NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto emigrowac do NL
Autor Wiadomość
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Śro Maj 11, 2016 8:12 pm   

Oskar,
Przeciez ty zareagowales na moja wypowiedz, ze holenderski to nie wszystko na rynku pracy, tak samo warte jest doswiadczenie oraz pasujace wyksztalcenie (ani za wysokie, ani za niskie).

A z emigracja ma to wspolnego, ze np. czesc osob sie zastanawia jak latwo znajdzie prace znajac dobrze holenderski (ale po studiach np. historii) albo wyjezdzac za granice majac 40+, a byly takie pytania.

Link CBS: https://www.cbs.nl/nl-nl/...ral-45-plussers
Langdurige werkloosheid neemt toe en treft vooral 45-plussers

W 2015 lekkie polepszenie: https://www.cbs.nl/nl-nl/...-verder-gedaald
 
 
Oskar 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 97
Wysłany: Śro Maj 11, 2016 8:44 pm   

czesc postu edytowana nie na temat
.....
Wracajac do tematu czy warto emigrowac....zeby bylo wiadomo czy warto to najpierw sie trzeba zastanowic nad powodem emigracji, a pozniej porownac oba kraje (a moze wiecej), a nie czytac/ogladac statystki....i zalozmy ze w NL jest za duzo wedkarzy.... zapytamy wedkarza czy sie oplaca emigrowac to co odpowie? Co jezeli emigrowac bedzie chcial fryzjer ktorych bedzie w danym momencie brakowalo? Dlatego uwazam, ze to nie jest tak sobie napisac TAK/NIE i wrzucic tabelke....
_________________
Ostrzezenie za ostrzezeniem.... :P
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Nie Maj 29, 2016 11:17 am, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
estria
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 4
Wysłany: Pią Maj 13, 2016 10:45 am   

estria, jest caly temat o naturalizacji ,

http://forum.niedziela.nl...er=asc&start=75

wiec prosze nie mieszaj w watku
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pią Maj 13, 2016 4:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
BasiaG
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 3
Wysłany: Sob Maj 21, 2016 11:34 am   

Mam pytanko ogólne.
Mieszkałam i pracowałam już w NL urodziłam tam też dzieci - niestety z prv powodów musiałam zjechać do PL

Dzieci mają już 6 lat jestem z nimi sama - nie wiem ile się zmieniło przez ten czas - tyle co ze słyszenia....
Jeśli będę pracować przez biuro (wiek pow. 23) znajde mieszkanie do 800eu czy zarabiając ok 1400/1500 dam rade ściągnąć dzieci do NL i normalnie żyć??
Papierkologia odpada bo akty holenderskie itd. mam
Nie bardzo wiem czy warto wogole o tym myslec.... Z góry dzięki za odp
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Maj 21, 2016 2:47 pm   

BasiaG napisał/a:
Jeśli będę pracować przez biuro (wiek pow. 23) znajde mieszkanie do 800eu czy zarabiając ok 1400/1500 dam rade ściągnąć dzieci do NL i normalnie żyć??
nie nie przezyjesz normalnie tymbardziej z dziecmi
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Sob Maj 21, 2016 2:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mr. Allen
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Kwi 2016
Posty: 9
Wysłany: Pią Cze 17, 2016 11:08 am   

Mr. Allen,

No badz zesz czlowiekiem , przestan prosze nie miejszaj juz w tym temacie!

ilez mozna walkowac sprawy finansowe, razem z podatkiem i przykladami z innych krajow
w tym topicku ,czy myslisz ze tylko od tego on jest ?

Dlaczego nie zalozysz osobnego tematu w Dziale Finanse ?
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pią Cze 17, 2016 11:17 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Pią Cze 17, 2016 11:22 am   

Zarobki brutto to to co zarabiasz. Do "ręki" dostajesz kwotę netto.
Ile zapłacisz podatku, to zależy w jakim będziesz progu podatkowym, wyjdzie przy rozliczeniu rocznym.
Pieniędzy wakacyjne to 8% Twojego wynagrodzenia, zazwyczaj wypłacane raz do roku.
Najgorzej w NL ogarnąć chatę, bo są najdroższe. Resztę idzie przeżyć.

Nie przyszlo ci do glowy , ze te i temu podobne informacje mozna, od dawna znalezc na forum w Dziale dotyczacym finansow , biznesu, pracy i po co je powielasz w tym temacie .. ?
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pią Cze 17, 2016 11:43 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Lip 01, 2016 7:03 pm   

Kojko napisał/a:
Witam.

Mam takie nurtujace pytanie, gdyz zastanawiam sie nad wyjazdem do Holandii (jak najdluzszym).
I moje pytanie brzmi, czy jest sens?

