NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Randstad - czy zmienily sie przepisy?
Autor Wiadomość
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 9:03 am   

Dorota_R napisał/a:
jestem pewna, ze gdybysm,y szkali pracy z Polski przez jakies biuro w Polsce to szybciej bysmy te prace znalezli. Dlatego, ze wyslali by nas wszytkich do jednego miejsca i jeszcze na nas zarabiali.


nie zgadzam sie... ja jakos nie raz znalazlam prace na wlasna reke... bez zadnych biur pracy...
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 11:09 am   

Dorota_R napisał:
Cytat:
Dlatego, ze wyslali by nas wszytkich do jednego miejsca i jeszcze na nas zarabiali.
bez urazy ale brzmi to jak wywozka do jakiegos obozu...
Cytat:
albo chca by Polacy mieszkali razem w jenym domu, spali razem, jedli razem(taka propozycje miala),
a jak myslisz kogo mozna za to winic?przeciez z Twojej wypowiedzi wynika ze i Tobie jest obojetne co i gdzie bedziesz robila, byle zarobic...no wiec o co tu chodzi :roll:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
greg78
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 7
Skąd: Pomorze
Wysłany: Sob Paź 13, 2007 11:16 am   

co ty opowiadasz. Ja przyjechalem tutaj przez polskie biuro... i mieszkalem przez miesiac w takim chlewie 20 osob w domu jednorodzinnym, a jak znalazlem sobie mieszkanie to mi jeszcze posrednik polski robil problemy. WSZYSTKIE Uitzendbureau gdzie mowia po polsku tak dzialaja zeby przywiesc tutaj jak najwiecej ludzi do pracy i to najlepiej niezbyt inteligetnych i lepiej zeby zbyt dobrze nie znali jezykow.Nastepnie kwateruja ich w swoich chalupach, dowożą ich do pracy i z powrotem i to wszystko, dostaniesy max 8 euro i sie ciesz. Ja znam języki niemiecki i angielski i załatwilem sobie swoje miesykanie,(co nie było łatwe) to mi powiedziano ze jak nie chce z nimi mieszkac to i nie jest dobrze ze u nich pracuje . Wiec wysyłałem maile,aż dostałem propozycje Z Randstad i to dobrą. ale np. moja żona ,która przyjechała do mnie to słyszy ,żę musi znac jez holenderski , bo dla kobiet nie ma pracy z angielskim czy niemieckim, a w polskich że nie bo niechce skorzystac z ich mieszkania.... Może ktoś podpowie co możemy jeszcze zrobic :roll:
 
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Nie Paź 14, 2007 12:23 pm   

nie przyjezdzajac tu nie mowilam ani slowa po holendersku..
i tak jak wielu ludzi szukalam tutaj pracy czy po niemiecku czy angielsku i zawsze slyszalam jedna odpowiedz holenderski..
i wcale im sie nie dziwie bo ja przyjezdzajac tutaj liczylam sie z tym ze bez jezyka mimo wszystko nie znajde pracy i tak tez bylo..
sa oczywiscie ludzie ktorzy w pracy uzywaja tylko angielskiego nie mowie ze nie..
ja nie chcialam nikogo urazic wyrazilam tylko swoja opinie tyle..
 
 
malgosiaxx
Gaduła

Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 138
Wysłany: Śro Paź 17, 2007 8:53 am   

Witam wszystkich.Czytam,co piszecie i przypominaja mi sie moje poczatki tutaj.Przyjechalam tu 17 lat temu z 3letnim synkiem,wyszlam za maz za Holendra.Nie pamietam,ale chyba po okolo pol roku lub wiecej poszlam na przyspieszony kurs jezyka holenderskiego dla osob ze srednim i wyzszym wyksztalceniem.Dodam,ze idac na ten kurs znalam juz wiele holenderskich slow.Ze wzgledu na sytuacje materialna musialam szybko szukac pracy i zrezygnowac z dalszej nauki jezyka(po skonczeniu tego 3 miesiecznego.)Poszlam do fabryki Verkade(ciastka i czekolady)na rozmowe solic.Jakis pan w garniturku opowiedzial mi cala historie powstania fabryki oraz opisal cala technologie produkcji :lol: .Po czym stwierdzil,ze mam wrocic,jak bede dobrze mowic po holendersku :shock: :shock: :shock: .
Wyszlam stamtad zalamana tym,ze w Holandii nie nadaje sie nawet do pracy produkcyjnej.Na szczescie znajoma znalazla dla mnie mala fabryke,gdzie od razu dostalam prace :D .Pozdrawiam.
_________________
"Zaba ze studni nie wie,co to ocean"
 
 
robkar1889
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 22
Wysłany: Śro Paź 17, 2007 2:10 pm   witam szukam pracy przy produkcji

powiedzcie mi co to za praca gdzie jest ten ramstad jakis tel namiar i jakie sa minim place dla polakow moze tel prosze na priv
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Śro Paź 17, 2007 4:21 pm   

