NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ABU-CAO a NNBU?
Autor Wiadomość
Mario997 
Poczatkujacy
Mariusz K.

Wiek: 38
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 23
Skąd: Amersfoort
Wysłany: Śro Maj 27, 2009 1:46 pm   ABU-CAO a NNBU?

Jaka jest różnica między ABU-CAO a NNBU czy może jest to to samo?
_________________
Mariusz K.
 
 
 
kindzal 
Super gaduła


Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 229
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pią Maj 29, 2009 12:40 am   

Nie. Jest kilka znaczących różnic.

Najważniejsza to taka, że wszystkie niezrzeszone biura pośrednictwa pracy są zobowiązane do stosowania ABU-CAO (jest to prawnie uregulowane).

Druga to system fazowy,w ABU-CAO znamy trzy fazy : Faza A, B i C. Faza A, to okres 76 tygodni w czasie których biuro, lub pracobiorca może w każdej chwili rozwiązać umowę.

W NBBU CAO mamy 4 fazy. Faza 1 i 2 trwa 130 tygodni, w tym czasie moze nastapić rozwiązanie umowy bez wiekszych ceregieli.

Różnic jest więcej, ale te są już mniej ważne.

Osobiście polecam biura pracy poslugujące sie ABU-CAO, uklad ten jest bowiem bardziej przyjazny pracobiorcom.
_________________
" Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszlości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości, ani prawa do przyszlości. " Józef Piłsudski.
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Sob Sty 23, 2010 7:25 pm   

Hmm, troche stary temat, ale mam pytanie. Może ktoś się orientuje na czym polega kontrakt fazy 3, i jak to się ma do vast, ile czasu max może trwać faza 3?
Ostatnio zmieniony przez Mucha_75 Sob Sty 23, 2010 7:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Nie Sty 24, 2010 11:57 am   

Mucha_75, faza 3 trwa 52 tygodnie w ciagu tego okresu mozna max 4 kontakty podpisac. W faze 3 pracodawca ma obowiazek placic Tobie w czasie choroby lub gdy zabraknie pracy. A jak to sie ma do "vast" to zalezy od pracodawcy ( tak mysle) .

http://www.nbbu.nl/?class=item&item=459
 
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Nie Sty 24, 2010 2:33 pm   

Dzięki wielkie za odpowiedź, ja akurat mam kontrakt na rok, więc będzie jeden. Czyli kontrakt fazy 4 to jest vast, tak?
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Nie Sty 24, 2010 3:33 pm   

Mucha_75 napisał/a:
Czyli kontrakt fazy 4 to jest vast, tak?


Zgadza sie, vast kontrakt z biurem pracy (nie w fimie w ktorej pracujesz ). Zdaza sie to bardzo rzadko .

Fase C en fase 4

Contract voor onbepaalde tijd.
Als je na fase B (fase 3) nog steeds uitzendwerk verricht, kom je in fase C (fase 4). Daarin kan kan een uitzendbureau of detacheerder alleen een contract voor onbepaalde tijd (vast contract) aangaan. Heel weinig uitzendkrachten en gedetacheerden stromen door naar deze fase.


http://www.loonwijzer.nl/...zer/uitzendwerk
 
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Pon Sty 25, 2010 12:33 am   

ja mam na salarisach napisane Fase C, czyli co, to oznacza, że mam niby vast kontrakt? :>
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Pon Sty 25, 2010 11:10 pm   

calendargirl288 napisał/a:
ja mam na salarisach napisane Fase C, czyli co, to oznacza, że mam niby vast kontrakt? :>


No "niby" ;) musialas podpisac kontrakt na fase C.
 
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Pon Sty 25, 2010 11:24 pm   

ta.. kontrakt... nie powinnam może nic pisać na ten temat, bo zaraz zostanę zjechana z góry na dół, co ja jeszcze robię w tej firmie, ale nie mam kontraktu, to znaczy kopii dla mnie. Zaczynając pracę ponad 2,5 roku temu podpisałam kontrakt, po około roku chciałam wziąć debet w banku, więc poprosiłam o kopie kontraktu, dostałam z łaską dwa pierwsze kontrakty, a dalej nic. Są ludzie, którzy ani jednego nie mają, bo do urzędów im to nie było potrzebne, a biuro się nie kwapi to wydawania ich, bo wychodzi z założenia, że nie mamy kontraktu, to mogą nas zwolnić w każdym momencie, jak się okaże, że nie ma pracy dla nas już. No ale oprócz tego firma wciąż ma dla mnie pracę i z wypłatami jest na czas i w porządku, mieszkania też mają w dobrym stanie, choć ja już wynajmuję swoje, więc siedzę tam i zbytnio nie narzekam.

