NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Czw Sty 17, 2013 4:55 pm
Kupno używanego samochodu
Autor Wiadomość
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 10:08 am   

Uzyj google translator i sobie poradzisz :039:
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
slmvp 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 23
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 10:45 am   

no wlasnie nie do konca bo tak to tlumaczy ze nie wiadomo o co chodzi...anyway dzieki poradze sobie jakos :)

[ Dodano: Sob Cze 13, 2009 2:06 pm ]
aha jakby ktos mógł jeszcze powiedzieć jak to jest z tym belastingiem samemu trzeba sie zglosic, czy oni jakies giro przyślą czy jak to jest ?
_________________
...::: IN TRANCE WE TRUST :::...
 
 
ALICE 
Gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 104
Dołączyła: 30 Mar 2008
Posty: 109
Skąd: Holandia
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 8:07 pm   

MiniSmurfin napisał/a:
Ewa, jak zalatwisz ubezpieczenie przez internet to zawsze jest dopisek(jesli wyraza zgode), ze jestes od tego momentu ubezpieczona. Zanim dostaniesz jakies papiery mozesz jezdzc, wglad do takich rzeczy to maja "smerfy" odrazu ;) I jeszcze cos, nie zapomnij o znizce za schadevrije jaren (jak to nazawcc po Pl?) za lata bez stluczek (jesli je masz) :)

Jeśli mam prawo do zniżki to jak mam to udowodnić.Czy dokumenty od polskiego ubezpieczyciela muszą być przetłumaczone?
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 9:06 pm   

Z PZU dostalem formularze z przebiegiem ubezpiecznia po angielsku. Poprostu napisalem, ze prosze o wydanie w jezyku angielskim lub holenderskim. Przyszlo w ciagu tygodnia do rodzicow (tam jetem zameldowany i tam mam zarejestreowane moje drugie [polskie] auto) poleconym ;)
Ten formluarz wyslalem poczta do mojej ubezpieczalni i naliczyli znizki "w tyl" (od dnia ubezpienia!)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 9:09 pm   

slmvp napisał/a:
darkis jakbys mógł pokierowac jak dokładnie dalej sie poruszać w tym auto verzerkering na hema.nl bo naprawde nie mam pojecia co wybrać, jakie opcje itd....moge podac detale auta, nie bede mial znizek bo to pierwsze ubezpieczenie auta ...prosze o pomoc bo jestem zielony hehehehe i pytanie jaka opcje zaplaty mozna wybrac tylko pol roku lub rok czy kwartał tez wchodzi w rachube ????
Składki możesz płacić miesięcznie,tak przynajmniej jest w moim przypadku.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 9:15 pm   

I to jest chyba najlepsza opcja... Bo czasami mozna zawalu dostac jak przyjdzie placic skladke w 1 podjesciu
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 1:08 am   

slmvp napisał/a:
aha jakby ktos mógł jeszcze powiedzieć jak to jest z tym belastingiem samemu trzeba sie zglosic, czy oni jakies giro przyślą czy jak to jest ?


"Niebiescy" zglosza sie sami po pieniazki ;)
 
 
 
ewunia1380 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 67
  Wysłany: Pon Cze 15, 2009 5:27 pm   pytanie

Witam mam takie pytanie ubezpieczylam sobie auto w Hema i wszystko jest ok tylko dzisiaj jak dzwonilam w sprawie aby sie dowiedziec ile bede czekac na papiery zwiazane z ubezpieczeniem bo chce jechac do Polskii to Pani mi powiedziala ze to jest ubezpieczenie przez internet i z tego co ja zrozumaialm to tylko dostane zielona karte. A jak ma sie to ubezpieczenie w Polsce jak zlapie mnie policja? Tutaj to sie nie martwie bo wiem ze z tablic wszystko wiedze jesli ktos wie na ten temat prosze o szybka odpowiedz pozdrawiam. :061:
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 6:08 pm   

