NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pon Lis 03, 2014 1:26 pm   

baileys napisał/a:

[ bylo tez poruszane ze jak ciebie zlapia to oplata za MRB + 100% kary . Znam osobiscie cwaniaczkow takich jak i wy cwaniakowali i se wysmiewali z innych kilka ladnych lat , jeden mial do zaplaty €9500 drugi prawie €21000 . Teraz sie juz tak nie smieja . Jak juz kogos zapia to i udowdnic tez moga . No ale kim ja i inni sa . My tylko szare glupie myszki . Cwaniakujcie jak chcecie . ostrzegam ze tu nie PL i maja duzo wieksze mozliwosci . Obowiazek meldunkowy w ciagu 5 dni od przyjazdu masz w chwili jak wiesz lub planujesz dluzej tu zostac jak 4 m-ce . Co do ostatnigo linku ktory podales to radze naprawde dokladnie go przeczytac bo nie jest to tak jak to ty piszesz i mozesz sobie zrobic kuku.


I kontrola to ostrzeżenie - do tego momentu można jeździć i nie płacić nawet będąc zameldowanym.
To jak się postępuje po tej kontroli to już ryzyko i jak ktoś nie płaci to sam ściąga kary na siebie.

Obowiązuje nas głównie podatek drogowy, z tego co wyczytałem maksymalna kara wynosi niecałe 5000 euro, więc jak ktoś według ciebie dostał 21000 to musiał tu siedzieć długie lata może nawet ponad 10.
Jak ktoś taki nie płaci podatku to na serio już siara...

Jednak bez meldunku nie musisz płacić. Pracując i nie mając meldunku nic ci nie zrobią - to pracodawca ponosi kary za jego brak - meldunku grupowego w przypadku pracy przez uitzendbureau.
Nie popełniając żadnych wykroczeń drogowych twoja baza GBA jest pusta - nie ma niczego do czego można by odnieść stałe miejsce pobytu.
To w ICH interesie jest udowodnić, że ty mieszkasz w NL, a nie np. w Niemczech.

Proszę tylko nie wyskakiwać z hasłami, że podatek należy płacić od razu - już widzę, że ktoś kto przyjechał do NL, ma swoje auto i robi za 8.50 brutto leci płacić podatki drogowe.
Wszyscy zaczynają od początku, to, że niektórym się teraz powodzi po wielu latach bycia w NL nie zwalnia z myślenia.

Zapomniał wół jak cielęciem był.
 
 
tommyking
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 17
Wysłany: Pon Lis 03, 2014 1:36 pm   

Post edytowany w calosci
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Lis 03, 2014 2:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pon Lis 03, 2014 2:14 pm   

Fegelein,

21.000 to wcale nie takie dziwne. Np. Diesel, 2051kg (wiekszy SUV), roczny podatek 2.500e. 3 lata = 7.500e plus kara 100%= 15.000e (i nie wiem czy tez wtedy jeszcze nie trzeba zaplacic podatku BPM-clo).

PS. A myslisz ze Holendrzy nie pracuja za 8,90e na godzine? Np. Klantenservice medewerker, na poziomie MBO/HBO (ogloszenie z przed paru miesiecy):

Wie zoeken wij?
- Minimaal een MBO-opleiding op niveau 4, HBO is een pre;
- Goede computervaardigheden en je bent in staat om in meerdere systemen tegelijk te werken;
- Goede beheersing van de Nederlandse taal in woord en geschrift (Engels is een pre);
- Affiniteit met mobiel internet en smartphones;
- Commerciele instelling & resultaatgericht;
- Ervaring met klantencontact.
Salaris: € 8.93 bruto per uur + reiskostenvergoeding

W tych czasach to sukces miec jakakolwiek prace, a wiekszosc Polakow dalej mysli ze kazdy Holender ma minimum 15e na godzine.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Lis 03, 2014 2:58 pm   

