NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Reportaż -- chętni do wzięcia udziału!!
Autor Wiadomość
maniszka
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 2
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 3:13 pm   Reportaż -- chętni do wzięcia udziału!!

Kochani !!
Chcę napisać reportaż, o Polkach, które z różnych przyczyn przyjechały do Holandii, bądź to za mężem, lub miłości, pracą, karierą. Nieważne.
Kto chentny mi pomóc niech odpowie na pytania. Najlepiej chociaż w 2 zdaniach.
Wszystko jest oczywiście anonimowe, chcę opisać raczej mechanizmy.

Z góry dziękuję:

1. Jak długo jesteś w Holandii i co było impulsem do wyboru akurat tego kraju.
2. Z jakich powodów zrecydowałaś się wyemigrować?
3. Czy zamierzasz zostać na stałę, czy Holandia jest tylko przystankiem, czy zamierzasz wrócić do Polski
4. Czy gdyby nie sytuacja ekonomiczna w kraju zostałabyś w Polsce.
5. Czym zajmujesz się w Holandii

O odpowiedzi proszę na forum lub na priwa bede bardzo wdzieczna, na pewno zaoszczedzi mi to czasu.
Pozdrawiam gorąco
 
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 3:20 pm   

1- ponad 4 lata-dostalam 3 miesieczna wize pracownicza wlasnie tutaj.
2- obrazilam sie na kraj- bylo mi zle i postanowilam to zmienic
3- nie zamierzam wracac.
4- mnie nie tylko o sytuacje ekonomiczna chodzilo bo w Pl. nie narzekalam ale ogolnie- o kraj, prawa, zasady, polityke, ludzi
5- pracuje jako ZZp-ers. od 3 lat- robie wiele roznych rzeczy

Mam nadziejeze pomoglam . pozdrawiam
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
maniszka
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 2
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 3:29 pm   

bardzo pomogłaś Agato, dziękuję serdecznie :D :D :D :041:
 
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 3:37 pm   

Maniszka znalazlas sobie zajecie :D


a wiec w holandii jestem 2 i pol roku.Dlaczego tu przyjechalam bo mialam tu siostre i brata to wlasnie do nich postanowilismy przyjechac u siostry mieszkalismy, brat prace znalazl wkrecil mojego meza i tak nam sie tu zostalo . Z polski wyjechalismy bo mielismy male dziecko ja nie pracowalam maz na 3 zmiany za 1200 zl . Co do powrotu to mam mieszane uczucia po pierwsze gdybym miala w polsce mieszkanie to kto wie czy bym nie wrocila otworzyla wlasny interes jednak w dzisiejszych czasach w Polsce nic nie jest pewne i nie wiadomo jakby sie intrees rozkrecil . Obecnie ja nie pracuje ,a maz naZZP. Pozdrawiam
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
Ostatnio zmieniony przez Magda W Wto Wrz 25, 2007 4:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maniszka
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 2
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 3:46 pm   

dzięki wielkie im więcej opini tym bardziej wiarygodnie postaram sie napisać buziaki :D
 
 
 
Karola 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 39
Skąd: Haga / Szczecin
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 3:54 pm   

Witam.
Ja jestem w Holandii juz prawie 2 lata. o tym kraj zadecydowal przypadek, znajoma mojej cioci poszukiwala kogos na swoje miejsce ja au pair i tak jakos wyszlo ze przyjechalam. Jezeli chodzi o powod wyjazdu to tak naprawde ciekawosc, chcec zobaczenia innego kraju, podszkolenia jezyka itp, nie zamierzalam zostawac. Jednak los zarzadil inaczej hehe, po poznaniu mojego chlopaka zdecydowalam sie zostac na stale i jesli nic sie nie zmieni to bede tu jeszcze baaaardzo dlugo mieszkac, zreszta nawet jesli nie holandia to raczej napewno nie wrocilabym do Polski, chodzi jedynie oczywiscie o zarobki bo Polska to piekny kraj i mnostwo przyjaciol i wspomnien ale zadnych nadzieji na dobry zarobek. Obecnie w Holandii pracuje jako housekeeping w jednym z hoteli w Den Haag.
Pozdrawiam serdecznie
mam nadzieje ze to ci pomoze
a jak chcesz wiedziec wiecej to smialo pytaj
 
 
maniszka
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 2
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 4:02 pm   

