NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Lis 02, 2014 4:24 pm   

tommyking napisał/a:
Ale wlasnie znalazlem na oficjalnej stronie belastingu tekst mowiacy o tym ze jak jestem zameldowany w PL i przyjechalem wlasnym autem zarejestrowanym w PL to moge sobie tu jezdzic przez 6 miesiecy, bez placenia jakiegoklwiek podatku!!


jesli przebywasz tu jako turysta to sie zgadza nie musisz oplacac podatku


reszta ci gdzies umknela albo nie doczytales

Cytat:
hebt u een voertuig met een buitenlands kenteken dat u in Nederland ter beschikking staat? Dan betaalt u per 1 januari 2014 motorrijtuigenbelasting.

http://www.belastingdiens...nlands_kenteken
i wszystko na temat
 
 
tommyking
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 17
Wysłany: Nie Lis 02, 2014 5:37 pm   

podalas link do formularza, a nie do tego tekstu, ktory wkleilas. W linku, ktory podalas nie znalazlem zadnej informacji potwierdzajacej ze musze zarejestrowac auto. Poszperalem troche przez googla i znalazlem strone belastingu, na ktorej bylas i to wyczytalas. Tylko problem w tym ze ja nie jestem tu zameldowany, ani nie powinienem byc, bo dopiero co przyjechalem z Polski. Trzeba bylo takze wkleic cala informacje jaka podali w tym podpunkcie, a nie tylko jej czesc. Bo tam jes wazne zdanie mowiace o tym ze to co napisalas odnosi sie tylko do osob tu zameldowanych.
Tak ze jak ktos tu jest zameldowany, badz juz powinien byc bo przebywa tu ponad pol roku to musi placic. Jak ktos nie jest to nie musi.

[ Dodano: Nie Lis 02, 2014 5:44 pm ]
aha i na stronie ktora podalem nie ma nic o tym ze musze byc turysta... Wiec nie wprowadzajmy ludzi w blad
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Lis 02, 2014 5:58 pm   

tommyking,

Nie chce mi sie dyskutowac z kims, kto na sile chce udowodnic ze ma racje, zatem masz racje mozesz jezdzic w Holandi swoim autem pol roku bez oplacania podatku nawet jak tu pracujesz i nie posiadasz zameldowania
wierz mi sprawa wyjasni sie po pierwszej kontroli

powodzenia.
 
 
tommyking
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 17
Wysłany: Nie Lis 02, 2014 6:22 pm   

ale co ty ode mnie chcesz...?? tak jest napisane na stronie belastingu. Ja sobie tego nie wymyslilem, przeciez ja prawa nie tworze. Podaje informacje jaka znalazlem na oficjalnej stronie urzedu holenderskiego. Wkleilem ja dokladnie tak jak jest tam napisana, nawet poprawny link podalem do calej strony.
A nie tak jak ty niedosc ze wycielas jedno zdanie wyrwane z kontekstu z calego punktu to jeszcze niewlasciwy link podajesz. I piszesz ze nie chcesz ze mna dyskutowac, to nie rozumiem dlaczego odpisalas na ten post skoro nie chcesz dyskutowac.
Chetnie poslucham tych ktorzy maja cos do powiedzenia na ten temat i popra to jakimis faktami i linkami skad maja taka informacje.
ps Nie wiem co w tobie tyle zawisci kobieto...
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Nie Lis 02, 2014 6:33 pm   

tommyking,

Tommy jest to bardzo proste. Jak chcesz przyjechac na dluzej (wiecej niz 3 miesiace), to masz obowiazek sie zameldowac. Jak sie meldujesz, to tutaj mieszkasz. Jak tutaj mieszkasz, to placisz podatek za samochod.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Lis 02, 2014 6:53 pm   

tommyking napisał/a:
Chetnie poslucham tych ktorzy maja cos do powiedzenia na ten temat


popieram powyzsze odpowiedzi
GeraltRivia, Panicelinka,

tommyking napisał/a:
Nie wiem co w tobie tyle zawisci kobieto...
wedlug ciebie dzielenie sie prawda /prawdziwymi informacjami - to zawisc ? :119:
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Lis 02, 2014 6:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tommyking
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 17
Wysłany: Nie Lis 02, 2014 8:02 pm   

GeraltRivia,

dzieki za info, popatrzylem na stronach belastingu i tam jest mowa o 4 miesiacach, a nie 3. No ale 4 mies to juz cos. To nie to samo co ktos tu wczesniej na forum pisal ze tylko 2 tyg mozna jezdzic.
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Nie Lis 02, 2014 8:47 pm   

tommyking,

Nie dokladnie o to mi chodzilo. Jesli planujesz zostac dluzej niz 3/4 miesiace, musisz sie od razu zameldowac i tez od razu zaplacic podatek.

Czyli powiedzmy ze przyjedzasz do NL pracowac, na kontrakt 6 miesieczny, to wtedy trzeba sie zameldowac i zaplacic podatek. Nie mozesz wtedy najpierw 3 miesiace jezdzic jako "turysta" a potem dopiero zaczac placic.

Jak na razie szanse na kontrole sa male, ale teoretycznie moga wiec juz po paru tygodniach dac ci kare.
 
 
tommyking
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 17
Wysłany: Nie Lis 02, 2014 9:32 pm   

GeraltRivia,


link do broszury:
http://www.utrecht.nl/ima...r_RNI_Pools.pdf
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Wrz 23, 2015 11:55 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Nie Lis 02, 2014 10:10 pm   

tommyking,

Nie do konca, bo nawet wtedy beda patrzec jak uzywasz samochod podczas pobytu w NL:

http://www.belastingdiens...lands_kenteken/

No ale tobie widocznie zalezy zeby sobie "posmigac".
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pon Lis 03, 2014 2:08 am   

Bez meldunku można nie płacić WCALE.
Nie udowodnią ci, że siedzisz tutaj cały czas z tym autem, którym jeździsz.

