NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Mar 12, 2013 6:56 pm
Otwarcie konta bankowego
Autor Wiadomość
marzenka3443 
Poczatkujacy

Dołączyła: 02 Wrz 2008
Posty: 7
Wysłany: Sob Maj 23, 2009 1:17 pm   Otwarcie konta bankowego

witam wszystkich
na początek bardzo nie przyjemnej informacji która mnie spotkała a mianowicie otworzenia konta w ING ,nie otworze konta poniewarz nie mam meldunku w holandii ,przepraszam bardzo przecież jesteśmy w UE DLACZEGO MY POLACY JESTEŚMY TAK SZKALOWANI ,pracowac odprowadzac podatki na państwo holenderski ok nie ma problemu ,,no to przepraszam bardzo jak mam otworzyc to konto jeżeli nie mam tego holernego meldunku przecież na kempingu mnie nikt nie zamelduje,jestem ciekawa czy inne państwa z UE też mają takie problemy :072: :021:
Ostatnio zmieniony przez Niedziela.NL Sob Maj 23, 2009 8:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tomaszxxx 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 57
Wysłany: Sob Maj 23, 2009 1:19 pm   

sprubuj w innym banku , lub innym oddziale moze akurat trafilas na niemila pania
_________________
bla bla bla
 
 
dannythedog 
Gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 115
Skąd: tam
Wysłany: Sob Maj 23, 2009 1:21 pm   

Moze maja poprostu taki wymog, odrazu dopatrujecie sie szykanowania itp. Jakis czas temu zeby podpisac umowe na telefon komorkowy w Polsce trzeba bylo miec stala prace, zameldowanie ... albo status studenta.
W innym banku nie bylo potrzebne zameldowanie ale kontrakt i Sofi. Chodz te drugie mozna bylo doniesc w pozniejszym terminie.
_________________
brak
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Maj 23, 2009 1:24 pm   Re: otwarcie konta

marzenka3443 napisał/a:
witam wszystkich
na początek bardzo nie przyjemnej informacji która mnie spotkała a mianowicie otworzenia konta w ING ,nie otworze konta poniewarz nie mam meldunku w holandii ,przepraszam bardzo przecież jesteśmy w UE DLACZEGO MY POLACY JESTEŚMY TAK SZKALOWANI ,pracowac odprowadzac podatki na państwo holenderski ok nie ma problemu ,,no to przepraszam bardzo jak mam otworzyc to konto jeżeli nie mam tego holernego meldunku przecież na kempingu mnie nikt nie zamelduje,jestem ciekawa czy inne państwa z UE też mają takie problemy :072: :021:


Maja takie wymagania i koniec. To nie jest dyskryminacja, w wiekszosci bankow bedzie problem z otwarciem konta bez meldunku.
Pozatym - jesli nie jestes tutaj na wakacjach to masz obowiazek sie zameldowac.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
tomaszxxx 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 57
Wysłany: Sob Maj 23, 2009 1:29 pm   

szykanowania nie , moze pani nie chcialo sie pracowac , niedawno przerabialem ta sytuacje ze znajomym , tez potrzebowal konto nie ma meldunku w holandi , osoba dobrze mowiaca po angielsku polecilem mu rabobank , tez tam mam konto , poszedl i nie otworzono mu konta brak adresu w holadni , pojechalismy razem , jako adres do korespondencji podalem swoj i bez problemu , konto otworzone po 2 dniach przyszedl pin , po 4 karta , random reader dostal od razu i wszystko pomyslnie zalatwione.
_________________
bla bla bla
 
 
Stasia 
Poczatkujacy
Stasia


Dołączyła: 06 Maj 2009
Posty: 14
Wysłany: Sob Maj 23, 2009 5:42 pm   

A ja otwieralam konto w ING dla dwoch osob bez meldunku i nie bylo problemow, podawalismy tylko adres do korespondencji. Dla jednej z tych osob otwieralam w marcu tego roku wiec nie tak dawno :038:
_________________
Stasia
 
 
Niedziela.NL 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 63
Skąd: Haga, Holandia
Wysłany: Sob Maj 23, 2009 8:35 pm   

Nie spotkaliśmy się przedtem z problemem otwarcia konta bankowego w banku ING w Hadze.

Wymagane dokumenty (dotychczas) to:
1. Numer SOFI lub BSN
2. Adres w Holandii (nie trzeba okazywać zameldowania)
3. Paszport (a podobno od marca 2009 posli dowód osobisty również jest akceptowany)

W banku ING również można poprosić o polskojęzyczny informator na temat otwarcia konta. Formularz trzeba wypełniać niderlandzki (ale jest przetłumaczony na jęz.polski i można czytać polską wersję formularza obok wypełniając wersję niderlandzką dla banku).

W najbliższych kilku dniach zapytamy ING BANK NV czy są jakieś nowe wymagania dotyczące otwierania kont bankowych przez obcokrajowców. Odpowiedź podamy tutaj na Forum.
_________________
Skuteczna Reklama w Holandii
to Reklama w tygodniku i portalu www.Niedziela.NL
 
 
marzenka3443 
Poczatkujacy

Dołączyła: 02 Wrz 2008
Posty: 7
Wysłany: Sob Maj 23, 2009 9:08 pm   dziękuje bardzo za info zaczekam do następnego tygodnia może

Niedziela.NL napisał/a:
Nie spotkaliśmy się przedtem z problemem otwarcia konta bankowego w banku ING w Hadze.

