NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ZERWANIE UMOWY PROBLEM!!
Autor Wiadomość
madlen44 
Poczatkujacy
madlen44

Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 4
Skąd: oss
  Wysłany: Pią Maj 01, 2009 2:59 pm   ZERWANIE UMOWY PROBLEM!!

zwracam się do Was bo potrzebuję porady. razem z chłopakiem w sierpniu ubiegłego roku wyjechaliśmy do pracy do NL za pośrednictwem WORKFORCE( TEMPSOLUTION). Przed wyjazdem zawarliśmy z nimi umowe na czas określony do grudnia 2008.. niestesty pracowalismy tam 5 tyg i postanowlismy zjechac( warunki mieszkaniowe zgadzały się z opisem w umowie, lecz nie wypłacali pięniedzy na czas) umowa została zerwana za porozumieniem stron( tak mi sie wydawało do tej pory gdyż biuro nie robiło nam żadnych problemów) w tamtym tyg dostaliśmy fakturę, na której rzekomo jesteśmy dłużni razem z chłopakiem 12 tys euro :119: dzwonilismy do biura i stwierdzono że jest to kara za zerwanie umowy i za kazdy nie przepracowany dzien policzyli nam po 102 euro na głowę.. masakra. w umowie jest wyraźnie napisane" jeżeli pracownik BEZ ZEZWOLENIA workforce wyjedzie wcześniej, niż przewiduje to zawarta umowa, wówczas grzywna za każdy przewidziany i niewykonany dzień pracy wynosi 102 euro" proszę o poradę, czy mogą wyniknąć z tego jakieś konsekwencje? przecież nie zrezygnowaliśmy z pracy bez zezwolenia, to jakaś totalna bzdura
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Maj 01, 2009 3:18 pm   

najwazniejsze - czy macie na pismie rozwiazanie umowy ze porozumieniem stron?
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Maj 01, 2009 3:43 pm   

madlen44 napisał/a:
umowa została zerwana za porozumieniem stron( tak mi sie wydawało do tej pory


Nie sadze...
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
siemej 
Gaduła

Dołączyła: 02 Sty 2009
Posty: 158
Wysłany: Pią Maj 01, 2009 8:21 pm   

Macie jakies dowody na to, ze nie wyplacali Wam pieniedzy na czas (np. wyciagi bankowe)? Poszukaj w umowie czy jest cos na temat ewentualnych opoznien. W razie czego mysle, ze tym byscie mogli sie bronic za nie dotrzymanie wszystkich warunkow umowy.
_________________
niewazne ile mamy....zawsze chcemy wiecej....
 
 
 
madlen44 
Poczatkujacy
madlen44

Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 4
Skąd: oss
Wysłany: Pią Maj 01, 2009 9:26 pm   

heh nie mamy niczego takiego że zerwanie umowy odbyło się za porozumieniem stron, a co do wyciągów bankowych to myślę że to nie problem załatwić.. tylko że ta kwota jest straszna i mnie przeraża.. znalazłam tu na forum że niby kara nie może przekraczać pół dniówki raz każdy nieprzepracowany dzień czy to prawda.. czy wie ktoś jakie mogą być konsekwencje nie zapłacenia takiej kary?? dziękuje za odpowiedzi
 
 
siemej 
Gaduła

Dołączyła: 02 Sty 2009
Posty: 158
Wysłany: Pią Maj 01, 2009 9:31 pm   

Musisz znalezc w swojej umowej jakiegos haka. Jezeli bys udowodnila im ze nie dotrzymali warunkow umowy (w tym wlasnie wyplaty na czas) to obedzie sie bez kary. Nie wiem jakie moga byc konsekwencje tego, ale moga sprawe skierowac do sadu i jezeli by wygrali (czego im nie zycze) to wtedy zacznac sie dopiero nieprzyjemnosci. Postaraj sie o te wyciagi i sprawdz w umowie czy jest cos o terminach wyplat.
_________________
niewazne ile mamy....zawsze chcemy wiecej....
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Maj 01, 2009 9:32 pm   

