NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Grupa wsparcia
Autor Wiadomość
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 5:11 pm   

Wiecie, ja obecnie jestem w Polsce na urlopie i powiem wam jedno - nie mam czasu sie nudzić. Już sie nawet opędzam od znajomych :twisted:
A w Holandii nudziłam sie tylko do momentu zanim znalazłam prace. Teraz mimo ze mieszkam w dziurze zabitej dechami smutne sa tylko weekendy i to jak nie mamy samochodu ;) .
Wraca juz niedlugo do was, do tego "depresyjnego kraju"(naprawdę az tak źle?????????) i uwierzcie mi - nie mam zamiaru sie nudzic.
Swoja droga jest tyle rzeczy które można robić w domu - nie mówiąc już o klikaniu na komputerze. Można czytać książki, można haftować obrazki (polecam - świetne na nudę), można zrobić porządek w szafach. Można wreszcie zapisać sie na siłownię, fitness, basen, kurs językowy lub inne podobne rzeczy na które brak czasu komuś kto pracuje. Pewnie mnie parę osob zlinczuje i powie ze na to trzeba kasy albo ze w waszym miescie nie ma nic takiego. Owszem to moze byc przeszkoda. Zgodze sie z tym.
To może poszukać wokół siebie osób potrzebujących? Zając sie dzieckiem sąsiadów czy tym podobne.
W ostateczności zawsze można wsiąść w pociąg i zwiedzić ten niewątpliwie piękny kraj.
Pozdrawiam wszystkich znudzonych :)
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
marlena zdziech 
Poczatkujacy

Dołączyła: 20 Cze 2007
Posty: 13
Skąd: Beek en Donk
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 6:54 pm   

Hera zgodze sie z toba ,bo i pierogi mozna kleic caly dzien tylko w grupie zawsze by bylo razniej :lol:
 
 
mroweczka 
Gaduła


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 18 Cze 2007
Posty: 192
Skąd: Loenen aan de Vecht
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 7:09 pm   

yourij
te zgrabne nogi(jak sam powiadasz) da sie ogolic :lol: :lol: I wtedy juz niczym sie nie wymigasz :wink: Bedziesz mial branie :wink:
_________________
You can't stop me
You can't break me
You can't reach me
You can't see me
You can try all you can
But you'll never defeat me!
 
 
 
maniszka
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 2
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 7:12 pm   

znudzenie to jeden problem, uwiązanie z dzieckiem w domu to rugi problem,
kto ma dzieci to wie, ze zawsze jest cos do zrobienia ale mi chodzi o to, zeby było coś dla siebie.
rozumiecie, kawka z koleżanką, jakieś zakupy, piwko ze znajomymi, kino w którym można coś obejrzec bez zgadywania o co chodzi itd.
:D
 
 
 
malgosiaxx
Gaduła

Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 138
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 7:16 pm   

Na brak obowiazkow nie narzekam,mam ich az za nadto.Ale to co innego niz samotnosc. :088: :088: :088:
 
 
Nika 
Poczatkujacy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Cze 2007
Posty: 40
Skąd: Friesland
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 7:17 pm   :)

Witajcie Dziewczyny!
Pogoda faktycznie depresyjna ( jestem z natury "zmarźlakiem" , więc ostre słowa mi się cisną na usta, gdy kolejny raz pada...) i faktycznie brakuje czasem polskiego towarzystwa. Ja mieszkam w rotterdamie i mam siostre w Antwerpii, to co prawda tylko ponad godzinke sta, ale obie pracujemy, a siostra się dziecka spodziewa , więc też czasu dla siebie nie mamy.
I tęsknię za polską TV...ile bym dała za kilka odcinków wcześniej tak przeklinanych seriali, eeehhh... i wybrać się na ploty dziewczyńskie :)


Męża też nie mam (jeszcze... ;) )... ale jakaś istota płci męskiej mi się tu pałęta...tyle , że nie w polskiej wersji językowej...podobno nie można mieć wszystkiego w życiu :) ...

Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!

Nika ( w tańcu bryka...)
_________________
"A baby is God's opinion that the world should go on"~Carl Sandburg
 
 
marlena zdziech 
Poczatkujacy

Dołączyła: 20 Cze 2007
Posty: 13
Skąd: Beek en Donk
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 7:34 pm   

Maniszka swietnie cie rozumiem. Ah jak ja mam nieraz ochote trzapnac drzwiami zostawic wszystko i nie przejmowac sie niczym ani nikim tylko wyjsc i miec wszystko w d.......
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 8:17 pm   

maniszka ja ciebie w zupelnosci rozumiem,na poczatku kazdy sie tutaj nudzi i czuje bardzo samotny , ale do wszystkiego idzie sie przyzwyczaic ja mam 3 dzieci i tez jest zawsze co robic ,maz wiecznie pracuje ,tez nie mam tutaj rodziny, ale za to 3 dni w tygodniu pracuje ,jedyna rozrywka :D mam fajne kolezanki,umawiamy sie na kawe ,na drinka i znam pare Polek zktorymi mamy bardzo dobry kontakt ,po prostu poznalam je w centrum handlowym ,nie wiem ile lat ma twoje dziecko ,bo jakdzieci ida do szkoly lub do swietlicy [peuterspelzaal],to wtedy sie poznaje wiecej ludzi,mozna sobie pogadac czekajac na dzieci , szkoda , ze tak daleko od siebie mieszkamy ,bo bym z checia umowila:sie z toba na kawe czy jakas lufe powodzenia :) :) :)
 
