NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kontrola gemeente
Autor Wiadomość
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 5:06 pm   

eva2912 napisał/a:
Co do wymeldowania o ile mi wiadomo nikt nie moze Cie sam wymeldowac , musisz i mozesz to zrobic tylko i wylacznie Ty.


nie prawda... wlasciciel mieszkania moze wymeldowac lub osoba zamieszkujaca dane mieszkanie moze zglosic, ze dana osoba nie mieszka juz pod tym adresem... wtedy zostanie przeprowadzone dochodzenie czy tak faktycznie jest i osoba zostanie wymeldowana...

wiem bo tak kiedys wymeldowalam kogos na mieszkaniu na ktorym mieszkalam... w gminie wypelnilam pismo, ktore mi dano i po sprawie bylo...
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 5:10 pm   

dokladnie. Jak masz adres gdzie aktualnie znajduje sie ta osoba to w ogole nie ma dochodzenia wpisuja adres i po sprawie :) :039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
eva2912 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączyła: 14 Lut 2009
Posty: 13
Skąd: Hilversum
Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 7:05 pm   

sylwia_lelystad napisał/a:
dokladnie. Jak masz adres gdzie aktualnie znajduje sie ta osoba to w ogole nie ma dochodzenia wpisuja adres i po sprawie :) :039:


w takim razie przepraszam za wprowadzenie w bład :/ , dzieki za poprawke jak widac zostalam rowniez wprowadzona w bład :013:
 
 
basia7 
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 4
Wysłany: Sob Wrz 26, 2009 4:26 pm   

Dziękuję za odpowiedż.To niestety obawiam się klopotów,a dziecko moje chodzi tu do szkoły.....Nie wiem jak z tego wybrnąć.Pozdrawiam
 
 
arctica 
Poczatkujacy


Dołączyła: 23 Sty 2008
Posty: 29
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Wto Lis 03, 2009 10:22 pm   meldunek a małżeństwo

Dołączę się do tego tematu bo było tutaj coś podobnego do mojego problemu?

Od ponad roku wynajmujemy z mężem mieszkanie z agencji nieruchomości w Eindhoven. Od samego początku kontrakt był tylko na męża ale oboje jesteśmy zameldowani.
Po pół roku mieszkania do właściciela mieszkania przyczepiło się chyba gemente, bo okazało się że w mieszkaniu mogą być zamedowane tylko 2 osoby. Czyli mój mąż, bo na niego jest kontrakt i właściciel, który tam nie mieszka. Właściciel nie uprzedzając nas wogóle potwierdził w gemente że ja już zjechałam do polski i nie mieszkam tam. No i mnie wymeldował. Wszczeto dochodzenie w gemente, ja twierdziłam że tam mieszkam i nigdzie indziej, ale on się upierał i w koncu nic nie wskuraliśmy. W tej chwili mam meldunek u rodziny mieszkającej w Holandii.
Dodam jeszcze że małżeństwem jesteśmy dopiero od paru miesięcy i jak wynajmowaliśmy mieszkanie a potem pojawiły się problemy z moim meldunkiem nie mieliśmy statusu prawnego małżeństwa.
Poza tym wszystko mamy tu legalnie, pracę, meldunek i ubezpieczenia.

Moje pytanie dotyczy sprawy o której sie ostatnio dowiedziałam. Czy to prawda ze jak się jest małżenstwem to na adresie meldunkowym figuruje się jako jeden ... nazwała bym to podmiot gospodarczy. Znajomy ostatnio polecił mi zapytać sie w gemente, czy jeśli na tym adresie mogą być 2 osoby, to ja jako żona mogę tam się zameldować jako 3, bo teoretycznie stanowimy jedno gospodarstwo z mężem.
W grudniu odbieram wszystkie nowe dokumenty w Polsce, dowód i paszport no i będę musiała do gemente iść podać nowe dane, no i co ja im powiem, że wyszłam za mąz ale mąż mieszka gdzie indziej. :)

Zagmatwałam chyba troche ale proszę o jakąś poradę nim pójdę się znów ośmieszać przed panią w urzędzie ... :)
 
 
 
Rauf 
Gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 172
Skąd: Netherlands
Wysłany: Śro Lis 04, 2009 8:23 am   

To ze facet jest wlascicielem mieszkania wcale nieoznacza ze musi byc tam zameldowany a skoro wcale tam niemieszka to osoba ktora jest wlascicielem obecnego kontraktu moze wszystkich innych zameldowanych wymeldowac, czyli wymeldowujecie wlasciciela i meldujesz sie ty i po problemie.
 
 
Tymek 
Gaduła


Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 161
Wysłany: Śro Lis 04, 2009 12:58 pm   

Dzięki temu, że właściciel jest tam zameldowany, może wyrzucić wynajmujących
z dnia na dzień. Jak by nie był zameldowany to musiałby udowadniać, że ma zamiar
się przeprowadzić do mieszkania i wtedy dopiero wyrzucić wynajmujących. Taka
ochrona wynajmujących.
 
 
Rauf 
Gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 172
Skąd: Netherlands
Wysłany: Śro Lis 04, 2009 1:24 pm   

ja dostajac kontrakt na mieszkanie poszlam do urzedu miasta sprawdzic ile osob jest zameldowanych okazalo sie ze jeszcze kilku wiec jako ze teraz mieszkam tam wylacznie ja z moja rodzina wszczeto postepowanie majace na celu wymeldowanie pozostalych osob, nietrwalo to dlugo ale jakos wszystkich usuneli!!!! i nawet wlasciciel mieszkania niejest tu zameldowany.
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Lis 04, 2009 2:37 pm   

Kiedy ja wynajalem mieszkanie wraz z moja zona, polecialem do Gemeente z kontraktem, zeby nas zameldowac. W wykazie mieli tam tez zameldowana wlascicielke. Pani z Gemeente zapytala, czy ona mieszka tam z nami, powiedzialem, ze nie, wiec ja wymeldowali.

Kontrakt wynajmu to takie przekazanie praw do uzytkowania lokalu. Skoro Ty masz kontrakt, to znaczy, ze Ty masz teraz pelne prawo uzytkowac ten lokal, natomiast nie ma go wlasciciel, jezeli umowa obejmuje cale mieszkanie. Wiec na czas trwania kontraktu Ty decydujesz kto moze byc zameldowany, a kto nie.
_________________
Dumny Polak
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group