NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze dzieci w holenderskich szkolach.
Autor Wiadomość
annieme1981 
Poczatkujacy

Wiek: 42
Dołączyła: 25 Kwi 2017
Posty: 1
Wysłany: Wto Kwi 25, 2017 9:26 pm   

poszukuje szkoły do ktorej moge poslac 8 latke w Tilburgu ewentualnie Eindhoven. Jakies propozycje?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Kwi 25, 2017 9:32 pm   

annieme1981, kazda szkola podstawowa w twoim rejonie . To nazywaja BSO lub basis school
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Sylwiaaa 
Poczatkujacy
Ilka

Dołączyła: 27 Lis 2016
Posty: 17
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon Cze 12, 2017 8:44 pm   

Witam nie wiem czy dobrze trafiłam ale bardzo mi zależy żeby dowiedzieć się czegoś o szkole do której jutro idę zapisać córkę mianowicie- Openbare Basisschool (OBS) De Leeuwerikhoeve Walenburg 25 Den Haag czy ktoś może zna tą szkołę ? Córka ma 5 lat będzie to jej pierwsza szkoła od znajomej słyszałam że będzie problem z rówieśnikami że mogą córci nie zaakceptować w szkole ze względu na pochodzenie. Mam mnóstwo obaw :( z góry dziękuję jeśli ktokolwiek się odezwie Pozdrawiam
_________________
Ilka
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Cze 12, 2017 11:37 pm   

Sylwiaaa napisał/a:
Córka ma 5 lat będzie to jej pierwsza szkoła od znajomej słyszałam że będzie problem z rówieśnikami że mogą córci nie zaakceptować w szkole ze względu na pochodzenie.


Witaj .Twoja corka na pewno nie bedzie jedynym pochodzacym z innego kraju dzieckiem, takich dzieciaczkow z roznych krajow swiata i Europy jest tu w szkolach sporo .
Nie martw sie na zapas ,dzieci w wieku twojej corci szybko sie aklimatyzuja i rownie szybko akceptuja innych i nie ma nawet znaczenia kolor skory .Moja rada . Nie sluchaj znajomych, bo nie zawsze to co mowia jest takie oczywiste i nie zawsze szczere .Pozdrawiam
 
 
Sylwiaaa 
Poczatkujacy
Ilka

Dołączyła: 27 Lis 2016
Posty: 17
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto Cze 13, 2017 3:42 pm   

Dziękuję za słowa otuchy. Jesteśmy po spotkaniu w szkole od 21 sierpnia córcia zaczyna szkołę i jej i mi bardzo się podoba. Mam wrażenie ze czasami znajomi tylko straszą i zniechęcają masz rację czasem nie warto ich słuchać dziękuję jeszcze raz :)
_________________
Ilka
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Sie 29, 2017 10:25 pm   

mustafa77 napisał/a:
W tym roku planuje przeprowadzkę do Lelystad i mam zamiar ściągnąć tu na stałe moją 14 letnią córkę.
Czy w Lelystad jest szkoła w której mogłaby zacząć naukę jeżeli nie to gdzie jest taka najbliżej?
Z góry dziękuję.
 
 
polla.pe.83 
Poczatkujacy
polla.pe.83

Dołączyła: 30 Wrz 2017
Posty: 1
Wysłany: Sob Wrz 30, 2017 4:31 pm   

Witam serdecznie wszystkie mamy w Holandii. Mam prośbę, może ktoś rozświetli mi nieco informację na temat szkół. W czerwcu wyjeżdżam do Holandii z 7-letnią córką w okolice Tilburga. Jak to wygląda z przygotowaniem językowym przed pójściem do szkoły? jest w ogóle coś takiego? Czy to możliwe że dziecko idzie do szkoły holenderskiej nie znając wcale języka??? bardzo proszę o odpowiedź.
 
 
Limburg79 
Poczatkujacy
mateusz79

Wiek: 45
Dołączył: 28 Lut 2018
Posty: 3
Skąd: Roermond
Wysłany: Śro Lut 28, 2018 11:01 am   

Basis School. Dziecko 10 lat chodzi od czerwca 2017 do szkoły trafił na końcówkę roku szkolnego do piątej grupy. Przyjechał w kwietniu i czekał miesiąc od zameldowania na przyjęcie do szkoły, bo potrzebny był nauczyciel na etacie który będzie go uczył holenderskiego. Dopiero po interwencji dyrektora pierwszej szkoły którą odwiedzidliśmy ze względu na bliskość adresu zamieszkania został przyjęty do tej z nauczycielem od j. hol. W nowym roku szkolnym miał dostawać zadania do domu z matematyki. Nie dostawał pomimo moich wizyt i próśb zawsze się uśmiechali i mówi że ok. Miał być uczony dwa razy w tygodniu holenderskiego z relacji dziecka wynikało, że tak nie było. Było to raz w tygodniu lub wcale. Podawałem mojego emaila do kontaktu, nr telefonu prosząc o kontakt w języku angielskim, rezultat zero odzewu - dziecko sporadycznie przynosi kartki po niderlandzku - nie problem pomaga googletranslator i sens wypowiedzi idzie wyłapać.

