NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Pon Mar 11, 2013 6:58 pm
IND - gdzie najblizej?
Autor Wiadomość
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Śro Lis 21, 2007 1:28 pm   

Adresy IND w Holandii :

Zwolle
Zuiderzeelaan 43-51
8017 JV Zwolle

Utrecht
Gebouw Dienst Burgerzaken en Gemeentebelastingen
Arthur van Schendelstraat 500
3511 MH Utrecht

Rijswijk
Sir Winston Churchilllaan 293
2288 DC Rijswijk

Den Haag
Immigratiekantoor
Stadhoudersplantsoen 24
2517 JL Den Haag

Rotterdam
Stadswinkel Centrum
(ingang Doelwater)
Coolsingel 40
3011 AD Rotterdam

Eindhoven (*)
Rijksverzamelgebouw
"Hooghuis"
Keizersgracht 5
5611 GB Eindhoven

Den Bosch
Magistratenlaan 222
5223 MA 's-Hertogenbosch

Amsterdam
Orlyplein 143-157
1043 DV Amsterdam

Hoofddorp
Mercuriusplein 1
2132 HA Hoofddorp

* - dzwoniac pod nizej podany nr tel. i starajac sie umowic w Eindhoven informuja blednie, iz nie mozna tam tego dokonac.Nieprawda !!! Trzeba osobiscie sie udac do Eindhoven (w tej chwili przyjmuja nawet bez umawiania - malo kto o tym wie, iz przyjmuja w Eindhoven).Wiem, bo sprawdzalem na wlasnej skorze.

W celu rejestracji nalezy umowic sie dzwoniac pod numer telefonu - 0900 1234561 (10 centow/min).
Zglasza sie automatyczna sekretarka (opcje do wybrania)
Nalezy wybrac:
1 - holenderski
2 - angielski

Nastepnie informuje o kolejnych 5 opcjach.W przypadku wyboru jezyka angielskiego to interesuje nas opcja nr 3 (wcisniecie klawisza 3 spowoduje bezposrednie polaczenie z osoba kontaktowa)
Nastepnie trzeba juz tylko podac swoje dane adresowe (w celu otrzymania formularza (m.in. werkgeversverklaring) i umowic dzien spotkania.
Do czasu umowionego spotkania nalezy zaniesc formularz pracodawcy w celu jego wypelnienia.

Konieczne dokumenty do rejestracji w dniu umowionego spotkania w IND:
- wypelnione zaswiadczenie od pracodawcy o Panstwa zatrudnieniu (werkgeversverklaring)
tutaj mozna pobrac http://www.google.co.uk/s...klaring&spell=1 (pierwsza pozycja z wyszukiwarki google)
Po sciagnieciu interesuje nas TYLKO strona 11 (Bijlage werkgeversverklaring)
- Paszport/dowod osobisty
- Ostatni pasek wyplat (salaris/payslip/loonstrook)
- Dokumenty o ubezpieczeniu (dokument mowiacy o waznosci ubezpieczenia, najczesciej jest to pierwszy list z ubezpieczalni) plus czasami karta ubezpieczeniowa.

W ten sposob otrzymujemy sticker w paszporcie potwierdzajacy rejestracje w IND.

Powodzenia,

pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Sob Lis 24, 2007 4:02 pm   

Witam-co to jest za instytucja to IND?Do czego potrzebne są dokumenty z tej instytucji?Czy bez tego dokumentu nie można starać się o status rezydenta podatkowego w Holandii?Z góry dzięki za informacje.
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Nie Lis 25, 2007 2:12 pm   

IND to Immigratie en Naturalisatiedienst (holenderskie wladze imigracyjne)
Rejestracja w IND jest konieczna gdy ma sie zamiar przebywac na terenie Niderlandow dluzej niz 3 miesiace.
Dokument (sticker w paszporcie) z tej instytucji udowadnia legalny pobyt w Krolestwie Niderlandow.
Moze okazac sie przydatne w kontakcie z bankami, holenderskimi wladzami skarbowymi czy przy staraniu sie o zasilki,dotacje,stypendia czy pozyczki na studia.
Cytat:
Czy bez tego dokumentu nie można starać się o status rezydenta podatkowego w Holandii?

Nie wiem.Trzeba sprawdzic.Jednakze jezeli potencjalna osoba stara sie o certyfikat rezydenta podatkowego tego kraju (Holandia) a nie majaca dowodu, iz naprawde tutaj (w Holandii) przebywa to w prosty sposob przekresla swoje szanse na jego otrzymanie.
Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 7:34 pm   Nia mam paszportu.

Nie mam paszportu-mam tylko nowy dowód.W Holandii pracuję pół roku,mam meldunek.Czy mogę się zarejestrowaćw IND?A jak wygląda sprawa z holenderskim dokumentem tożsamości -jest możliwość otrzymać?
 
 
baba jaga 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 466
Skąd: Z klanu Nosferatu
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 7:44 pm   

Cytat:
Nie mam paszportu-mam tylko nowy dowód.W Holandii pracuję pół roku,mam meldunek.Czy mogę się zarejestrowaćw IND?

