NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
stawka za km dojazdu do pracy własnym samochodem
Autor Wiadomość
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Śro Lip 07, 2010 1:02 pm   

Co jesli mieszkam w X a do pracy jade do Y. Dodam ze pracuje przez biuro. W umowie
mam 10 e/1 h plus 3 e reis kosten per dag a dodam ze to nie wystarczy bo w 2 strony z domu mam jakies 55 km, moge cos wiecej wywalczyc np.0.19/km
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Lip 07, 2010 4:22 pm   

Ponegocjowac zawsze mozesz, ale decyzja i tak zalezy od Twojego pracodawcy.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 2:46 pm   

stroopwafel napisał/a:
Co jesli mieszkam w X a do pracy jade do Y. Dodam ze pracuje przez biuro. W umowie
mam 10 e/1 h plus 3 e reis kosten per dag a dodam ze to nie wystarczy bo w 2 strony z domu mam jakies 55 km, moge cos wiecej wywalczyc np.0.19/km


Ja mam reis-kosten €150miesiac przy odlegosci do pracy 130km. Te 150 to starcza moze na samo paliwo na 2 tyg...
Jakbym jezdzil pociagiem za €250 to byl placili calosc... Ot polityka firmy
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
doronio 
Super gaduła
->OPOLE.ZWM<-


Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 347
Skąd: Amsterdam/Opole
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 3:40 pm   

Nie bedę oryginalny jak powiem, że pracodawca nie musi nic płacić za dojazd, a sami podpisując umowe jesteście świadomi ile dostajecie...
Ja pracując przez jednego z największych pośredników i mając 30km do pracy dostaję 50euro za 5 dni dojazdu. Jadę zawsze z dziewczyną jednym autem, która również dostaje 50euro tygodniowo (dokładnie chyba coś koło 53) więc tygodniowo mamy 100euro wydając na benzyne około 30e :030:
Ale byłem w pełni świadomy stawki za dojazd jaką dostanę.
W mojej poprzedniej pracy w Amersfoort ludzie którzy dojażdżali z Lelystad (około 60km) dostawali coś koło 60e tygodniowo z tym, że jeden pomysłowy koleś kupił sobie 7 osobowego Vana i zabierał 6 osób biorąc od nich cały zwrot za dojazd, czyli jak łatwo policzyć tygodniowo miał 360euro + 60 swoje hehe więc niemal podwajała mu sie wypłata :031: PRAWIE jak biznesman :039:
_________________
Pomóż
http://www.poomoc.pl
 
 
 
Alutka 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 06 Sty 2007
Posty: 324
Skąd: Lelystad
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 7:04 pm   

Witam .Jeżeli mam do pracy 8 km. i zrzucam się na paliwo z koleżanką(jej auto)
czy mogę zwracać sie do Belastingu o zwrot? Jeśli tak to co muszę przedstawić?
Dodam ze moje biuro nie rekompensuje dojazdów.Może ktoś zna odpowiedz?Pozdrawiam Ala
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 8:14 pm   

Alutka, zdaje sie, ze musi byc do pracy powyzej 10 km ,by zwracali za dojazd
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Alutka 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 06 Sty 2007
Posty: 324
Skąd: Lelystad
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 8:34 pm   

Dzięki Gochna ,Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Alutka Czw Lip 08, 2010 8:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 9:54 pm   

Alutka napisał/a:
Witam .Jeżeli mam do pracy 8 km. i zrzucam się na paliwo z koleżanką(jej auto)
czy mogę zwracać sie do Belastingu o zwrot? Jeśli tak to co muszę przedstawić?
Dodam ze moje biuro nie rekompensuje dojazdów.Może ktoś zna odpowiedz?Pozdrawiam Ala

