NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Lip 13, 2010 12:13 am
Chrzest
Autor Wiadomość
Bozenka.k 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 80
Skąd: Den Haag
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 10:35 pm   

zaq, wiem o tym,ale chodzi o to ze jak by w wieku 30 lat chciala wziasc slub Koscielny to bedzie to dla Niej niemozliwe.... najpierw chrzest,potem komunia,potem bierzmowanie a na koncu slub to troche za duzo zalatwiani itd....
O mnie za mnie to Ona nie musi byc chrzczona.
zaq napisał/a:
mozesz poczekac ze chrztem, az twoje dziecko bedzie dorosle i wtedy samo zdecyduje czy chce sie ochrzcic.
zgadzam sie z tym w 100% ale chce Jej pomoc uniknac w razie "w" tych problemow,zalatwiania wszystkiego i nerwow:/
Ostatnio zmieniony przez Bozenka.k Nie Lis 15, 2009 10:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 10:48 pm   

Bozenka.k, do slubu koscielnego wystarczy, aby tylko jedna osoba byla katolikiem (i miala wszystkie sakramanty).
albo wybrac inny kosciol ... w koncu chrzest to chrzest :) bog podobno jest tylko jeden ...
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
Ostatnio zmieniony przez zaq Nie Lis 15, 2009 10:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bozenka.k 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 80
Skąd: Den Haag
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 11:25 pm   

zaq,
zaq napisał/a:
do slubu koscielnego wystarczy, aby tylko jedna osoba byla katolikiem (i miala wszystkie sakramanty).

nie zgodze sie z Toba. Wiem sama po sobie ze nie przejdzie to-obie osoby musza miec wszystkie sakramenty... Nie mam bierzmowania,moj maz ma wszytko i nie ma mowy o slubie Koscielnym dopoki tego nie zalatwie (a jak wiadmomo jak narazie brakuje czasu na nauki,itd) :(
zaq napisał/a:
bog podobno jest tylko jeden ...

szkoda tylko ze nie ma jednych zasad ktorych sie przestrzega w imie Boga:/ Kazdy Ksiadz robi po swojemu...
 
 
beapap 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2009
Posty: 71
Skąd: Dordrecht
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 11:40 pm   

Zgadzam się z Bozenka.k aby wziąć ślub kościelny należy przedstawić akty chrztu oraz zaświadczenie o przyjęciu bierzmowania no i oczywiście jeszcze wiele innych papierków...

Ale jest coś takiego jak "ślub jednostronny" wtedy jedna osoba rzeczywiście nie musi być katolikiem i nie musi mieć sakramentów...
_________________
artystyczna-dusza-tulipanki.blogspot.com
 
 
Bozenka.k 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 80
Skąd: Den Haag
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 11:44 pm   

beapap,
beapap napisał/a:
"ślub jednostronny" wtedy jedna osoba rzeczywiście nie musi być katolikiem i nie musi mieć sakramentów...

Zgodze sie ale w tedy ta druga osoba wogole nie moze byc katolikiem,wiec jesli poprzestala np tylko na chrzecie badz na chrzcie i kominii to lipa...:( albo jestes w "calosci"albo nie jestes wcale.
Ostatnio zmieniony przez Bozenka.k Nie Lis 15, 2009 11:45 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
beapap 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2009
Posty: 71
Skąd: Dordrecht
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 11:55 pm   

Bozenka.k napisał/a:
Zgodze sie ale w tedy ta druga osoba wogole nie moze byc katolikiem,wiec jesli poprzestala np tylko na chrzecie badz na chrzcie i kominii to lipa...:(


bozenka.k

i tutaj się nie zgodzę...

