NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze dzieci w holenderskich szkolach.
Autor Wiadomość
AGULA 
Poczatkujacy

Wiek: 42
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 30
Skąd: heerlen
Wysłany: Pon Paź 15, 2007 9:50 pm   

Ja przez ten weekend nabyłam kolejne doświadczenie! niestety nie zbyt miłe .U mojego synka Kacpra wykryto astmę i dzisiaj rano przed wypisaniem nas do domu dowiedziałam sie że szpital sam już poinformował szkołę że Kacpra nie będzie do konca tygodnia w szkole .W Polsce musisz sama powiadomić szkołe a to jeden problem z głowy.Pozdrawiam Agula
 
 
 
malgosiaxx
Gaduła

Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 138
Wysłany: Pon Paź 15, 2007 10:14 pm   

Agula,u nas teraz tydzien ferii jesiennych.Myslalam,ze wszedzie ale z Twojej wypowiedzi wynika,ze nie.Mam nadzieje,ze Twoja pociacha bedzie szybko wracac do zdrowia.Veel beterschap dla Kacpra :062:
_________________
"Zaba ze studni nie wie,co to ocean"
 
 
marlena zdziech 
Poczatkujacy

Dołączyła: 20 Cze 2007
Posty: 13
Skąd: Beek en Donk
Wysłany: Pon Paź 15, 2007 10:19 pm   

Malgosiu nie wszedzie jest jednakowo bo u mojego malego zaczynaja sie 22.10 do 26.10.Pozdrawiam
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Pon Paź 15, 2007 10:21 pm   

u mnie tez zaczynaja sie od 22 ,bedzie mozna sie w koncu wyspac
 
 
 
AGULA 
Poczatkujacy

Wiek: 42
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 30
Skąd: heerlen
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 3:30 pm   

U nas tez sa dopiero od tego poniedziałku.pozdrowienia agula
 
 
 
malgosiaxx
Gaduła

Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 138
Wysłany: Śro Paź 17, 2007 8:22 am   

W Holandii sa dwa rodzaje szkol podstawowych-openbare basisschool i bijzondere basisschool.Moj starszy uczeszczal do tej pierwsze,gdzie mamy niemile wspomnienia.Ale to wiaze sie tez z tym,ze szkola ogolnie nie cieszyla sie dobra opinia.Jakiekolwiek uwagi rodzicow byly ignorowane.Dzieci,ktorym dokuczano nie mogle liczyc na pomoc ze strony szkoly.Kiedy moj starszy syn byl w jednej z mlodszych grup,od innych matek dowiadywalam sie w supermarkecie,ze starsi chlopcy zaciskaja(sznuruja)kaptur od kurtki na twarzy mojego syna.To jest jeden przyklad,a bylo ich wiecej.Dyrektor nigdy nie zrobil nic,zeby nam pomoc.
Dlatego,kiedy przeprowadzilam sie 5 lat temu na nowe osiedle,gdzie wybudowano dwie szkoly pod jednym dachem.od razu zdecydowalam sie na poslanie go do bijzondere basisschool(christelijke)Tam uczen stoi w punkcie centralnym,poswiecaja mu duzo czasu i uwagi.Probuja wykorzystac wszystkie sposoby,zeby mu pomoc.Szkola byla po prostu super.
A do jakich szkol chodza wasze dzieci i czy czesto spotykacie sie z problemem"pesten"?Jak sa wtedy rozwiazywane takie problemy?
_________________
"Zaba ze studni nie wie,co to ocean"
 
 
Beata 
Super gaduła


Wiek: 51
Dołączyła: 13 Gru 2006
Posty: 200
Skąd: Utrecht
Wysłany: Pią Paź 19, 2007 9:46 am   

malgosiaxx napisał/a:
Agula,w wiekszosci szkol dzieci moga zostac na przerwe "overblijven".Sa pod opieka innych matek.Placi sie symboliczna sume (chyba ze sie to zmienilo).


