NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Maj 21, 2013 7:46 pm
Gemeentelijke belastingen ??
Autor Wiadomość
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Pon Lut 25, 2013 2:47 pm   

Mathnl napisał/a:
Mieszkasz tu juz dosc dlugo.Czy jest Ci znany choc jeden przypadek,gdy wynajmujacy(huurder) nie musial placic podatkow za smieci czy psa?


Potwierdzam co napisała Baileys. Wszystko zależy od kontraktu z wynajmującym.
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pon Lut 25, 2013 5:30 pm   

Mathnl napisał/a:
baileys napisał/a:
Divvla, zalezy co jest incl . jak tylko media co jest czesto praktykowane to gminne podatki naleza do twoich oplat .
jezeli jest "all in " to jest wszystko wliczane w sume najmu wiec takze oplaty za podatki gminne . Ale tej odpowiedzi szukaj w twoim kontrakcie najmu . Tam napewno jest to scisle opisane .

Mieszkasz tu juz dosc dlugo.Czy jest Ci znany choc jeden przypadek,gdy wynajmujacy(huurder) nie musial placic podatkow za smieci czy psa? Nie mowie tu o podatku za nieruchomosc,gdyz ten oplaca zawsze wlasciciciel.


oczywiscie ze tak,my tak kiedys wynajmowalismy,ze mielismy All incl razem z podatkami.
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Lut 26, 2013 6:32 am   

Jeśli ktoś ma złą sytuację finansową to zawsze może starać się o Kwijtschelding (umorzenie).

[ Dodano: Czw Lut 28, 2013 1:13 pm ]
Podatki już przyszły. Teraz pytanie, wydaje mi się, że wcześniej WOZ-beschikking nie płaciłem, a teraz jest. Który podatek płaci właściciel, rioolheffing?
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 1:40 pm   

Mam takie pytanie odnosnie WOZ waarde.
Kupowalismy mieszkanie /polowa 2012/taxatie bylo na 148tys,przy wypelnianiu zeznania,w sciagnietych danych Z BD widnieje kwota WOZ 154tys. Zadzwonilam wiec do firmy zajmujacej sie podatkami gminnymi aby przyslali mi pismo z wartoscia, i przyslali i tam tez widnieje 154tys,mimo,ze 3tyg wczesniej wystawili podatki z wartoscia 148tys z danymi z 2012,wiec ja nie rozumiem nic??
 
 
krzych62 
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 35
Wysłany: Śro Kwi 03, 2013 9:04 pm   Re: Gemeentelijke belastingen ??

Magda W napisał/a:
Witam

Na poczatku roku dostalam list z gemeente do zaplacenia podatku za wywozke smieci jest to zrozumiale ,ale gdzies zapodzialam list i interesuje mnie za jaki rok jest ten podatek czy za ten rok czy za stary .Bo co jak to jest za rok bierzacy a ja w polowie roku teoretycznie (np. zjade do Polski ) i nie bede mieszkala tu calego roku .Wydaje mi sie rzecz biorac na logike ze powinien to byc podatek za rok ubiegly ,tak samo jak jest to np z pradem daja rozliczenie w 2009 roku za rok 2008 R .Wiec jak to jest z gory dzieki za wyjasnienie :)

Płacisz od momentu zameldowanie .A nie za cały rok. Z nastepny rok dostajesz mozliwość zapłacenia za cały rok akcept giro ale po wymeldowaniu w trakcie roku nie dostaniesz zwrotu. Możesz wypełnić załączony formulaż na automatyczne inkaso i w tedy potracaja sami co miesiąc , w momencie wymeldowania w ciągu roku zgłaszasz im i przstaja potrącać
 
 
marcin987 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 1
  Wysłany: Śro Cze 18, 2014 2:22 pm   zwrot podatku

edytowane

umiesc post w odpowiednim temacie
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Cze 18, 2014 11:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Śro Mar 04, 2015 9:18 am   

Witam,

Jesli dana osoba wynajmuje mieszkanie od maklera to placi tylko Afvalstoffenheffing czy cos jeszcze z tytulu podatkow gminnych ?

Dana osoba nie posiada psa itp :043:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group