Wielie dzięki, jak tylko uszereguje wiadomości i przyjdzie czas na porzerzenia jakiś wątków napewno się oddezwę
bużka :D :D :D
 
 
 
wawka
Super gaduła

Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 202
Skąd: Haga
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 4:07 pm   

No to i ja się wypowiem :)
1. Jak długo jesteś w Holandii i co było impulsem do wyboru akurat tego kraju?
W Holandii od 9 miesięcy. Przyjechałam tu za miłością (ale już po 3,5 latach związku na odległość)

2. Z jakich powodów zdecydowałaś się wyemigrować?
Ze względu na to, że mojemu obecnemu małżonkowi wolniej szła nauka polskiego, niż mi nauka niderlandzkiego. Mieliśmy już dosyć związku na odległość.

3. Czy zamierzasz zostać na stałę, czy Holandia jest tylko przystankiem, czy zamierzasz wrócić do Polski?
Narazie myślę o Holandii jako o przystanku. Chcielibyśmy bardzo wrócić do Polski. Ale może jeśli tu znajdę satysfakcjonującą pracę w zawodzie to już mniej będę chciała wracać :) . Zostawiłam w Polsce grono bardzo dobrych, długoletnich przyjaciół i rodzinę, a rodzina mojego męża nie należy do utrzymujących ścisłe kontakty, więc jakbyśmy do Polski wyjechali pewnie by specjalnie te kontakty nie ucierpialy ;) .

4. Czy gdyby nie sytuacja ekonomiczna w kraju zostałabyś w Polsce?
Na moją decyzję o wyjeździe z Polski nie miała wpływu sytuacja ekonomiczna. Pracowałam naukowo, uczyłam także w szkole średniej. Może nie za wielkie sumy, ale czułam się osobą spełnioną.

5. Czym zajmujesz się w Holandii?
Obecnie poszukuję intensywnie pracy. Wcześniej uczęszczałam na kurs niderlandzkiego, żeby się podszkolić i zwiększyć swoje szanse na tutejszym rynku pracy. Wydawało nam się, że ja prędzej znajdę pracę w NL niż on w Polsce. Ale okazało się, że znalezienie pracy dla osoby z moim wykształceniem i zawodem nie jest tu najłatwiejsze. Narazie jeszcze szukamy w NL, ale być może już niedługo :) .
 
 
nelly 
Super gaduła
Pani Viking :)

Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 205
Skąd: Uppsala
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 4:26 pm   

1. Od lipca, krotko jeszcze ale juz na zawsze. Przyjechalam z milosci do pol-Holendra pol-Norwega (po dlugiej rozlace). I ze zgorzknienia w zwiazku z sytuacja w kraju, do ktorego nie przynaleze ze wzgledu na obce pochodzenie.

2. Z wyzej wymienionych powodow. Jeszcze nie wiem, gdzie bedziemy mieszkac - czy w Holandii czy w przyszlosci przeniesiemy sie do Norwegii, ale na pewno nie wroce do Polski.

3. Zamierzam zostac na stale. Nie zamierzam wracac, gdyz moje przyszle losy sa zwiazane z moim narzeczonym i planujemy slub.

4. Watpie bym zostala w Polsce. Nie jestem polskiego pochodzenia. W Polsce sie urodzilam, chodzilam do szkoly i skonczylam studia - to wszystko. Nie jest to przystan moich marzen.

5. Poszukuje pracy w swoim resorcie, jednakze w Polsce mialabym mniejsze szanse (nikt nie chcial magister z dwoma fakultetami z wielu dziwnych powodow, ale to dluga historia). Ucze sie niderlandzkiego i zajmuje sie tym, co zazwyczaj - jestem grafikiem i pracuje glownie na zlecenie. I szukam studio dla nas, bo z tym naprawde jest ciezko. I czekam za angielskim odpisem jednego z moich dyplomow, by miec wszystkie dokumenty lacznie z CV pod reka.
_________________
Nell
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 4:26 pm   

No to ja Ci tez moge pomoc :)

1. Jak długo jesteś w Holandii i co było impulsem do wyboru akurat tego kraju.
7 lat temu, po liceum w Polsce chcialam sobie zrobic przerwe w nauce, przezyc jakas przygode, zrobic cos innego i pomyslec co bym chciala w zyciu robic i wyjechalam jako au pair wlasnie do Holandii. Holandia bo tak mi rodzice doradzili bo blisko jest do Polski. Ja osobiscie wolalam jechac do Irlandii, ale wtedy bylo ciezko dostac wize.

