NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
czy Polacy mieszkajacy w NL pomagaja sobie wzajemnie?
Autor Wiadomość
aknairam 
Gaduła nad gadułami :-)
mari(an)ka


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 409
Skąd: śląskie
Wysłany: Wto Sty 27, 2009 7:52 pm   

jak tylko złape oddech to obiecuje Własnymi,, ręcami,, :033: wszystkie sciany we wszystkie kolory :082:
wymaluje,wytapetuje
krawat zawiąze ,usune ciąze
w domu w piwnicy i na dworze
rano w poludnie i o kazdej innej porze !!!!!!!
:039:
 
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Czw Sty 29, 2009 6:53 pm   

Generalnie to temat baaaarrrrrrdzo kontrowersyjny, ile tyle ile ludu to przeżyło, tyle opinii na ten temat....

Chyba temat powinien być trochę inaczej sformułowamy..nie jako pytanie, bo to pytanie dla wielu retoryczne :033:

Może powinno być, jak Polacy pomagają sobie w NL? :) :081:
 
 
majuga 
Super gaduła

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 362
Wysłany: Czw Sty 29, 2009 7:09 pm   

ja wam nie pomoge w rozwiazaniu tego problemu :011:
 
 
eisabel 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączyła: 18 Lis 2008
Posty: 39
Wysłany: Czw Sty 29, 2009 7:55 pm   wzajemna pomoc...

To jest tak...w Polsce kazdy musi raczej liczyc na siebie...takie juz czasy....i to samo jest tutaj...owszem zdazaja sie wyjątki (ja trafilam na fajne osoby) ale to i tak pomoc ogolna...w sumie trzeba liczyc na to ze jesli cos chce sie osiągnąc to nie poprzez łatwizne...lecz własny wkład i wysiłek! nikt nieobiecuje ze zagranica to RAJ.pozdrowienia
 
 
aknairam 
Gaduła nad gadułami :-)
mari(an)ka


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 409
Skąd: śląskie
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 9:38 pm   

Jeszcze raz wracam do tematu wzajemnej pomocy .Moze dlatego ze zblizaja sie świeta a w tym okresie stajemy sie jakby życzliwsi dla siebie
Czy pomagamy sobie wzajemnie ? Pomagamy! nawet o tym nie myśląc
Przecież na forum żaden temat nie został bez odpowiedzi Od pytan o mieszkania ,wykup ,wynajem, porzez sprawy zdrowia ,urody ,nawet pytanie co zrobic z psim gównem nie zostało pominiete i zignorowane :033: I uwazam ze nikt nie zostanie bez odpowiedniej pomocy czy tez porady Nawet jezeli sa czasem odmienne zdania i spory (opozycja musi byc) to i tak chwala Wam za to ze jestescie ! A przeciez najlepsza pomoc jaka moze byc to nie odwalic za kogos roboty tylko mu wytłumaczyc jak ma sobie z tym poradzic

,, jak chcesz komuś pomóc to nie daj mu ryby tylko naucz go łowic ,,
:039:
 
 
 
Malutka88 
Poczatkujacy

Dołączyła: 15 Mar 2009
Posty: 7
Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 6:46 pm   

Rzeczywiście temat powinien byc inaczej sformuowany, moze "Jakie stosunki są między Polakami w NL"
Ja jestem dopiero 2 miesiące tutaj ale moje spostrzeżenia są takie że "polak polaka utopi w łyżce wody". W pracy praktycznie każdy każdemu dupe obrabia i nikomu ufać nie można . A w domku to samo, bo mieszkamy w 8 osób. Ale to sie chyba tyczy nie tylko Polaków w NL.
 
 
doronio 
Super gaduła
->OPOLE.ZWM<-


Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 347
Skąd: Amsterdam/Opole
Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 8:56 pm   

Malutka88 napisał/a:
Rzeczywiście temat powinien byc inaczej sformuowany, moze "Jakie stosunki są między Polakami w NL"
Ja jestem dopiero 2 miesiące tutaj ale moje spostrzeżenia są takie że "polak polaka utopi w łyżce wody". W pracy praktycznie każdy każdemu dupe obrabia i nikomu ufać nie można . A w domku to samo, bo mieszkamy w 8 osób. Ale to sie chyba tyczy nie tylko Polaków w NL.


