NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polki, zony Holendrow.
Autor Wiadomość
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Wto Mar 24, 2009 11:23 pm   

dorota w napisał/a:

Ciekawy temat i chociaż mnie nie dotyczy ,to jednak się odezwę konkretnie do jednej osoby-baileys-w jednym poście piszesz,że jesteś w związku partnerskim ,bo i bez papierka można być szczęśliwym a w innym piszesz ,że "kiedy brałaś ślub..."itd.Jak to w końcu z Tobą jest ,bo Twoje wypowiedzi są sprzeczne.


Dokladnie.To samo sie tyczy postow na temat obywatelstwa.Raz piszesz Baileys ze bralas slub 20 lat temu i mialas polskie obywatelstwo a drugi raz ze masz holenderskie obywatelstwo a polskie dopiero od kilku lat.

andevi napisał/a:


Moze po 20 latach przepisy sie zmienily? My np do 2004 roku nie moglismy sie pobrac, bo maz nie zarabial 120% sredniej krajowej, a ja bylam spoza Unii.


Hmmm.... ja bralam slub 19 lat temu a moja kuzynka 21 lat temu i ani ona ani ja nie dostalysmy nazwiska meza.
 
 
pani_puchatkowa 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 355
Wysłany: Śro Mar 25, 2009 8:33 am   

A nie jest to przypadkiem zalezne od gemeente w ktorej sie mieszka? Holandia juz nie raz mnie zaskoczyla - zwlaszcza w urzedach, wiec mysle ze to mozliwe.
Ostatnio zmieniony przez pani_puchatkowa Śro Mar 25, 2009 8:37 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Śro Mar 25, 2009 8:50 am   

Tez mysle ze calkiem mozliwe.Wiem ze odnosnie nazwiska meza po slubie inne sa przepisy dla Holendrow a inne dla nie-Holendrow w zaleznosci od tego z jakiego kraju kto pochodzi.A poniewaz jest tu tyle roznych narodowosci mysle,ze oni sami juz sie w tym gubia.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Mar 25, 2009 2:24 pm   

Juz wiem skad ta roznica zdan. Zadalam sobie trud wczoraj i zapytalam u zrodla ;)

Faktycznie, w Holandii przy slubie mozna zostac przy swoim nazwisku, wziac nazwisko meza lub miec nazwisko dwuczlonowe ale! przy drugiej opcji na hol. dowodzie osobistym (ktorym zazwyczaj sie ludzie posluguje w oficjalnych sytuacjach i ja glownie o takich sytuavcja slyszalam w odniesieniu do tego brania zony za siostre) widnieje nazwisko panienskie jak i nazwisko przyjete po slubie (sa 2). Na polskim natomiast jest tylko jedno (albo panienskie dla pnny albo malzonka dla mezatki). Dlatego Polki legimatyzujac sie polskim dowodem sa czesto mylone (bo jest tam tylko jedno nazwisko, Holendrzy zakladaja ze gdyby kobieta byla mezatka to byly by dwa).

Mam nadzieje, ze w miare jasno to napisalam :D
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Mar 25, 2009 8:36 pm   

Witch01, i Dorota W
Moze ruszcie troche szarymi komorkami a nie tylko adorujecie sie na wzajem.
Witch01, Tobie juz kiedys powiedzialam telefonicznie jak to bylo w moim przypadku czyzby i twoja pamiec zawodzila ??


Jesli jestescie tak zaslepione to wam napisze w skrocie (choc nie musze) . Bo nie lubie oszczerstw i perfidnosci

Ponad 20 lat temu wyszlam za maz , dany czas pudzniej rozwiodlam sie ,od tej pory zyje w zwiazku partnerskim .
Wychodzac za maz mialam obywatelstwo Polskie po rozwodzie ( w tamtych czasach )nie mozliwe bylo posiadanie 2 obywatelstw (w trakcie malzenstwa nabylam obyw. Holenderskie)wiec musialm jednego sie zrzec , zrzeklam sie polskiego . Kilka lat temu potrzebowalam polskiego obywatelstwa ktore udalo mi sie zaltwic.Dlatego tez obywatelswo Holenderskie jest moim pierwszym obywatelstwem
Czy macie jakies jeszcze niejasnosci ?
To chcetnie wytlumacze skoro nie potraficie dalej myslec jak wasz nos dlugi jest.

Sorry admin za taka a nie inna wypowiedz ,ale to nie jest juz pierwszy raz jak zostaje w taki sposob najechana bezpodstawnie
Ostatnio zmieniony przez baileys Śro Mar 25, 2009 8:40 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Śro Mar 25, 2009 11:00 pm   

baileys napisał/a:
Witch01, i Dorota W
Moze ruszcie troche szarymi komorkami a nie tylko adorujecie sie na wzajem.
Witch01, Tobie juz kiedys powiedzialam telefonicznie jak to bylo w moim przypadku czyzby i twoja pamiec zawodzila ??


