NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki druczek do roliczenia
Autor Wiadomość
kasiek2106 
Poczatkujacy

Wiek: 47
Dołączyła: 19 Lut 2008
Posty: 25
Wysłany: Sob Lut 07, 2009 11:32 pm   Jaki druczek do roliczenia

Mam kolezanke, ktora przepracowala w 2008 roku tylko 2 miesiace. Chcialabym jej pomoc w rozliczeniu podatku. Prosze o jakies rady jak najlepiej to zrobic i na jakim druku (nazwa) nalezy dokonac tego rozliczenia.
Dziekuje i pozdrawiam!!
_________________
kasiek
 
 
Scalare 
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 12
Wysłany: Śro Lut 25, 2009 10:02 pm   Podatek w Holandii zasiłek rodzinny dodatki do ubezpieczeń

Rozliczenia podatku dochodowego do 5 lat wstecz
Pomoc w uzyskaniu zasiłku rodzinnego
Pomoc w uzyskaniu dopłat do ubezpieczeń zdrowotnych i mieszkań
nr tel 0031 615 900 683 lub 0031 651 668 381
nr gg6650686
Dojezdzamy do klientów w całej Holandii
 
 
KatarzynaL 
Poczatkujacy
Katarzyna


Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 19
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Lut 27, 2009 4:57 pm   Re: Jaki druczek do roliczenia

kasiek2106 napisał/a:
Mam kolezanke, ktora przepracowala w 2008 roku tylko 2 miesiace. Chcialabym jej pomoc w rozliczeniu podatku. Prosze o jakies rady jak najlepiej to zrobic i na jakim druku (nazwa) nalezy dokonac tego rozliczenia.
Dziekuje i pozdrawiam!!


Twoja koleżanka powinna rozliczyć się na formularzu M, druk ten trzeba zamówić w urzędzie. Jeżeli podasz adres mailowy, prześlę w formacie word wniosek na ten formularz.
Pozdrawiam :038:
Ostatnio zmieniony przez KatarzynaL Pią Lut 27, 2009 9:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kasiek2106 
Poczatkujacy

Wiek: 47
Dołączyła: 19 Lut 2008
Posty: 25
Wysłany: Nie Mar 08, 2009 5:51 pm   

Moj adres mailowy to [email protected]

Podalas mi druk M jednakze w miedzy czasie poprosilam pewna holenderke aby pomogla mi zadzwonic dor urzedu podatkowego i tam podali jej,ze konieczny jest druk TC.
Juz sama nie wiem co robic? Jaka jest roznica???
Prosze pomozcie!!!!
_________________
kasiek
 
 
KatarzynaL 
Poczatkujacy
Katarzyna


Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 19
Skąd: Polska
Wysłany: Nie Mar 08, 2009 6:59 pm   

Wg przepisów na druku M powinny rozliczyć się osoby, które nie pełny rok przebywały na terenie Holandii, z kolei druk TC jest dla osób, które przebywały pełny rok.
Dodam całkiem prywatnie, mój mąż za 2007 rok powinien rozliczyć się na druku M ze względu na to że nie przebywał pełnego roku w Holandii, wysłaliśmy wniosek o wydanie formularza M, mimo to urząd przysłał nam formularz TC do rozliczenia do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy zwrotu. Z kolei koleżanka, która rozliczyła się na M już otrzymała zwrot.
 
 
dratewka 
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 18
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 5:08 pm   

a to ciekawe?????????????????????????
druk C jesli sie nie bylo zameldowanym na terenie holandii i niewazne jak dlugo sie pracowalo
druk M (migracyjny) dla osob ktore sie zameldowaly w roku, z ktorego chca sie rozliczac
na tym druku jedynie i wylacznie mozna z oczywistych powodow podac tylko holl kato bankowe
druki mozna otrzymac, oraz wszelkie informacje pod nr tel. Belastingdienst dla obco krajowcow, czyli takze dla polakow, oto nr :+31 555 385 385
dla zameldowanych:
0800-0543
mozna spokojnie po angielsku, gorzej dla zameldowanych czasem jest sytuacja ze konsultant po angielsku potrafi lecz nie moze, szczegolnie gdy przelacza do oddzialu w naszym miejscu zamieszkania. :072:
proponuje kolezance zadzwonic i zweryfikowac swoje informacje:;)
Ostatnio zmieniony przez dratewka Wto Mar 31, 2009 5:16 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 5:14 pm   