Oj zmienilo sie i to wiele. Ja place 200 euro na pol roku, czyli 400 na rok. To skandaliczna suma, ale nie mam wyboru, bo pracuje...
Skadaliczna, bo matki, ktore pilnuja dzieci to wolontariuszki ktore dostaja 10 euro na dzien, na pokrycie jedynie kosztow wlasnych
 
 
marzena 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 99
Wysłany: Pią Paź 19, 2007 11:10 am   

Ja za opiekę na przerwie place 19 euro/ miesiac.
 
 
malgosiaxx
Gaduła

Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 138
Wysłany: Pią Paź 19, 2007 11:19 am   

Witaj Marzena.Czyli prawie o polowe mniej,jak Beata.Zapewne zalezy od miejsca zamieszkania i danej szkoly.Pozdrawiam :)
_________________
"Zaba ze studni nie wie,co to ocean"
 
 
Beata 
Super gaduła


Wiek: 51
Dołączyła: 13 Gru 2006
Posty: 200
Skąd: Utrecht
Wysłany: Pią Paź 19, 2007 11:43 am   

malgosiaxx napisał/a:

A do jakich szkol chodza wasze dzieci i czy czesto spotykacie sie z problemem"pesten"?Jak sa wtedy rozwiazywane takie problemy?


Moj syn, ktory ma 10 lat i chodzi do grupy 7, jest w szkole Montessori. Jest to szkola, w ktorej rowniez jest uczen w roli glownej, uczen pracuje we wlasnym tempie i nauczyciel poswieca kazdemu indywiualnie nalezyta uwage.
W kazdy poniedzialek nauczycielka podaje co w tym tygodniu nalezy wykonac i kazdy uczen sam wybiera w jakiej kolejnosci bedzie to wykonywal.
Oczywiscie sa tez normalne lekcje, na ktorych nauczyciel tlumaczy nowy material.
Ponadto dzieci ucza sie korzystac z roznych zrodel informacj i prezentowac swoja wiedze - ale tak jest chyba w kazdej szkole w NL.

Jesli chodzi o "pesten", to w tej szkole nie ma z tym problemu. Moj syn mial problemy z jakaniem (teraz juz prawie z tego wyszedl) i jego problem zostal dobrze zrozumiany przez inne dzieci. Nie chce zabrzmiec rasistowsko ale dodam ze w tej szkole nie ma dzieci z rodzin muzulmanskich (ze tak powiem).
 
 
Beata 
Super gaduła


Wiek: 51
Dołączyła: 13 Gru 2006
Posty: 200
Skąd: Utrecht
Wysłany: Pią Paź 19, 2007 2:20 pm   

Dodam jeszcze ze jestesmy w NL od 3,5 roku.
Przez pierwszy rok moj syn chodzil do szkoly dla dzieci nie mowiacych po holendersku, gdzie byly normalne lekcje plus kurs jezyka holenderskiego.
Po roku przeszedl do holenderskiej szkoly.
 
 
malgosiaxx
Gaduła

Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 138
Wysłany: Pią Paź 19, 2007 2:31 pm   

Beata,slyszalam o szkole,do ktorej chodzi Twoj syn-Montessori.Nawet byla w sasiedztwie.Niestety nie moglam poslac tam swojego syna z powodu braku miejsc.Szkola cieszyla sie taka popularnoscia,ze mamusie w ciazy musialy rezerwowac miejsca w tej szkole jeszcze przed urodzeniem swych pociech :)
_________________
"Zaba ze studni nie wie,co to ocean"
 
 
AGULA 
Poczatkujacy

Wiek: 42
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 30
Skąd: heerlen
Wysłany: Wto Paź 23, 2007 9:15 am   

Co do wolnych miejsc w szkołach to ja musiałam pisac specjalne podanie o przyjecie mojego synka.Trafiłam jednak na osobe dla której polskie dziecko w szkole bylo nowościa i dlatego sie zgodził a lista osób byla juz zamknieta (szkoła ta cieszy sie bardzo dobra opinia).Jestem zadowolona ze udało sie mu dostac do tej szkoły .Pozdrawiam :lol:
 
 
 
malgosiaxx
Gaduła

Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 138
Wysłany: Wto Paź 23, 2007 9:28 am   

Agula,jakiego typu jest ta szkola?
_________________
"Zaba ze studni nie wie,co to ocean"
 
 
monika 25
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 30
Skąd: Etten Leur
Wysłany: Wto Paź 23, 2007 3:58 pm   szukam przedszkole kolo Bredy

witam czy mogly byscie mi pomoc odnosnie przedszkola dla 2 letniego dziecka?!
Jakie sa oplaty i czy moze sa polskie przedszkola? Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group