NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
miechu
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 25
Wysłany: Czw Paź 25, 2007 9:41 am   Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL

Witam

Mieszkam w Holandii ponad rok, jestem zarejestrowany w gminie. Czy jezeli jezdze samochodem zarejestrowanym w Polsce na kogos innego (i nie jestem wspolwlascicielem), to czy moga mnie spotkac pewne 'nieprzyjemnosci' ze strony douane ? Czy ktos bedac w tej samej sytuacji co ja byl kiedys przez nich zatrzymany ?

Z gory dziekuje za odpowiedz
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Lis 09, 2013 8:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Simmonides
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 22
Wysłany: Czw Paź 25, 2007 3:43 pm   

Tak, jesli jestes w Holandii od roku moga Cie spotkac dosc znaczne nieprzyjemnosci ze strony wladzy. Po pierwsze po 3 miesiacach pobytu w tym kraju jestes zoobowiazany wymienic prawojazdy na holenderskie. Po drugie...po wymianie tegoz prawajazdy powinienes isc na pierwszy w okolicy posterunek policji i zarejestrowac dany samochod w ich komputerowej bazie danych (to jedyna mozliwosc unikniecia wymiany tablic rejestracyjnych). Jesli zostaniesz przylapany na dokladna kontrole, ktore sa tu coraz czestsze, szczegolnie w okolicach wielkich miast mozesz miec powazny problem (lacznie z zarekwirowaniem prawa jazdy i ok. 300E mandatu i termin 3 tygodni na wyrobienie holenderskiego).

Pozdrawiam
 
 
jack 
Gaduła


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 104
Skąd: amsterdam
Wysłany: Czw Paź 25, 2007 8:59 pm   

po trzech miesiacach?W kwietniu jak sie meldowalem powiedziano mi ze mam rok czasu na wymiane prawka.
 
 
shemoo
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 30
Skąd: slupsk/hoensbroek
Wysłany: Czw Paź 25, 2007 9:40 pm   

Simmonides napisał/a:
Tak, jesli jestes w Holandii od roku moga Cie spotkac dosc znaczne nieprzyjemnosci ze strony wladzy. Po pierwsze po 3 miesiacach pobytu w tym kraju jestes zoobowiazany wymienic prawojazdy na holenderskie. Po drugie...po wymianie tegoz prawajazdy powinienes isc na pierwszy w okolicy posterunek policji i zarejestrowac dany samochod w ich komputerowej bazie danych (to jedyna mozliwosc unikniecia wymiany tablic rejestracyjnych). Jesli zostaniesz przylapany na dokladna kontrole, ktore sa tu coraz czestsze, szczegolnie w okolicach wielkich miast mozesz miec powazny problem (lacznie z zarekwirowaniem prawa jazdy i ok. 300E mandatu i termin 3 tygodni na wyrobienie holenderskiego).

Pozdrawiam


a mi pani w gminie powiedziala ze prawko trza wymienic po 10 latach, bo jezeli teraz wymienie na holenderskie a za rok bede chcial wyjechac do polski to bede musial z powrotem wymieniac itd itd
 
 
 
miechu
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 25
Wysłany: Czw Paź 25, 2007 9:54 pm   

Simmonides napisał/a:
Tak, jesli jestes w Holandii od roku moga Cie spotkac dosc znaczne nieprzyjemnosci ze strony wladzy. Po pierwsze po 3 miesiacach pobytu w tym kraju jestes zoobowiazany wymienic prawojazdy na holenderskie. Po drugie...po wymianie tegoz prawajazdy powinienes isc na pierwszy w okolicy posterunek policji i zarejestrowac dany samochod w ich komputerowej bazie danych (to jedyna mozliwosc unikniecia wymiany tablic rejestracyjnych). Jesli zostaniesz przylapany na dokladna kontrole, ktore sa tu coraz czestsze, szczegolnie w okolicach wielkich miast mozesz miec powazny problem (lacznie z zarekwirowaniem prawa jazdy i ok. 300E mandatu i termin 3 tygodni na wyrobienie holenderskiego).

Pozdrawiam


Prawo jazdy nalezy wymienic po okresie 6 miesiecy, nie 3. Ale z racji tego, ze Polska nalezy do UE, wymiana prawa jazdy nas teoretycznie nie obowiazuje. Pisze teoretycznie, bo w praktyce to wyglada tak, ze trzeba prawko wymienic po 10 latach od daty wydania dokumentu. Ale zawsze mozemy przed uplynieciem tego terminu zglosic w Polsce zagubienie prawa jazdy i wyrobia nam nowe, z nowa data.