Ranstad to jest uitzenburo i jak widzisz ciezko sie zapisac tam jak sie nie zna holenderskiego.
Po zatym Randstad mozesz znalezc prawie wszedzie, a na pewno w kazdym duzym miescie. Nie moge Ci dac adresu bo nie wiem gdzie mieszkasz. Ale sam mozesz sprawdzic, oto ich strona:
www.randstad.nl
 
 
Dorota_R
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 13
Wysłany: Czw Paź 18, 2007 1:00 pm   

jak szukam prace na wlasna reke to mi mowia ze musze znac holenderski...jak szukam pracy przez biura gdzie zatrudniaja polakow to mi mowia ze musze mieszkac z Polakami.

Gochna H narazie jest mi obojetne dlatego ze nie znam holenderskiego i zdaje sobie sprawe ze bez tego jezyka jest bardzo ciezko znalezc dobra prace albo nawet nie mozliwe....
a pracowac oczywiescie, ze chce ale nie jestem jakas zdesperowana osoba, ktora przyjechala tutaj szukac pracy bo nie moze znalezc pracy w Polsce.Przyjechalam tu do chlopaka ktory jest holendrem, gdyz chcemy razem ulozyc sobie zycie.Mam gdzie mieszkac i gdzie spac...nie chce mieszkac z obcymi ludzmi w jednym domu.
 
 
Dorota_R
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 13
Wysłany: Czw Paź 18, 2007 1:03 pm   

a do randstaat zarejestrowalam sie przez internet i po dwoch dniach dostalam telefon, ze to jest niemozliwe aby znalezc w ich biurze prace dlatego ze nie mowie po holendersku i ze mnie usuna z listy....
mam nadzieje,ze szybko naucze sie jezyka na kursie na ktory uczeszczam.
 
 
Dorota_R
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 13
Wysłany: Czw Paź 18, 2007 1:05 pm   

malgosiaxx to ja ma teraz tez takie chwile, ze mysle ze nawet nie nadaje sie do pracy przy produkcji gdzie kolwiek zadzwonie to mowia mi dowidzenia bo nie znam holenderskiego...nawet w miejscach w ktorych zatrudniaja Polakow(dlatego ze nie chce mieszkac w jednym domu z Polakami).Czasami sobie mysle, co ja tu robie...w Polsce bylo by mi o wiele latwiej...no ale nie poddaje sie poki co....
 
 
Beata 
Super gaduła


Wiek: 51
Dołączyła: 13 Gru 2006
Posty: 200
Skąd: Utrecht
Wysłany: Sob Paź 20, 2007 10:01 am   

Nelly,
Ja bylam tez swego czasu w Randstad w Utrechcie w centrum, niedaleko Hoog Catarijna (zapomnialam nazwe ulicy) i tam nie byli zbyt mili dla mnie - mimo ze wtedy juz mowilam po holendersku. Poszlam wiec do oddzialu na Biltstraat i tam w bardzo milej atmosferzew ciagu tygodnia znalezli mi prace.
 
 
nelly 
Super gaduła
Pani Viking :)

Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 205
Skąd: Uppsala
Wysłany: Sob Paź 20, 2007 12:25 pm   

Beata napisał/a:
Nelly,
Ja bylam tez swego czasu w Randstad w Utrechcie w centrum, niedaleko Hoog Catarijna (zapomnialam nazwe ulicy) i tam nie byli zbyt mili dla mnie - mimo ze wtedy juz mowilam po holendersku. Poszlam wiec do oddzialu na Biltstraat i tam w bardzo milej atmosferzew ciagu tygodnia znalezli mi prace.


Obecnie czekam na moj pierwzy dzien w pracy (w pzryszlym tygodniu :D ) wiec Randstad nie byl potrzebny :D Dziekuje Beata!
_________________
Nell
 
 
Beata 
Super gaduła


Wiek: 51
Dołączyła: 13 Gru 2006
Posty: 200
Skąd: Utrecht
Wysłany: Sob Paź 20, 2007 2:17 pm   

Gratuluje, Nelly!
 
 
shemoo
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 30
Skąd: slupsk/hoensbroek
Wysłany: Sob Paź 20, 2007 4:05 pm   

randstad w ciagu tygodnia znalazl mi prace, mimo ze holenderski znam slabo, niemiecki dobrze. praca oczywiscie w produkcji
 
 
 
Dorota_R
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 13
Wysłany: Śro Paź 24, 2007 3:06 pm   

nelly gratuluje!!!
a jak znalazlas prace...przez jakies biuro? czy kontaktowalas sie bezposrednio z firmami?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group