NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
stawka za km dojazdu do pracy własnym samochodem
Autor Wiadomość
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Sty 25, 2010 9:18 pm   

jedrzej2225 napisał/a:
Odświeżę trochę temat.Wyczytałem na stronie belastingu,że pracownik nie ma prawa do odliczenia kosztów dojazdu do pracy własnym samochodem.

Masz racje jedrzej tak jest juz od paru lat. Jedyne co jest mozliwe to odliczenie pewnego procentu kosztow dojazdu do pracy komunikacja miejska. Jest na stronie US tabela ktora podaje stale koszty ktore mozna odpisac od podatku w zaleznosci od liczby dni w tygodniu i odleglosci kiedy sie z komunikacji korzystalo. Jednak nawet ta ulga jest obwarowana bardzo scislymi normami kiedy to jest mozliwe.
Zycze udanych rozliczen,
Mariusz.
 
 
polodriver13 
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 40
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 9:28 pm   belasting płaci pracodawcy za kilometry?

Interesuje mnie to, czy pracodawca dostaje pieniądze na moje dojazdy do pracy z belastingu a jeśli tak to ile?
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 9:54 pm   Re: belasting płaci pracodawcy za kilometry?

polodriver13 napisał/a:
Interesuje mnie to, czy pracodawca dostaje pieniądze na moje dojazdy do pracy z belastingu a jeśli tak to ile?


Z balasting pracodawca nie otrzymuje zadnych pieniedzy za dojazd pracownika do pracy.
A to czy Tobie powinien placic reiskosten (przejazd), poszukaj sobie w CAO dla sektora w ktorym pracujesz. Nie jest to jednakowo dla wszystkich ustalone.
 
 
yabolik 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 65
Skąd: z kuchni
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 2:14 pm   

Jako że post który napisałem został już zamknięty to tu jeszcze napiszę.

Pracuje niestety przez agencję, dojeżdżamy w dwójkę spory kawałek własnym samochodem. Agencja płaci ryczałt za km ale tylko kierowcy (0,19/km).

Dojeżdżam spory kawałek - 50 km w jedną stronę co daje dziennie 100 km ... i tak 4 mce - dzień w dzień to prawie 1,5 tys euro... a to piechotą już nie chodzi. Niestety taki dojazd był bardzo uciążliwy i dał się we znaki nam obu, kupe czasu straconego i nerwy w korkach.
Przeglądnąłem obie umowy - kolega jako kierowca (i wykorzystuje swój samochód) dostaje 0,19/km i ma to w umowie, w mojej już tego nie ma. Czy w NBBU-CAO jest to unormowane jakoś? Bo agencja szczyci się że jest tak bardzo w porządku i wszystko jest zgodne z NBBU-CAO.Z innych postów wynika że jest to w CAO ujęte i nawet jeśli nie ma strikto w umowie to CAO wówczas ma zastosowanie - dobrze rozumuję? Tylko czy jest tam to określone - osoba która na bieżąco śledzi na pewno się orientuje.
PS pracuję jako elektronik bo to chyba też ma znaczenie w CAO jeśli chodzi o grupę zawodową.
PS2 odnośnie szukania - przejrzałem forum, jedni piszą tak należy sie, inni że nie...Nie mam internetu i łącze sie z komórki i gdyby nie to to bym szukał i nie pisał posta. Dlatego proszę o pomoc i informacje na ten temat.
 
 
mritek 
Poczatkujacy


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 34
Skąd: Voorburg
Wysłany: Pon Lip 05, 2010 9:30 am   

czy może mi ktoś znający temat odpowiedzieć: mam oferte pracy w której mam dojeżdzać swoim samochodem ok 15 km w 1 strone i mam zabierać ludzi- czyli mamy jeździć w 5 osób. Agencja(In Person) "proponuje" mi 20EUR tygodniowo "na paliwo". Mi sie to wydaje za mało. zwłaszcza, że mam jeszcze zabierać 4 inne osoby. Bo z obliczeń wyszło mi że to tylko na paliwo starczy, a dojazd 6 razy w tygodniu. A przecież nie tyko na paliwo sie wydaje kase bo i ubezp. + przeglądy itd - ogólnie amortyzacja samochodu.
Jaka stawka jest obowiązująca? czy powinienem też dostać jakąś kase za te osoby które bede woził? Proszę, odpowiedzcie mi? Bo msze sie zdecydować czy brać tą oferte pracy
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Lip 05, 2010 9:34 am   

Pracodawca w ogole nie musi CI placic za dojazdy, a Ty nie musisz sie zgadzac na zabieranie innych ludzi. Oferujac Ci jakakolwiek kase, robi to z wlasnej woli a nie z musu.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
mritek 
Poczatkujacy


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 34
Skąd: Voorburg
  Wysłany: Pon Lip 05, 2010 10:24 am   

suska napisał/a:
Oferujac Ci jakakolwiek kase, robi to z wlasnej woli a nie z musu.