Masz zielona karte i w Polsce w razie kontroli/wypadku pokazzujesz zielona karte ktora jest dowodem ubezpiecznia :039:
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
ewunia1380 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 67
  Wysłany: Pon Cze 15, 2009 6:37 pm   karta

Dziekuje za odpowiedz tak myslalam ale na 100% nie bylam pewna ale mnie uspokoiles. Pozdrawiam :061:
 
 
ALICE 
Gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 104
Dołączyła: 30 Mar 2008
Posty: 109
Skąd: Holandia
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 9:25 pm   

Które firmy ubezpieczeniowe honorują polskie zniżki i nie robią żadnych problemów?Zwłaszcza jeśli się ma polskie prawo jazdy.
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 10:04 pm   

ja mam Reaal (bylo dla mnie najtansze) polskie PJ i znizki "przepisane" z PZU :039:
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
ALICE 
Gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 104
Dołączyła: 30 Mar 2008
Posty: 109
Skąd: Holandia
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 10:10 pm   

Ja mam samochód ubezpieczony w MTU i nie wydają zaświadczeń w innym języku,tylko w polskim.Chyba trzeba będzie przetłumaczyć,bo nie sądzę,żeby zaakceptowała takie zaświadczenie holenderska firma.
 
 
 
marcelis28 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 129
Skąd: Zegveld
Wysłany: Śro Cze 17, 2009 12:02 pm   Re: pytanie

ewunia1380 napisał/a:
Witam mam takie pytanie ubezpieczylam sobie auto w Hema i wszystko jest ok tylko dzisiaj jak dzwonilam w sprawie aby sie dowiedziec ile bede czekac na papiery zwiazane z ubezpieczeniem bo chce jechac do Polskii to Pani mi powiedziala ze to jest ubezpieczenie przez internet i z tego co ja zrozumaialm to tylko dostane zielona karte. A jak ma sie to ubezpieczenie w Polsce jak zlapie mnie policja? Tutaj to sie nie martwie bo wiem ze z tablic wszystko wiedze jesli ktos wie na ten temat prosze o szybka odpowiedz pozdrawiam. :061:


Mam równiez ubezpieczony samochód w HEMA i potwierdzam to co napisał m4rcin.Równiez wszelkie formalnosci załatwiałem internetowo,po okresie ok jednego tyg. otrzymałem listownie polise i HEMAPAS ( w moim przypadku deklarowałem sie równie na pomoc/holowanie w NL i całej Europie oraz ubezpieczenie pasazerów).Zabierz to wszystko co otrzymasz listownie i smiało w droge do Polski.Na marginesie Polska Policja i tak patrzy w holenderskie papiery jak szpak w p... i jakos cos nie moga zakumac o co za bardzo w nich chodzi....Pozdrawiam i szerokiej drogi zycze..... :039:
Ostatnio zmieniony przez marcelis28 Śro Cze 17, 2009 12:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
slmvp 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 23
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Cze 18, 2009 7:51 pm   

ja dziś dzwoniłem do Hemy i kolo powiedział ze od kiedy dostaniesz e-mail potwierdzajacy ubezpieczenie czyli do 15 minut po wypelnieniu formularza o ubezpieczenie na hema.nl mozesz jeździć, możesz sobie wydrukować tego maila i mozesz z tym jeździc do czasu az przyślą Ci reszte do domu.


A teraz jeszcze ja mam pytanie - chce ubezpieczyc auto zanim pojade je odebrać(przepisać na poczcie na mnie ) zebym juz mial tego maila ( ubezpieczenie ) przy sobie co bym mógł odjechać po wszystkim spokojnie do domq, do tego potrzebuje meldcode z karty rejestracji i jego mam tylko czy on sie jakos nie zmienia podczas przerejstrowywania ? moge uzyc ten meldcode ktory widnieje u osoby ktora nadal jest posiadaczem auta ?

Pozdrawiam
_________________
...::: IN TRANCE WE TRUST :::...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group