NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy jest praca w dobie kryzysu?
Autor Wiadomość
dannythedog 
Gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 115
Skąd: tam
Wysłany: Śro Cze 24, 2009 5:33 pm   

A jaki problem przejsc sie do nich, zadzwonic czy napisac? Bedziesz mial odpowiedz ... nie rozumiem, dlaczego nawet na najprostsze rzeczy pytacie na forum i mozna tez samemu pewne sprawy zalatwiac.
_________________
brak
Ostatnio zmieniony przez dannythedog Śro Cze 24, 2009 5:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zloty 
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 13
Wysłany: Śro Cze 24, 2009 5:43 pm   

Gdybym był teraz w holandi to sam bym się wybrał i zapytał i nie zadawałbym takich pytań na forum. Wybieram się do holandii za tydzień dlatego zadaje pytanie na forum i mam nadzieje że ktoś życzliwy napisze jaka jest sytuacja.
 
 
dannythedog 
Gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 115
Skąd: tam
Wysłany: Śro Cze 24, 2009 5:55 pm   

To ja odpowiem inaczej - widzac po sobie jaka jest sytuacja na rynku pracy, wez numer i zadzwon poprostu do nich zanim przyjedziesz. O Ranstad slyszalem wczesniej, ze bardzo zle zaczeli w tym roku, a na wyslane zapytanie nawet nie dostalem odpwowiedzi.
_________________
brak
 
 
zloty 
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 13
Wysłany: Śro Cze 24, 2009 6:04 pm   

W zeszłym roku pracowałem dla Randstad i jak rozmawiałem z menagerem który mnie obsługiwał to mówił że nigdy nie odpisuje na maile. A telefonów z kierunkowym +48 nawet nie odbierał w zeszłym roku kiedy nie było tak źle na rynku pracy w holandi więc jaki jest sens dzwonić?Być może ktoś był w którymś z tych biur i podzieli się cenną informacją.
 
 
deniro1 
Poczatkujacy
deniro1

Wiek: 37
Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 1
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 9:21 pm   blabla

obskoczylem wszystkie biura w Haarlemie i wszedzie to samo: "no speak Dutch? sorry, no work here". fantastycznie co? pytam o prace znajomych Holendrow i Polakow, tak bedzie szybciej...
_________________
polski uczciwy mórzyn
 
 
 
wydminer 
Poczatkujacy


Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 9
Wysłany: Śro Paź 28, 2009 1:41 pm   

Witam wszystkich :)
Ponieważ wątek ma już kilka miesięcy, mam prośbę, czy moglibyście się wypowiedzieć jak sytuacja wygląda na chwilę obecną. Noszę się z zamiarem wyjazdu do NL tylko nie wiem czy jest sens rzucać w miarę pewną (ale marnie płatną) pracę w PL i jechać do Holandii.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Śro Paź 28, 2009 1:49 pm   

Na chwilę obecną z mojego punktu widzenia dalej nie ma szału na pracę, raczej jest szał wśród poszukujących pracy. Przejrzyj dział "poszukuję pracy" i zauważ ile jest osob, które są w Holandii, pracowały tu, pracę straciły i teraz sszukają nowej. Jeśli chcesz wyjechać, to raczej nie w ciemno, postaraj się o pracę przez biuro pośredniczące, ale nie pierwsze lepsze, o ktorym nikt nigdy nie słyszał. W PL jeśli masz taką możliwość (jeśli już dostaniesz ofertę pracy w NL) załatw sobie urlop bezpłatny na 1-2 miesiące (ja tak zrobiłam 2 lata temu). Jeśli bedzie Ci odpowiadała praca w NL to w PL sie zwolnisz, jęli nie wrócisz do PL do "w miarę pewnej, ale marnie płatnej pracy", lepsze to niż nic. :038:
Takie jest moje zdanie, a co powiedzą inni na temat ?? :039:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
zgrzyt 
Poczatkujacy
zgrzyt

Wiek: 41
Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 5
Skąd: den haag
Wysłany: Śro Paź 28, 2009 1:52 pm   

teraz jest najgorzej pierwsze zaczyna sie okres zimowy a drugie to w budowlance wychodza efekty kryzysu jednym slowem lipa ja znam holenderski angielski i jest ciezko moge pracowac ale za takie pieniadze to wole siedziec w domu
 
 
wydminer 
Poczatkujacy


Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 9
Wysłany: Śro Paź 28, 2009 2:36 pm   

Dzięki agastepa13, tego się właśnie obawiałem. Zaczynam żałować, że 1,5 roku temu dałem się namówić na wyjazd z UK do PL :021:
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Paź 28, 2009 3:08 pm   

ponoc przyszly rok ma byc jeszcze gorszy jesli chodzi o rynek pracy.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
zgrzyt 
Poczatkujacy
zgrzyt

Wiek: 41
Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 5
Skąd: den haag
Wysłany: Czw Paź 29, 2009 10:39 am   

byc moze szacuje sie ze jeszcze rok tak bedzie potem ruszy ale jak ruszy to rusza tez inni ze wschodniej europy dlatego jest lepiej teraz wytrwale cos szukac jak ci sie uda gdzies zagniezdzic to potem cie nic lub nikt nie pogoni
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group