NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Blokada na kole i nalepka na szybie STOP
Autor Wiadomość
nuska.nl 
Gaduła


Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 06 Mar 2009
Posty: 119
Skąd: Kraków/Haga
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 7:54 pm   

A wie ktoś ile trzeba "skolekcjonować" mandatów (na jaką kwotę) aby blokadę założyli?
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 9:18 pm   

do Witch i Gochny- moze najpierw przeczytajcie wszystkie post dokladnie- rowniez moje- a pozniej dopiero wyciagajcie wnioski. nie sztuka jest cytowac fragmenty wyjete z kontekstu- jestem przeciwna kombinatorstwu choc czasami sytuacje zmuszaja to po pierwsze- po drugie - widocznie wy jestescie wyjatkowo swiete - ja pomimo swej krytyki dla cwaniactwa- potrafie tez przyznac sie do swoich kombinatorskich dni do jakich bylam zmuszona by przetrwac- niestety nie mialam tyle szczescia w zyciu ile wy by przyjechac na gotowe mieszkanko, prace i wszelkie wygody.
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 9:35 pm   

Nuska,mysle ze jak chodza i sprawdzaja to pewnie jak sie upra to przy jednym mandacie zaloza blokade,takim przedawnionym mandacie zwlaszcza.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 10:21 pm   

agata napisał/a:
do Witch i Gochny- moze najpierw przeczytajcie wszystkie post dokladnie- rowniez moje- a pozniej dopiero wyciagajcie wnioski. nie sztuka jest cytowac fragmenty wyjete z kontekstu- jestem przeciwna kombinatorstwu choc czasami sytuacje zmuszaja to po pierwsze- po drugie - widocznie wy jestescie wyjatkowo swiete - ja pomimo swej krytyki dla cwaniactwa- potrafie tez przyznac sie do swoich kombinatorskich dni do jakich bylam zmuszona by przetrwac- niestety nie mialam tyle szczescia w zyciu ile wy by przyjechac na gotowe mieszkanko, prace i wszelkie wygody.




Agatko nie bede tego komentowala ,mysl sobie o mnie co chcesz


pozdrawiam wszystkich kombinatorow
tych z tamtych czasow i tych obecnych :039:
 
 
aknairam 
Gaduła nad gadułami :-)
mari(an)ka


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 409
Skąd: śląskie
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 10:32 pm   

Miałam własnie taka cicha nadzieje ze temat podązy w tym kierunku i teraz Gochna H moze(?) sie troche ze mna zgodzi Przeciez od wieków tak jest ze jedni wymyslaja regulaminy a inni zaraz myśla jak te regulaminy obejsc bokiem (i nad tym nie myślą takie ludziki jak my (przepraszam) RobKam słusznie zauwazyła ze starsze nieco pokolenie wszystko robi najlepiej !!!!i jest bez zarzutów Za kilka lat dzisiejsza młodziez bedzie tego samego zdania :033:

wczoraj usłyszałam :Jak sie jest młodym to chce sie juz byc starym zeby sobie zapalic,zapic zap....ędzic sie ,a jak sie jest juz starym to chciałoby sie byc młodym zeby sobie zapalic ,zapić zap...... o kurde zapomniałam co to miało byc to ostatnie ? :082:



Przepraszam ,przepraszam a blokada na kole i nalepka STOP jest po to zeby sie zatrzymac i zastanowic co dalej robic ?(to tak zeby od tematu nie odjechac) :033:
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 10:39 pm   

aknairam,
Cytat:
wczoraj usłyszałam :Jak sie jest młodym to chce sie juz byc starym zeby sobie zapalic,zapic zap....ędzic sie ,a jak sie jest juz starym to chciałoby sie byc młodym zeby sobie zapalic ,zapić zap...... o kurde zapomniałam co to miało byc to ostatnie ?

dobrze gadasz
:202:

tak masz racje blokada jest wlasnie po to ....na tym kole :033:




