NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Mar 06, 2013 6:40 pm
Ku przestrodze tych co szukają polskiego mechanika
Autor Wiadomość
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Paź 03, 2015 5:36 pm   

vanrafell, prosze cie bardzo

Mercedes-Benz Ringoven Arnhem
Ringoven 5
6826TP Arnhem
U kunt ons bereiken op telefoonnummer 0800-936 74 65
E-mail algemeen:[email protected]
Website:http://www.wensink.mercedes-benz.nl

lub w jednej z filii mercedesa w innej miejscowosci , ze wzgledu na krotszy okres oczekiwania
i tych i tamtych polecam ( super mechanicy )

Havenstraat 63, 7005 AG Doetinchem
0314 399 799
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Sob Paź 03, 2015 6:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
IcId_Rotterdam 
Poczatkujacy


Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 12
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Sob Sty 09, 2016 12:45 pm   

Jak elektronik to w holandii tylko Paweł Rak, szczerze tam gdzie serwisy rozkładają ręce, gość robi wszystko, korzystałem znajomi korzystają i do tej pory bez konkurencji. Za to co ten człowiek robi będę robił mu reklamę do końca życia, znajomi zatrzasnęli w aucie 8 miesięczne dziecko przyjechał w niedzielę w święta w 20 min. Jak ktoś potrzebuje podaje nr: 0643 555 953.
 
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Mar 11, 2016 11:49 am   

przeniesione

KAMIILCIIO napisał/a:


Mechanicy z Oirschot, unikać? :)

Witam,

może ktoś z Państwa korzystał z usług tych mechaników i zapewne jesteście zadowoleni z ich usług. Ja niestety nie.

Oddałem auto do nich by zrobić przegląd APK, jednak z powodu przednich opon, braku oświetlenia tablicy, niedziałającym spryskiwaczu auto nie przeszło przeglądu. Umówiłem się na następny dzień i przyjechałem na naprawę auta.

Pierwsze za co się wzięto to za wymianę opon. Prosiłem o opony 205/65 r15, otrzymałem 195/55 r15. koszt obu opon to ok. 60 euro. Problem pojawił się już przy zdjęciu opony co było trudne dla mechanika. Słyszałem słowa "Ku*wa, co to za **ujstwo... ja pier**lole... itp" Koniec końców udało się zdjąć jedną oponę po około 30 minutach, kosztem pokrzywionej alufelgi. Po czym stwierdzono że one już takie były. Kilkanaście minut później po założeniu nowych opon, stwierdzono że tych kół nie da się wyważyć bo są one jak w ciężarówce. Nie wyważa się ich! :D
Więc założono mi je całkowicie niewyważone. Efekt chyba wszystkim znany.... Drżenie kierownicy już przy 90 km/h.

Podświetlenie tablicy zrobiono szybko! Gustownie puszczony kabelek od świateł pozycyjnych tylnych aż do oświetlenia rejestracji.

Nie wiem jak naprawili spryskiwacz, ale po zalaniu zbiorniczek płynem do pełna, zaczął wyciekać. Czyli prawdopodobnie uszkodzili zbiorniczek. Wcześniej tego nie miałem.

Pod maską mam kilka plastikowych osłon które są na zatrzaskach. Po wizycie u mechaników one zniknęły... Czarna magia, czeski film.


Po powrocie do PL pojechałem od razu do swojego mechanika, który po usłyszeniu tego mało się nie posikał. Od razu ściągnął jedno koło i je wyważył bez problemu. Nie ma takich kół których się nie wyważa, nawet nowa opona ma jakieś swoje bicia, po to właśnie się je wyważa.

łączny koszt jaki poniosłem to 230 euro. Może dużo może nie... ale jakoś wykonania pracy jest byle jaka. Szkoda że większość mechaników robi swoją pracę byle jak i na odp****ol.



PS. W oczekiwaniu na naprawę zaproponowano mi samochód zastępczy.... Opel Corsa z wybitą totalnie przednią szybą... Co tam Ci policja zrobi, ona tu nie jeździ :D Nie skorzystałem z takiego samochodu.