Co do M to potwierdzam - formularz M jest dla obcokrajowcow ktore po raz pierwszy rozliczaja sie w holendii
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
przemo7911 
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 2
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 12:52 pm   

Czy ma może ktoś wniosek o przesłanie formularza M za 2008r.
Mój meil: [email protected]
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 2:26 pm   

Druk M mozna zmowic telefonicznie Belastingtelefoon Buitenland 055 5 385 385
 
 
przemo7911 
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 2
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 2:38 pm   

Niestety nie znam Holenderskiego ma może ktoś formularze
 
 
m-team 
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 19
Wysłany: Czw Kwi 16, 2009 8:49 pm   jaki druczek???

Jeśli ktoś przepracował w Holandii miesiąc,dwa lub nawet cały rok,a nie był zameldowany w Holandii w danym roku rozliczeniowym ,to wtedy powinien rozliczyć się na druku C(dla cudzoziemców).Jeśli ktoś przepracował jakiś czas w Holandii i w danym roku rozliczeniowym się w tym kraju zameldował to wtedy powinien sie rozliczyć na druku M(dla osób,które w danym roku miały miejsce zamieszkania w conajmniej dwóch krajach).Jeżeli natomiast ktoś jest zameldowany w Holandii przez cały rok w danym roku rozliczeniowym, wtedy powinien dokonać rozliczenia na druku P(dla mieszkańców Holandii.Pytania?
_________________
Nie traktuj życia zbyt poważnie,bo całkiem z ciebie ujdzie...
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 8:18 pm   

m-team w 2007r. pewna osoba nie była zameldowana w NL (zameldowała się w 2008r.), rozliczyła się na druku Cz dochodów za 2007r., okazało się, że jednak powinna być rozliczona na druku M (informacja potwierdzona w Belastingdienst)i na takim druku rozliczył tą osobę urzędnik z podatkowego. Jak to ma się do tego, co napisałeś powyżej? :)
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 8:56 pm   

O ile dobrze pamietam, to moj ksiegowy powiedzial, ze druk M jest dla osob rozliczajacych po raz pierwszy
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
dorothy 
Poczatkujacy
Dora the Explorer

Dołączyła: 24 Lis 2008
Posty: 14
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 2:07 am   

m-team ma racje! Jesli w danym roku podatkowym sie meldujesz w NL lub wymeldowujesz z NL to w tym roku rozliczasz sie na formularzu M. Nie ma znaczenia czy jest to Twoje pierwsze rozliczenie czy ktores z kolei.

Dodano: Nie Kwi 19, 2009 2:14 am
Jesli sytaucja jaka opisala agastepa13 jest prawidlowa to faktycznie rozliczenie za 2007 powinno byc na formularzu C a rozliczenie za 2008 na formularzu M. Belasting sie myli....i zapewniam, ze nie bylby to pierwszy raz. Co nalezy zrobic? Dokladnie tak jak chca i miec nadzieje, ze po roku czy dwoch nie zmienia zdania i nie beda kazali sie rozliczac ponownie. Zycze wytrwania!
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 4:16 pm   

dorothy po rozliczeniu tejże osoby na formularzu M przyszedł zwrot podatku :)

A jeszcze jedno, przypomniało mi się teraz. Ta sama osoba, jak napisałam wyżej zameldowała się w 2008r. w NL. Belasting poinformował ją, że za ten rok ma rozliczyć się na druku P i tak też zrobiła. To ja już nic z tego nierozumiem :119:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group