Cytat:
I kontrola to ostrzeżenie - do tego momentu można jeździć i nie płacić nawet będąc zameldowanym
jak jestes juz zameldowany raczej ostrzezenie to nie bedzie . Kilku juz tak myslalo jak ty i sie zdziwilo . Po takiej kontroli maja 2 tyg . na uporzadkowanie swoich spraw zwiazanych z autem . A w miedzy czasie przysylaja paiery do wypelnienia i na podstawie paierow i dowodow wysylaja ci czek do oplacenia .
Fegelein napisał/a:
pracodawca ponosi kary za jego brak - meldunku grupowego w przypadku pracy przez uitzendbureau.
Pokaz nam prawo ktore to reguluje . To ty masz obowiazek maldunku nie pracodawca czy b.pracy . Na tobie i tylko i wylacznie na tobie lezy obowiazek meldunkowy . I obowiazuje kazdego ae to kazdego kto planuje lub wie ze zostanie tu na dluzej jak 4 m-ce . Ci ktorzy nie panowali a zostali dluzej musza sie zameldowac jak najszybciej po uplywie 4 m-cy .To jest prawo i nie da sie go inacze interpretowac .
Fegelein napisał/a:
Nie popełniając żadnych wykroczeń drogowych twoja baza GBA jest pusta - nie ma niczego do czego można by odnieść stałe miejsce pobytu.
ale majac aktywny BSN ( a pracujac mas aktywny BSN) moga ci udowodnic ze przekraczasz prawo nie meldujac sie , nie meldujac sie unikasz dopelnienia inych obowiakow zwiazanych z meldunkiem .
Fegelein napisał/a:
To w ICH interesie jest udowodnić,
nie tak dawno jakies 2 latat temu weszlo prawo ze na tobie ciazy prawo/obowiazek udowodnienia ze jestes nie winny . Oczywiscie o ile zostales przylapany na jakims czynie nie zgodnym z prawem . I tu nie PL ze kazdy sobie interpretuje prao jak mu pasuje .
To tyle w temacie . I jak juz wczesniej napisalam zycze powodzenia .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Lis 03, 2014 2:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Wto Lis 04, 2014 12:11 am   

GeraltRivia napisał/a:

21.000 to wcale nie takie dziwne. Np. Diesel, 2051kg (wiekszy SUV), roczny podatek 2.500e. 3 lata = 7.500e plus kara 100%= 15.000e (i nie wiem czy tez wtedy jeszcze nie trzeba zaplacic podatku BPM-clo).

PS. A myslisz ze Holendrzy nie pracuja za 8,90e na godzine? Np. Klantenservice medewerker, na poziomie MBO/HBO (ogloszenie z przed paru miesiecy):

Wie zoeken wij?
- Minimaal een MBO-opleiding op niveau 4, HBO is een pre;
- Goede computervaardigheden en je bent in staat om in meerdere systemen tegelijk te werken;
- Goede beheersing van de Nederlandse taal in woord en geschrift (Engels is een pre);
- Affiniteit met mobiel internet en smartphones;
- Commerciele instelling & resultaatgericht;
- Ervaring met klantencontact.
Salaris: € 8.93 bruto per uur + reiskostenvergoeding

W tych czasach to sukces miec jakakolwiek prace, a wiekszosc Polakow dalej mysli ze kazdy Holender ma minimum 15e na godzine.


No jeśli ktoś ma SUVa i nie stać go na podatek w NL to ja wysiadam i na serio współczuję stanu umysłu posiadacza auta.
Mało kto ma SUVy, wręcz ktoś kto ma to nie wyjeżdża do NL.
Natomiast mniejsze auta są drogie, szczególnie na gaz - co do kary to na stronie belastingu rok temu wyczytałem o karze maksymalnej 5000 EUR, która może być (ale nie musi w całości) nałożona na posiadacza auta bez podatku drogowego.

Co do ogłoszeń za 9 EUR, to i tak tam pracują w większości studenciaki lub świeżaki na rynku pracy.
Oni i tak mają przewagę bo znają swój język, mają kontakty. Prędzej czy później i tak dostaną lepszą pracę, a Polak ma o wiele mniejsze szanse więc branie na siebie dodatkowego stałego kosztu jest odwlekane na maksa, czemu nie ma się co dziwić.

Nikt tam w rządzie nie wie, że im więcej pieniędzy zostanie w kieszeni obywatela tym lepiej? Przecież nie zabierze ich do grobu tylko wyda na dobra - pralkę, ciuch, restauracje.


baileys napisał/a:
jak jestes juz zameldowany raczej ostrzezenie to nie bedzie . Kilku juz tak myslalo jak ty i sie zdziwilo . Po takiej kontroli maja 2 tyg . na uporzadkowanie swoich spraw zwiazanych z autem . A w miedzy czasie przysylaja paiery do wypelnienia i na podstawie paierow i dowodow wysylaja ci czek do oplacenia

Znajomi mieli kontrole Duane czy Belastingu 3 dni temu. Są zameldowani - dostali tylko broszurkę informacyjną po polsku i tyle.
Nie znam przypadku kiedy pierwsza kontrola zakończyła się mandatem, no chyba, że wlepią jakiemuś typowemu polskiemu wsiokowi z ogolonym łbem na zero, który podskakuje do oficerów.