2. Z jakich powodów zrecydowałaś się wyemigrować?
Z nudow, mialam dosc mieszkania w malym miescie, bycia zdaym na rodzicow, chcialam byc niezalezna i przezyc cos fascynujacego i troche poszalec :)

3. Czy zamierzasz zostać na stałę, czy Holandia jest tylko przystankiem, czy zamierzasz wrócić do Polski?
Plan byl, ze po roku bycia au pair wroce do Polski i pojde na studia, ale jakos wszystko sie zmienilo i skonczylam studia w Holandii. Mysle, ze zostane w Holandii na stale.

4. Czy gdyby nie sytuacja ekonomiczna w kraju zostałabyś w Polsce.
Moj wybor nie mial nic do rzeczy z sytuacja w Polsce, nigdy nie pracowalam w Polsce, mialam 18 lat jak wyjechalam, zaraz po maturze.

5. Czym zajmujesz się w Holandii?
Szukam wymarzonej pracy i latam od rozmowy kwalifikacyjnej do rozmowy :)
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 4:48 pm   

1. Jak długo jesteś w Holandii i co było impulsem do wyboru akurat tego kraju?
Jestem w Holandii od 13 czerwca, przyjechałam w poszukiwaniu pracy. Zmotywował mnie kumpel, który tu pracował.

2. Z jakich powodów zdecydowałaś się wyemigrować?
Z powodów ekonomicznych - w Polsce brak perspektyw życiowych dla mnie i dla moich dzieci.

3. Czy zamierzasz zostać na stale, czy Holandia jest tylko przystankiem, czy zamierzasz wrócić do Polski?
Zamierzam zostać na stałe, tu mi sie bardzo podoba. Nie zamierzam wracać do Polski.

4. Czy gdyby nie sytuacja ekonomiczna w kraju zostałabyś w Polsce.
Wątpię czy zostałabym w Polsce. Chciałam wyjechać już dawno, teraz żałuję że tego nie zrobilam wcześniej.

5. Czym zajmujesz się w Holandii?
W chwili obecnej pracuje w Interchicken przez agencje pracy Covebo - pakuję kurczaki lub ich części na tacki - baaaaaardzo odpowiedzialna praca ;)
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 6:42 pm   

1. CHoc juz nie mieszkam w Holandii ale w Belgii ( ale mieszkam 20 km od granicy :lol: ) to jestem tu juz rok .
2. A tak przypadek przyjechalem tu jako au pair :D
3. Tak zamierzam zostac :D
4. Myśle ze tak
5. W Belgii prowadze Bed&Breakfast a wieszkosc gosci jest z Holandii :)
 
 
zabaco
Gaduła


Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 134
Skąd: vlissingen
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 6:50 pm   

.........
Ostatnio zmieniony przez zabaco Śro Wrz 26, 2007 3:43 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 8:15 pm   

1.jestem tutaj 16 lat , poznalam mojego meza w Polsce ,zakochalamsie ,spakowalam jedna torbe i przyjechalam do Holandii
2.po prostu moj maz nie chcial mieszkac w Polsce , a w holandii jest lepszy start dla mlodych ludzi
3. pare lat temu bym powiedziala,ze nie ,a teraz chcialabym ,moj maz i dzieci tez
4 u mnie nie chodzilo o sytuacje ekonomiczna ,ja mialam dobra i dobrze platna prace to byla wielka milosc
5 od 10 lat pracuje w bardzo duzej restauracji dla pracownikow ,pracuje 3 dni ,a reszte czasu poswiecam moim dzieciom :)
pozdrawiam
 
 
 
Magda B 
Poczatkujacy

Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5
Skąd: Friesland
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 8:52 pm   

1. 3m-ce, małżeństwo - 5lat na odległość wystarczy :roll:
2. ktoś musial ustapić, mężuś nie chciał w Polsce to ja przyjechałam tutaj ;)
3. narazie zostajemy - od kilku lat jestem zauroczona tym krajem
4. zrobiłabym tak samo
5. jeszcze nie pracuje ale mam nadzieje, że juz nie dlugo :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group