Jesli jestescie tak zaslepione to wam napisze w skrocie (choc nie musze) . Bo nie lubie oszczerstw i perfidnosci

Ponad 20 lat temu wyszlam za maz , dany czas pudzniej rozwiodlam sie ,od tej pory zyje w zwiazku partnerskim .
Wychodzac za maz mialam obywatelstwo Polskie po rozwodzie ( w tamtych czasach )nie mozliwe bylo posiadanie 2 obywatelstw (w trakcie malzenstwa nabylam obyw. Holenderskie)wiec musialm jednego sie zrzec , zrzeklam sie polskiego . Kilka lat temu potrzebowalam polskiego obywatelstwa ktore udalo mi sie zaltwic.Dlatego tez obywatelswo Holenderskie jest moim pierwszym obywatelstwem
Czy macie jakies jeszcze niejasnosci ?
To chcetnie wytlumacze skoro nie potraficie dalej myslec jak wasz nos dlugi jest.

Sorry admin za taka a nie inna wypowiedz ,ale to nie jest juz pierwszy raz jak zostaje w taki sposob najechana bezpodstawnie

Nie rzucaj się tak-tylko-jeśli chcesz pisać i piszesz o sobie i swoim życiu na forum,to pisz jasno,a nie oczekujesz,że każdy będzie się domyślał,co baileys ma na myśli.I nie oczekuj,że nikt nie skomentuje-wybacz,ale Twoje wypowiedzi są sprzeczne w tym temacie.Nikt nie rzuca w Twoją stronę oszczerstw,tylko "używając szarych komórek i myśląc dalej niż nos długi" ,widzi,że czasem wypisujesz bzdety.A co do zaślepienia-spójrz w lusterko "Holenderko z polskim pochodzeniem".I jeszcze jedno-zanim zaczniesz komuś dawać do zrozumienia,że nie umie myśleć,to poczytaj swoje posty-zobaczysz wtedy,że piszesz niekiedy nie myśląc ,tylko pod wpływem emocji-aby się odgryźć,bo ktoś nie zgodził się z Twoim zdaniem.Nie pierwszy raz stwierdziłaś,że mam używać szarych komórek,a ja już nie raz Ci pokazałam (i nie tylko ja ),że nie jesteś najmądrzejsza i nieomylna na forum.
Ostatnio zmieniony przez dorota w Czw Mar 26, 2009 12:27 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Mar 26, 2009 4:58 pm   

dorota w,
1)Ja sie nie zucilam tylko powiedzialam co mysle.
2) nie mam obowiasku tlumaczyc sie komus z mojego zycia prywatnego(a ktos moze poprostu pomysle co chce )
3)jakie wypowiedzi sa sprzeczne . Tobie Dorota to juz wogole na glowe cos chyba upadlo.
5)Jestem tak samo omylana jak i kazdy a i kazdy ma prawo miec swoje zdanie.
A jesli ktos ma racje to daje mu ta racje .
6)zaslepiona teraz jestes ty , nie znajac wszystkich faktow wyciagasz bardzo pochopne wnioski (nie koniecznie wlasne wnioski ) i naskakujesz na kogos.
A nie przyszlo ci do glowy by kogos spokojnie zapytac o to jak to jest a nie odrazu z oszczerstwami na padac.

Ale widze po ostaniej twojej wypowiedzi ze i tak sie upierasz przy czyms gdzie nie masz racji . Wiec sobie poprostu odpuszcze jakie kolwiek odpowiedzi i reakcje na twoje wywody. W koncu ty i tak masz racje nawet jak jej nie masz .
Ostatnio zmieniony przez baileys Czw Mar 26, 2009 5:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Czw Mar 26, 2009 5:45 pm   

baileys napisał/a:
dorota w,
1)Ja sie nie zucilam tylko powiedzialam co mysle.
2) nie mam obowiasku tlumaczyc sie komus z mojego zycia prywatnego(a ktos moze poprostu pomysle co chce )
3)jakie wypowiedzi sa sprzeczne . Tobie Dorota to juz wogole na glowe cos chyba upadlo.
5)Jestem tak samo omylana jak i kazdy a i kazdy ma prawo miec swoje zdanie.
A jesli ktos ma racje to daje mu ta racje .
6)zaslepiona teraz jestes ty , nie znajac wszystkich faktow wyciagasz bardzo pochopne wnioski (nie koniecznie wlasne wnioski ) i naskakujesz na kogos.
A nie przyszlo ci do glowy by kogos spokojnie zapytac o to jak to jest a nie odrazu z oszczerstwami na padac.

Ale widze po ostaniej twojej wypowiedzi ze i tak sie upierasz przy czyms gdzie nie masz racji . Wiec sobie poprostu odpuszcze jakie kolwiek odpowiedzi i reakcje na twoje wywody. W koncu ty i tak masz racje nawet jak jej nie masz .

