NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Maj 21, 2013 7:46 pm
Gemeentelijke belastingen ??
Autor Wiadomość
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
  Wysłany: Sob Maj 02, 2009 2:45 pm   Gemeentelijke belastingen ??

Witam

Na poczatku roku dostalam list z gemeente do zaplacenia podatku za wywozke smieci jest to zrozumiale ,ale gdzies zapodzialam list i interesuje mnie za jaki rok jest ten podatek czy za ten rok czy za stary .Bo co jak to jest za rok bierzacy a ja w polowie roku teoretycznie (np. zjade do Polski ) i nie bede mieszkala tu calego roku .Wydaje mi sie rzecz biorac na logike ze powinien to byc podatek za rok ubiegly ,tak samo jak jest to np z pradem daja rozliczenie w 2009 roku za rok 2008 R .Wiec jak to jest z gory dzieki za wyjasnienie :)
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Sob Maj 02, 2009 4:01 pm   

To jest za ten rok.On jest staly a prad placi sie zaliczkowo i potem ew jest zwrot lub doplata wedlug zuzycia.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Sob Maj 02, 2009 10:28 pm   

jak zjedziesz do PL w srodku roku to i tak bedzie trzeba zaplacic za caly rok. w gemeentelijke belastingen liczy sie sytuacja 1 stycznia. jezeli ktos jest wpisany 1 stycznia pod dany adres to jest zobowiazany placic za caly rok..
_________________
Wlasciwoscia czlowieka jest bladzic, glupiego- w bledzie trwac.

Cyceron
 
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Nie Maj 03, 2009 9:15 am   

ataga napisał/a:
jezeli ktos jest wpisany 1 stycznia pod dany adres to jest zobowiazany placic za caly rok..


No a jesli ktos sie zamelduje w srodku roku to kiedy zaplaci ?? na poczatku nowego roku ?? :039:
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Nie Maj 03, 2009 5:50 pm   

tak, dopiero od 1 stycznia bedzie naliczane, reszta roku jest na konto bylego lokatora.
_________________
Wlasciwoscia czlowieka jest bladzic, glupiego- w bledzie trwac.

Cyceron
 
 
 
r'dam girl 
Nieśmiały użytkownik


Dołączyła: 29 Lis 2006
Posty: 92
Skąd: Schiedam
Wysłany: Pon Maj 04, 2009 11:36 am   

Cytat:
reszta roku jest na konto bylego lokatora

mysle, ze agata wprowadzila cie w blad.
To prawda, ze na poczatku roku 2009 placisz juz za caly 2009 rok, ale jesli w ciagu tego roku wyprowadzisz sie do innej gminy to dostaniesz zwrot nadplaconego podatku za te miesiace, w czasie ktorych juz nie mieszkalas w tej gminie. Natomiast twoja nowa gmina przysle ci wezwanie do zaplaty za te miesiace 2009 roku, w czasie ktorych juz tam mieszkalas. Czyli teoretycznie jesli we wrzesniu 2009 przeprowadzisz sie z Rotterdamu do Hagi, to dostaniesz zwrot z rotterdamu za miesiace wrzesien - grudzien, a z hagi wezwanie do zaplaty za wrzesien - grudzien.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Maj 04, 2009 2:52 pm   

Als u in de loop van het jaar bent verhuisd, dan kunt u de teveel betaalde afvalstoffenheffing terugvragen.
http://www.denhaag.nl/smartsite.html?id=21274

jak ja sie przeprowadzalam jakies 3 lata temu... to dostalam zwrot za miesiace za ktore nie mieszkalam pod danym adresem... i musialam zaplacic za miesiace za ktore mieszkalam pod nowym adresem...
 
 
Rauf 
Gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 172
Skąd: Netherlands
Wysłany: Pon Maj 04, 2009 9:59 pm   

pod koniec 2008 roku przeprowadzilam sie (przeprowadzka w obrebie 1 gminy, tylko zmiana ulicy) niedawno otrzymalam rachunek z Gemeentelijke Belastingen na ktrym psze ze jest on za rok podatkowy 2009 no i stary adres z czym ze w systemie Gemente przeprowadzilismy sie gdzies w polowie stycznia wiec rozumiem ze jest tam ten stary adres ( jak napisala Ataga liczy sie sytuacja z 1 stycznia ) moje pyt brzmi czy jak zaplacimy ten rachunek to juz na nowy adres niedostaniemy tego??
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Pon Maj 04, 2009 10:16 pm   