Teraz po ostatniej wizycie niby uczą go trzy razy w tygodniu j. holenderskiego ale, że nie rozumie wszystkich poleceń nauczyciela to z nauką w szkole będąc w grupie szóstej umiejętnościami jest na poziomie grupy czwartej. I chcą dziecko przenieść do innej szkoły.
W moim odczuciu ludzie nie mają tam żadnej odpowiedzialności i Polacy się im już przejedli i stąd ich taka postawa. W tej szkole się zaaklimatyzował i udało mi się znaleść BSO - opiekę po szkole skąd go odbierają. Za 3-4tygodnie zadecydują co będzie dla niego najlepsze.
Czy macie jakieś rozwiązanie na to żeby dziecko nie marnowało czasu na nieefektywną edukację? Co mogę zrobić żeby mu pomóc?
_________________
BOINC@Poland Team
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Śro Lut 28, 2018 11:52 am   

Bo tu nie tędy droga. Najpierw musi iść do szkoły/klasy w której nauczą go przez rok holenderskiego (np. nieuwkomers). Później będzie zakwalifikowany do odpowiedniej grupy wiekowej w zwykłej szkole.

Najlepiej skontaktuj się z koordynatorem, który zajmuje się sprawami dzieci z takimi problemami. Oni się nazywają "Schoolondersteuner NT-2/nieuwkomers/taalachterstand/Leestraining MZL" i przedstaw sytuację. Kontakt znajdziesz w u siebie w gminie u urzędnika odpowiedzialnego za obowiązek szkolny (leerplichtingen ambtenaar). Oni Ci pomogą wyjść z tej sytuacji i znaleźć jakieś rozwiązanie.
 
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Cze 23, 2018 10:08 pm   

EwelinaiMaja napisał/a:
Witam moja 7 córka idzie do szkoły w Holandii bardzo jestem przerażona faktem iż nie będzie znała języka i nie będzie mogła kontaktować się z rówieśnikami oraz panią nauczycielka .Bardzo proszę o opinie i przykłady jak poradziły sobie wasze dzieci .
 
 
qwok
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Lis 2017
Posty: 6
Wysłany: Nie Lip 01, 2018 9:45 am   

polla.pe.83 napisał/a:
Witam serdecznie wszystkie mamy w Holandii. Mam prośbę, może ktoś rozświetli mi nieco informację na temat szkół. W czerwcu wyjeżdżam do Holandii z 7-letnią córką w okolice Tilburga. Jak to wygląda z przygotowaniem językowym przed pójściem do szkoły? jest w ogóle coś takiego? Czy to możliwe że dziecko idzie do szkoły holenderskiej nie znając wcale języka??? bardzo proszę o odpowiedź.


Wiek 6-7 lat to już więcej nauki niż zabawy. Mająć 7 lat córka powinnaiść do grupy 4, ale czy pójdzie zalezy od ciebie i od szkoły. W Tilburgu jest sporo Polaków wiec i sporo polskich dzieci. Musisz isc do szkoły i zapytać jak to będzie. Moja córka przyszła do szkoły w środku trwania roku szkolnego ( grupa 2 wiec wiecej zabaw) od stycznia do teraz lipca nauczyła się niderlandzkiego. Miała 2 razy w tygodniu po2 godziny zajęcia z osobą która zna polski. Córka była jedyn obcokrajowcem w grupie i dała rade
 
 
Joanna1989
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Sie 2018
Posty: 1
Wysłany: Czw Sie 09, 2018 12:11 pm   

Witam.Moja córka ma 9 lat obecnie skończyła w Polsce Drugą klasę.Jestesmy na wakacjach w Holandii mąż tutaj pracuje i rozważam decyzję nad zostaniem tutaj.Tylko kompletnie niewiem do jakiej szkoły posłać córkę 😐mieszkamy w schiedam może jest ktoś z tych okolic?
 
 
Mum_little_boy 
Poczatkujacy

Wiek: 27
Dołączyła: 26 Sie 2018
Posty: 1
Wysłany: Nie Sie 26, 2018 12:32 pm   

Witam. Co jest potrzebne do zapisania do przedszkola? Dowód osobisty? Paszport? Europejski akt urodzenia? I czy jest to możliwe w ciągu już trwajacego roku przed szkolnego?


post czesciowo edytowany

To nie jest temat o pracy ,partnerach i planach zyciowych .Lecz ... Nasze dzieci w holenderskich szkolach
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Nie Sie 26, 2018 1:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
messi 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Gru 2017
Posty: 2
Wysłany: Wto Wrz 04, 2018 10:11 am   

spam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Wto Wrz 04, 2018 10:20 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Wrz 20, 2018 2:12 pm   

EwelinaiMaja napisał/a:
Witam mam pytanie czy muszę posłać córkę do szkoły tam gdzie jest zameldowana czy mogę wybrać inną miejscowość ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group