Było to nie raz poruszane - meldunek - płacisz, brak meldunku - nie płacisz choćbyś mieszkał tu 5 lat.
Dlaczego? Bo nie ma jak się doczepić do długości pobytu w kraju, a umowa o pracę nie udowadnia niczego.
Ostatnio wreszcie ten meldunek na coś się przydaje i są z tego plusy np. większy zwrot podatku.

W zasadzie nie ma sensu płacić, lepiej czekać na 1 kontrolę i dopiero później - Holendrzy sami sobie sznur na szyję rzucają ustanawiając horrendalne opłaty drogowe, gdzie w Belgii, Niemczech jest częściej taniej.
Można kupić skuter i jego używać do bliskich dojazdów, zmniejsza się ryzyko wpadki kontrolnej.


Co do LPG3 to nie znalazłem wymagań, ale warto się zapytać w RDW.
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Pon Lis 03, 2014 2:12 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tommyking
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 17
Wysłany: Pon Lis 03, 2014 7:30 am   

GeraltRivia,


post edytowany w calosci przestan zasmiecac watek ,mieszasz kilka tematow
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Lis 05, 2014 11:41 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Lis 03, 2014 11:22 am   

tommyking napisał/a:
W razie kontroli Douane, badz Policji (ale oni tylko dowod i prawko chca)
Fegelein napisał/a:
Nie udowodnią ci, że siedzisz tutaj cały czas z tym autem, którym jeździsz
tommyking napisał/a:
I kto nam co udowodni?? Przeciez nie figurujemy w zadnej bazie danych zeby nas sprawdzili czy tu mieszkamy.

Hmmm a jak myslicie majac wasz dowod w reku moga sie wszystkiego dowiedziec o was . Miaowicie wasz BSN jest wystawiany na podstwaie waszych danych z dowodu/paszportu . A jak myslicie gdzie jest potrzeby wasz BSN ? no wlasnie w urzedzie podatkowym a ten widzi jak dlugo ile godzi i od kiedy tu pracujecie . MAjac asz BSN wiedza czy jestescie ubezpieczeni , wasze przekroczenia drogowe itd . Wiesz nad Autobanami wisza kamery i nie daj boze masz jakies przekroczenie to maja twoje zdjecie
tommyking napisał/a:
wystarczy powiedziec ze wcale sie tu nie mieszka, ze mieszkamy w niemczech, badz w belgii a tutaj dojezdzamy autem do pracy.

No tak a co zrobisz jak poprosza o dostarczenie dowodu na to ? lub jeszcze lepiej sprawdzza to na miejscu ? A moga tez zadzwonic do pracodawcy i zapytac co i jak a wtedy i kara za brak meldunku bedzie na mejscu .
Fegelein napisał/a:
Było to nie raz poruszane - meldunek - płacisz, brak meldunku - nie płacisz choćbyś mieszkał tu 5 lat.
bylo tez poruszane ze jak ciebie zlapia to oplata za MRB + 100% kary . Znam osobiscie cwaniaczkow takich jak i wy cwaniakowali i se wysmiewali z innych kilka ladnych lat , jeden mial do zaplaty €9500 drugi prawie €21000 . Teraz sie juz tak nie smieja . Jak juz kogos zapia to i udowdnic tez moga . No ale kim ja i inni sa . My tylko szare glupie myszki . Cwaniakujcie jak chcecie . ostrzegam ze tu nie PL i maja duzo wieksze mozliwosci . Obowiazek meldunkowy w ciagu 5 dni od przyjazdu masz w chwili jak wiesz lub planujesz dluzej tu zostac jak 4 m-ce . Co do ostatnigo linku ktory podales to radze naprawde dokladnie go przeczytac bo nie jest to tak jak to ty piszesz i mozesz sobie zrobic kuku .
tommyking napisał/a:
Wij nemen aan dat u niet in Nederland woont, als:

u niet bent ingeschreven in de gemeentelijke basisadministratie (GBA), of

u niet verplicht bent om aangifte te doen van uw verblijf en uw adres in Nederland
nie wyrywaj tylko ci pasujacych cytatow z calosci bo jest jeszcze 6 innych powodow ktore pisza kiedy to ciebie uwazaja za zamieszkalego w NL i tch jest wiecej wiec i tu juz wisisz .
Pozdrawiam i zycze powodzenia .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Lis 03, 2014 12:01 pm   

tommyking napisał/a:
A co trzeba umiec korzystac z przepisow:)
czyli temat uwazam za zamkniety:)



Mozesz sobie interpretowac holenderskie przepisy jak ci sie zywnie podoba na swoj wlasny sposob
a co najwazniejsze na wlasna odpowiedzialnosc , ostatecznie to ty poniesiesz tego konsekwencje

Oczywiscie . tylko dla ciebie temat zostanie zamkniety,w zwiazku z tym prosze sie w nim wiecej nie wypowiadac, bo kazdy nastepny post zostanie edytowany . twoje wypowiedzi to prowokacja oraz niepotrzebne wprowadzanie zamieszkalych tu rodakow w blad .


Juz wczoraj wieczorem ,otrzymalam na priw pytania odnosnie tego tematu, od osob ktore mieszkaja w Holandii od jakiegos czasu z pytaniem .....no az nie wierzylam ,czy moga przestac placic podatek za auto ?
 
 
tommyking
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 17
Wysłany: Pon Lis 03, 2014 12:45 pm   

Post edytowany w calosci . Uwagi do moderatora na pw do Admina forum
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Lis 03, 2014 2:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group