My jak zesmy sie przeprowadzali z jednej ulicy na druga ulice to dostalismy 3 rachunki za stary adres i za nowy ale trzeba isc do gemeente i sprstowac ze juz na starym mieszkaniu nie mieszkacie i wtedy jeden rachunek anuluja :) .Pozdrawiam :039:
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
Rauf 
Gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 172
Skąd: Netherlands
Wysłany: Pon Maj 04, 2009 10:33 pm   

no ja tam dzis zadzwonilam i powiedzialam ze juz od stycznia tam niemieszkam i mam kontrakt od stycznia na nowe mieszkanie, babka mi powiedziala ze na poczatku stycznia w Gba bylam na starym mieszkaniu no i musimy to zaplacic, wiec juz sama niewiem, bede probowla sie starac o kwijtschelding
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Pon Maj 04, 2009 10:49 pm   

Rauf kwijtschelding to zupelnie co innego - umorzenie podatku przy niskich dochodach.A Ty powinienes wyjasnic ten problem w gemeente tak jak pisala MagdaW bo nie bedziesz przeciez placic podwojnie.
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Wto Maj 05, 2009 7:43 am   

Rauf zazwyczaj nie robia problemu z anulowaniem rachunku moze lepiej byloby gdybys wziela te dwa rachunki i poszla prosto do gemente i powiedziala pani ze na starym mieszkaniu juz nie mieszkasz wiec dlaczego masz placic. Wiesz jak to jest zalatwianie spraw przez telefon bagatelizuja sprawe i tyle u mnie tez tak bylo jak dzwonilam to pani mowila co innego a rachunek z upomnieniem dalej przychodzil to pszlam z nim i sprawa zostala wyjasniona acha najlepiej jak zaplacisz za nowa chate a starej nie plac . U mnie byla jeszcze taka sytuacja ze na stare mieszkanie rachunek dostal moj chlop a na nowe ja (nie jestesmy po slubie i nazwiska inne) wiec jeszcze trzeba bylo tlumaczyc ze jestesmy razem i mieszkamy ze soba .Pozdrawiam :039:
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Wto Maj 05, 2009 8:31 pm   

Rauf napisał/a:
no ja tam dzis zadzwonilam i powiedzialam ze juz od stycznia tam niemieszkam i mam kontrakt od stycznia na nowe mieszkanie, babka mi powiedziala ze na poczatku stycznia w Gba bylam na starym mieszkaniu no i musimy to zaplacic, wiec juz sama niewiem, bede probowla sie starac o kwijtschelding
Radziłbym załatwiać wszystko pisemnie.Najczęściej wraz z rachunkiem dostaje się druk odwołania i należy zgłosić niwścisłości pisemnie.Przerabiałem to w lutym,gdyż dostałem podwójny podatek do zapłacenia.Dwie wizyty w Gementie i załatwianie na gębę nic nie dały.Dopiero pismo przyniosło skutek.
 
 
lidka735 
Poczatkujacy
lidka735

Dołączyła: 21 Mar 2009
Posty: 6
Wysłany: Pią Maj 08, 2009 2:42 pm   

Witam wszystkich,
ja zameldowalam sie 18 marca i juz dostalam zaraz do zaplacenia na 3 os 154e na caly rok.A co jak za 3 mies chce zmienic mieszkanie i zamelduje sie tylko ja,bo 2 os zjada do Polski?jak mi oddadza nadplate ?mam pytanie jeszcze odnosnie pradu i gazu,bo z dn kiedy sie wprowadzilam spisalam liczniki i wlasciciel podaj do eneco.Teraz dostalam rachunek na 79e ale nie ma tam za jaki okres i jakie stany licznikow.Czy to jest moj rachunek czy tych co tam mieszkali przede mna?jak sie placi za ten prad i gaz skoro nikt nie spisuje licznikow a ja moge sie wyprowadzic po pol roku i kto dostanie moj zwrot za nadplate?
Lidka
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Maj 08, 2009 3:45 pm   

lidka735, jesli inne osoby zjada do Polski a Ty pozostaniesz w mieszkaniu to na ciebie spadnie obowiazek placenia ....nie pytaj nas tu o takie detale jak wysokosc rachunku i oplaty.... nikt z nas nie wie na jakich zasadach wynajmujecie to mieszkanie
kto przed wami tam mieszkal ile mial nadplaty, lub nie uregulowal czesci swoich dlugow etc.
zanim wynajmie sie mieszkanie trzeba uzgodnic pewne kwestie dogadac sie
nie robic nic na szybkiego i upewnic sie ze wszystko jest dopiete na ostatni guzik
wiedz ze robisz to tylko i wylacznie we wlasnym interesie,by potem nie zostac na lodzie ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group