Pewnie jest tak jak piszesz. Ale dla mnie 20€/tydz. na 180km + "zabieranie 4 innych osób" to jakaś śmieszna stawka. Fakt: ktoś napisze: Jak mi się nie podoba to moge nie brać tej oferty!
POczytałem troche postów na forum i znalazłem wzmiankę o jakiejs kilometrówce 0,19€/km. Ale to pewnie odnosi się to tylko do tych którzy to sobie wynegocjują z biurem pracy albo prędzej z pracodawcą holenderskim. :?:
Ostatnio zmieniony przez mritek Pon Lip 05, 2010 10:28 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Lip 05, 2010 10:37 am   

U mnie za 60+km w jedna strone placa €150/mies.
To czy dostaniesz pelne kilometry * 0,19 to zalezy od dobrej woli firmy
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Lip 05, 2010 10:44 am   

mritek napisał/a:
Ale to pewnie odnosi się to tylko do tych którzy to sobie wynegocjują z biurem pracy albo prędzej z pracodawcą holenderskim.


Dokladnie tak.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pon Lip 05, 2010 5:43 pm   

suska napisał/a:
mritek napisał/a:
Ale to pewnie odnosi się to tylko do tych którzy to sobie wynegocjują z biurem pracy albo prędzej z pracodawcą holenderskim.


Dokladnie tak.


Doplata za dojadzd do pracy jest ujeta w CAO danego sektora, w ktorym pracuje zatrudniony i nie jest w zaden sposob negocjowana. Albo wg przepisow pracownikowi sie nalezy, albo nie.
Stawka okreslona jest na jednego pracownika, jezeli pracownik decyduje sie dowozic innych do pracy to sam to ustala z kolegami za jaka kwote bedzie ich wozil.
Oczywiscie te zasady obowiazuja w przypadku jezeli samochod jest wlasnoscia pracownika a nie firmy.

mritek, napisz w jakim sektorze pracujesz.
Ostatnio zmieniony przez Jagoda97 Pon Lip 05, 2010 5:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aneczka26 
Poczatkujacy
anka

Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 33
Skąd: polska/holandia
Wysłany: Pon Lip 05, 2010 8:43 pm   

mąz pracuje przez biuro w szklarni dojeżdza własnym autem 60km dziennie w obie strony i dostaje tygodniowo 34euro.gdyż mieszka na swoim a gdyby to było mieszkanie firmowe to 0,19 za kazdy km.
warto negocjowac
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pon Lip 05, 2010 11:31 pm   

aneczka26 napisał/a:
mąz pracuje przez biuro w szklarni dojeżdza własnym autem 60km dziennie w obie strony i dostaje tygodniowo 34euro.gdyż mieszka na swoim a gdyby to było mieszkanie firmowe to 0,19 za kazdy km.
warto negocjowac


Wg CAO Glastuinbouw dodatek za dojezd do pracy wynosi:

od 10 do 15 km 4,25 na dzien maxymalnie 17euro na tydz
od 15 do 20 km 5,95 na dzien maxymalnie 23,80 e na tydzien
po wyzej 20 km 8,54 na dzien maxymalnie 34,16 e na tydzien
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Lip 05, 2010 11:42 pm   

to nie jest tak, ze jak sie pracuje przez biuro to liczy sie CAO w ktorym zrzeszone jest uitzendbureau? Czyli np ABU czy NBBU?
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Wto Lip 06, 2010 12:19 am   

suska napisał/a:
to nie jest tak, ze jak sie pracuje przez biuro to liczy sie CAO w ktorym zrzeszone jest uitzendbureau? Czyli np ABU czy NBBU?


Sa dwie mozliwosci w ABU, jedna ze od pierwszego dnia pracy obowiazuja przepisy stosowane w zakladzie wynajmujacym, druga ze po przepracowaniu 26 tyg.
W NBBU jest (chyba) od pierszego dnia pracy.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Lip 06, 2010 6:26 am   

Tego to nawet nie wiedzialam, dzieki : ) To sie tyczy tylko miejsc, ktore maja swoje CAO oczywiscie? Jesli nie ma, to automatycznie obowiazujacym CAO jest CAO biura?
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
Ostatnio zmieniony przez suska Wto Lip 06, 2010 6:27 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group