NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto emigrowac do NL
Autor Wiadomość
sloneczko19199 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączyła: 10 Sty 2011
Posty: 28
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 11:03 am   

Chciałabym jeżeli tylko to możliwe poznać jak najwięcej minusów jak i plusów.
Nie sugeruję się tylko większymi zarobkami (chociaż mam nadzieję że będą one wyższe niż mamy tutaj) Chcę żyć spokojniej :043:
_________________
Ludzie boją się zmiany.
Nawet na lepsze.
 
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 11:18 am   

Moje subiektywne (kolejność losowa)

Plusy:
- dobre miejsce do zwiedzania Europy zachodniej
- wyższe zarobki
- większa akceptacja dla dziwactw (ubiór, zachowanie)
- łatwość poruszania się rowerem
- dużo wody i duża jej dostępność
- świetna woda w kranie
- większe bezpieczeństwo na ulicach
- większy socjal

Minusy:
- gorsze jedzenie
- duże koszty utrzymania
- ubogość przyrody
- regularne spotykanie się z próbami żartów czy traktowaniem z góry jako osobę ze wschodu (bardzo mnie to dotyka i w kółko muszę ludziom zwracać uwagę), piętnowanie przez gazety
- duże utrudnienia dla samochodów
- perspektywa większego udziału kultur nie-europejskich w populacji (moje dziecko poszło do żłobka, na 10 dzieci jest 1-3 białych)
- konieczność borykania się z przesadną pewnością siebie Holendrów
- brak gór i lasów z prawdziwego zdarzenia
- wyższe podatki
_________________
Dumny Polak
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 11:25 am   

sloneczko19199 napisał/a:
chociaż mam nadzieję że będą one wyższe niż mamy tutaj)


jak chce sie normalnie zyc, to nie ma wielkiej roznicy (jesli w NL mowimy o min stawce)

jak dla mnei to jest raczej przygoda i poznanie inncyh kultur, doswiadczenie zawodowe, a co do zarobkow... az takiego szalu nie ma jesli sie cche normalnie zyc.

to co kazdy pisze czyli
jso napisał/a:
regularne spotykanie się z próbami żartów czy traktowaniem z góry jako osobę ze wschodu (bardzo mnie to dotyka i w kółko muszę ludziom zwracać uwagę), piętnowanie przez gazety


sie zgadza w 100% poczyjesz sie jak cygan, rumun w polsce (nawet ukraincy sa lepiej traktowani) tak jak tu czesi, hehe
pozdrawiam!
 
 
sloneczko19199 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączyła: 10 Sty 2011
Posty: 28
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 1:01 pm   

Teraz nie rozumiem?
Większość znajomych którzy byli w Holandii bardzo chwalą ten kraj jako ciepły z możliwościami na normalne spokojne życie. Bo tu w Polsce.........
_________________
Ludzie boją się zmiany.
Nawet na lepsze.
 
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 1:32 pm   

sloneczko19199 napisał/a:
Większość znajomych którzy byli w Holandii


jak stad wyjade tez bede zachwalal ten kraj - tak jak tutaj zachwalam PL. Ale to wynika u mnie raczej z zasady ze wlasnego gniazda sie nei kala...

co do przyjazdu na chwile do 6 miesiecy, to niedostrzega sie pewnych rzeczy bo nie zna sie jeszcze kultury, jezyka, zachowan ludzi itd.... nie wiem na jak dlugo Twoi znajomi tu przyjezdzali.

Jak mnie sie ktos pyta czy jest lepiej niz w PL, to zawsze odpowiadam ze inaczej, bo co to znaczy ze jest lepiej czy gorzej, poprostu - inaczej.

a co do zarobkow, to jak placisz za wszystko (podatki, normalne mieszkanie, samochod, itd) + wyjscia do kina, ze znajomymi (jak sie ich tu ma! - bardzo wazne) to jest tak samo jak w polsce.
 
 
sloneczko19199 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączyła: 10 Sty 2011
Posty: 28
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 1:39 pm   

Tylko że w Polsce teraz Cię nie stać na wypad do kina nawet gdy się nie pije nie pali i pracuje jako osoba fizyczna :088: A czy w Holandii będzie mnie stać? tego nie wiem. Ale myślę że warto spróbować :026:
_________________
Ludzie boją się zmiany.
Nawet na lepsze.
 
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 2:11 pm   

sloneczko19199 napisał/a:
pracuje jako osoba fizyczna


czy ja wiem....

z osob w PL co ja znam to zarobki wahaja sie od 1500 do 3000 - teraz zalezy gdzie mieszkasz i jakie masz potrzeby, ale tutaj za 1200€ (placa min) szlu nie ma, na wyjscia Cie bedzie stac, ale nie bedziesz miala skim, no i jak wychodzic bedzisz to nic nie zaoszczedzisz, wiec wybor nalezy do Ciebie...
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 2:31 pm   

