NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Amsterdam - Warszawa - problem z zaplata za bilet lotniczy
Autor Wiadomość
deray 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 50
Wysłany: Sob Maj 23, 2009 7:30 pm   Amsterdam - Warszawa - problem z zaplata za bilet lotniczy

Witam.

Niedlugo wyruszam na weekend do Polski i zdecydowalem sie na lot samolotem. Znalazlem interesujace polaczenie na LOT ale niestety, nie wiem jak zaplacic za bilet. Posiadam karty rabobanku i postbanku, niestety platnosci LOT-u tego nie obsluguja.

Ktos moze mi poradzic jak inaczej zaplacic za bilet, unikajac wysylania najpierw pieniedzy do Polski?

Ewentualnie, moze ktos orientuje sie w temacie i potrafi wyszukac mi bezposrednie polaczenie Amsterdam - Warszawa, wylot dnia 25.06, powrot 28.06 za ktora bede mogl zaplacic powyzszymi kartami?

Mam nadzieje ze bedzie w stanie mi ktos pomoc, bo nie ukrywam ze znalazlem sie w kropce:/

Z pozdrowieniami, deray
 
 
ginger 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 79
Skąd: Noorden
Wysłany: Sob Maj 23, 2009 7:49 pm   

Aby zapłacić za bilety potrzebujesz karty kredytowej. Musisz złożyć wniosek o wydanie takiej karty, najlepiej w banku w którym masz konto.
Na kartę się czeka około dwóch tygodni
_________________
Kobiety są największa mniejszością
Ostatnio zmieniony przez ginger Sob Maj 23, 2009 7:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Sob Maj 23, 2009 8:26 pm   

Albo wypłać pieniądzę i podejdź na Schipholu do okienka LOT-u.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
marcinekpl 
Gaduła
The one and only

Wiek: 45
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Sob Maj 23, 2009 8:36 pm   platnosc

Nie ma mozliwosci zaplacenia na bilet lotniczy karta maestro ktore to sie dostaje w banku,mozna po jakims czasie aplikowac o wydanie wisa lub jak nasz polskie konto i karte visa electron zaplacic ja.
 
 
deray 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 50
Wysłany: Sob Maj 23, 2009 8:53 pm   

Dzieki wszystkim za odpowiedzi.

Mozliwosci podejscia na lotnisko niestety nie mam. Jak widze jedynym wyjsciem dla mnie bedzie przeslanie pieniedzy na polskie konto i zaplata polska visa.

Marcinek dzieki za podpowiedz, z moliwoscia ubiegania sie o karte Visa, napewno skorzystam:)

Pozdrawiam, deray
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Sob Maj 23, 2009 9:50 pm   

deray napisał/a:
Jak widze jedynym wyjsciem dla mnie bedzie przeslanie pieniedzy na polskie konto i zaplata polska visa.


Troszke pomieszales ;) polska,chinska obojetnie gdzie zostala wydana karta Visa , mozna nia placic na calym swiecie. Osobiscie mam Master Card z ING i place nia na polskich stronach gdy robie tansze :D zakupy.
 
 
 
deray 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 50
Wysłany: Sob Maj 23, 2009 10:48 pm   

MiniSmurfin napisał/a:
deray napisał/a:
Jak widze jedynym wyjsciem dla mnie bedzie przeslanie pieniedzy na polskie konto i zaplata polska visa.


Troszke pomieszales ;) polska,chinska obojetnie gdzie zostala wydana karta Visa , mozna nia placic na calym swiecie. Osobiscie mam Master Card z ING i place nia na polskich stronach gdy robie tansze :D zakupy.


Nie nie;) Chodzilo mi o to ze jedyna Vise jaka posiadam, to ta wydana przez polski bank:) Faktycznie moglo to zabrzmiec niezrozumiale;) tak czy inaczej, to jedyne wyjscie:)
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Sob Maj 23, 2009 10:55 pm   

To na jakiej stronie znalazles ten bilet, ze nie mozna zaplacic za niego karta kredytowa :shock:
 
 
 
deray 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 50
Wysłany: Sob Maj 23, 2009 11:38 pm   

Lot.pl

jedyna opcja zaplaty jak pisalem powyzej to mastercard i visa. Moje karty z rabobanku i postbanku to maestro.

Posiadam karte visa z polskiego konta, ale szukam innej opcji wyjscia niz przelawac kase na polskie konto zeby zaplacic za bilety:/

niestety szansa zaplaty maestro spelzla na niczym.
 
 
ginger 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 79
Skąd: Noorden
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 12:03 am   

Mastercard, visa czy maestro to mogą być tak zwane karty płatnicze tzn. bez problemu zapłacisz nimi w markecie za zakupy, lub wybierzesz pieniądze z bankomatu. Żeby zapłacić za bilety lotnicze, prom lub pociąg pod kanałem La Manche potrzebujesz karty z wypukłymi cyferkami (nr karty) czyli karty kredytowej.
Inna opcja znajdź znajomego z taką kartą, zapłaci za Ciebie a Ty mu zwrócisz kasę w gotówce. Ja tak się ratowałam "bukując" bilet na prom do Anglii.
_________________
Kobiety są największa mniejszością
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 10:43 am   

No wkoncu zrozumialam, nie slyszlam nigdy o karcie platniczej o nazwie Visa ;) (wylacznie karta kredytowa). Przepraszam za "dlugi nos" :081:
 
 
 
ginger 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 79
Skąd: Noorden
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 10:51 am   

Karta kredytowa też może być Visa.

Ja mam kartę płatniczą Visa Banku PKO BP. Mąż w Lukasie też ma kartę płatniczą Visa
_________________
Kobiety są największa mniejszością
Ostatnio zmieniony przez ginger Nie Maj 24, 2009 10:54 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gosik 
Gaduła

Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 105
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 12:30 pm   

jeśli podjedziesz na lotnisko do okienka lotu kupić bilet, weź ze sobą więcej pieniędzy ponieważ musisz liczyć się z opłatą za wystawienie biletu. ja w zeszłym roku tak zrobiłam- bo akurat byłam na lotnisku i troszkę się zdziwiłam gdy pani bodajże o 25e drożej sprzedała mi bilet.
_________________
gosik
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 1:21 pm   

MiniSmurfin napisał/a:
No wkoncu zrozumialam, nie slyszlam nigdy o karcie platniczej o nazwie Visa ;) (wylacznie karta kredytowa). Przepraszam za "dlugi nos" :081:


Visa Electron...
Niektore VE dzialaja w necie jak kredytowki ALE musza z tylu przy miejscu na podpis miec 3 cyfry zwance CVV/CVV2.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Nie Maj 24, 2009 1:21 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 3:50 pm   

Czyli kod uwierzytelniający :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group