NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Blokada na kole i nalepka na szybie STOP
Autor Wiadomość
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 4:40 pm   

A co maja zrobic osoby,ktore przyjezdzaja w odwiedziny?Na platnym dostaja mandat bo knipa nie maja a jak postawia ulice dalej,gdzie sie nie placi to rano maja poprzebijane opony,realia u mnie na ulicy.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 4:53 pm   

RobKAM napisał/a:
A co maja zrobic osoby,ktore przyjezdzaja w odwiedziny?

sama juz dalas sobie odpowiedz po pierwsze przyjezdzaja w odwiedziny wiec osoba odwiedzana wie ze taki parking jest platny przez chip/knip i np. placi za nich a pudzniej rozliczaja sie w gotowce , drogie wyjscie postawic 2 ulice dalej , i niestety konsekwencje sa jakie sa ale od czego jest ubezpieczenie od wandalizmu ???
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 4:54 pm   

Bo to bylo rzeczywiscie pytanie raczej retoryczne baileys...
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
aknairam 
Gaduła nad gadułami :-)
mari(an)ka


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 409
Skąd: śląskie
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 6:12 pm   

baileys prosze Cie !! Nie mowimy tu o ,,blachach imigrackich ,,jak to nazywasz ,tylko o blokadzie kół ,ktorej nikt z doskoku nie robi bez wyraznego powodu Bo przeciez nikt nie zablokuje kół mojej kochanej siostrze ,ktora przyjedzie tu na tydzien (RobKam o tym pisała)
Nie jestem tu Bron Panie Boze za tym zeby łamac jakiekolwiek prawo ,ale przypominam ze przyjezdzając tu 10 lat temu wiele sie praw nałamało zeby stanąc na nogi !!(myśle ze tu sie ze mna zgodzisz )

kłamstwem daleko nie zajedziesz ale prawdą z miejsca nie ruszysz !!!!

aha !!! dla scisłosci mam niebieską blache i czarne napisy --(pisałam juz ze dostałam upomnienie bo ja nie załozyłam blokady :033: )
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 6:31 pm   

aknairam,
Cytat:
Nie jestem tu Bron Panie Boze za tym zeby łamac jakiekolwiek prawo ,ale przypominam ze przyjezdzając tu 10 lat temu wiele sie praw nałamało zeby stanąc na nogi !!(myśle ze tu sie ze mna zgodzisz


Nie wiem dlaczego tak uparcie to twierdzisz ? absolutnie sie z tym nie zgadzam
nie wszyscy ktorzy tu przyjechali nawet 15 lat temu
lamali prawo ,by stanac na nogi ....
:029:
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 6:42 pm   

aknairam, Jak przeczytasz jeszcze raz moj post bez uprzedzen to moze zobaczysz ze ja nie pisze o przyjezdnych ktorzy sa tu na wakacjach
baileys napisał/a:
... Pracujesz tu , mieszkasz tu jezdzisz po tych drogach tak samo jak holendrzy to plac tak jak i oni za parkingi , plac podatek drogowy .

W latach w ktorych przyjechalam nieliczni byli na ilegalu obowiazkiem bylo sie zameldowac w vremdlingendienst . Ja jak wyjezdzalam nie jechalam w ciemno jak to robi wielu teraz.I o bron Boze nie powiem ze sie kiedys nie lamalo przepisow. Kiedys tez sie naciagalo prawo. Ale wybacz co teraz sie wyrabia i co robia rodacy przekracza wszelkie granice.A zeby stanac na nogi wcale nie musisz kretaczyc , cwaniakowac czy lamac jakiekolwiek prawo.Dlatego nie zgodze sie z twoim zdaniem
aknairam napisał/a:
Nie jestem tu Bron Panie Boze za tym zeby łamac jakiekolwiek prawo ,ale przypominam ze przyjezdzając tu 10 lat temu wiele sie praw nałamało zeby stanąc na nogi !!(myśle ze tu sie ze mna zgodzisz )

Ja by stanac na nogi musialm ciezko pracowac na swoje "centy "nie jezdzilam na polskich blachach bo bedzie taniej , mialam rower (pozyczony ) i wstawalam o 04.00 zeby na 6 dojechac do pracy .