Jeśli moge doradzic, to wstrzymaj sie do maja, bo Niemcy sie otwieraja. Do tego co napisal jso, i guust, dodam ciezki do nauczenia jezyk gdy mieszka sie z samymi polakami na mieszkaniu sluzbowym. Na wlasne lokum nie licz, bo agencje tak sie wycfanily ,ze albo placisz im pakiecik albo sie wyprowadzasz i tracisz prace. Juz nawet nie chce pisac co sie moze stac jak stanie sie wypadek w pracy, a mieszka sie na sluzbowym bo przeciez to Holandia i nikomu nic sie stac nie moze-to taki maly podtekst ale tak zapewne mysli 99%osob ktore mieszkaja na sluzbowych mieszkaniach,nie ucza sie jezyka i mysla ,ze zlapali pana boga za nogi. Nie w wszystkich biurach tak jest ale coraz czesciej.
Zobacz taki filmik http://player.omroep.nl/?aflID=11392923 tak czesto wyglada emigracja.A w mediach tak nas pokazuja.
A ruszac jeszcze z rodzina w nieznane to juz wyzwanie...
Praca i mieszkanie przez biuro to takze bycie na telefon.Dzwonia np.niedzila 21 i idziesz do pracy.Odmówisz to albo Cie zwolnia przy najblizszej okazji albo przeniosa Cie na inna firme gdzie sama dojdziesz do wniosku ,ze pracy koorynatorowi sie nie odmawia.Na Twoje miejsce czeka kolejne kilkaset osob ktore mysla podobnie jak Ty cyt" mysle ,ze warto sprobowac"
Niestety ,ale czasy na wyjazd i spokojne normale zycie , moim zdaniem sie skaczyly.Dotyczy to szczegolnie ludzi ktorzy jak i w Polsce tak i w Holandii pracuja jako pracownicy fizyczni bez znajomosci jezyka...
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 6:12 pm   

Ja powiem tak:jak 2 osoby pracują,jest dom,i stabilna praca to jest w Holandii SUPER,
oczywiście do wszystkiego dochodzimy powolnymi kroczkami.
Można znależć jakieś minusy w codziennym życiu tutaj ale generalnie plusy przewyższają minusy.Pracowałem w kilku krajach i wybrałem Holandię jako miejsce do życia.
Ja powiem o sobie-a co ja tam miałem w Polsce?Rodzinę -którą ściągnąłem do Holandii,poza tym to nic.Bardzo żle wspominam ostatniego polskiego pracodawcę który nie płacił w terminie,za mało i miał wielkie pretensje że nie miałem sam inicjatywy żeby w sobotę przyjść na noc do roboty
Początki mogą być trudne,bo i temat ważny-emigracja do innego kraju.
Nie poddawać się i konsekwentnie dążyć do celu,być twardym jak Tommy Lee Jones w "Ściganym".
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 6:38 pm   

JSO co to znaczy "pochodzisz z kraju o niższym PKB" bo nie do końca rozumiem.
 
 
szczupak 
Poczatkujacy


Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 21
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 6:39 pm   

A ja od siebie napiszę tak:jak ktoś może porównywać pl i nl?
ja po 3,5 roku tutaj osiągnołem więcej niż mógłbym w 20 osiągnąć w Polsce
Możecie się nie zgodzić ze mną macie takie prawo
Ale wogulę tak na marginesie dodam,że jak ktoś pisze o trzech tysiącach zarabianych w naszej kochanej ojczyżnie...to ja z taką kasą bym nie wyjeżdżał na saksy...
Chyba że w Holandii wyciągacie po trzy tysiące euro wszyscy....
Spodziewam się ostrej krytyki postu :119: :074:
pozdrawiam
_________________
Śmiech dla duszy jest tym czym tlen dla płuc
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 7:00 pm   

jedrzej2225 napisał/a:
JSO co to znaczy "pochodzisz z kraju o niższym PKB" bo nie do końca rozumiem.


Jednym słowem - z biedniejszego kraju. Niektórym Holendrom to już wystarczy. Nawet Ty sam możesz być osobiście bogatszy, ale dla jegomościa już samo to wystarczy, żeby być od Ciebie "lepszym" z powodu niższego majątku kraju.
_________________
Dumny Polak
 
 
Athlon 
Gaduła

Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 113
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 7:36 pm   

jso napisał/a:
jedrzej2225 napisał/a:
JSO co to znaczy "pochodzisz z kraju o niższym PKB" bo nie do końca rozumiem.


Jednym słowem - z biedniejszego kraju. Niektórym Holendrom to już wystarczy. Nawet Ty sam możesz być osobiście bogatszy, ale dla jegomościa już samo to wystarczy, żeby być od Ciebie "lepszym" z powodu niższego majątku kraju.


No no zapachnialo mi tutaj niezdrowymi kompleksami i niska samoocena, pozostanie to dla mnie zagadka, jaki wplyw ma polskie PKB na poczucie wlasnej wartosci.
Wiecej wiary w siebie, szczerze polecam :038:
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 8:19 pm   

Zapytałem przekornie co to znaczy PKB, a szczególnie kraj o nizszym PKB (czytaj Polska).Ale w 2009/2010 roku polskie PKB było wyższe niz holenderskie.Eurostat podał kilka miesiecy temu ze Holandia spadła na miejsce 7 natomiast Polska awansowała na miejsce 6.Oczywiście dotyczy to produktu (produkcji) w skali całego kraju i ma sie inaczej do PKB liczonego na mieszkańca.Ale jednak cieszy.
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 9:09 pm   

Athlon napisał/a:
jso napisał/a:
jedrzej2225 napisał/a:
JSO co to znaczy "pochodzisz z kraju o niższym PKB" bo nie do końca rozumiem.


Jednym słowem - z biedniejszego kraju. Niektórym Holendrom to już wystarczy. Nawet Ty sam możesz być osobiście bogatszy, ale dla jegomościa już samo to wystarczy, żeby być od Ciebie "lepszym" z powodu niższego majątku kraju.


No no zapachnialo mi tutaj niezdrowymi kompleksami i niska samoocena, pozostanie to dla mnie zagadka, jaki wplyw ma polskie PKB na poczucie wlasnej wartosci.
Wiecej wiary w siebie, szczerze polecam :038:


Nie no, ja się gorszy z tego powodu na pewno nie czuję. Dla mnie to nie pieniądze świadczą o wartości człowieka (no chyba, że byłbym bankiem). Ale przeszkadza mi jak ktoś wg nich ocenia.
_________________
Dumny Polak
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group