NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Wto Kwi 02, 2013 11:07 pm
zasilek dla niepracujacej matki
Autor Wiadomość
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Czw Maj 14, 2009 7:29 pm   

balbinka227 napisał/a:
nalezy ci sie ten zasilek nawet jesli nie pracowalas,moja znajoma tez go otrzymuje mimo ze nie pracowala nigdy.musisz zlozyc odpowiednie papiery do belastingu,i nic nie szkodzi ze nie macie slubu,wystarczy ze jestescie zameldowani pod jednym adresem,tzn prowadzicie wspolne gospodarstwo domowe.pozdrawiam


Belasting nie wyplaca zasilku,jesli juz to moze dostawac znizke podatkowa albo dodatek na dziecko i o tym juz pisalismy wiec nie wprowadzaj prosze ludzi w blad.
 
 
jolcia88 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 17 Gru 2008
Posty: 190
Wysłany: Czw Maj 14, 2009 7:31 pm   

No wlasnie dlatego prosilam ja o jakas informacje bo sama sie dziwie...

Wiec o co im tak naprawde chodzi ? Bo juz kolejna osoba, to moze faktycznie jakis dodatek ? Moze nie z belastingu a z gemeente ?


:039:
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Pią Maj 15, 2009 8:55 am   

Jesli Twoj partner ma firme jednoosobowaZZP to nie dostaniesz tego dodatku ,on po prostu zaplaci mniej podatku,to sa pieniadze ,ktore sa wyplacane z zaplaconego podatku,ktory jest potracany z wyplaty.Twoj partner musi sam placic podatek i sie rozliczac ,wiec jakTy dostaniesz zwrot on musi go oddac z powrotem.
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
Nadin18 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 28 Kwi 2009
Posty: 59
Skąd: Boxtel
Wysłany: Czw Lip 23, 2009 11:49 am   

Ja jestem wlasnie w takiej sytuacji...moj partner ma firme jednoosobowa, a ja nie pracuje i nie pracowalam.Jestesmy zameldowani pod jednym adresem.Wystarczy zapytac sie w Balastingu o formularz T, wypelnic lub poprosic ksiegowa o wypelnienie i odeslanie do Balastingu.Dostaje 180 euro miesiecznie jako osoba nie pracujaca.Rocznie kwota ta wynosi okolo 1990 euro i sa to pieniadze nie objete podatkiem, rowniez mozna starac sie o zwrot pieniedzy z poprzednich lat, ale warunkiem jest brak dochodow w danym roku.Warto zlozyc takie papiery i dostac chociaz pare groszy:)))
 
 
 
silaczka 
Gaduła

Wiek: 40
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 159
Wysłany: Czw Lip 23, 2009 12:56 pm   

Ja rowniez dostaje heffingskorting.Rowniez za poprzednie lata dostalam.Pojdz po T bilet z belastingu.Jesli bedziesz miala szczescie to nawet na miejscu Ci pomoga wypelnic.Poza tym dostaje 2 dodatki na dziecko.Niestety,nie ma nic takiego jak pieniazki za siedzenie w domu :( (
Przynajmniej ja nic takiego nigdzie nie wyszperalam.
_________________
Kobieta to zawod,nie plec-K.Sienkiewicz
 
 
nataniels 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 19
Wysłany: Nie Sie 09, 2009 10:49 pm   

o jakie dodatki na dziecko mozna sie starac? zaznaczam ze jestem samotna mama
 
 
k.borsuk 
Nieśmiały użytkownik
K. Borsuk

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 55
Skąd: Lelystad
Wysłany: Pon Sie 10, 2009 1:17 pm   

witam,
jest kilka mozliwosci...
#1 sociale dienst - ale "bijstand" moze miec wplyw na Twoj pobyt w NL
#2 algemen heffingskorting, max 2074 (2008r) wyplacane z odprowadzonego podatku przez partnera fiskalnego
#3 VT - vorlopige teruggave to prawie to samo co #2 tyle ze wyplacane "z gory" w ratach miesiecznych, moze sie zdarzyc ze bedzie trzeba czesc pieniedzy oddac
#4 standardowy AKW (rodzinne) + dodatki (KT08 a pozniej KGB 09)
#5 ulga podatkowa nawet do 95% w przypadku osoby "stricte" samotnie wychowujacej dziecko
#6 lotto
Mam nadzieje ze niczego nie pominalem, celowo nie wspominajac o dof. do przedszkola
 
 
nataniels 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 19
Wysłany: Wto Sie 11, 2009 11:13 am   

bardzo dziekje za odp. czekam teraz na przyznanie rodzinnego i dodatkow do niego. partnera fiskalnego nie mma wiec pkt. 2 i 3 mi si enie nalezy
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Śro Sie 12, 2009 10:52 pm   

mówiąc rodzinne myślicie o kinderbonnebudget i kinderbijslag?
Ostatnio zmieniony przez ewcia.pol Śro Sie 12, 2009 10:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group