Jezeli do pracy dojezdzacie prywatnym samochodem nie przysluguje wam zaden zwrot kosztow z podatku, jezeli w tym celu uzywalabys komunikacji miejskiej to jak wspomniala wyzej Gochna, moglabys starac sie o czesciowy zwrot kosztow.
Spojz tutaj
http://www.belastingdiens...komsten-06.html
i tutaj
http://www.belastingdiens...html#P138_13510
 
 
aneczka26 
Poczatkujacy
anka

Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 33
Skąd: polska/holandia
Wysłany: Wto Lut 08, 2011 11:08 am   obciecie zwrotu za km.

mam pytanie?mój mąż od kilku lat pracuje dla tej samej agencji i teraz posrednik odmówił mu płacenia za kilometry nie informując go wczesniej ze nie będzie dopłaty za kilometry,wczesniej juz wykonywał prace dla tego samego zleceniodawcy i teraz obcieli mu kilometrówke a nawet stawke godzinową nie wsp[ominając nawet o tych zmianach.co o tym myslicie?
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Wto Lut 08, 2011 1:52 pm   

stawke godzinowa ? A to dziwne, nie wydaje mi sie zeby w tej samej firmie mogl najpierw zarabiac wiecej a pozniej mniej. Ale niech jeszcze ktos sie wypowie...

Co mowi kontrakt i CAO - jest w nim cos o km ?

:039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Lut 08, 2011 9:09 pm   

cos sie chyba zmienilo w przepisach, bo mi ciachneli ryczalt za korzystanie z wlasnego auta o niecale 10%.
W poprzednich latach jesli pracodawca nie wyplacal kosztow podrozy to czesc (do €150/miesiac) mozna bylo odzyskac przy rocznym rozliczeniu podatkowym
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
tomkod 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 57
Wysłany: Śro Lut 09, 2011 3:16 pm   

Witam
Ja mam pytanie trochę związane z tym finansowaniem dojazdów ale chodzi mi głównie o to czy ta kwota musi być uwzględniana do polskiego PITa?
NA slalrisach miesięcznych mam to wyszczególnione jako "Onkostenvergoeding" i nie jest to w żaden sposób opodatkowane. Jest to dodatek do paliwa tak mam uzgodnione z szefem, ale jest to juz po wszystkich odciągnięciach dodane do sumy netto i tak wypłacane.
Również na rocznym Jaaropgave nie ma żadnej wzmianki o tym.
Czy w takim razie mam traktować to jako dochód?
 
 
zenobia2000 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Cze 2011
Posty: 1
Wysłany: Wto Cze 21, 2011 8:24 pm   

CZESC!!!

Chciałabym się dowiedzieć czy w przypadku kiedy ja dostaję koszty dojazdu do pracy od pracodawcy, mój mąż ktory jezdzi ze mną a nie dostaje nic od pracodawcy możę się starać o zwrot z belastingu? Czy może się coś pozmieniało w przepisach i belasting nie ma nic do tego? pracujemy na kontrakcie bezpośrednim.
pozdrawiam.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Cze 21, 2011 9:09 pm   

zenobia2000 napisał/a:
mój mąż ktory jezdzi ze mną a nie dostaje nic od pracodawcy możę się starać o zwrot z belastingu?


Aby dostać zwrot z belastingu to trzeba chyba jeżdzić środkami komunikacji miejskiej np bus a nie własnym autem - ale w 100% pewny nie jestem ... :035:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
krucik85 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 14
Wysłany: Śro Cze 22, 2011 11:15 am   

Ja z mężem dojeżdżałam do pracy około stówki na dzień z tym,że na umowie nic nie było napisane ile się należy za dojazd do pracy własnym samochodem, bo nigdy wcześniej nie musieliśmy dojeżdżać aż tyle:/ w każdym bądź razie za km płacił 0,16 euro a o 0,19 nie chciał słyszeć:( Dziwie się bo już kolejny rok minął jak pracujemy dla tego samego szefa a on coraz bardziej nas oszukuje, a najgorzej mają Ci co przyjeżdżają na pól roku, a ja narzekam...

Czy mogę domagać od niego żeby mi to jakoś wyrównał?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group