Watpliwosci nie mam co do prawa jazdy, informacje na ten temat udziela nam w kazdej gminie. Pytanie mam jedynie, czy jezdzac autem na polskich tablicach, zarejestrowanym nie na mnie, moge miec jakies problemy. Tej informacji nam zapewnie nie udziela w douane, bo to jest w pewien sposob kruczek na obejscie prawa (o ile rzeczywiscie jest).
Stad moje pytanie, czy moze ktos z forumowiczow spotkal sie z taka sytuacja.
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Czw Paź 25, 2007 11:51 pm   

Z tego co wiem, nie wolno jezdzic polakom zameldowanym w Holandii!!! polskim autem...
Nie jestem pewna ze tak od razu dadza Ci mandat, mysle ze albo bedziesz musial sprowadzic auto do Polski, spisza Ciebie i km przejechane jakie beda na liczniku, albo druga opcja to zarejestrowanie auta tutaj...nie wiem dokladnie jak jest w praktyce
 
 
Simmonides
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 22
Wysłany: Pią Paź 26, 2007 11:26 am   

a skad ty kolego miechu masz takie informacje?? :lol:
 
 
Simmonides
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 22
Wysłany: Pią Paź 26, 2007 11:27 am   

shemoo...pani w gminie zle Ci powiedziala...
 
 
miechu
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 25
Wysłany: Pią Paź 26, 2007 1:55 pm   

Simmonides napisał/a:
a skad ty kolego miechu masz takie informacje?? :lol:


z urzedu gminy Heerlen.
 
 
Simmonides
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 22
Wysłany: Pią Paź 26, 2007 3:38 pm   

No wiec dokladnie sprawa wyglada tak: Jestesmy w Unii Europejskiej i wymiana prawa jazdy nas teoretycznie nie obowiazuje ale w praktyce wyglada to tak, ze jesli zostaniesz zatrzymany przez nadgorliwego gliniarza, ktory sprawdzi czas Twojego pobytu w Holandii to wtedy chce zobaczyc jak tlumaczysz panu ze Ty jestes w UE i ze on nie moze itd. On po prostu schowa Twoje prawo jazdy do kieszeni, wypisze kwitek z ktorym masz sie udac do swojego stadthuis w celu wyrobienia nowego. Miesiac temu spotkala mnie wlasnie ta sytuacja...
Samochod z polskimi tabl.rej. nie jest problemem ale musisz liczyc sie z tym ze podczas pierwszej kontroli jego numery rej. zostana wprowadzone do holenderskiej bazy danych...co oznacza ze zdjecia z kamer beda przychodzic na Twoj adres...
 
 
Dubus 
Nieśmiały użytkownik
szyderca


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 59
Skąd: Bergen op Zoom
Wysłany: Pią Paź 26, 2007 4:00 pm   

Simmonides napisał/a:
co oznacza ze zdjecia z kamer beda przychodzic na Twoj adres...


I skarbowka poprosi o motorrijtungbelasting... niestety
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Pią Paź 26, 2007 4:13 pm   

Simomonides, wiesz ja mialam dosc sporo kontroli policyjnej, nawet dzisiaj mojego meza zlapali glinarze i sprawdzali, naprade moze jestem pechowcem ale czesto mi sie to zdarza i nidgy nie przyszly zadne mandaty ...a na pewno mam ich sporo az sie boje myslec...tak wlasnie czasami mysle czemu oni na moje szczescie oczywiscie sprawdzaja mi numery tablic i nic...nie kaza placic..od tylu lat...hmmmm...nie znam odpowiedzi
 
 
Simmonides
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 22
Wysłany: Pią Paź 26, 2007 4:13 pm   

sa sa sa sa sa... :D
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Pią Paź 26, 2007 4:19 pm   

co sa???? :) napisalam Ci na priva...
 
 
miechu
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 25
Wysłany: Pią Paź 26, 2007 6:52 pm   

Simmonides napisał/a:
No wiec dokladnie sprawa wyglada tak: Jestesmy w Unii Europejskiej i wymiana prawa jazdy nas teoretycznie nie obowiazuje ale w praktyce wyglada to tak, ze jesli zostaniesz zatrzymany przez nadgorliwego gliniarza, ktory sprawdzi czas Twojego pobytu w Holandii to wtedy chce zobaczyc jak tlumaczysz panu ze Ty jestes w UE i ze on nie moze itd. On po prostu schowa Twoje prawo jazdy do kieszeni, wypisze kwitek z ktorym masz sie udac do swojego stadthuis w celu wyrobienia nowego. Miesiac temu spotkala mnie wlasnie ta sytuacja...
Samochod z polskimi tabl.rej. nie jest problemem ale musisz liczyc sie z tym ze podczas pierwszej kontroli jego numery rej. zostana wprowadzone do holenderskiej bazy danych...co oznacza ze zdjecia z kamer beda przychodzic na Twoj adres...


Jezeli chodzi o prawo jazdy, to po prostu nie jestem w stanie sie z toba zgodzic. Sam dowiadywalem sie w wielu miejscach na ten temat (w tym w urzedzie gminy, a wiec w miejscu odpowiedzialnym za zalatwianie takich spraw. I nie byla to rozmowa telefoniczna, pojechalem tam w celu wymiany prawka wlasnie i dowiedzialem sie ze nie ma takiej potrzeby).

Jezeli chodzi o wpisanie auta do bazy danych przy pierwszej kontroli, i ze pozniej mandaty przychodza na moj adres, to ja nie mam nic przeciwko. W koncu jak sie zrobilo wykroczenie, to trzeba sie liczyc z konsekwencjami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group