[ Dodano: Pon Kwi 27, 2009 6:43 pm ]
P.S. ze jezdzisz TAXI nie znaczy ze mozesz wszedzie zaparkowac bo musisz zrobic np :zakupy czy cos zalatwic
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Kwi 27, 2009 6:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 7:23 pm   

owszem lamalo sie i zawsze znajda sie tacy ktorzy beda je lamac- ale kiedy to sie robi trzeba pamietac, ze moga byc wyciagniete kondekwencje tego, a nie biadolic jak zle nas traktuja i dyskryminuja. mnie tez zdarzylo sie zaparkowac na kilka minut na kopercie konsekwencja ntego byl mandat - o ile dobrze pamietam 130e- i owszem zal bylo kasy - ale zaplacilam za swoja glupote i zlamanie przepisu- liczac na lut szczescia. i wiem, ze wielu rodakow na holenderskich blachach sie pilnuje,nawet jesli zdarzy sie zlamac przepis to maja swiadomosc ze poniosa tego konsekwencje a na polskich? no coz- czesto slysze
>> i tak mnie nie namierza.-<<wiec...? dla mnie tu przemawia cwaniactwo i tyle
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
aknairam 
Gaduła nad gadułami :-)
mari(an)ka


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 409
Skąd: śląskie
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 7:41 pm   

wiadomosc do Gochny Nie trzymam sie uparcie tego ze WSZYSCY łamali prawo ale w wiekszosci przypadkow tak było (czytałam to na tym forum) Sam pobyt nielegalny juz był łamaniem prawa,ukrywanie sie ,praca na czarno itd ...A dzisiaj to zauważam ze gdyby nie te ,,
białe ,, blachy to wszystko inne dałoby sie zniesc !!! :033:
A jeszcze dopisze cos co moze obnizyc nam cisnienie (zmałpowałam od kogos bardzo mi sie spodobało)
Racja jest jak dupa ,kazdy ma swoja :033:
Ostatnio zmieniony przez aknairam Pon Kwi 27, 2009 7:52 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 9:20 pm   

aknairam napisał/a:
A dzisiaj to zauważam ze gdyby nie te ,,
białe ,, blachy to wszystko inne dałoby sie zniesc !!!

to nie tylko te biale blachy . To caly styl bycia i metalnosc tego pokolenia. Nie mowie ze jestem stara sliwa . Ale ludzie ktorzy teraz tu przyjechali /przyjerzdzaja, powiedzmy nowe pokolenie, ma inne podejscie do zycia i inne wartosci .
A raczej zadko maja jakie kolwiek wartosci procz "wartosc waluty ". Oczywiscie ze sie kiedys kombinowalo jak tu przezyc od 1-go do 1-go ale nie kretaczylam na meldunku, na dodatkach , ulgach itd.i uwoez mi bez kretactw i cwaniakowania mozna sie cos dozyc.Moze i jestem ze starszego stempla ale znam swoje normy i wartosci (i nie mowie tu o euro) i oczywiscie mi sie zdazy auto postawic gdzies gdzie byl zakaz ale dostajac kleme czy mandat za to nie jecze ze ..... nas polakow to szykanuja , dyskryminacja ............
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Kwi 27, 2009 9:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 9:43 pm   

Ale dyskusje na temat naszego narodu prowadzicie juz na wszytskich mozliwych watkach,niedlugo na kulinarnym bedzie udawadniane,ze Polacy sa gorszymi kucharzami oczywiscie nie biorac pod uwage starszego pokolenia,ktore jest przeciez swietne we wszystkim hehe...(zarcik)
Ja niestety kombinowalam,glownie dla "waluty" jak to baileys okreslila.Pracowalam na czarno,bo nie bylo mozliwosc zatrudnienia,uciekalam przed kontrola miedzy plantami,coz takie czasy byly,fajnie powspominac ale po latach bo wtedy mi do smiechu nie bylo a wrecz przeciwnie .Na dodatkach nie oszukiwalam,bo chyba nawet nie mozna specjalnie,chyba ze jest sie pania W to nie ma rzeczy niemowliwych.Mieszkalam w 15 osob na mieszkaniu i to na czarno,bo nikt Polaka by nie zameldowal i nikt mieszkania by mu nie wynajal a bylismy chyba we wszystkich agencjach wtedy.Teraz jednak zyje normalnie,nawet jak mam walute to ona juz tak sie dla mnie nie liczy mocno,mam tez inne wartosci dzieki niej,bo mnie na ksiazki stac i na wyjscie do kina.Takie czasy,ze tylko bogaty powie,ze kasa sie dla niego nie liczy i forsa szczescia nie daje,smiechu warte.. .Wsio powyzej pisane z przymruzeniem oka oczywiscie!