Odpowiedz na te pytania znajdziesz w powyzszych postach Janosika... :074:
Ostatnio zmieniony przez baba jaga Wto Sty 15, 2008 7:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
scandal 
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 19
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 1:37 am   

Poprawcie mnie jeżeli się mylę.
W IND należy się zarejestrować się jeżeli jest się w Holandii dłużej niż 3 miesiące, ale tylko w przypadku gdy pracuje się na kontrakcie bezpośrednio u pracodawcy. A jeżeli jest się zatrudnionym przez uitzendbureau to nie trzeba tego robić.
Nie do końca to rozumiem, albo za głupi jestem- czy to znaczy, że jeżeli pracujesz tu dłużej niż 3 miechy, a nie jesteś tam zarejestrowany i nie masz tej naklejki w paszporcie to władze Holandii mogą cie deportować (gdyby chcieli). Przecież w Holandii na stałe mieszkają tysiące Polaków, którzy nawet nie wiedzą co to jest ten IND. Sam się zamotałem. Czy ktoś mógłby napisać jak to jest. pzdr
 
 
amika 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 05 Lut 2010
Posty: 77
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 8:54 am   

scandal napisał/a:
Czy ktoś mógłby napisać jak to jest.

U wilt naar Nederland komen voor een verblijf van meer dan drie maanden. U heeft de nationaliteit van de EU, EER of Zwitserland. U moet zich inschrijven bij de Immigratie- en Naturalisatiedienst.- ze strony IND
przyjezdzasz do holandii na dluzej niz trzy miesiace, jestes z unii() to musisz 'zameldowac' sie/zglosic sie do IND
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 11:13 am   

jakis czas temu odwiedzilem z 10 sklepow z rtv, chcialem kupic na raty. Kontrakt bezposredni, meldunek ale bez IND. Nigdzie nie dostalem rat a w kilka miesiecy pozniej juz z IND i no problem. Wiec kredytodawca sprawdza obcokrajowcow w IND ktore to podlega ministerstwu sprawiedliwosci. Tak samo jak cos przeskrobalem tez cie sprawdza w IND i kredytu nie dostaniesz.
 
 
scandal 
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 19
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 11:53 am   

..ale pracować i przebywać na terenie Holandii nikt ci nie zabroni??
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 11:41 pm   

stroopwafel napisał/a:
jakis czas temu odwiedzilem z 10 sklepow z rtv, chcialem kupic na raty. Kontrakt bezposredni, meldunek ale bez IND. Nigdzie nie dostalem rat a w kilka miesiecy pozniej juz z IND i no problem. Wiec kredytodawca sprawdza obcokrajowcow w IND ktore to podlega ministerstwu sprawiedliwosci. Tak samo jak cos przeskrobalem tez cie sprawdza w IND i kredytu nie dostaniesz.

Z tymi ratami to zbieg okoliczności.Rejestracja w IND nie ma z nimi nic wspólnego.
 
 
amika 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 05 Lut 2010
Posty: 77
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 10:04 am   

scandal napisał/a:
..ale pracować i przebywać na terenie Holandii nikt ci nie zabroni??
jezeli jestes tutaj, (bez wzgledu na cel), dluzej niz trzy miesiace to mozesz miec problem. rejestrowac musza sie wszyscy. ze stronki IND
U kunt zich inschrijven als:
•werknemer.
•zelfstandig ondernemer.
•student.
•gezins- en familielid van een burger van de Unie als u zelf ook de nationaliteit heeft van een EU- of EER-lidstaat of Zwitserland.
•economisch niet-actief (voor overige verblijfsdoelen).
scandal, rejestracja sama w sobie nic nie kosztuje.
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 11:00 am   

Nie masz racji, Rejestracja w INd ma duzo wspolnego z kupowanie na raty. Sam sprzedawca mi to mowil. Jak napisalem wyzej IND podlega ministerstwu sprawiedliwosci i p.kiedy masz komornika za niezaplacone rachunki, maja wglad do tego, to pewnie taki odpowiednik polskiej czarnej listy i nie dostaniesz na raty!
 
 
scandal 
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 19
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 11:32 am   

Spoko- już rozumiem i sam na pewno tez zgłoszę się do ind. Chodzi mi o to, że ta sytuacja jest odrobinę śmieszna, bo większość "naszych ludzi", którzy wyjechali do Holandii przez polskich pośredników ma to gdzieś lub nie ma o tym pojęcia. No chyba ze się mylę? pzdr
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 12:10 pm   

Oczywiscie ze nie maja pojecia bo i po co jak wiekszosc tylko przelicza zarobiona kase i wysyla do Pl lub wraca po kilku miesiacach i tak w kolko powrot na kilka mies.itd.
Jesli masz dluzsze plany co do NL wazny jest meldunek a potem IND, pozdro
 
 
jule 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 18 Mar 2008
Posty: 63
Wysłany: Śro Mar 17, 2010 9:35 pm   list z IND

Dzis dostalam papiery do wypelnienia z IND.Jest tam formularz do wypelnienia-pierwszą strone ja wypisuje ,druga pracodawca-wszystko jasne.Ale przyslali tez jeszcze jedna kartke zatytuowna-VERKLARING.Nie wiem po co ona.

Ondergetekende

verklaart hiermee dat

gedurende 12 maanden onvoorwaardelijk kan beschikken over mijn inkommen tot voor haar van toepassing zijnde bijstandsvorm.

Wie ktos o co chodzi?
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group