Ang. w stopniu srednim (w Szkocji bylem kilka miesiecy, w urzedach itd. zero problemow z dogadaniem sie, gorzej z typowym Szkotem w 1wszym lepszym sklepie, jak mi gadal "slangiem")
Do tego wyksztalcenie sredni, kilka kursow Europejskich, takich jak Trener personalny, czy tez monter maszyn i urzadzen)
Do tego kilka kursow Pol (nie wiem, czy One sie beda tam liczyc jakos) -np. wozki widlowe, Podstawowe Szkolenie Strazak.

Dziekuje bardzo za odpowiedzi i poswiecony czas.

Pozdrawiam,
Wojciech Czapski
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Lip 01, 2016 7:04 pm   

wigru napisał/a:
Na pewno lepiej niż w pl. Mimo wszystko różnica w zarobkach jest nadal odczuwalna. Jest już kilka wątków na forum na temat życia i emigracji do NL, poszukaj i poczytaj.

Czyżby brexitowcy szukali nowego miejsca na ziemi?
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Lip 01, 2016 7:04 pm   

Kojko napisał/a:
Nie. Z wysp wrocilem juz ponad pol roku temu.
Mozliwe, ze zle trafilem, bo nie wiem jak Brytyjczycy, ale Szkoci mega zle traktuja Polakow.

Po za tym, wczoraj poszlo oficjalne info w swiat z strony WB, ze Przepraszaja Pol. za obrazy i Ich nie wyrzuca, bo sa bezcenni dla Nich. : )
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
ushh
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Cze 2016
Posty: 4
Wysłany: Czw Lip 07, 2016 3:04 am   

Witam. Mam pytanie. Czy jest szansa na normalne życie w NL kiedy przyjechała bym tutaj sama z synem (17l) i pracowała? Pozdrawiam
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Lip 07, 2016 2:38 pm   

ushh,
A masz juz prace , lub jakis widok na prace ? masz tu do kogo przyjechac i gdzie mieszkac ..? bo o zakwaterowanie w miejscu pracy, razem z synem raczej bedzie trudno, o ile wogole jest to mozliwe .
Powinnas wiedziec ze na dzien dobry nie otrzymasz tu mieszkania nie ma takiej opcji , bedziesz musiala je wynajac od maklera , a oplaty za mieszkanie sa naprawde wysokie i pochlaniaja spora czesc zarobkow .

Zanim zdecydujesz sie na taki krok, poczytaj wypowiedzi innych, ktorzy tu zyja i pracuja. No coz nie wszyscy mamy z gorki .
Poczytaj o szkolnictwie , o nie zawsze uczciwych biurach pracy ,o obowiazkowym ubezpieczeniu
tutejszej sluzbie zdrowia etc... wszystko to znajdziesz na forum w roznych jego dzialach.

Pozdrawiam .
 
 
ushh
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Cze 2016
Posty: 4
Wysłany: Czw Lip 07, 2016 3:13 pm   

Na początku bym mieszkała u siostry więc problemu żadnego nie ma. Syn prawdopodobnie będzie zdawał Polską szkołę, jest szansa że będzie zgoda na to żeby przyjeżdżał co jakiś czas i zdawał egzaminy więc tutaj też nie ma problemu. Chodzi o to, czy jeżeli już znajdę pracę (jakąś podstawową) to czy będzie szansa normalnie przeżyć w Holandii, nawet wtedy kiedy bym zmieniła zdanie i chciała wynająć samodzielnie mieszkanie.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Lip 16, 2016 3:17 pm   

ushh napisał/a:
Chodzi o to, czy jeżeli już znajdę pracę (jakąś podstawową) to czy będzie szansa normalnie przeżyć w Holandii, nawet wtedy kiedy bym zmieniła zdanie i chciała wynająć samodzielnie mieszkanie.


Wg mnie nie ma szans utrzymać sie z 1 pensji na wynajmowanym mieszkaniu w Nl ( mam na myśli normalne mieszkanie a nie pokój lub kamping ) a do tego mieć syna na utrzymaniu...

No chyba ze znasz b.dobrze hol i masz konkretny zawód i na wejście dostaniesz min 1800 euro netto .

W Nl nie ma normalnej pracy są tylko oferty z agencji pracy gdzie trzeba być pod tel i można pracować 40 godz tyg lub np 20 godz ...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
ushh
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Cze 2016
Posty: 4
Wysłany: Nie Lip 17, 2016 3:47 am   

To najwyżej bym póki co mieszkała u siostry, miała bym u niej tanio pokój. Możliwe że syn pojedzie do Anglii (gdzie też mamy rodzinę, głównie ze względu na to że dobrze zna język) a ja zostane w Holandii. Jak to dokładniej z tym jest? Że raz może być 40 godzin pracy a raz może nie być w ogóle? Mam duże doświadczenie jako kasjer ale musiała bym umieć język a raczej w tak krótkim czasie nie nauczę się szybko języka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group