NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
stawka za km dojazdu do pracy własnym samochodem
Autor Wiadomość
rolly702
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 3
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 1:48 am   stawka za km dojazdu do pracy własnym samochodem

czy ktos sie orietuje jakie sa stawki w holandii za km dojazdu do pracy własnym samochodem
ja mam 0,12 E/km ale wydaje mi sie to troche skromnie
:)
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 10:51 am   

Zwrot kosztow dojazdu do pracy wlasnym samochodem (travelling expenses, reiskosten):
1) Agencje posrednictwa pracy (uitzendbureaus):
- ogolnie 0,19 euro/km
Moze byc inaczej gdy sie posiada wynagrodzenie takie samo jak pracownicy stali z danego zakladu pracy.Wtedy zalezy ono od umowy pomiedzy agencja a zakladem pracy.
2) Szklarnie i CAO Glastuinbouw:
- 10-15 km w jedna strone - 3,75 euro/dzien ale max. 15 euro/tydzien
- 15-20 km w jedna strone - 5,25 euro/dzien ale max. 21 euro/tydzien
- wiecej jak 20 km w jedna strone - 6 euro/dzien ale max. 30 euro/tydzien
Dane z poprzedniego ukladu zbiorowego dla szklarni.Od 1.07.2007 jest nowe CAO Glastuinbouw.Jak bede mial nowe dane to uaktualnie.
3) Uprawy na wolnym powietrzu i CAO Open Teelten (dane z dnia 1.01.2006):
- 10-15 km w jedna strone - 2,52 euro/dzien
- wiecej jak 15 km w jedna strone - 3,51 euro/dzien
Z dniem 1.01 kazdego roku stawki ulegaja zmianie i uzaleznione sa od stopy inflacji.
Sa to dane z poprzedniego ukladu zbiorowego dla upraw na wolnym powietrzu.Od 1.07.2006 jest nowe CAO Open Teelten.Jak bede mial nowe dane to uaktualnie.

Wyzej wymienione kwoty sa wolne od podatku (nie powinien byc od nich odliczany podatek).
Moze nie sa to swieze dane ale przynajmniej bedzie jakies rozeznanie.Lepszy rydz niz nic.
Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
shemoo
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 30
Skąd: slupsk/hoensbroek
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 2:19 pm   

czy te pieniadze otrzymuje sie od pracodawcy czy z belastingdienstu??dwonilem ostatnio do ksiegowej z mojej firmy i nie byla zbytnio poinformowana, powiedziala zebym spytal w belastingu
 
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 9:47 pm   

Pieniazki te dostaje sie wraz z wyplata (za kazdy przepracowany okres: tydzien, 4 tygodnie, miesiac) od pracodawcy/agencji posrednictwa pracy.
Widoczne to powinno byc na pasku wyplat (salaris, payslip) pod nazwa Reiskosten.
Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
shemoo
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 30
Skąd: slupsk/hoensbroek
Wysłany: Śro Paź 17, 2007 12:00 am   

na loonie nic nie ma, pracowalem w tej firmie pol roku i dojezdzalem codziennie 50 km. czy po wygasnieciu kontraktu moge sie ubiegac zwrotu za pol roku??
 
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Śro Paź 17, 2007 12:07 am   

Szczerze Ci powiem, ze nie wiem.Wydaje mi sie, ze tak.Jest pewien okres aby moc roszczyc zaleglosci.Najlepiej skontaktuj sie z kims kto wie lepiej (adwokat,pomoc.nl, Zwiazki Zawodowe, Biuro Porady Prawnej (Het Juridisch Loket)).
Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
shemoo
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 30
Skąd: slupsk/hoensbroek
Wysłany: Śro Paź 17, 2007 12:28 am   

dzieki za odpowiedz, napewno cos z tym zrobie
pozdro
 
 
 
Lutek 
Gaduła

Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 168
Skąd: Skandynawia
Wysłany: Śro Paź 17, 2007 12:08 pm   

Ja mialem 0,19eu za km. Mialem to zapisane w umowie i tak mi placili (holenderska agencja).
 
 
gatto
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 29
Wysłany: Śro Paź 31, 2007 10:55 am   Zwrot za dojaz wlasnym autem ?

Z powyzszej dyskusji wynika ze ten zwrot sie nalezy! Ale jest kwestia jeszcze jedna ktora mnie interesuje mianowicie jak samochodem jedzie kilka osob czyli wlasciciel i innni, to kto dostaje ten zwot ?
Jak tylko wlasciciel to inni z wlasnej kieszeni mu beda dodawac czy nic mu nie dadza i jezdza gratis ?Jak jest to prawnie, bo znam przypadki ze raz na auto jest 0.19 C. , a innym razem kazdy mowi ze jedzie wlasnym autem i wszyscy dostaja po 0.19 , oczywiscie jezdza jednym samochodem !
A stan prawny jak wyglada ???
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Śro Paź 31, 2007 11:14 am   

Czy kazdy z Was ma wlasna umowe o prace?Czy robicie wszyscy na jednej? :wink:
Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
gatto
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 29
Wysłany: Śro Paź 31, 2007 11:20 am   Zwrot za dojaz wlasnym autem ?

Oczywiscie kazdy pracuje na swoja umowe, ale tak jak napisalem wczesniej roznie to bywalo z nami . Tlumaczono nam ze jedzie jeden samochod to tylko 0.19 C i koniec. A jest jakis artykul prawny na to, czy tylko drobne przeklamanie jak napisalem ?

POZDRAWIAM !!
 
 
Lutek 
Gaduła

Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 168
Skąd: Skandynawia
Wysłany: Śro Paź 31, 2007 12:06 pm   

to zalezy co masz wpisane w umowie. Jak kazdy ma napisane ze beda koszty podrozy placone to kazdy powienien dostac niezaleznie czym dojezdza.
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Lis 01, 2007 2:31 pm   

My z mezem mamy VOF i z belastingu dostajemy 0.19 ec za kazdy kilometr na osobe,oczywiscie jezeli ta osoba pracuje.Robi sie codziennie tabelki skad dokad i ile km,wpisuje sie tez wizyty u ksiegowego czyli wszystko co z praca zwiazane.Wydaje mi sie ze balasting ma stala stawke co roku a to o czym wy piszecie to sa jakies dodatkowe podpunkty w umowie czy kontrakcie.Wyglada to pewnie tak,ze belasting im daje 0.19 c a oni z tego dla was 0.12 c.Nie wiem,tak mi sie wydaje,ale moze sie myle.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
monika 25
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 30
Skąd: Etten Leur
Wysłany: Czw Lis 01, 2007 2:33 pm   

u meza w pracy maja 0,19 e za km
pozdrawiam
 
 
Beata 
Super gaduła


Wiek: 51
Dołączyła: 13 Gru 2006
Posty: 200
Skąd: Utrecht
Wysłany: Czw Lis 01, 2007 2:44 pm   

RobKAM.
Jest dokladnie tak jak piszesz. Stawka okreslona przez belastingdienst to 0,19 euro i tyle zwrotu dostaje pracodawca. Jezeli ktos dostaje mniej to znaczy ze roznice zatrzymuje pracodawca (czy tez agencja) dla siebie.

Jezeli natomiast ktos podpisal umowe na ktorej widnieje 0,12 euro, to znaczy ze sie godzi na zanizona stawke i juz tego raczej nie odkreci.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group