NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto emigrowac do NL
Autor Wiadomość
sloneczko19199 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączyła: 10 Sty 2011
Posty: 28
Wysłany: Pią Sty 14, 2011 5:03 pm   

Hmmmmmmmmmmm?
I wciąż brak odpowiedzi prostej czy warto czy nie warto?
W sumie pewnie to zależy od każdego z nas. Dla niektórych warto dla innych pewnie nie ;-) Ale ja chyba już zadecydowałam że chcemy spróbować :026:
_________________
Ludzie boją się zmiany.
Nawet na lepsze.
 
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Pią Sty 14, 2011 7:44 pm   

Sloneczko - bo każdy ma inne wyobrażenie o tym co chce zmienić w swoim życiu. Jedni tylko przyjechali dorobić i zarobić, bo mają (widzą) swoja przyszłość w PL. Wiec dla tych nie warto przyjeżdżać tutaj z całą swoja rodziną.
Są tez tacy, którzy widzą swoja przyszłość wszędzie, byle nie w Polsce....
Ty musisz sama wybrać - tylko wybierz tak, żebyś potem nie żałowała
Powodzenia
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
sloneczko19199 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączyła: 10 Sty 2011
Posty: 28
Wysłany: Pią Sty 14, 2011 8:27 pm   

Hera Bardzo Dziękuję ;-)
Mam nadzieję że nie będę żałowała :039:
_________________
Ludzie boją się zmiany.
Nawet na lepsze.
 
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Pią Sty 14, 2011 8:33 pm   

Przeczytaj co ja na poprzedniej stronie napisałem szczególnie ostatnie zdanie...
Ponieważ sama napisałas ,ze pracujesz jako pracownik fizyczny w Polsce ,a w Holandii raczej cieżko zostać odrazu kierownikiem.Zostają nimi często ludzie marzyciele ,którzy w Polsce chcą zaistnieć wsród znajomych jak to się super urządzili na zachodzie bez znajomości języka...
 
 
sloneczko19199 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączyła: 10 Sty 2011
Posty: 28
Wysłany: Pią Sty 14, 2011 10:53 pm   

Ok dzięki wielkie.
Poza tym nikt nie pisał że nie znam języka.
Życzę Wszystkim Miłego wieczoru :038:
_________________
Ludzie boją się zmiany.
Nawet na lepsze.
 
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Pią Sty 14, 2011 10:55 pm   

xenon, ja nigdy i nikomu w Polsce nie opowiadałam jak tu w NL jest różowo, super i w ogóle. Wręcz przeciwnie - wszyscy znają nasza sytuacje, to że nie mieliśmy pracy, to że walczę o zasiłek itp.
Nie znam języka - dopiero się uczę i przychodzi mi to z trudem (cóż, nie jestem typem lingwisty), ale wszędzie daje sobie radę. To kwestia charakteru - co mnie nie zabije to mnie wzmocni.
Ja codziennie utwierdzam się w przekonaniu że dobrze zrobiłam wyjeżdżając z PL i ściągając tu męża i dzieci....
Ale każdy musi wiedzieć sam czy da sobie rade. Bo nie sztuką jest przyjechać i potem płakać w poduszkę ze się nie udało, ze są długi, ze nie ma pracy lub co gorsza mieszkania. Sztuką jest umieć dać sobie rade nawet w najcięższych chwilach.
Pozdrawiam
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
Gryzomir 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 136
Wysłany: Pią Sty 14, 2011 10:59 pm   Re: Czy warto emigrowac do NL z rodziną ?

wityah napisał/a:
(...) Prosze Was o opinie, czy warto sie pchac do Holandii we trojke?
Pzdrawiam goraco z Polski!


Nieeeeeeee!!!!!! Nie rob tego bledu co ja. Przeczytaj prosze:
http://wyborcza.pl/1,7524...zobowiazan.html
http://www.fakt.pl/Holend...ly,92464,1.html
To wszystko to prawda.

