NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Reportaż -- chętni do wzięcia udziału!!
Autor Wiadomość
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Śro Wrz 26, 2007 4:01 pm   

he he he zabaco, mario jednak szybciej zauwazyl swoja pomylke i bez pomylki :)
 
 
zabaco
Gaduła


Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 134
Skąd: vlissingen
Wysłany: Śro Wrz 26, 2007 4:03 pm   

agata a mi jakis zasilek sie nalezy? :D nie mam dzieci, nie mam zony, wiec moze w holandii jest jakies prawo ktore mowi o zasilku dla takich jak ja :D
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Śro Wrz 26, 2007 5:37 pm   

Pewnie ze jest dla takich chyba wynosi cos kolo 800 euro na miesiac :P
 
 
marzanna
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 27
Skąd: haga
Wysłany: Śro Wrz 26, 2007 5:53 pm   

no pewnie ze tak do wypracowania i przekazania na fundacje ktora zaproponowales :shock: :P :twisted:
 
 
maniszka
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 2
Wysłany: Śro Wrz 26, 2007 6:12 pm   

Kochani i Kochane
Bardzo dziękuję za liczne odpowiedzi na moja prośbę, niektóre historie są bardzo ciekawe, cieszę się że także Panowie coś powiedzieli o sobie :wink: . Ciągle zbieram materiały, więc prośba o odpowiedzi na pytania jest wciąż aktualna.

Reportaż pisze na konkurs, więc za jego wydrukowanie nie jestem odpowiedzialna, ale będę się starać!!
 
 
 
mroweczka 
Gaduła


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 18 Cze 2007
Posty: 192
Skąd: Loenen aan de Vecht
Wysłany: Śro Wrz 26, 2007 6:13 pm   

Dolaczam :wink:

1) Jestem w Holandi od kwietnia 2006 roku i wyjechalam dzieki mojemu ojcu ktory jest tu 10 lat.

2) Dostalam lepsza oferte pracy niz mialam w Polsce.

3) Chcialabym tu rozpoczac studia, wiec jak narazie powrotu do Pl nie planuje, choc nie ukrywam ze moze na stare lata :wink:


4) Mozliwe ze tak..choc musialabym sie porzadnie zastanowic.

5) Jeszcze nie dawno bylam au-pair, obecnie sprzatam prywatne mieszkania.
_________________
You can't stop me
You can't break me
You can't reach me
You can't see me
You can try all you can
But you'll never defeat me!
 
 
 
marzanna
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 27
Skąd: haga
Wysłany: Śro Wrz 26, 2007 7:00 pm   Re: Reportaż -- chętni do wzięcia udziału!!

d
maniszka napisał/a:
Kochani !!
Chcę napisać reportaż, o Polkach, które z różnych przyczyn przyjechały do Holandii, bądź to za mężem, lub miłości, pracą, karierą. Nieważne.
Kto chentny mi pomóc niech odpowie na pytania. Najlepiej chociaż w 2 zdaniach.
Wszystko jest oczywiście anonimowe, chcę opisać raczej mechanizmy.

Z góry dziękuję:

1. Jak długo jesteś w Holandii i co było impulsem do wyboru akurat tego kraju.
2. Z jakich powodów zrecydowałaś się wyemigrować?
3. Czy zamierzasz zostać na stałę, czy Holandia jest tylko przystankiem, czy zamierzasz wrócić do Polski
4. Czy gdyby nie sytuacja ekonomiczna w kraju zostałabyś w Polsce.
5. Czym zajmujesz się w Holandii

O odpowiedzi proszę na forum lub na priwa bede bardzo wdzieczna, na pewno zaoszczedzi mi to czasu.
Pozdrawiam gorąco



1.w holandii razem z dziecmi mieszkam od roku, ale dwa lata jezdzilam tam i z powrotem(holandia-polska) co miesiac do pracy na czarno zeby uzbirac na lekararstwo dla mojego niepelnosprawnego syna i start w holandii;
2.nie bylo mnie stac na kupno lekarstwa do zaiplantowanej pompy baklofenowej 600 zl co miesiac to polowa moich polskich dochodow tutaj to lekarstwo jest w ramach ubezpieczenia, a co najwazniejsze pompa ktora trzeba niedlugo bedzie wymienic tez w ramach ubezpieczenia, w polsce "zebralam" 500,000 zl sama i z pomoca polsat dzieciom
3. do czasu az pomoc w polsce osobom niepelnosorawym i ich opiekunom bedzie taka sama jak w holandii, to chyba na stale
4. j.w
5. opiekuje sie moim ukochanym synem przesypiajac cale noce wreszcie
pozdrawiam marzena
Ostatnio zmieniony przez marzanna Śro Wrz 26, 2007 7:56 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
malgosiaxx
Gaduła

Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 138
Wysłany: Śro Wrz 26, 2007 7:12 pm   

Jak aktualne,to ja tez jeszcze :)
1.Przyjechalam tu 17 lat temu z 3letnim synem,wyszlam za maz za Holendra.
2.Maz mial tu prace i mieszkanie.
3.Chcialabym wrocic,ale nie wiem,czy znow tam bym sie od nowa zaklimatyzowala.Jestem rozdarta miedzy dwoma krajami.
4.Sytuacja ekonomiczna nie.
5.Jako samotna matka wychowuje synow,czasem opiekuje sie innymi dziecmi.
Ostatnio zmieniony przez malgosiaxx Wto Paź 09, 2007 7:54 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pupulek
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 3
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Wrz 26, 2007 8:01 pm   reportaz