Jak dla mnie to był pierwszy i ostatni raz kiedy oddałem auto do naprawy tym miłym Panom. Osobiście odradzam ten warsztat.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Mar 11, 2016 11:51 am   

wigru napisał/a:
Ty jesteś klientem, masz hajs w kieszeni, zamawiasz takie a nie inne opony. Nie ma to dziękuję dowidzenia. Już o całej reszcie nie wspomnę.
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pią Mar 11, 2016 6:02 pm   

Latacie po polskich mechanikach, żydzicie każde euro bo u Polaka 50 euro taniej.
Ja rozumiem, kiedy można się zastanawiać czy wydać 500 euro a może 300 za jedną część z robocizną.
Rozumiem, że można iść do Polaka kiedy ma on świetne referencje, jest to chłop, który się zna i jego zakład wygląda jak warsztat, a nie barak.

Ja nigdy nie chodzę do Polaków, wolę wydać więcej i mieć zrobione porządnie. Efekt? Jeszcze nigdy nie wyszedłem niezadowolony z pracy Holendra. Bierze 50 euro za godzinę, ale nie ma z nim problemów.
Wy dalej latajcie do Januszów za 20 euro i potem narzekajcie, że krzywe felgi, że tu coś brakuje, a kwestia reklamacji wygląda jak zużyta ruska onuca.
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Pią Mar 11, 2016 6:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Mar 11, 2016 6:47 pm   

Fegelein napisał/a:
Ja nigdy nie chodzę do Polaków, wolę wydać więcej i mieć zrobione porządnie.
bardzo madra wypowiedz i w pelni sie z nia zgadzam
 
 
marianx8 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 35
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 54
Skąd: Zawiercie
Wysłany: Pią Mar 11, 2016 11:02 pm   

Panicelinka napisał/a:
Fegelein napisał/a:
Ja nigdy nie chodzę do Polaków, wolę wydać więcej i mieć zrobione porządnie.
bardzo madra wypowiedz i w pelni sie z nia zgadzam

Nie każdemu psu burek na imię. Nie każdy polski mechanik partoli robotę. Dla przykładu kiedyś facet (Turek) w den Bosch chciał mi wcisnąć 12 letnie opony za 70 euro - Babylon garage, nawet na niedzieli reklamę mają.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Mar 12, 2016 11:19 am   

marianx8 napisał/a:
Dla przykładu kiedyś facet (Turek) w den Bosch chciał mi wcisnąć 12 letnie opony za 70 euro
No nie mow ,to nawet do tureckich garazy jezdzisz ? omijac z daleka bo to dziadostwo i partacze
 
 
seemija
Gaduła

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 142
Wysłany: Sob Mar 12, 2016 2:24 pm   

Panicelinka napisał/a:
Fegelein napisał/a:
Ja nigdy nie chodzę do Polaków, wolę wydać więcej i mieć zrobione porządnie.
bardzo madra wypowiedz i w pelni sie z nia zgadzam


zabrzmialo jakby od polaka zawsze wychodzila kaszana a to nieprawda
nie znam cen holenderskich warsztatow, wiec tu nie porownam, ale Krzys podjechal naprawil i nie skasowal jak za zboze
do tego jak mam problem to dzwonie i co sie da wytlumaczy przez telefon (w wersji dla blondynki tez:P ) a jak trzeba to na dwa auta przyjezdza i zabiera auto do warsztatu
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Mar 12, 2016 3:50 pm   

Cytat:

Ja nigdy nie chodzę do Polaków, wolę wydać więcej i mieć zrobione porządnie. Efekt? Jeszcze nigdy nie wyszedłem niezadowolony z pracy Holendra. Bierze 50 euro za godzinę, ale nie ma z nim problemów.
Wy dalej latajcie do Januszów za 20 euro i potem narzekajcie, że krzywe felgi, że tu coś brakuje, a kwestia reklamacji wygląda jak zużyta ruska onuca.


Sorry ale ostatnio jak pytałem Holendra za ile mi wymieni olej silnikowy plus filtry to powiedział 50 e brutto za godzinę pracy ale już nie chciał sie określić ile mu na to zejdzie ...

Podjechałem do polskiego warsztatu i za 30 e wymienili :033:

Dodam ze ten polski warsztat nie istnieje od wczoraj tylko chyba od 3 lat i sporo osób ich poleca
:035:

Pss
Jednak to co mogę to i tak wymieniam w Pl bo zaufany mechanik bierze 50 ale zł za godzinę pracy :033:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
Ostatnio zmieniony przez Beny.rac Sob Mar 12, 2016 4:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Sob Mar 12, 2016 7:49 pm   

Wiadomo, że są odchyły w tą i tamtą stronę. Może się trafić dobry polski mechanik, który się zna na rzeczy i nie kasuje góry kasy. Wtedy czemu nie, można iść do takiego kogoś, ale musi mieć on dobre referencje i jak idę pierwszy raz to zakład musi zrobić dobre wrażenie (czyli nie barak:D) - o tym już wspomniałem w poprzednim poście.