Siedze tutaj niestety juz za dlugo i ugrzezlem ale gdybym mial jeszcze raz wybierac to wybralbym jednak USA. Juz nawet dostalismy wizy do pracy i mialem robote w USA ale jakos tak zatesknilem za Europa i jednak wybralem Holandie. Oprocz USA polecam Kanade. Bogaty kraj. Maja duzo surowcow naturalnych. Szegolnie ropy. Polakow przyjmuja z otwartymi rekami. Jade tam w interesach w lutym.

Nie tak dawno mialem spotkanie z Kanadyjczykiem, ktory mowi ze Polacy w Kanadzie maja bardzo dobra marke. W Holandii bedziesz obywatelem 3 kategorii. Nie zycze tego ani Tobie ani Twoim dzieciom.
W Europie mozesz sprobowac Szwecje i Szwajcarie. Szwajcarzy to tez ksenofoby ale nie sa jakos szczegolnie cieci na Polakow. Jado po wszystkich rowno. Mam tez duzo kontaktu ze Szwedami i zauwazam sporo podobienstw do Polakow. Laczy nas Baltyk i wspolna historia. Niemcy tez wcale nie sa takie zle. Juz teraz mozesz zaczac krecic sie za robota w Niemczech. Niemcy maja kompleks II wojny swiatowej i przez to troche sie powstrzymuja w kontaktach z Polakami. Poza tym jak jestem w podrozy biznesowej w jakims kraju na koncu swiata to tak mi sie czesto uklada ze najlepiej mi sie w barze czas spedza z przypadkowo spotkanymi Niemcami. A od Holandii trzymaj sie jak najdalej.
Ostatnio zmieniony przez Gryzomir Pią Sty 14, 2011 11:33 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Sty 14, 2011 11:04 pm   

Gryzomir, przewaga NL (i innych europejskich krajow) jest bliskosc do pl... mozesz na weekend pojechac do kraju za 50e (z kwota strzelam), a i prosciej cie odwiedzic. w przypadku stanow/kanady juz nie jest tak tanio i rozowo...
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Gryzomir 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 136
Wysłany: Pią Sty 14, 2011 11:07 pm   

xenon napisał/a:
Przeczytaj co ja na poprzedniej stronie napisałem szczególnie ostatnie zdanie...
Ponieważ sama napisałas ,ze pracujesz jako pracownik fizyczny w Polsce ,a w Holandii raczej cieżko zostać odrazu kierownikiem.Zostają nimi często ludzie marzyciele ,którzy w Polsce chcą zaistnieć wsród znajomych jak to się super urządzili na zachodzie bez znajomości języka...


Tzw. middle management kurczy sie w Holandii. W ciagu ostatnich 10 lat liczba stanowisk managerskich skurczyla sie o 20%. Jesli ma sie wyksztalcenie to lepiej unikac pracy ponizej kwalifikacji bo to moze niezle spaprac CV.

[ Dodano: Sob Sty 15, 2011 12:08 am ]
zaq napisał/a:
Gryzomir, przewaga NL (i innych europejskich krajow) jest bliskosc do pl... mozesz na weekend pojechac do kraju za 50e (z kwota strzelam), a i prosciej cie odwiedzic. w przypadku stanow/kanady juz nie jest tak tanio i rozowo...


Zgadza sie. Dlatego najlepsza opcja beda jednak Niemcy i Szwecja. W Niemczej Polacy sa traktowani OK a w Szwecji bardzo dobrze. W Kanadzie i USA kwestie rasistowskie ustawiaja nas na najwyszej polce. Jetem wysokim blondynem z niebieskimi oczami :043: . W USA i Kanadzie otwiera to wiele drzwi.
Ostatnio zmieniony przez Gryzomir Pią Sty 14, 2011 11:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Pią Sty 14, 2011 11:10 pm   