Jak już ochłoniesz,to poczytaj na spokojnie swoje wypowiedzi-poczytaj też moje i pokaż mi ,w którym miejscu rzuciłam na Ciebie jakiekolwiek oszczerstwa-zapytałam na spokojnie,jak to z Tobą jest-a Twoje sprzeczne wypowiedzi :"jak brałam ślub ponad 20 lat ....noszę nazwisko męża" i "od długiego czasu jestem w związku partnerskim...." (nie wiem,czy zacytowałam dokładnie).Masz rację,nie musisz nikomu się tłumaczyć ze swojego życia,ale jak upubliczniasz to życie na forum,to potem nie zachowuj się jak rozkapryszona gwiazdka,o której ktoś napisał nie tak,jakby sobie życzyła.Pokaż mi ,gdzie wyciągnęłam jakiekolwiek wnioski na Twój temat.A co do "naskoczenia na kogoś"-poczytaj wyżej,kto na kogo naskoczył,bo może się okazać,że to Ty naskoczyłaś na mnie.To tyle-a Tobie kłania się czytanie (i pisanie) ze zrozumieniem.
 
 
pani_puchatkowa 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 355
Wysłany: Czw Mar 26, 2009 6:11 pm   

Może te wszystkie "nieporozumienia" wnikają z faktu, iż baileys ma poprostu trudności z językiem polskim po tylu latach za granicą.
Ostatnio zmieniony przez pani_puchatkowa Czw Mar 26, 2009 6:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
andevi 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 326
Wysłany: Czw Mar 26, 2009 10:16 pm   

A ja mysle, ze wszystkie fora lubia trole, to i nasze musi takowego miec, mimo gestej sieci moderatorow.
Baileys sztucznie podsyca dyskusje, a Wy sie dajecie glupio wciagac.Temat zyje, a Wy sie zrecie.I jest super, no nie? :026:
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 11:27 am   

wracjac do tematu:

Polki, zony Holendrow...
elka napisał/a:
Jestem juz pare dni na tym forum i co rzuca mi sie w oczy to to. Ludzie przyjezdzaja do Holandii aby sobie podniesc stope zyciowa. Ale czy sa tez dziewczyny, ktore po prostu trafily na swoja druga polowe z tego kraju. Szczegolnie interesuje mnie jak sobie radza te bezdzietne. Widzialam, ze mamy sa na chat o pieluszkach.
 
 
duYster 
Super gaduła
Uwaga Baba!


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 247
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 11:48 am   

Wlasnie wracajac do tematu,
Swoje szczescie poznalam na stancji, obecnie mieszkamy juz kilka lat razem.
Dzieci i slubu nie planujemy, zyjemy chwila i jest naprawde bosko :)
Mamy po prostu inne priorytety:)
A racja jest jak dupa, kazdy ma swoja :D
_________________
Racja jest jak dupa, kazdy ma swoja...
Ostatnio zmieniony przez duYster Pią Mar 27, 2009 11:49 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pani_puchatkowa 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 355
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 11:48 am   

No tak racja temat trche sie nam zatracil a na pytanie:
Czy sa tez dziewczyny, ktore po prostu trafily na swoja druga polowe z tego kraju. Szczegolnie interesuje mnie jak sobie radza te bezdzietne. Widzialam, ze mamy sa na chat o pieluszkach.

No to odpowiem tak, np ja :D Radze sobie dobrze, staram sie nie narzekac i skupiam sie na ciaglym doskonaleniu jezyka niderlandzkiego bo przeciez to najlepsza droga do pelnej integracji :D W ciagu tygodnia gdy jestem wiekszosc czasu sama doskwiera mi tesknota i wtedy szukam kontaktu ze swiatem - jak np tutaj na forum. Nie mam problemow z integracja, moze dobrze trafilam ale moj chlopak jest taki kochany, ze stara sie robic wszystko zeby tylko bylo mi tutaj dobrze a w zamian za to dostaje duzo milosci i dobre polskie obiadki - co widac poo jego nieustannie rosnacym brzuszku :D
 
 
aknairam 
Gaduła nad gadułami :-)
mari(an)ka


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 409
Skąd: śląskie
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 2:52 pm   

:082: :082: a racja jest jak dupa ,każdy ma swoją
i jakby sie nie odwrócic to zawsze bedzie z tyłu !!! :033:
 
 
 
dorota19801980 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 10 Mar 2009
Posty: 17
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 3:01 pm   

witam was serdecznie i nawiazujac do tematu ja tez spotkalam swoja polowke w holandii jestesmy razem od ponad roku nad slubem jeszcze nie myslimy ale o dzidziusiu.....:)) jak najbardziej :039:
Ostatnio zmieniony przez dorota19801980 Pią Mar 27, 2009 3:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group