Przytoczę Instrukcję Episkopatu Polski o przygotowaniu do zawarcia małżeństwa w kościele katolickim która reguluje zasady dotyczące ślubu jednostronnego:

76. Jeżeli chodzi o stronę niekatolicką, to należy rozważyć kilka sytuacji. Pierwsza z nich dotyczy:
1. osób nie ochrzczonych;
2. osób ochrzczonych, ale od najmłodszych lat wychowanych we wspólnocie kościelnej niekatolickiej;
3. osób, które zostały wprawdzie ochrzczone w Kościele katolickim, ale od najmłodszych lat, jeszcze przed używaniem rozumu, były wychowywane w środowisku ateistycznym.


chociaż jak dla mnie to i tak strasznie zagmatwane :(
_________________
artystyczna-dusza-tulipanki.blogspot.com
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pon Lis 16, 2009 12:07 am   

Bozenka.k napisał/a:
Zgodze sie ale w tedy ta druga osoba wogole nie moze byc katolikiem,wiec jesli poprzestala np tylko na chrzecie badz na chrzcie i kominii to lipa...:( albo jestes w "calosci"albo nie jestes wcale.


taka osoba sklada oswiadczenie, ze nie jest wierzaca i tyle. na to nie trzeba zadnych dokumentow (nie wierze, ze ktos bedzie wymagal aktu apostazji).
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Bozenka.k 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 80
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pon Lis 16, 2009 9:10 am   

zaq, hmmmm.... to dziwne.... mnie mówiono co innego....Idzie sie pogubic:/ Widocznie "co Ksiadz to obyczaj":D Ale mniejsza z tym,bo mowa byla o chrzcie a zapedzilismy sie na temat slubu:)
Ostatnio zmieniony przez Bozenka.k Pon Lis 16, 2009 9:11 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pon Lis 16, 2009 9:40 am   

z tym "co Ksiadz to obyczaj" to masz racje. a takie rozwiazanie cie nie interesuje?
Duuvelke napisał/a:
ja chrzcilam w angielskim kosciele ...
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
pani_puchatkowa 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 355
Wysłany: Pon Lis 16, 2009 10:10 am   

znalazlam ten artykul kliknij tutaj na temat slubu kościelnego z ateistą
 
 
Bozenka.k 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 80
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pon Lis 16, 2009 10:55 am   

zaq,
zaq napisał/a:
a takie rozwiazanie cie nie interesuje?
Duuvelke napisał/a:
ja chrzcilam w angielskim kosciele ...

Jak dla mnie bomba:P ale gorzej z dziadkami z kazdej strony (od meza i mojej) wszyscy mowia tylko po polsku:) ale co tam,chyba przezyja ten jeden raz...:) Trzeba bedzie sprobowac bo nie ma wyjscia:)
:039:
 
 
marte78 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 191
Wysłany: Sob Sty 09, 2010 10:33 pm   

hej,czy ktos posiada numer telefonu do polskiego kosciola w hadze?czy chrzty sa zbiorowe czy indywidualne w tutejszym kosciele?
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Sty 10, 2010 4:43 pm   

musisz zadzwonic do kosciola w Rotterdamie... bo ksiadz przyjezdza z Rotterdamu... a najlepiej to sie przejsc na msze...
 
 
Iras 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 65
Skąd: Limburgia
Wysłany: Nie Sty 10, 2010 5:12 pm   

HAGA (DEN HAAG): Msze św w kościele św Teresy z Avila (H.Teresia van Avilakerk) przy ulicy Westeinde 12a, w każdą niedzielę o godz 9.30.
Proboszcz: ks Sławomir Trypuć SChr, adres (plebania): Beukelsdijk 177, 3022DG Rotterdam, Zuid-Holland, Nederland / Holandia, tel.+31-10-477-0066, e-mail (proboszcz): [email protected]
_________________
Pozdrawiam!
Jeśli czegoś nie ma w necie - znaczy nie istnieje!
Ostatnio zmieniony przez Iras Nie Sty 10, 2010 5:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
karinakiki 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 28 Wrz 2009
Posty: 119
Skąd: Overijssel
Wysłany: Śro Mar 10, 2010 11:21 am   

Czy ktos bedzie tak mily i podzieli sie ze mna informacja, w ktorym kosciele w Holandii, (najlepiej jeszcze Amsterdam albo Overijssel), mozna ochrzcic doroslego i udzielic mu Najswietszego Sakramentu bez rocznych nauk. Znacie jakigos ksiedza , ktory jest otwarty i z checia udzieli tych sakramentow??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group