Baileys,troche podlamalas mnie ta ostatnia opinia,bo nie sadze,ze wszyscy sa tacy jak piszesz .Ja domyslam sie co masz na mysli,bo niestety mam przyjemnosc pracowac a ludzmi typu-":he,dzisiaj piatek to trza se kreche wciagnac w nosa i opi...lic flache hehe",ale jednak za bardzo uogolniasz.Rozumiem,ze mialas fatalne doswiadczenia,ale pare osob moglo poczyc sie malo fajnie po przeczytaniu tej opinii.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 4:44 pm   

Dziewczyny powyzej- a ja mysle ze obie macie racje ja mysle i tak jak baileys i jak Robkam - owszem kombinowalo sie - bo nie moznabylo inaczej i tu sie zgadzam z Robkam w 100% - przezylam to samo co wy- zreszta jak wielu Polakow z tamtych czasow- i kazdy kombinowal- bo zyc trzeba bylo-.
Ale Robkam - mysle, ze Baileys nie o to chodzilo- zapewne ona tez musiala kombinowac by przetrwac , by sie usamodzielnic.
Chodzi natomiast o to, ze od dawna juz nie trzeba kominowac, mozna tu zyc legalnie, pracujac, uczac sie, mieszkajac i to wlasnie da nam kraj, w ktorym kiedys musielismy kombinowac- ale nastaly czasy, ze mozna bylo przestac.
wiem ze ty , baileys , ja i wiele osob wlasnie tak zrobilo- dlaczego? poniewaz tutaj stworzylismy sobie dom- tutaj chcemy zyc, tutaj mamy prace, mieszkania. i niepotrzebne bylo juz kominowanie- ale wlasnie wielu nadal to robi i teraz kiedy zaczyna sie problem nagle z praca- zaczynaja sie pytanie >> gdzie zasilki dla nas? gdzie pomoc? gdzie dotacje?
wlasnie gdzie- przypuszczam a nawet wiem ze ty nie martwisz sie o to, nie zadajesz tych pytan- dlaczego bo przestalas w pewnym czasie kominowac, tak jak ja , jak wielu innych...
Wedlug mnie czasy na kominowanie w Holandii juz sie skonczyly, nie trzeba, mozna pokojnie placic te ich podatki ale gdy przyjdzie koniecznosc wtedy tez mozna zwrocic sie do tego kraju o pomoc-dlaczego bo jestes tutaj prawowitym mieszkancem.
moze troche chaotycznie to napisalam ale za duzo mysli i malo czasu na przemyslenie poprawnej polszczyzny - ale mysle ze zrozumiecie mnie i moje intencje-pozdrawiam :039:
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 5:11 pm   

Agata ,ale ja to rozumiem doskonale,ale po co od razu uogolniac i pisac,ze cale pokolenie kombinatorow?
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 6:01 pm   

Zgadzam sie- ale niestety cos w tym jest- taka mamy nature- choc musze przyznac, ze czasem to nasze kombinatorstwo sie oplaca i jest przydatne. ale wlasnie teraz w tej rozmowie chodzi o to, ze wielu ma zal do Holandii, ze nas dyskryminuje.ale szczerze powiedz czy ty czujesz sie zdyskryminowana ? watpie!!!kombinowalas- kiedys a kiedy nadszedl odpowiedni moment przestalas bo i po co? prawda? ja tez - ale wielu pomimo ze juz nie trzeba nadal kombinuje by zaoszczedzic pare groszy- ale czy to jest warte? kiedys to sie wroci i jak to mowia pazerny dwa razy traci- mialam przyklad niedawno ze znajomymi- - nie placili ubezpieczenia bo szkoda bylo 90 euro co miesiac - chlopak spadl z rusztowania- szpital, pomoc, opatrunek - na szczescie nic strasznego sie nie stalo - ale za to rachunek za szpital wiesz ile 820 euro.a gdyby mial ubezpieczenie? zreszta co ja tu pisze- sama wiesz o co chodzi.
a co do tego naszego kombinatorstwa- to ja sie z tego i ciesze- moze wlsnie dlatego wielu naszych tutaj przetrwlalo w tamtych czasach- aale oszczedzanie na pewnych rzeczach to juz nie kombinatorstwo- jak dla mnie!
a mysle sobie ze dobrym tematem byloby zalozenie tematu >>
co dostalem(am) od Holandii?
co daje Holandii?
Ciekawe jakie bylyby odpowiedzi ?!
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
Ostatnio zmieniony przez agata Wto Kwi 28, 2009 6:13 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 6:32 pm   

Agata wiesz co,jezeli Ty kombinowalas to Twoja sprawa ale przestan przypisywac kombinatorstwo wszystkim Polakom.Ja i wiele innych osob od poczatku jestesmy tu legalnie.Od poczatku mialam legalna prace i nie kombinowalam.Az zal czytac co tu wypisujesz...
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 7:06 pm   

agata,
Cytat:
a co do tego naszego kombinatorstwa- to ja sie z tego i ciesze- moze wlsnie dlatego wielu naszych tutaj przetrwlalo w tamtych czasach-


no tak jeszcze teraz zacznijmy peany na czesc kombinatorstwa wypisywac i bedzie naprawde cudownie....
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group