Witam Cie bardzo serdecznie!
Ja mieszkam juz 6 lat w NL.
A co sklonilo mnie do tego,zeby tu przyjechac?
Lepsza i ciekawsza przyszlosc!!Po maturze zdecydowalam sie tu przyjechac.Bylam tu pare razy na wakacjach i bardzo mi sie tu spodobalo.W czasie tych wakacji zapoznalam bardzo fajnych ludzi,z ktorymi do dzis sie przyjaznie.
Przez te lata pracowalam w roznych zawodach,poczynawszy od as,dentysty,sekretarki,pracowalam rowniez w Ici Paris przez 3 lata-w branzy kosmetycznej itp.Takze pracy nigdy mi nie brakowalo.
Zarowno tu poznalam milosc mojego zycia,taze nie moge narzekac.
W tym momencie nie pracuje,opiekuje sie moja coreczka.
Mam nadzieje,ze Ci troszke pomoglam.
Poadrawiam goraco!!!
Magda.
_________________
''Madzia mowi''
 
 
pupulek
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 3
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Wrz 26, 2007 8:07 pm   reportaz

To ja znowu.
Zapomnialam dodac,czy chce wrocic do PL--nie absolutnie nie.Ale rowniez nie wiem ,czy chce zostac tu w NL na stale!Moj narzeczony pracuje w Shell-u,takze jest mozliwosc przeprowadzki do innych krajow.Nawet myslimy,by sie przeprowadzic do Kuala Lumpur w Malezji za pare lat.
Pozdrawiam,papatki!
_________________
''Madzia mowi''
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Śro Wrz 26, 2007 8:26 pm   

no to i ja:
1. 3,5 toku od maja 2004, mialam mozliwosc pracy - przyjechalam jako opiekunka do konkretnych rodzin na zmiane za kogos z rodziny (oppas, nie au-pair) przyjechalismy razem z mezem
2. ekonomicznych, bylismy pol roku po slubie, mieszkalismy u moich tesciow i mialam kiepsko platna prace, a maz tylko sezonowa, w zimie mial przestoje
3. zamierzam wrocic, wlasnie rozpoczynamy budowe domu, jesli wroce napewno bede pracowac na wlasny rachunek
4. pewnie tak, choc nie widze sie w obecnym systemie
5. obecnie opieka nad urodzonym tutaj synkiem, szukam tez pracy w zawodzie (grafik komp.)
 
 
 
hanys
Poczatkujacy


Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 34
Skąd: rotterdam
Wysłany: Śro Wrz 26, 2007 9:56 pm   

A więc;
1. W holandi jestem od 2000 roku
2. Dostałem propozycje pracy i jakoś tak się zgodziłem
3. Nigdy nie miałem zamiaru tu zostać na stałe.
4. Nie
5. Pracuje jako tokarz
_________________
"Dopóki nie użyłem Internetu nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
 
 
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Czw Wrz 27, 2007 8:17 am   

@ zabaco

a ty nie pracujesz, masz obywatelstwo holenderskie? to wtedy mozesz sie ubiegac o zasilek...

pozdr Agata
 
 
 
elka
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 5
Skąd: Amersfoort
Wysłany: Sob Paź 06, 2007 7:59 pm   

1.Jestem w Holandii przez 6 lat, moj maz jest Holendrem.
2.Jak para jest z dwoch roznych krajow to zawsze bedzie trudno wybrac ktory. Ja sie szybciej dostsowywuje niz on.
3.Chetnie wroce do Polski jak przejde na emeryture, to mam jakies 30 lat do przczekania.
4.Moj wyjazd nie mial nic wspolnego z sytuacja ekonomiczna w kraju. Wrecz przeciwnie, nie jestem pewna gdzie mialam lepiej.
5.Prowadxe z mezem bar i restauracje.
 
 
AnkaL 
Poczatkujacy

Dołączyła: 17 Wrz 2007
Posty: 49
Skąd: Oldenzaal
Wysłany: Pon Paź 15, 2007 4:38 pm   Re: Reportaż -- chętni do wzięcia udziału!!

Witajcie, no to teraz ja ±'


1. Jak długo jesteś w Holandii i co było impulsem do wyboru akurat tego kraju.

Wczesniej bywalam na krotko, od sierpnia-wrzesnia tego roku mieszkam tutaj. W 2006 poznalam Holendra, a zwiazek na odleglosc nie mial dla mnie sensu.

2. Z jakich powodów zdecydowałaś się wyemigrować?

Mialam mozliwosc wyjazdu z kraju bez rezygnacji z zawodu w Polsce. Ten rok traktuje jako testowy. Potem bedzie trzeba zadecydowac. Nie mam tu pracy, wiec troche mnie to martwi.

3. Czy zamierzasz zostać na stałę, czy Holandia jest tylko przystankiem, czy zamierzasz wrócić do Polski

Nie zdecydowalam jeszcze ostatecznie. Kraj mi sie podoba. Oczywiscie tesknie do rodziny, znajomych, to jasne. Nawet jak sie nie prowadzi b. intensywnego zycia towarzyskiego w kraju, to jest swiadomosc, ze do kolezanki masz rzut beretem. Nie trzeba planowac odwiedzic na pol roku naprzod.

4. Czy gdyby nie sytuacja ekonomiczna w kraju zostałabyś w Polsce.

W moim przypadku troche mnie ogranicza rodzina faceta )ma dzieci z poprzedniego zwiazku'. W Polsce zylam skromnie, ale na luzie. Nie brakowalo mi pieniedzy. Nie wyjechalam ze wzgledu na sytuacje ekonomiczna. Moj facet jest dosc elastyczny, na poczatku deklarowal ze moze mieszkac w Polsce. Nie wiem jeszcze, jak to bedzie.

5. Czym zajmujesz się w Holandii

Nie pracuje, rozgladam sie za jakims zajeciem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group