Sam wolę robić rzeczy w Polsce i to robię - za godzinę pracy bierze 50 zł, a nie 50 euro (tyle bierze mój w NL). Niestety zdarzają się niespodziewane sytuacje, które nie mogą czekać na wyjazd do Polski, a które wymagają serwisu tutaj.
Ja w takim wypadku nie szukam jak najtańszego, koniecznie rodaka "bo jak to w PL 50 zł, a tu aż 250 zł za godzinę?!" tylko idę do sprawdzonego.
Mogłem trafić na Holendra partacza, ale to co czytam jak ludzie oddają auta i je odbierają od polskich Januszów to ciarki przechodzą - właśnie dlatego, że żałują wydać więcej i na siłę oszczędzają. Ewentualne reklamacje w przypadku partacza holenderskiego wydają się łatwiejsze, ale też trzeba znać jakiś język by się dogadać. Może też dlatego część osób swoje 30 letnie rozklekotane BMW woli klepać u rodaków :P
Jak ktoś zaryzykował i poszedł do Polaka, a serwis oferuje fajne ceny, a przede wszystkim jakość usług to jak najbardziej trzeba polecać takie zakłady ^^
 
 
graco1992
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 4
  Wysłany: Śro Maj 18, 2016 12:26 pm   Auto mechanik

Witam

Nie polecam warsztatu POMAK gem. Oss
Napewno nie jest szybko i tanio... Oferuja auta zastepcze, ktorych nie ma nigdy na stanie...
 
 
Sisimi
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 5
Wysłany: Śro Mar 01, 2017 11:23 am   

Nie polecam dwóch zakładów z którymi moje auto miało do czynienia: nie z powodu złej pracy ale z powodu poniesionych kosztów. Uważajcie na: Poolse Auto Service, Noordeindseweg 362, Berkel en Rodenrijs - błąd silnika nie został zdiagnozowany, a kasa została wzięta to raz, a dwa nie proponują żadnych regeneracji tylko od razu wymiana części/ zestawów = ogromne koszta. Główna dewiza tego zakładu, to metoda prób i błędów - przynajmniej w moim przypadku. Ale chociaż miła obsługa ;) Polecam w przypadku prostych spraw i najlepiej kupić samemu części albo porównać cenę warsztatową z innymi. Ogólnie praca ok. Naprawa mechaniczna przeprowadzona zdecydowanie poprawnie, bez zastrzeżeń ale diagnoza i naprawa przyczyny błędu silnika niezrealizowana. Zdecydowanie nie polecam: Cars Motors Garage, Weg en Land 40P, 2661KR Bergschenhoek. Mechanik ten lepiej ma opanowane diagnozowanie ale jeszcze lepiej kanciarstwo. Mechanik zdziera kasę aż miło. Plus: zdiagnozował błąd, pokazał część na stronie rzekomej hurtowni z Polski, gdzie zamawia części i człowiek się cieszy, myśli, że z Polski taniej będzie. Minus: jak się okazało po fakcie, część polska kosztowała u mechanika 185% ceny holenderskiej!!!! Cha cha cha! I mechanik jeszcze dogaduje jaki on ma mały zysk z tego. No rzeczywiście jak weźmie 30 - 40 euro za wymianę plus 100 - 150 euro ma z części, to faktycznie strasznie mały zysk 120 - 200 euro być na plusie za jedną prostą, 15 - minutową wymianę części. Odradzam kupować od tego mechanika jakiekolwiek części!!! Jedno wielkie oszustwo!! Szukajcie sami części, porównujcie ceny na stronach polskich i holenderskich, nie dajcie się oszukiwać tak jak ja. Poza tym wymiana przeprowadzona prawidłowo, szkoda tylko że kosztowała 6 razy więcej niż u Holendra. Polak mądry po szkodzie. Uważajcie na takich naciągaczy!!!!
Przykładowe stronki, gdzie możecie porównać ceny:
https://www.auto-onderdel...CFUU8GwodtYQKYQ
http://www.mister-auto.nl...CFfMW0wod27MMdQ
http://www.iparts.pl/
allegro i wiele innych.
Ostatnio zmieniony przez Sisimi Śro Mar 01, 2017 11:34 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group