NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kontrola gemeente
Autor Wiadomość
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 4:27 pm   

Mojej dziewczynie przypomniaeli sie po ponad 1.5 roku ale jako niepracujacy studenci nie musela miec.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
nuska.nl 
Gaduła


Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 06 Mar 2009
Posty: 119
Skąd: Kraków/Haga
Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 4:33 pm   

Tiaa marcin, zdołuj dziewczynę do reszty. 7 miesięcy to nie tak długo, są tu ludzie którzy latami siedzą bez ubezpieczenia. No ale skoro nie było meldunku to nie widzę problemu. Teraz się zameldujcie i śmiało ubezpieczcie!
Ostatnio zmieniony przez nuska.nl Nie Kwi 26, 2009 4:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 4:45 pm   

Mozna siedziec latami bez ubezpiecznia, bo obowiazek ubezpiecznia jest stosunkowo od niedawna :P
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
nuska.nl 
Gaduła


Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 06 Mar 2009
Posty: 119
Skąd: Kraków/Haga
Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 4:46 pm   

Tak samo jak obowiązek zameldowania prawda ?
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 4:48 pm   

Obowiazek zameldowania to byl chyba "od zawsze"
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
dutch
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Posty: 81
Skąd: noord holland
Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 11:12 pm   

Do 3 miesiecy nie ma obowiazku meldunku.
Po 3 miesiacach- jest obowiazek zameldowania sie.
Szczegolnie,osoby posiadajace kontrakt o prace.Przeciez nikt nie uwierzy,ze ktos z Polski codziennie do pracy dojezdza.Brak meldunku = wielkie klopoty.
 
 
aszka888 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 30
Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 11:26 pm   

Ludzie.. :119: dlaczego godzicie sie na takie rzeczy, to normalne (nawet w polsce), ze jezeli nie posiadasz medunku to moze zwinac cie policja, nie masz ubezpieczenia placisz kare badz splacasz zaleglosci. Tu nie obowiazuje ubezpieczenie z polski, to jest ustanowione zapisami prawa. Nastepna rzecz, meldujesz sie sama w urzedzie miasta ( jest potrzebny do tego europejski odpis aktu urodzenia, oraz dowod tozsamosci.. i oczywiscie jezeli nie jestes wlascicielem badz wynajem lokalu nie figuruje na ciebie to musisz miec zgodze wlasciciela, badz umowe najmu z mieszkaniowka). Nastepnie wysylaja ci do domu pismo o meldunku- jest ono potrzebne do ubezpieczenia indywidualnego..poniewaz bez meldunku nie maja obowiazku cie indywidualnie ubezpieczac. Nastepnie od dnia zameldowania jest ci naliczane ubezpieczenie..im pozniej sie zglosisz tym wiecej zaplacisz zaleglosci. Sama to przeszlam i radze nie zapomniec tego zrobic.
Moge dodac o prawa jazdy..ze nalezy je wymienic jezeli od dnia wydania nie minelo 10 lat, to nowa ustawa. Wiec nie ma kar jezeli jezdzisz tu kilka lat na NOWYM!
Moge tez ostrzec przed mieszkaniem u tureckich wynajemcow, sa to brudne czesto w oplakanym stanie lokale w ktorych jest syf. Kilka oglodalismy i zalamalismy rece gdy uslyszelismy o dwoch borgah!!!
Dzis po polrocznym oczekiwaniu mamy z mieszkaniowki lokal i jest spoko. Ale tam tez trzeba isc i podpisac umowe, o ktorej uprzedzaja listownie. No ale najpierw trzeba sie zapisac i reagowac co tydzien, i wniesc oplate 25 euro..
Powodzenia.
_________________
no holandia city..
 
 
gustav 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 17
Skąd: Roelofarendsveen
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 6:49 pm   