Wymagane dokumenty (dotychczas) to:
1. Numer SOFI lub BSN
2. Adres w Holandii (nie trzeba okazywać zameldowania)
3. Paszport (a podobno od marca 2009 posli dowód osobisty również jest akceptowany)

W banku ING również można poprosić o polskojęzyczny informator na temat otwarcia konta. Formularz trzeba wypełniać niderlandzki (ale jest przetłumaczony na jęz.polski i można czytać polską wersję formularza obok wypełniając wersję niderlandzką dla banku).

W najbliższych kilku dniach zapytamy ING BANK NV czy są jakieś nowe wymagania dotyczące otwierania kont bankowych przez obcokrajowców. Odpowiedź podamy tutaj na Forum.
:

[ Dodano: Sob Maj 23, 2009 9:10 pm ]
dziekuje za info zaczekam do następnego tygodnia może bedziecie państwo mieli więcej informacji pozdrawiam :039:
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 4:50 pm   

marzenka3443 napisał/a:
pracowac odprowadzac podatki na państwo holenderski


... nie wystraczy, przy pobycie powyzej 3 miesiecy musisz sie zameldowac i nikogo nie obchodzi, ze mieszkasz na kempingu. To sie przeprowadz.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 5:03 pm   

Ja bym nie polecila ING w ogole. Nie dosc ze place za to konto to obsluga klienta pozostawia wiele do zyczenia. Raz ze wszystko jest po holendersku (a nawet w PL mozna miec e-bankign po ang), dwa ze czeka sie na otwarcie konta i na przyjscie karty dosc dlugo. Trzy - wypelnilam 2 formualrze i zajelo im to miesiac zanim zmielimi mi w koncu adres (oba byly w Holandii) i w wyniku tego moja korespondencja poszla na stary adres. A pan w banku zapewnial mnie ze to trwa do 7 dni roboczych...

I cztery, ostatnie przegiecie. I to najwieksze. Przy zmianie metody logowania (z powodu polaczenia ING i Postbanku) zablokowalam sobie dostep do konta przez interent. I tu bardzo niemila niespodzianka: nie moge tego odblokowac dopoki nie dostane nowej karty (karty tez nam wymieniaja przy okazji polaczenia), bo nie da sie wypelnic formularza. Czyli musze czekac co mzoe potrawac nawet dwa tygodnie... Bosko...
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
 
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 5:13 pm   

Lepiej chyba Rabobank czy nawet Postbank,w tym ostatnim nawet formularz jest po polsku,ale nie wiem czy przejdzie bez meldunku.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 5:40 pm   

Ja polecam ABN...
Tylko bez umowy o prace nie chcieli mi konta otworzyc, ale wystarczyl "draft" takiej umowy i bylo OK.

Mam u nich dodatkowo wykupione ubezpieczenie mieszkania i swoje OC (jak komus wjade rowerem w cos i uszkodze)... Place za ubezpieczenie + za konto jakies €7 miesiecznie (ale np. karta kredytowa gratis do pakietu Private)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
marzenka3443 
Poczatkujacy

Dołączyła: 02 Wrz 2008
Posty: 7
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 7:13 pm   

Suska ciekawa jestem czy jak ty przyjechałaś tutaj pierwszy raz tez byłaś taka mądra i umiałaś wszystko załatwic bez osób trzecich :072: a co do zameldowania i wynajęcia mieszkania nie jest tak hop siup chyba nie miałaś sama z tym doczynienia jak się domyślam to miałaś podane wszystko na tacy :072:
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 7:31 pm   

m4rcin napisał/a:
Ja polecam ABN...
Tylko bez umowy o prace nie chcieli mi konta otworzyc, ale wystarczyl "draft" takiej umowy i bylo OK.

Mam u nich dodatkowo wykupione ubezpieczenie mieszkania i swoje OC (jak komus wjade rowerem w cos i uszkodze)... Place za ubezpieczenie + za konto jakies €7 miesiecznie (ale np. karta kredytowa gratis do pakietu Private)
M4rcin ja też mam tam konto,ale na dzień dzisiejszy wymagają zameldowania (przynajmniej w moim oddziale).Ostatnio pomogłem załatwić otwarcie konta koledze w Rabobanku i nie było żadnych problemów.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 7:36 pm   

marzenka3443 napisał/a:
Suska ciekawa jestem czy jak ty przyjechałaś tutaj pierwszy raz tez byłaś taka mądra i umiałaś wszystko załatwic bez osób trzecich :072: a co do zameldowania i wynajęcia mieszkania nie jest tak hop siup chyba nie miałaś sama z tym doczynienia jak się domyślam to miałaś podane wszystko na tacy :072:


Obecnie jestem tu 'pierwszy" raz. A co do wynajecia mieszkania- to jest nawet bardzo proste. Tylko trzeba chciec
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group