.....( bo zaraz bedzie ze mod se pogaduchy urzadza)
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Śro Kwi 29, 2009 6:31 am   

a ja nie pociagne tej dyskusji dalej bo cos mi sie zdaje ze ona nie na temat i racam do glownego tematu.
juz wiem dlaczego zakladaja te blokady i co sie dzieje dalej. otoz powody sa dwa
1- niezaplacone mandaty- lacznie te z tymi parkingowymi
2- jesli okazuje sie ze auto za dlugo stoi pod tym samym adresem
.
w pierwszym wypadku wyglada to tak- znajomy dostal taka blokade - poszedl na policje a tam dowiedzial sie , ze ma 650 euro niezaplaconych mandatow- kamerki +parkingi- chcial zaplacic- niestety powiedziano mu, ze pisemko poszlo juz do Polski i musi czekac az dojdzie dopiero pozniej moze zaplacic- powiedzial, ze przeciez to potrwa kilka miesiecy- na to pani na policji powiedziala- trzeba bylo przepisowo jezdzic i placic za parkingi. wiec teraz czeka az dadza mu znac z Polski ze przyszlo jakies zawiadomienie. no coz - tak jak kiedys pisalam - chytry dwa razy traci.
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
aknairam 
Gaduła nad gadułami :-)
mari(an)ka


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 409
Skąd: śląskie
Wysłany: Śro Kwi 29, 2009 8:47 am   

agato coś chyba pomyliłas z tym drugim punktem ? bo wychodzi na to ze : albo trzeba często zmieniac adres zamieszkania ? albo auto ? bo nie może długo stać pod tym samym adresem ? :017:
 
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Kwi 29, 2009 8:53 am   

Aknairam,bo czasami jest tak,ze ktos postawi samochod na parkingu,bo ma polskie blachy i nie jezdzi codziennie i to auto stoi ruski rok a jezdzi samochodem z biura albo z kolega ,ktory ma zolte blachy.Tak mysle.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
aknairam 
Gaduła nad gadułami :-)
mari(an)ka


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 409
Skąd: śląskie
Wysłany: Śro Kwi 29, 2009 8:55 am   

dzieki -o tym nie pomyśłam !
(Jeszcze jeden dowód na to ze człowiek całe życie sie uczy :026: )
Ostatnio zmieniony przez aknairam Śro Kwi 29, 2009 8:57 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Śro Kwi 29, 2009 4:12 pm   

Dokladnie Robkam- moze zle sformuowalam zdanie ale wlasnie o to chodzilo.
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
Michalll 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 10
Wysłany: Śro Maj 13, 2009 3:21 pm   

agata napisał/a:
niezaplacone mandaty- lacznie te z tymi parkingowymi


Czy mozna jakos sprawdzic czy ma sie jakies mandaty na koncie?
Osobiesie wole zaplacic wczesniej i zapobiedz takim blokadom.
Ostatnio zmieniony przez Michalll Śro Maj 13, 2009 3:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jan 
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 32
Skąd: Wroclaw (Haarlem)
Wysłany: Śro Maj 13, 2009 5:30 pm   

