w Hadze nikt mnie nie pytal czy ma prace czy nie- najwazniejsze kontrakt na mieszkanie- dzis mial spotkanie , dostal pieczatke do paszporu i tyle, zadnych pytan o prace - moze to tez zalezy od miasta? nie wiem bynajmniej w Hadze nie pytali . pozdrawiam


Dziekuje Agata. Jak sie umowie, dam znac co i jak zalatwilam :) Pozdrowienia!
_________________
Nell
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 7:43 am   

Ja tez mam inne wszystkie potrzebne dokumenty, kontrakt o mieszkanie, zameldowanie, itd. ale jak zadwonilam to pierwsze co wlasnie zapytalam o to, czy jak jestem poszukajaca pracy to moge przyjsc takze, powiedziala mi Pani ze mam przyjsc jak znajde prace i dzwonilam na ten nummer ktory jest podany na ich stronie 0900 i potem ne ich rzad numerkow...takze napisz Nelly czy zalatwilas wszystko po Twoim spotkaniu.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 6:52 pm   

nelly napisał/a:
Podejrzewam, ze to nie bedzie mialo znaczenia, jesli mam kontrakt i jestem na utrzymaniu narzeczonego (Holendra), z ktorym mieszkam. Ale dziekuje za info. Jesli bedzie problem wytlumacze im sytuacje. Pozdrowienia!


jesli jestes na utrzymaniu narzyczonego to pewnie beda chcieli wiedziec jakie ma zarobki...
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 11:19 am   

wczoraj rowniez dzwonilam do Ind w Hadze by umowic znajomego i potwierdze swoja poprzednia wypowiedz- nikt nie pytal mnie czy chlopak ma prace czy nie - wiec moze rzeczywiscie to zalezy od miasta?
ale mam dodatkowe pytanie- moze ktos z was wie- znajomi maja kontrakt na mieszkanie i chca wynajac jeden pokoj - mieszkanie jest przeznaczone na 6 osob a zameldowanych teraz sa 3 osoby i wlasnie moje pytanie idac do IND trzeba miec nowy kontrakt na mieszkanie od wlasciciela z ta jedna dodatkowa osoba czy ci majacy juz kontrakt moga go sami zameldowac?i moze on isc wlasnie z tym kontaraktem na ta rodzine ?
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Cze 04, 2009 5:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 9:20 pm   

agata napisał/a:
wczoraj rowniez dzwonilam do Ind w Hadze by umowic znajomego i potwierdze swoja poprzednia wypowiedz- nikt nie pytal mnie czy chlopak ma prace czy nie - wiec moze rzeczywiscie to zalezy od miasta?


dzisiaj dzwonilam do IND zeby umowic znajomych na dostanie verblijfsaantekenings(sticker)... prosze nie mylic z Immigratiekantoor na Stadhoudersplantsoen... potrzebne papierki to miedzyinnymi:
- majac wlasna firme trzeba wziasc ze soba wypis z KvK
- ubezpieczenie zdrowotne
- paszport

ze stronu IND:
U bent burger van de Unie en u wilt naar Nederland komen. U bent niet verplicht om u bij aankomst in Nederland te melden bij de Vreemdelingenpolitie. Om in Nederland rechtmatig als burger van de Unie te kunnen verblijven heeft u in ieder geval nodig:
* een geldig paspoort of ander geldig reisdocument
* voldoende middelen van bestaan
* een bewijs van ziektekostenverzekering
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 9:26 pm   

agata napisał/a:
znajomi maja kontrakt na mieszkanie i chca wynajac jeden pokoj - mieszkanie jest przeznaczone na 6 osob a zameldowanych teraz sa 3 osoby i wlasnie moje pytanie idac do IND trzeba miec nowy kontrakt na mieszkanie od wlasciciela z ta jedna dodatkowa osoba czy ci majacy juz kontrakt moga go sami zameldowac?i moze on isc wlasnie z tym kontaraktem na ta rodzine ?


mylisz teraz z Immigratiekantoor... do IND nie trzeba miec kontraktu o wynajecie mieszkania... to jest ci tylko potrzebne jak idziesz sie zameldowac do Immigratiekantoor na Stadhoudersplantsoen...

i nie osoba ta nie musi byc na kontrakcie... wystarczy, ze wlasciciel wyda zgode na dopisanie tej osoby pod tym adresem... jesli wlasciciel nie moze isc osobiscie to moze napisac, krotki list gdzie wyraza zgode na dopisanie tej osoby...
 
 
nelly 
Super gaduła
Pani Viking :)

Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 205
Skąd: Uppsala
Wysłany: Sob Wrz 22, 2007 12:18 pm   

Duuvelke,

A co z tym immigratiekantoor? czy to cos innego niz IND? tam tez trzeba sie zarejestrowac? teraz to troche mam namieszane w glowie. Jestem zameldowana w Utrechcie i mam dokument z Gemeente.

Pozdrawiam :)
_________________
Nell
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Sob Wrz 22, 2007 12:58 pm   

nelly napisał/a:
Duuvelke,

A co z tym immigratiekantoor? czy to cos innego niz IND? tam tez trzeba sie zarejestrowac? teraz to troche mam namieszane w glowie. Jestem zameldowana w Utrechcie i mam dokument z Gemeente.


taka jest porcedura w Hadze od maja... najpierw w immigratiekantoor a pozniej do IND... przed majem mozna bylo wszystko zalatwic w Immigratiekantoor..

In dit Immigratiekantoor (ondergebracht in het kantoorpand Stadhoudersplantsoen) zijn de volgende instellingen gevestigd:
* De Vreemdelingenpolitie
* De dienst Burgerzaken (basisadministratie)
* Het Haags Startpunt Nieuwkomers
* De Immigratie- en Naturalisatiedienst (Ministerie van Justitie)
* Het Ministerie van Buitenlandse Zaken, afdeling protocol

czyli w Hadze postanowili rozne odzialy z jakimi obcokrajowiec bedzie mial do czynienia przyjezdzajac do NL zamiescic pod jednym dachem... dzieki temu nie trzeba bylo biegac od jednego budynku do drugiego... niestety dla czlonkow EU to sie zmienilo...

a IND to Immigratie- en Naturalisatiedienst...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group