NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kontrola gemeente
Autor Wiadomość
kasiakiko 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 08 Maj 2008
Posty: 64
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 8:29 pm   kontrola gemeente

pytanie według mnie krótkie :) czy to prawda, że w przypadku kontroli z gemeente może nastąpić sytuacja natychmiastowego wyrzucenia z mieszkania lokatorów? w przypadku posiadania kontraktu, opłacanych regularnie rachunków, jednak braku meldunku, 4 osoby/2 pary, mieszkanie 3 pokoje + salon..
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 8:35 pm   

tak jest taka mozliwosc. a jak i wynajmujacy bedzie mial pecha to moga dac mu nakaz wyprowadzenia sie w danym terminie a i kara pieniezna tez moze byc. Pozaty wynajmujacy trafi na tz czarna liste i watpie by gdzie inndziej chciano mu wynajac mieszkanie ( mam na mysli gminne)
 
 
kasiakiko 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 08 Maj 2008
Posty: 64
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 8:46 pm   

a co zrobić w sytuacji, jeśli pracuje się już od 7 miesięcy, jedank wcześniej mieszkało się na mieszkaniach firmowych, gdzie nie było możliwości zameldowania? chodzi głównie o ubezpieczenie, ponieważ wcześniej mieliśmy wykupywane w polsce :(
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 8:57 pm   

poszukaj na forum juz bylo to omawiane
 
 
kasiakiko 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 08 Maj 2008
Posty: 64
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 9:00 pm   

dzięki
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 9:12 pm   

U nas w klatce miala miejsce taka sytuacja wlasnie.Mieszkali ludzie z boura i geemente przez pare tygodni przysylalo listy,aby sie ujawnili,w wolnym tlumaczeniu,bo listy otwierali i wyrzucali na klatke.Pewnego dnia przyjechalo wreszcie geemente+policja+brygada+kontener i wylecieli na bruk a do kontenera poszly meble,mieszkanie zostalo zaplombowane.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 9:38 pm   

RobKAM napisał/a:
U nas w klatce miala miejsce taka sytuacja wlasnie.Mieszkali ludzie z boura i geemente przez pare tygodni przysylalo listy,aby sie ujawnili,w wolnym tlumaczeniu,bo listy otwierali i wyrzucali na klatke.Pewnego dnia przyjechalo wreszcie geemente+policja+brygada+kontener i wylecieli na bruk a do kontenera poszly meble,mieszkanie zostalo zaplombowane.
Robkam tylko że w dużej części to nie jest wina osób tam mieszkających.Najczęściej mieszkania czy domy wynajmuje biuro i to ono nie wyraża zgody na zameldowanie.Kontrola karze pracowników,którzy nie maja szansy się zameldować.Sam to kiedyś przerabiałem.A wystarczyłoby zobligować pośredników do zameldowania pracowników mieszkających w służbowych mieszkaniach.
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 9:47 pm   

kurcze,napisalam post,wyslalam a on ukazal sie w innym miejscu,jakis diablik dziala chyba

Dodano: Sob Kwi 25, 2009 9:48 pm
wklejam go,bo nie bede pisac 2 razy,ukazal sie w watku zameldowanie

Wynajmowali od tego samego posrednika co my mamy,on wykupil cala klatke na wynajecie.Raczej oni mieli w nosie meldunek,jakby geemente obiecala stala dostawe browca za to ,to mysle ze by polecieli jak z procy sie zameldowac.Nie spodziewali sie,ze moga spelnic grozby z listow,bo maz tlumaczyl im tresc a oni sie tylko smiali,ze to niemozliwe.Az sie doczekali.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 11:59 pm   

tak, trzeba by zobligować biura pracy do tego, żeby meldowały pracowników na mieszkaniach przez nich organizowanych... tylko ciekawe jakby to wygladalo, jak wiadomo jakie sa warunki i liczebnosc na niektorych mieszkaniach z biur pracy... nie wiem czy gemeente zameldowaloby powiedzmy 8-9 osob na 2-3 pokojowym mieszkaniu...
 
 
kasiakiko 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 08 Maj 2008
Posty: 64
Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 4:02 pm   

niestety nas nie poinformowali o tym wcześniej znajomi, że musimy mieć meldunek i ubezpieczenie i gdybyśmy teraz biorąc nowe mieszkanie chcieli to zrobić, obawiamy się, że ubezpieczalnia może naliczyć nam ubezpieczenie wstecz, ponieważ wcześniej mieliśmy ubezpieczenie, ale nie było wykupione w holandii :( a nie jesteśmy na tyle nieodpowiedzialni, żeby płacić komuś do łapy, mieszkać z kontraktem i bez meldunku i tylko czekać jak nas wywalą, gdyby faktycznie przyszła kontrola..niestety "znajomi" nam o pewnych rzeczach powiedzieli zbyt późno..piszcie :)
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 4:04 pm   

Im pozniej zglosicie sei do ubezpieczalni tym gorzej dla was - miesace leca, kara rosnie...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
nuska.nl 
Gaduła


Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 06 Mar 2009
Posty: 119
Skąd: Kraków/Haga
Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 4:11 pm   

No nie wiem jak to jest, ale słyszałam od kobiety która działa w związkach zawodowych, że ponoć znieśli te kary za brak ubezpieczenia, to znaczy nie naliczają okresu, w kórym byłeś zameldowany a nie ubezpieczony. Ręki sobie nie dam uciąć, ale kilku znajomych ubezpieczyło się w Ohrze, gdzie naliczyli opłaty od dnia złożenia wniosku, a nie od czasu zameldowania (była różnica jakieś pół roku).
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 4:15 pm   

Mnie scigneli po 2 czy 3 miesiacach dopiero, mojego kolege z pracy po pol roku (CZ).
Nie sadze, zeby zlikwidowali kary czy obowiazek zaplaty w tyl - jesli nie ma zadnych sankcji to ludzie masowo nie beda placic skladek :039:
Pamietajmy, ze osoby malo zarabiajace moga ubiegac sie o dofinansowanie ubezpeiczenia i w tedy ubezpieczeie kosztuje "grosze"
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
nuska.nl 
Gaduła


Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 06 Mar 2009
Posty: 119
Skąd: Kraków/Haga
Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 4:18 pm   

Hmmm, a jednak będę się upierać, że nie ściągają. Kilka osób ubezpieczyło się w czerwcu 2008, zameldowanie mieli od grudnia 2007. Do tej pory cisza i spokój, czyli będzie prawie rok.
Jakby nie było, warto wreszcie złożyć wniosek i się ubezpieczyć. Mnie też straszono bóg wie jakimi karami, co zamiast mnie dopingować działało zupełnie odwrotnie. Nawet jeśli trzebaby było zapłacić jakieś dodatkowe pieniądze, zawsze jest możliwość rozłożenia na korzystne raty, więc na prawdę głowa do góry i marsz po ubezpieczenie ;)
Ostatnio zmieniony przez nuska.nl Nie Kwi 26, 2009 4:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kasiakiko 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 08 Maj 2008
Posty: 64
Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 4:27 pm   

..u nas jest sytuacja taka...mieszkanie na firmowych domkach bez meldunku od 7 miesięcy, ubezpieczenie wykupione w polsce, a teraz dopiero pierwszy raz chcielibyśmy się zameldować i ubezpieczyć, tylko czy jeśli tak zrobimy czy nie sprawdzą, że przez 7 ostatnich miesięcy się pracowało? tego się boimy, bo straszą nas znajomi dużymi karami..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group