więc generalnie pytanie brzmi, co mi się należy, jeśli mam na salarisie napisane Fase C?
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Śro Cze 16, 2010 2:44 pm   

A czy w fazie A nalezy sie wakacyjne i urlop a takze jak sa urzedowe dni wolne od pracy to czy placa za nie czy nie ?? Czy to zalezy od danego biura??
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Cze 16, 2010 3:17 pm   

Magda W, maswz kontrakt w reku ??
to poczytaj . Jak nic nie ma odnosnie twoich pytan to poczytaj w kontrakcie czy biuro jest pod CAO Czy innym ukladem . odszukaj dany uklad ( takze w jezyku polski do znalezienia na necie)ni poczytaj.
Tak pozatym na forum juz jest odpowiedz na twoje pytania.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
gg81 
Poczatkujacy

Dołączyła: 04 Kwi 2010
Posty: 13
Wysłany: Śro Cze 16, 2010 3:21 pm   

w fazie A pracownik wypacowywuje sobie wakacyje, urlopowe i krotka nieobecnosc od kazdej przepracowanej godziny, wszystko to powinno stac na liscie plac ktora otrzymujemy
niektore biura wyplacaj te pieniadze razem z kazda wyplata lecz to nie jest korzystne dla pracownika poiewaz pobierany jest wtedy wysoki podatek od pieniedzy urlopowych,
co do dni swiatecznych( urzedowych dni wolnych) jezeli ktos przebywa na terenie Holandi ( nie wyjezdza na wakacje) i dzien przed swietem i po pracuje to powinien dostac za dzien swiateczny 100%
Ktos kto pracuje w dzien swiateczny ma prawo do 100% + 150% za przepracowane godz.
dzien swiateczny nie zawze jest placony 8 godz. poniewaz patrza wstecz na 13 tygodni i obliczja srednia....
Kazde biuro ktore jest uczciwe wyplaca w ten sposob
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Śro Cze 16, 2010 3:29 pm   

gg81 napisał/a:
w fazie A pracownik wypacowywuje sobie wakacyje, urlopowe i krotka nieobecnosc od kazdej przepracowanej godziny, wszystko to powinno stac na liscie plac ktora otrzymujemy
niektore biura wyplacaj te pieniadze razem z kazda wyplata lecz to nie jest korzystne dla pracownika poiewaz pobierany jest wtedy wysoki podatek od pieniedzy urlopowych,
co do dni swiatecznych( urzedowych dni wolnych) jezeli ktos przebywa na terenie Holandi ( nie wyjezdza na wakacje) i dzien przed swietem i po pracuje to powinien dostac za dzien swiateczny 100%
Ktos kto pracuje w dzien swiateczny ma prawo do 100% + 150% za przepracowane godz.
dzien swiateczny nie zawze jest placony 8 godz. poniewaz patrza wstecz na 13 tygodni i obliczja srednia....
Kazde biuro ktore jest uczciwe wyplaca w ten sposob


Zawsze od pieniędzy wakacyjnych odciagany jest podatek ( 42%)
Jeśli nawet pracujesz przed i po oficjalnym dniu wolnym należy Ci się większa stawka
No to chyba u Ciebie bo u mnie zawsze jets płacone 8 h...
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
gg81 
Poczatkujacy

Dołączyła: 04 Kwi 2010
Posty: 13
Wysłany: Śro Cze 16, 2010 3:54 pm   

napisalam od pieniedzy urlopowych a nie wakacyjnych.....reszty nie bede tlumaczyc bo widze ze nie ma sensu
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Śro Cze 16, 2010 5:39 pm   

Od pieniędzy urlopowych? Jest pobierany tak jakbys pracował normalnie bo to są twoje wypracowane godziny( bierzesz urlop płatny - dostajesz pensję za te dni w których nie pracowałeś).
I uwierz ja pracuje dla uczciwego biura pracy.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group