NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Mar 06, 2013 6:40 pm
Ku przestrodze tych co szukają polskiego mechanika
Autor Wiadomość
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Sie 11, 2009 8:00 pm   

O tym mowie.
Ze 3 tygodnie temu ogladalem 8. miesiaczna C5 z przebiegiem 115kkm (w naprawde dobrych pieniadzach, gdzies za pol nowej), chwile pozniej pojawila sie na polskim allego z przebiegiem o 90kkm nizszym :D
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Wto Sie 11, 2009 8:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Wto Sie 11, 2009 8:32 pm   

dla tych co nie wierzą i jednak ufają, że autem jeździł holenderski "lekarz" do kościoła i spowrotem mała kalkulacja:

nowe auto w dieslu z salonu na dzień dobry kosztuje jakieś 2-4k € więcej niż benzyna.
dodatkowo co roku za tegoż diesla trzeba zabulić ~1000€ podatku.

więc na dzień dobry kupujący jest w plecy 2,5-4,5k€ w porównaniu do benzyny. I teraz sami sobie zadajcie pytanie, czy kupujący jest na tyle głupi, żeby z sentymentu brać diesla, soro pokonuje głównie trasę do kościoła i spowrotem? Kompletne minimum, żeby się opłacało diesla brać (bez tej "wstępnej" opłaty salonowej) to jest 30tysięcy kilometrów rocznie (MINIMUM). Więc 3 letnie auto w dieslu MUSI mieć przebieg >100k km. Nie ma opcji. No ale Polak to uważa, że 3 letnie auto w dieslu to powinno mieć max 30k km.

Gdzieś czytałem doskonały komentarz kolesia na ten właśnie temat, ale nie mogę go namierzyć.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Sie 11, 2009 9:02 pm   

Przed zakupem auta robilem mocne obliczenia i diesel oplacal sie od 40 czy wiecej kkm/rok.
Padl mi dysk i excela stracilem, ale kiedys dawalem tutaj obliczenia od ilu km oplaca sie klekot (nie liczac kosztow napraw - typu sprzeglo z dwumasa za 4k pln, koszty regeneracji filtra czastek stalych)...

Jak jakis czas temu kupowalem swojego pierwszego diesla (4. latka) z przebiegiem 160kkm (od znajomego) to moj ojciec "ile on ma przejechane, na allegro takie maja 100kkm mniej za te same pieniadze, bla bla lba". Kupilem, dokrecilem go w rok do 210kkm i teraz moj ojciec go meczy ;)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Wto Sie 11, 2009 9:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Wto Sie 11, 2009 9:05 pm   

dokładnie tak jak piszesz. u mnie wychodziło (przy używanym klekocie) zrównanie się kosztów przy 30k km rocznie. niemniej jednak dopóki ludzie będą liczyć na 10 letnie auta z przebiegiem 50kkm to biznes będzie się kręcił :D
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Sie 11, 2009 9:08 pm   

Jakbym wzial koszty wymiany sprzegla i dwumasy kilometry jeszcze by sie zwiekszyly.
Jak zadzwonilem tutaj do ASO to sobie siadlem z wrazenia ;] €1500, w Polsce w ASO 5900pln, zaprzyjazniony warsztat 3900 (m-a-s-a-k-r-a, czesci kosztowaly mnie 3300pln [z ASO bo byly tansze niz w hurtowniach (!)])
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Wto Sie 11, 2009 9:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lolek79
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 35
Skąd: Den Haag
Wysłany: Wto Sie 11, 2009 9:42 pm   

umiesc post takiej tresci w odpowiednim miejscu to nie jest tablica ogloszen
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Sie 11, 2009 10:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Mar 25, 2013 11:09 pm   

zosia33 napisał/a:
Przestrzegam przed tym warsztatem.Tak jak opisywala kolezanka.Mowia,ze auto jest sprawne techniczne,a gdy na drugi dzien nie przechodzi APK wciskaja,ze tamci specjalnie poprzecinali gumy,pozatym kaza zamawiac czesci ktore SA SPRAWNE!!!!!!!!!!Uwazajcie na nich .TO KRETACZE.Ten zaklad nazywa sie Landheer .


Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Mar 25, 2013 11:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Mar 25, 2013 11:11 pm   

"small224"
Cytat:
Uwazajcie na ten warsztat bo nie naprawia twoj samochod tylko go zepsuja naprawde.
Moja historia jest bardzo długa i jak o tym pomysle to od razu jestem zdenerwowany .
Naprawiali mi samochod 3miesiace naprawde i dalej jest naprawiony .\
ostrzegam przed tym warsztatem ?
Znam wiecej osob niezadowolonych

[ Dodano: Pon Sty 28, 2013 8:27 am ]
Uwazajcie na polski warsztat w Alphen Aan Rijen
 
 
mały3 
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 1
Wysłany: Śro Kwi 03, 2013 11:24 pm   

wiem ze sa tam dwa warsztaty tylko nie wiem o który chodzi a mam problem i muszę auto dać naprawy a tam mam najbliżej a zna ktos mechanika o imieniu Tomek z Alphen Aan RIJN
Ostatnio zmieniony przez mały3 Śro Kwi 03, 2013 11:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kaban222
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Maj 2013
Posty: 1
Wysłany: Pią Maj 10, 2013 6:14 pm   

mały3 napisał/a:
wiem ze sa tam dwa warsztaty tylko nie wiem o który chodzi a mam problem i muszę auto dać naprawy a tam mam najbliżej a zna ktos mechanika o imieniu Tomek z Alphen Aan RIJN