madlen44, pierwsze co, to radze przeczytac CAO od deski do deski, wiem ze czesc jest nudna, ale tam mozesz znalezc wiele odpowiedzi na swoje pytania.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Maj 01, 2009 9:51 pm   

niestety jesli nie masz nic na pismie ze za porozumieniem stron zostala umowa zerwana nic im nie mozesz zrobic .
Jesli nawet oni nie placili wam na czas najpierw musieliscie im wyslac list za poreczeniem ze zadacie wyplacenia zaleglej kwoty w danym czasie. Jesli to nie przynosi rezultatu ponowny list z ostartecznym terminem wyplacenia zaleglych pieniedzy oraz ostrzezenie ze jesli nie wywiaza sie z obowiazku, umowa z nimi zostanie zerwana z dniem XX.XX.2008 z powodu niewywiazania sie przez nich z umowy.
Nie zrobiliscie tego to radze wam sie udac po porade prawna jak teraz z tego wybrnac.

U nas w pracy chlopak przyszedl do pracy cos mu sie nie spodobalo i poszedl spowrotem do domu , czyli zerwal umowe bez porozumienia stron musielismy na jego miejsce znales na tychmiast kogos kto by mogl ta prace wykonc rezultat kara dla niego ponad 3500 euro + koszta poniesione pocztem wypelnienia jego etatu na czas jego nieobecnosci . Sprawa skonczyla sie w sadzie sad znizyl wszystkie koszta o 25 % ze wzgledu ze byl on nadal bezrobotny.
 
 
schilder 
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 2
Wysłany: Wto Maj 05, 2009 12:52 pm   Re: ZERWANIE UMOWY PROBLEM!!

madlen44 napisał/a:
zwracam się do Was bo potrzebuję porady. razem z chłopakiem w sierpniu ubiegłego roku wyjechaliśmy do pracy do NL za pośrednictwem WORKFORCE( TEMPSOLUTION). Przed wyjazdem zawarliśmy z nimi umowe na czas określony do grudnia 2008.. niestesty pracowalismy tam 5 tyg i postanowlismy zjechac( warunki mieszkaniowe zgadzały się z opisem w umowie, lecz nie wypłacali pięniedzy na czas) umowa została zerwana za porozumieniem stron( tak mi sie wydawało do tej pory gdyż biuro nie robiło nam żadnych problemów) w tamtym tyg dostaliśmy fakturę, na której rzekomo jesteśmy dłużni razem z chłopakiem 12 tys euro :119: dzwonilismy do biura i stwierdzono że jest to kara za zerwanie umowy i za kazdy nie przepracowany dzien policzyli nam po 102 euro na głowę.. masakra. w umowie jest wyraźnie napisane" jeżeli pracownik BEZ ZEZWOLENIA workforce wyjedzie wcześniej, niż przewiduje to zawarta umowa, wówczas grzywna za każdy przewidziany i niewykonany dzień pracy wynosi 102 euro" proszę o poradę, czy mogą wyniknąć z tego jakieś konsekwencje? przecież nie zrezygnowaliśmy z pracy bez zezwolenia, to jakaś totalna bzdura


Nie przejmuj się, tylko pazerne polaczki będą cię straszyć tą karą. Trochę mam doświadczenia z takimi pasożytami więc jeśli ci wypłacili ostatnie tygodniówki, wakacyjne to możesz jedynie się martwić aby rozliczenie roczne wysłali bo zazwyczaj trochę zwrotu można wyciągnąć. Jeśli lubują się w takich papierkowych straszeniach to wyślij im list (koniecznie polecony) z wyjaśnieniem w jakich okolicznościach rozwiązaliście pracę oraz z zawiadomieniem o zgłoszeniu do prokuratury wniosku o próbę wyłudzenia pieniędzy od Was. To czy to zrobisz jest Twoją decyzją a oni gwarantuję ,że wypieków dostaną i wycofają się.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Maj 05, 2009 3:14 pm   

Z tego co czytam jej post to oni jej niczym nie strasza, mowa o fakcie dokonanym i fakturze do zaplcenia.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
kindzal 
Super gaduła


Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 229
Skąd: Tilburg
Wysłany: Wto Maj 05, 2009 3:50 pm   Re: ZERWANIE UMOWY PROBLEM!!

schilder napisał/a:
pazerne polaczki


Móglbyś nie używac tego typu obrazliwych okresleń ?
_________________
" Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszlości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości, ani prawa do przyszlości. " Józef Piłsudski.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Maj 05, 2009 5:11 pm   

schilder,
I ty myslisz ze w pokuraturze powiedza tak chlopie miales racje ze robote walnoles i zerwales umowe ktora byla podpisana przez 2 strony z nieprzymuszonej woli.

schilder umowa obowiazuje takze jesli ktoras z strony nie wywiazuje sie z umow podpisanych w formie kontraktu.A takze rozwiazanie PRZEDCZASOWE umowy musi byc podpisane przez pracodawce i pracownika. Przewaznie w kontrakcie jest okreslony czas wypowiedzenia kontraktu. Ten czas zawarty w kontrakcie obowiazuje pracodawce i pracownika. Sa oczywiscie wyjatki omijajace ten czas ale niestety madlen44 nie miala podstaw na natychmiastowe zerwanie kontraktu a i nie ma nic na pismie co by poswiadczalo jej poczynania by rozwiazac problem.
 
 
kaer88 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 6
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 7:41 pm   

Witam
Czy macie jakieś nowe pomysły co zrobić z fakturą z TEMPSOLUTION? Otóż praca była znacznie gorsza niż opowiadali w Polsce, nie wspominając o warunkach mieszkaniowych. ?Dogadałem się? z biurem że mogę wyjechać bez żadnych konsekwencji. A teraz miesiąc po powrocie dostałem fakturę na niezła sumkę. Ktoś wie co zrobić? Bo jak nie będzie żadnego wyjścia to chyba się powieszę...

edit. zapomniałem dodać że faktura jest wysłana przez Holandię a nie Polskę.
Ostatnio zmieniony przez kaer88 Pon Maj 24, 2010 7:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 7:49 pm   

A masz to na pismie, ze Ci pozolili wczesniej wyjechac?
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
goorn 
Gaduła
Zimny jak głaz.


Wiek: 40
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 182
Skąd: Nijmegen
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 9:19 pm   

Już pisałem o tym i potwierdzm że firma TEMPSOLUTION pod koniec ubiegłego roku zaczeła spóźniać się z wypłatami co było główną przyczyną tego że nie wróciłem do nich po nowym roku. Nie wróciłem i dobrze bo pod koniec stycznia zadzwonił do mnie kolega który nie zjeżdżał na święta i pytał się mnie o radę co ma zrobić bo od miesiąca wypłaty nie było. W umowie było napisane o co tygodniowej wypłacie. na początku lutego ludzie się postawili i wtedy dopiero wypłacono im zaległe wypłaty. Co do głównego wątku kary nie dziwi mnie zagranie Roba bo to zwykły kłamca i oszust który szuka tylko okazji żeby ludzi okraść zgodnie z literą prawa. Zrobił tak podając nam papiery do podpisania i zapewniając że wszystko będzie po staremu a po podpisaniu wypłaty zmniejszyły się o 15EURO. wtedy głupa palił że niby nie wiedizał że tak wyjdzie. Inną sprawą jest że umowę podpisuje się tam w języku polskim i jest jasno napisane o tej karze. przestraszyło mnie to i tylko to przetrzymało mnie do końca roku w tej firmie. Tak na słowa że niby porozumienie stron nic się nie zdziała. ich słowo kontra wasze, wasi jacyś nie pewni świadkowie kontra koordynatorzy firmy. Przykro mi ale wygląda to na nie ładną WTOPĘ, a jak znam życie i tak jeszcze nie jeden pojedzie do tej firmy pomomo ostrzeżeń, a później będzie prosił o poradę bo dostanie karę za zerwanie umowy. Powodzenia.
Ostatnio zmieniony przez goorn Pon Maj 24, 2010 9:24 pm, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group