A ja dodam jedynie ,że gdy meldowałem się w gminie po raz pierwszy od 3lat pobytu w NL(ubezpieczony indywidualnie od początku).Przyznałem się bez bicia jak,co i dlaczego.Po dwóch tygodniach dostałem list o potwierdzeniu meldunku(Haarlemmermeer).Do dziś dostaje dziwne broszury,ankiety gminne nawet mam karte do głosowania w wyborach samorządowych i Europees Parlament.Meldowałem sie 16 miesięcy temu.
pozdrawiam.
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 7:13 pm   

Ale chyba nie dostajesz tego z gminy Haarlemmermeer? Bo gmina ta leży w północnej części kraju a nie w ZH :D
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
pietrzi 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 2
Wysłany: Czw Wrz 24, 2009 6:32 pm   

Witam kupilem mieszkanie czy gemeente moze wejsc z kontrola? Czy moge wynajac pokoj tak zeby lokatorzy nie placili ubezpieczenia itd??
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Czw Wrz 24, 2009 9:33 pm   

pietrzi napisał/a:
Witam kupilem mieszkanie czy gemeente moze wejsc z kontrola? Czy moge wynajac pokoj tak zeby lokatorzy nie placili ubezpieczenia itd??
To twoja sprawa komu wynajmiesz pokój.Ale jak np.sąsiedzi ciebie podkablują,że w mieszkaniu mieszka więcej osób (w dłuższym okresie) a ty nie odprowadzasz podatków zarówno gminnych zależnych od ilości osób zamieszkujących, oraz podatku dochodowego z tytułu wynajmu to może ciebie trochę zaboleć finansowo.Poza tym jeśli masz kredyt to bank musi wyrazić zgodę na wynajem.a co będzie jak trafisz na takich co popsuja tobie opinię wśród okolicznych mieszkańców.
 
 
pietrzi 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 2
Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 10:23 am   

A jakbym wynajal ten pokoj legalnie odprowadzalbym podatek itd. czy lokatorzy musza sie zameldowac po dluzszym okresie? Pytam poniewaz meldunek nie wchodzi w gre bo musieliby przerejestrowac samochod a dojezdzaja do pracy wiaza sie z tym duze koszta...
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 10:54 am   

jesli sa nie zameldowani to w swietle prawa znaczy ze sa nielegalnie. Wiec problemy moga byc tak jak opisal jedrzej2225,
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
basia7 
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 4
Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 12:08 pm   zmiana miejsca zamieszkania

Zmieniłam miejsce zamieszkania,ale właściciel dał mi tylko świstek zapłaty a zwleka z kontraktem najmu.Po jakim czasie muszę zgłosic zmiane miejsca zamieszkania,czy bez kontraktu najmu mnie przemeldują.Czy poprzednik może mnie wymeldować...
 
 
eva2912 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączyła: 14 Lut 2009
Posty: 13
Skąd: Hilversum
Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 4:38 pm   

Cytat:
"Zmieniłam miejsce zamieszkania,ale właściciel dał mi tylko świstek zapłaty a zwleka z kontraktem najmu.Po jakim czasie muszę zgłosic zmiane miejsca zamieszkania,czy bez kontraktu najmu mnie przemeldują.Czy poprzednik może mnie wymeldować..."
Co do wymeldowania o ile mi wiadomo nikt nie moze Cie sam wymeldowac , musisz i mozesz to zrobic tylko i wylacznie Ty.

- jesli nie masz kontaktu , nie zamelduja Cie w gemente , musisz miec kontrakt , a nie ktore gminy wymagaj jeszcze zgody i podpisu własciciela lub jego obecnosci :)

- nie wiem jak jest w innych gminach ale u mnie mam 5 dni na zgloszenie nowego miejsca zamieszkania ( ale nie jestem pewna na 100 %)

- mastepnym razem nie plac dopoki nie dostaniesz kontraktu do reki.Ja mialam podobna sytuacje i w konu zmienilam mieszkanie !!!
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Wrz 25, 2009 4:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group