Tak jest zwlaszcza na tych "skupiskach polakow" jak jakies wioski z domamiletniskowymi itp. oczywiscie to jest lekkie uogolnienie, sam znam polakow ktorzy sa inni i pomogli bezinteresownie, poradzili, nawet tutuaj na forum mozna takich spotkac, w wiekszosci jest jednak inaczej :)
UMIESZ LICZYC LICZ NA SIEBIE\
_________________
Pomóż
http://www.poomoc.pl
 
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 9:15 am   

malutka, piszesz , ze Polak Polakowi dupe obrabia- owszem - ale czy ty myslisz , ze tak jest tylko tutaj? a Pl. jest inaczej? popatrz na to z innej strony- piszesz, ze mieszkasz w 8 osob w domku- z obcymi ludzmi, ktorych moze po raz pierwszy w zyciu zobaczylas- nie znasz ich, nie wiesz jacy sa a musisz z nimi mieszkac - to nie ty wybralas sobie wspollokatorow- tak przypadlo. w normalnym zyciu sama wybirasz sobie znajomych , przyjaciol, ludzi, z ktorymi chcesz sie spotykac, przyjaznic a tutaj....? jestes z ludzmi, z ktorymi w normalnych warunkach bys sie nie zadawala-. w Pl. tez zapewne znalezli sie ludzie, ktorzy cie nie lubili, czy obgadywali cie- ale z tymi nie musialas mieszac. a czy polacy pomagaja? owszem pomagaja - a to forum jest najlepszym dowodem na to!!! :038: jak juz kilkakrotnie pisalam- znam wiele osob ktore pomogly , pomagaja i beda pomagaly - ale znam tez takie osoby, ktore sa tu juz tez jakis dluzszy czas i nadal oczekuja pomocy, nadal zadaja- bo przeciez tak jest latwiej tylko chciec, zadac, plakac jak to zle ale nic samemu nie robic- czekac az ktos poda wszystko na tacy.
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
Malutka88 
Poczatkujacy

Dołączyła: 15 Mar 2009
Posty: 7
Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 9:28 am   

tylko ciekawe czy w rzeczywistości byli by tacy chetni do pomocy jak na forum, bo napisać to łatwo. Jest racja w tym że w Polsce jest to samo dlatego napisałam że tak jest nie tylko w NL. Nie mówię że tak postępuja wszyscy na pewno sa ludzie którzy pomogą ale tutaj ich raczej mało.
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 9:35 am   

malutka88- uwierz mi, jest wiele osob , ktorzy chetnie pomagali nawet pomagaja . tyle, ze wiele osob zrazilo sie troszke- bo jak juz pisalam wiele osob potrafi tylko brac i narzekac- nic nie robiac samemu.
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
Malutka88 
Poczatkujacy

Dołączyła: 15 Mar 2009
Posty: 7
Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 12:12 pm   

[quote="agata"]malutka88- uwierz mi, jest wiele osob , ktorzy chetnie pomagali nawet pomagaja . tyle, ze wiele osob zrazilo sie troszke- bo jak juz pisalam wiele osob potrafi tylko brac i narzekac- nic nie robiac samemu.[/quo

Przeciez napisałam że na pewno są i tacy którzy pomagają....
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 3:52 pm   

Malutka88 napisał/a:
tylko ciekawe czy w rzeczywistości byli by tacy chetni do pomocy jak na forum, bo napisać to łatwo.


W rzeczywistosci tez byli chetni.
A co do pomocy na forum...hmmm...dobrze wiedziec jakie masz zdanie na ten temat. :039:
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 5:07 pm   

szczerze powiem, ze nie rozumiem cie malutka- to forum to skarbnica wiedzy- wiec o jakiej pomocy jeszcze mowisz- wziasc za raczke i zaprowadzic i podac wszystko na tacy. juz wielokrotnie pisalam , ze zaluje tylko , ze wiele lat temu nie istnialo to forum - o ile latwiej byloby zaczynac wielu osobom.
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 8:03 pm   

agata napisał/a:
szczerze powiem, ze nie rozumiem cie malutka- to forum to skarbnica wiedzy- wiec o jakiej pomocy jeszcze mowisz- wziasc za raczke i zaprowadzic i podac wszystko na tacy. juz wielokrotnie pisalam , ze zaluje tylko , ze wiele lat temu nie istnialo to forum - o ile latwiej byloby zaczynac wielu osobom.

Zgadzam się z Tobą Agata w 100-u%.Najlepszą pomocą jest rzetelna informacja-a to forum właśnie takie jest.Dzięki informacjom od ludzi,których ja nie znam,i którzy nie znają mnie ustrzegłam męża przed wieloma "niebezpieczeństwami" ze strony pracodawcy (między innymi cesja zwrotu podatku) :038: ,a także dowiedziałam się jakie prawa mu przysługują ,co zresztą skrzętnie wykorzystał.Polacy pomagają sobie wzajemnie,ale nie należy tej pomocy nadużywać,bo "co za dużo,to i świnia nie chce".
 
 
Dorisben 
Super gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 8:10 pm   

ja juz wczesniej wypowiadalam siew tym temacie, oczywiscie,ze sobie pomagamy. Wiecej lub mniej. Sa tez ci, ktorzy korzystaja i to za bardzo. Pomagam ile moge i naile mi starcza zcasu. Np moi znajomi, ktorym pomagalam znalesc mieszkanie i zawsze jezdze z nimi do belastingdienst, zabieraj na swieta moje psa do polski. Po to zebym odpoczela, pojda z nim do weta, i wogole go wymiziaja. Wiec pomoc jest obustronna...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group