NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Maj 21, 2013 7:46 pm
Gemeentelijke belastingen ??
Autor Wiadomość
ewelinahh19
Nieśmiały użytkownik
ewelinahh19

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sty 2012
Posty: 62
Wysłany: Nie Sty 27, 2013 6:55 pm   

Jestem pewna ze w zeszlym roku jeden przyszedl na mnie a jeden na meza. Byc moze byla to jakas pomylka, zobaczymy jak bedzie w tym roku, ale tak bylo.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Sty 27, 2013 9:06 pm   

Witam,

Dziekuje za odp

Czyli ja place za siebie i za inne osoby zameldowane ?

Bo jesli mam placic za kogos to jak moge mu udowowodnic ze za niego place ???

Gdzie jest wyszczególnione czy jest 1 czy 2 osoby zameldowane w tych rachunkach ?
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Nie Sty 27, 2013 11:00 pm   

Beny my jak dostajemy rachunki z gminy odnosnie podatkow to dostajemy rowniez na osobnej kartce rozpiske jakiego typu sa to podatki z dokladnym opisem oraz taryfy-ile wynosi oplata za jedna, dwie, trzy osoby itd. Nie masz czegos takiego?
Albo wrzuc skany tych pism, co dostales, moze sie znajdzie za ile osob placisz

[ Dodano: Nie Sty 27, 2013 11:04 pm ]
Beny albo wejdz na strone swojej gminy i poszukaj stawek odnosnie podatkow gminnych. Ja wlasnie na stronie swojej gminy wyczytalam, ile i za co w tym roku musimy zaplacic.
Powodzenia :039:
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pon Sty 28, 2013 1:02 am   

Beny.rac napisał/a:
Witam,

Dziekuje za odp

Czyli ja place za siebie i za inne osoby zameldowane ?

Bo jesli mam placic za kogos to jak moge mu udowowodnic ze za niego place ???

Gdzie jest wyszczególnione czy jest 1 czy 2 osoby zameldowane w tych rachunkach ?


u nas jest albo eenpersoonshuishouding of meerpersoonshuishouding czyli placisz albo na 1 os jak ktos jest sam lub za wielosob.
A smieci placi sie na adres nie na osobe.
Ostatnio zmieniony przez ewcia.pol Pon Sty 28, 2013 1:05 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Sty 28, 2013 12:13 pm   

Jesli chodzi o smieci to od zeszlego roku mamy z boku pojemnika kod kreskowy placimy za to, ile razy w miesiacu wystawimy kontener.

Wspanialym pomyslem naszej gminy jest to ze doszedl nam dodatkowo jeden wielki kont. na odpady z plastiku, mozna w ten sposob zaoszczedzic sporo miejsca w kontenerze na smieci.

Beni a jak rozwiazales lub rozwiazesz kwestie oplat za prad ,gaz i wode czy rachunki tez beda ewentualnie ...przychodza na ciebie . Cos mi sie wydaje ze powinienes pogadac ze wspollokatorami .
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Pon Sty 28, 2013 6:40 pm   

Gochna H napisał/a:
Jesli chodzi o smieci to od zeszlego roku mamy z boku pojemnika kod kreskowy placimy za to, ile razy w miesiacu wystawimy kontener.

Ja place z gory oplate roczna oraz na koniec roku dodatkowo za kazde wystawienie kontenera z dokladna rozpiska kiedy byl oprozniany ( z dokladnoscia do jednej sekundy :119: -tez mamy kody na pojemnikach.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Sty 28, 2013 7:04 pm   

Mathnl,

My placimy nadal starym systemem do marca b.r potem otrzymamay ze spoldzielni nowe ''rozpiski'' i doplaty

No to jeszcze dopisze ....ze jak przychodzi dzien wystawiania kontenerow
to na kilkadziesiat numerow z naszej ulicy, wzdluz calej drogi stoi ich nie wiecej jak 3-4

Ktoregos ranka nawet zwatpilam, czy to odpowiedni dzien ,bo nie zauwazylam ani jednego
Teraz jak zimno ...niech im bedzie ,ale latem
smrod walil z tych upchanych bakow no coz niektorzy i tak woleli ''udeptac' 'i poczekac do nastepnego miesiaca

A wszystko zaczelo sie z chwila wprowadzenia kodow kreskowych jeszcze niedawno az czarno bylo od kontenerow przy drodze .
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Sty 28, 2013 7:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Pon Sty 28, 2013 7:44 pm   

Dobrze że my mamy zbiorczy na w ulicy :D
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pon Sty 28, 2013 9:02 pm   

LeGolasik napisał/a:
Dobrze że my mamy zbiorczy na w ulicy :D


My tez ale na chipa. Raz nam zginal, musielismy jechac do mieszkaniowki po drugi i oczywiscie zaplacic. Po jakims czasie znalazl sie pierwszy. Fajnie - mysle sobie, mam teraz rezerwowy. Niestety, pierwszy zostal zdeaktywowany :021:
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
Divvla 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Kwi 2012
Posty: 14
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 6:24 pm   

Kochani chciałabym sie dowiedzieć kto jest zobowiązany do zapłaty Gemeentelijke balastingen jeśli umowa wynajmu jest incl.?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 7:45 pm   

Divvla, zalezy co jest incl . jak tylko media co jest czesto praktykowane to gminne podatki naleza do twoich oplat .
jezeli jest "all in " to jest wszystko wliczane w sume najmu wiec takze oplaty za podatki gminne . Ale tej odpowiedzi szukaj w twoim kontrakcie najmu . Tam napewno jest to scisle opisane .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Divvla 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Kwi 2012
Posty: 14
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 7:51 pm   

Będę musiała go przestudiować dokładnie :) Dzięki za odp.
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 8:23 pm   

baileys napisał/a:
Divvla, zalezy co jest incl . jak tylko media co jest czesto praktykowane to gminne podatki naleza do twoich oplat .
jezeli jest "all in " to jest wszystko wliczane w sume najmu wiec takze oplaty za podatki gminne . Ale tej odpowiedzi szukaj w twoim kontrakcie najmu . Tam napewno jest to scisle opisane .

Mieszkasz tu juz dosc dlugo.Czy jest Ci znany choc jeden przypadek,gdy wynajmujacy(huurder) nie musial placic podatkow za smieci czy psa? Nie mowie tu o podatku za nieruchomosc,gdyz ten oplaca zawsze wlasciciciel.
Ostatnio zmieniony przez Mathnl Nie Lut 24, 2013 8:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 8:47 pm   

My nie płaciliśmy żadnych podatków oprócz psa :033:
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 8:58 pm   

Mathnl, tak
nawet wiele przypadkow gdzie huurder ( najmujacy ) misla placic takie podatki . tlumaczylam wiele takich kontaktow i nawet moja przyjaciolka nie musiala sama placic podatki gminne .
chcesz to ci moge wyslac kilka lub kilkanascie plikow PDF z kontraktmi
Podatek za psa to inna spiewka .
tak p.s.
verhurder = wynajmujacy
huurder = najemca / najmujacy
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Nie Lut 24, 2013 9:05 pm, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group