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 8:25 pm   

Dziewczyny!!!!!!!!
Naprawdę chyba nie jest aż tak źle. Wiem ze jestem niepoprawna optymistką, ale sama mam dwoje dzieci i wierzcie mi na słowo wiem co to znaczy siedzieć z nimi w domu bez pracy i znajomych. Ale potrafiłam sobie zorganizować czas tak, żeby nie odczuć nudy w swoim życiu.
Dziś dzieci maja po 10 i 7 lat. Z okresu ich niemowlęctwa pozostały mi haftowane obrazki i poszewki oraz ukończony kurs "Podstawy księgowości dla każdego" w ESKK.
Wiem że Holandia to nie Polska, gdzie każdy każdego zna, do każdej sąsiadki można iść na kawę itd.
Ktoś na forum proponował spotkanie. Uważam ze to jest świetny pomysł.
Jeśli macie dzieci w podobnym wieku to zyskacie podwójnie - wy koleżanki a wasze dzieci towarzyszy zabaw.
Jeśli nie macie dzieci - tez można sie spotkać, pogadać o modzie, o facetach, o nudzie.
To tylko kwestia organizacji i dogadanie sie kto do kogo przyjeżdża lub gdzie możemy sie spotkać i spokojnie porozmawiać.
Pozdrawiam
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
sakahet
Poczatkujacy


Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 15
Skąd: Lelystad, Dronten
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 8:44 am   Re: Grupa wsparcia

maniszka napisał/a:
Mieszkam na jakiejś totalnej wiosce w Loenen

Gdzie to Loenen???

Na nude i doly najlepsze sa spotkania! Mam na mysli real bo forum jest git ale to nie to samo.... Holandia wielka nie jest, zawsze mozna sie zjechac tych paredziesiat km!
_________________
Pozdrawiam

Asia
 
 
maniszka
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 2
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 9:26 am   

Kocham Was Dziewczyny!!!

Do Sakehet:
Właśnie się dowiedziałam, że do Loenen mam jeszcze 1200m, a ja mieszkam w Kerklanee, czyli wiocha na maxa. A tak generalnie, to do Weesp mam 10 km(w którym kiedyś pomieszkiwałam), do Hilversum 15 km ( w którym nie byłam), o ok 10 km do Marsseen ( w którym też nie byłam).
Rano jak się obudziłam, zobaczyłam, że owce, które były tu od początku mojego przyjazdu, gdzieś....... zniknęły....a było ich całkiem sporo. Czy to znak.

A co do jakiegoś spotkania to ja bardzo chętnie, ale do Hagi z półtorarocznym dzieckiem to będzie ciężko :( ale gdzieś bliżej :lol:
Buziaki na początek dnia :D :D :D
 
 
 
lumukanda 
Poczatkujacy

Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 19
Skąd: Wrocław/Amsterdam
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 11:04 am   

Hej dziewczyny :) matka jeszcze nie jestem, zona rowniez :) przyjechalam tutaj 3 miesiace temu i rowniez szukalam znajomych, teraz tez ich nie mam wiele i trudno mowic po 3 miesiacach o wielkich przyjazniach w tym kraju ale dzieki temu forum spotkalam 3 fajne babki i czasem lazimy po sklepach, gadamy o mniej lub bardziej waznych sprawach, a najwazniejsze jest to ze milo spedzamy czas :) )))

Dlatego prosze bardzo mi sie tutaj nie zalamywac :) przeciez Holandia to nie USA tutaj wszedzie jest blisko, a co najwazniejsze polaczenia sa tutaj rewelacyjnie zorganizowane. Tak wiec do dziela :) trzeba zorganizowac objazdowe przedszkole dla dzieci, a wy babeczki bedziecie mogly sobie spokojnie poplotkowac o waznych i mniej waznych sprawach.
Przeciez przyjechalyscie tutaj cos zmienic w swoim zyciu, aby bylo lepiej prawda... wiec 1 zasada nie nazekamy a robimy wszsytko zeby bylo lepiej :) ))))

Pozdrawiam Ewa
_________________
Wstrzymaj oddech, zamknij oczy, uwolnij słowa...
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 11:27 am   

Hej dziewczyny- oj, sorry yourij :oops: zapomnialam o tobie- wiesz wcale nie musisz byc umalowany by ktos cie podrywal , a nogi ...? no coz oglonone czy nie podobno ida na bok. wiec nie zamartwiaj sie tym tylko organizuj spotkanie - cos mi sie zdaje ze mogloby byc ciekawie i wesolo :034: :035: :030:
 
 
yourij 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączył: 27 Cze 2007
Posty: 19
Skąd: Myslovitz
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 1:49 pm   

sam na tyle kobiet ? jeszcze mi życie miłe :lol: ale sam pomysł spotkania może być całkiem fajny... zresztą chyba topic jakiś ku temu właśnie powstał...
 
 
sakahet
Poczatkujacy


Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 15
Skąd: Lelystad, Dronten
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 2:01 pm   

maniszka napisał/a:
do Weesp mam 10 km(w którym kiedyś pomieszkiwałam), do Hilversum 15 km (

i do centrum Amsterdamu 22 km! :twisted:
A w Amsterdamie Polakow do spotkan cala masa! :D
Do mnie to ok. 80 km, ale wlasciwie czemu nie, po pierwszej wyplacie moge podjechac!
_________________
Pozdrawiam

Asia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group