Z tego co mi wiadomo juz nie pracuje tam i otwiera wlasny warsztat ale on zajmuje sie wylacznie Audi,vw,Seat,Skoda jak cos mam nr tel do niego moge podac 0645995318
 
 
dyzek 
Poczatkujacy

Wiek: 68
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 2
Wysłany: Nie Maj 19, 2013 9:45 pm   

Witam wszystkich ,chcialbym wam wszystkim opowiedziec jak z klijetami postepuje sie w warsztacie samochodowym PIOTR PD znajdujacym sie w sint oedenrode.Wszystko zaczelo sie od awari na autostradzie i zcholowaniu na warsztat,Pan Piotr wraz z jego pracownikami ustalili ze przyczyna awari byly wtryskiwacze (silnik 2,0 diesel)a dokladnie jednego z nich.Tak wiec po tym jak wyslalem wtryskiwacz do wymiany (koszt 125 euro) okazalo sie ze Pan Piotr musi zaprogramowac wtryskiwacz w servisie volvo (koszt 100euro) jednak do tego potrzeebuje drugi kluczyk.Kluczyk wyslalem po czym oznajmiono mi ze auto chodzi jednak pozostale wtyski nadaja sie do wymiany.Przy odbiorze auta okazalo sie ze panowie zgubili moj drugi klucz do samochodu a z wtryskow ruszanych przez pseudo mechanikow przecieka ropa.Generalnie niedojechalem nawet do domu bo auto znow sie zepsulo,poczym oddalem samochod do innego mechanika gdzie okazalo sie ze do wymiany byl zawor EGR a wszystkie wtryski byly w pozadku.Dodatkowo zaplacilem 100 euro za usuniecie usterek zrobionych przez tych amatorow.Calkowity koszt imprezy to 325 euro plus koszt kluczyka w serwisie 275euro loncznie 600euro.Na zgubiony kluczyk Pan Piotr odpowiedzial ze to ktorys z pracownikow zgubil i on nie ponosi odpowiedzialnosci.
Ludzie To Jest Skandal !!!!

Przestrzegam przed tym warsztatem.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Maj 19, 2013 10:13 pm   

dyzek, w chwili jak auto jest w rekach mechanika czyli w jego warsztacie i jest to oficjalny warsztat to reperowane auto podlega pod ubezpieczenie warsztatu . Wszystkie szkody powstale z winy warsztatu musza byc pokryte przez nich samych lub jego ubezpieczenie .
Tak wiec zagubiony kluczyk/ki musza ci drobic na wlasny koszt . Co do reperacji to na taka naprawe masz gwarancje i poinienes sie domagac zwrotu poniesieonych kosztow lub poprawnej reperacji nie ponoszac dodatkowych kosztow . W twoim wypadku pojechala bym do nich ( oile masz rachunek na ich reperacje ) i zarzadala zwrotu zaplaconej sumy oraz wreczyla rachunek za zagubione kluczyki .
Jesli wlasciciel warsztatu bedze sie sprzeciwial idz do pierwszego lepszego jurysty lub adwokata ten rozprai sie z nim bardzo szybko . Oczywiscie jest to tylko mozliwe jak mozesz w jaki kolwiek sposob udowodnic ze wlasnie on to "reperowal " . Np rachunki , zamowienia na dane twojego auta itd .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Nie Maj 19, 2013 10:27 pm   

Polecam warsztat w de Lier, gosc ma na imie Rafal, i na prawde zna sie na rzeczy,znajomi tez uderzali tam z rzeczami,ktorymi nikt sobie nie radzil i tam dawali rade za niewielka oplata.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Maj 19, 2013 10:39 pm   

Baileys niestety jesli chodzi o wtryski to zaden warsztat nie udziela gwarancji jesli wtryski sa do regeneracji chyba ze ktos wymieni wszystkie 4 wtryski na nowe+ pompe wtryskowa ale koszt takiej imprezy to ok 6- 9 tys zl

Sam wymienilalem wtryski (1.9JTD ) rok temu i taka "impreza " kosztowala mnie 6 k zl i nigdy wiecej nie kupie juz DIESLA ... :029:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Maj 19, 2013 11:12 pm   

Beny.rac napisał/a:
niestety jesli chodzi o wtryski to zaden warsztat nie udziela gwarancji jesli wtryski sa do regeneracji
slonko udziela udziela Sama wlasnie wymienialam 6 wtryskow i mam gwarancje na kazdy z nich .Oczywiscie nie tysiace i/lub pare m-cy . ale jakis rozsadny czasod naprawy lub nie kilkadziesiat/kilkaset km .
Ale jak slysze ze wtrysk do regeneracji koszyuje "tylko "125€ to smiac mi sie chce . Jak sie domyslam nie jest to jakies stare autko . I jak sam wlasnie zuwazyles wtryski w PL kosztuja 6k za 4 sztuki to w Nl za 125 € za sztuke ?
P.S. wymienialam wszystkie 6 bo nie oplacalo mi sie czekac az pozostale 5 padna bo wynioslo by mnie to 2 x tyle . Za jednym razem wszystkie i wszystko co z tym sie wiaze
Ale czy ktos wymienia jeden czy wszystkie ma zawsze gwarancje na wykonana robote . tymbardziej ze chlopa juz w drodze do domu z warsztatu stwierdzil ze poprostu spartaczyli mu robote .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group