Widze,ze przeciwnikow jak i zwolennikow karania paru się tu znalazlo.
W moim przypadku bylo tak,ze jezdzilem ponad rok autem na polskich blachach ale gdy parkowalem w centrum i innych czesciach miasta to placilem za parking bo nie chcialem miec przebojow.
Pod domem nie dalo rady wiec parkowalem 300m dalej gdzie mozna bylo parkowac za free.
Mozna sie do mnie przyczepic jedynie,ze troche sobie przedluzylem okres jazdy na polskich blachach.
W ubieglym roku kupilem auto na holenderskich blachach i jakos musze przebolec to ,ze koszty utrzymania sa o wiele wieksze (belastingi,ubezpieczenia).
Chcesz tu zyc i zostac to musisz AKCEPTOWAC WARUNKI JAKIE NARZUCA CI OTOCZENIE A NIE CWANIACZYC I POZNIEJ MIEC PRETENSJE,ZE BLOKADA NA KOLE I ZNAK STOP !
Mam wykupiona winietke na parking pod domem (choc moglbym dalej stawiac auto 300m od domu i nie placic ale nie chce mi sie chodzic i zachowywac jak kombinator) i kur...a mnie trafia jak widze auto na polskich blachach ktore stoi mi pod domem (oczywiscie nie placac za winietke jak ja) zajmujac do tego dwa miejsca parkingowe "bo tak sie stanelo" panu kierowcy.
Zadajecie pytania typu ile mandatow trzeba miec zeby miec "blokade na kole" a moze zastanowicie sie jaki obraz rysujecie sami tymi kombinacjami.
Holenderzy wkur...... sie jak tylko mozna gdy widza kolejne auto na polskich blachach ktore
blokuje im parking za ktory placa.
Pozniej zdarzaja sie takie sytaucje ,ze np.mialem przerysowane auto tylko dlatego ze stalo sobie (dodam ze nie w strefie platnego parkingu) i do tego kilkakrotnie.
Albo woz albo przewoz a nie cwaniaczenie typu I TAK OBEJDE PRZEPIS BO NIE BEDE PLACIL i jaki to jestem super tylko,ze to bycie super zaczyna sie konczyc bo sie Holendrzy wzieli za to.
Pozniej Holendrzy maja obraz Polakow jako cwaniakow i niestety dotyka to WSZYSTKICH a nie tylko cwaniakow.
_________________
Jan
Ostatnio zmieniony przez Jan Śro Maj 13, 2009 5:33 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
aknairam 
Gaduła nad gadułami :-)
mari(an)ka


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 409
Skąd: śląskie
Wysłany: Śro Maj 13, 2009 6:08 pm   

Janie podaj strzelbe!! :082: Nic nowego nie wymysliłeś !!
Po pierwsze to otoczenie nam (mówie o polakach) niczego nie narzuca ,takie są
wymogi rządu ,a nie otoczenia !!
Po drugie holendrzy sie az tak bardzo nie wkur...... jak my sami nawzajem Ta złosc aż sie gotuje az kipi !!.
A po trzecie to własnie niedawno poznalam holendra ,ktory mieszka troche w PL troche w NL
i kupil tu samochod a rejestruje w PL bo tam taniej !!!!! I bedzie tu pewnie gdzies stał pod domem !!!No to sie juz chyba wsciekniesz !!! -wyluzuj- :033: kazdy orze jak moze
 
 
 
Jan 
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 32
Skąd: Wroclaw (Haarlem)
Wysłany: Śro Maj 13, 2009 6:36 pm   

"Otoczenie" to w mym mniemaniu sytuacja jaka tu jest.
Chyba nie potrafisz czytac miedzy wierszami.
W Haarlemie w niektorych czesciach juz sie to widzi.
Mam znajomych ktorzy mieli rozne jazdy w tym temacie.
Moze u Ciebie nie ma takich jazd albo ich nie widzisz.

Co do wkur...... to masz racje - moze prezentuje tu ogolny typ polskiej mentalnosci ale ja gram wedlug regul kraju w ktorym zyje i szlag mnie trafia jak ktos pracuje na to,ze pozniej w pracy ludzie komentuja mnie jako kolesia z Polski i podsmiewaja sie ,ze wiekszosc Polakow to zlodzieje i pijacy.
Nie mowiac juz o czyms takim,ze jakis czas temu w jakiejs gazecie padlo haslo ,ze byly jakies gangi z Wroclawia w Holandii ,byly ujete przez policje i ktos nieopatrznie u mnie w pracy sie o tym dowiedzial i takim niby przekasem czesto wspomina mi dokladnie skad pochodze.

Co do aut to jestem zdania,ze jak bedziesz kombinowac to predzej czy pozniej bedzie blokada czego wszystkim (ciezko pracujacym na nasza opinie) cwaniakom goraco zycze.
Tylko pozniej prosze nie wylewajcie lez na forum jak to sie stalo ?co robic? i nie piszcie jak wam zle.
_________________
Jan
Ostatnio zmieniony przez Jan Śro Maj 13, 2009 6:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group