Otóż to. Zatęsknię za Polską i dawnymi kumplami, kupuję bilet z Eidhoven na Wizzaira za 30 euro w dwie strony, i jadę na weekend. Mam rodzinę w NY, wyjechali w 1999, żałują tego kroku cholernie, w Polsce byli chyba ze dwa razy przez te lata. Co do wyjazdu, to trzeba jeszcze mieć jakąs koncepcję tego co chcę robić. Bo co, pojedziesz w ciemno, staniesz pod urzędem pracy z tobołami, i będziesz czekać na cud? Trochę już pojeździłem po swiecie, i widziałem jak Polacy w Grecji żarcie dla psów w puszkach kupowali, aby na winko stykło, pracowali przy cytrynach i pomarańczach za 10 euro dniówki.
 
 
Gryzomir 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 136
Wysłany: Pią Sty 14, 2011 11:18 pm   

Mucha_75 napisał/a:
Otóż to. Zatęsknię za Polską i dawnymi kumplami, kupuję bilet z Eidhoven na Wizzaira za 30 euro w dwie strony, i jadę na weekend. Mam rodzinę w NY, wyjechali w 1999, żałują tego kroku cholernie, w Polsce byli chyba ze dwa razy przez te lata.


Tak to prawda. Zawsze jest cus za cus. Albo sie bedzie bialym masterem i sie juz nie bedzie podrozowalo do Polski. Albo sie bedzie Oostblok-tuig i sie bedzie latalo z Eindhoven.

Czyli na liscie pozostaja - Niemcy, Szwecja oraz dla tych ktorzy cenia swoje aryjskie korzenie LOL i nie lubia rodziny w Polsce to USA i Kanada.
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Sty 14, 2011 11:26 pm   

jezeli ktos sobie tu nie potrafi poradzic, to nie wroze mu niczego lepszego za wielka woda...
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Pią Sty 14, 2011 11:35 pm   

Ja stawiałbym na Niemcy jednak.
Ja zwracałem sie do sloneczko19199

Hera.Zgadzam sie z Toba. I moich oczach ludzie zyjacy razem zasługuja na szacunek.Jesli żyć to tylko z rodzina.Albo w Polsce albo gdzie kolwiek na swiecie byleby tylko razem. Ludzie w pogoni za pieniadzem zapominaja czym jest rodzina,milosc,normalnosc.Ja bym chyba umarl z tesknoty jak bym mial rodzine w Polsce i wysylal im tylko pieniadze , myslac z miłosci i dobra to robie. Pieniadze nie zastapia straconych miesiecy ,lat spedzonych osobno.Po to sie ma dzieci by je wychowywac a nie jedynie posylac pieniadze na ich utrzymanie . A w głowie wyszukiwac jedynie usprawiedliwienia chorej sytuacji...

Pozdrawiam
xenon
 
 
Gryzomir 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 136
Wysłany: Pią Sty 14, 2011 11:37 pm   

zaq napisał/a:
jezeli ktos sobie tu nie potrafi poradzic, to nie wroze mu niczego lepszego za wielka woda...

Radze sobie doskonale. Ale na pewnym pulapie pochodzenie zaczyna miec wplyw na kariere. Czy slyszales kiedys o tzw. glazen plafond?
Jak sie nazywasz Przemyslaw Szczebrzeszynski to chocbys byl blondasem i mowil plynnie po holendersku to i tak wyzej w...a nie podskoczysz.
Ostatnio zmieniony przez Gryzomir Sob Sty 15, 2011 12:06 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Sty 14, 2011 11:44 pm   

nie powiedzialem, ze sobie nie radzisz. nie chodzilo mi konkretnie o ciebie.
co do szczebrzeszynskich i innych brzeczyszczykiewiczow, to przyznam szczerze, ze sie nad tym nigdy nie zastanawialem. moze dlatego, ze do tej pory zawsze liczyly sie umiejetnosci, a nie nazwisko/pochodzenie/kolor wlosow/kolor oczu (i inne malo wazne szczegoly).
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group