Cytat:
Pokaz nam prawo ktore to reguluje . To ty masz obowiazek maldunku nie pracodawca czy b.pracy . Na tobie i tylko i wylacznie na tobie lezy obowiazek meldunkowy . I obowiazuje kazdego ae to kazdego kto planuje lub wie ze zostanie tu na dluzej jak 4 m-ce . Ci ktorzy nie panowali a zostali dluzej musza sie zameldowac jak najszybciej po uplywie 4 m-cy .To jest prawo i nie da sie go inacze interpretowac .


Jest tu dziura. Jest tu mowa o stałym(nieprzerywanym) pobycie, a po 3 miesiącach zjeżdżasz do Polski i meldunek liczy się od nowa.
Gdyby było tak jak mówisz to już wieki temu uitzendbura i ludzie dostawaliby kary - a tak nie jest. Z tego co wiem to biura robią wszystko pod meldunek grupowy.



Cytat:
ale majac aktywny BSN ( a pracujac mas aktywny BSN) moga ci udowodnic ze przekraczasz prawo nie meldujac sie , nie meldujac sie unikasz dopelnienia inych obowiakow zwiazanych z meldunkiem .

Mogę mieć aktywny BSN, a zjeżdżać do kraju co 3 miesiące na kilka dni. W praktyce nie od udowodnienia czy tak robisz czy nie.

Cytat:
nie tak dawno jakies 2 latat temu weszlo prawo ze na tobie ciazy prawo/obowiazek udowodnienia ze jestes nie winny . Oczywiscie o ile zostales przylapany na jakims czynie nie zgodnym z prawem . I tu nie PL ze kazdy sobie interpretuje prao jak mu pasuje .


To dziwne podejście skoro już dawno odeszło się od zwyczaju kiedy to obywatel miał dowieść swojej niewinności, niemniej ciekawe. Masz link do artykułu?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Lis 04, 2014 8:12 am   



Prosze o pisanie na tematy ściśle związane z tytułem wątku i niewtrącanie offtopiców.
 
 
FuRiOn 
Poczatkujacy
Mr.

Wiek: 41
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 22
Skąd: Holandia
Wysłany: Pią Lis 07, 2014 12:45 am   

Czyli jak to w koncu jest. Przywioze sobie samochód z Polski. Zarejestrowany na mojego ojca np. Ubezpieczenie tez na niego, chyba ze to bedzie wazne zeby bylo na mnie to wtedy tak. I bede sobie jezdzic takim "pozyczonym" autem po NL i moge miec problemy przy kontroli ? Nie moge powiedziec ze ojciec czesto przyjezdza do NL bo np hoduje golebie, tutaj je kupuje ;) i sobie pozyczam od niego auto... Co mi moga zrobic jak auto nie jest zarejestrowane na mnie ?

Druga sprawa to taka ze slyszalem iz mozna isc do gemente. Poprosic o taki papier ze chce placic podatek drogowy bo czesto tutaj sie poruszam po drogach, zyje itd. Ale ze chce zachowac swoje tablice z PL. I z tym "swistkiem" jade do Hagi i tam ponoc sie to ustala. I place sobie wtedy podatek drogowy od tegoz to samochodu w NL, majac ubezpieczenie z PL. Zawsze to jakas oszczednosc ;) No bo niby czemu mam byc zmuszony do ubezpieczenia holenderskiego ?

Jakie rozwiazanie w tej chwili bedzie dla mnie najbardziej korzystne. Chce kupic auto zaraz na poczatku roku wiec juz niedlugo. Nie chce kupowac malego czegos zeby tylko maly podatek placic. Chce normalne auto na jakie mam ochote i nie chce placic przy tym tych wszystkich zlodziejskich oplat.
Ostatnio zmieniony przez FuRiOn Pią Lis 07, 2014 12:48 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
zoutkeet 
Nieśmiały użytkownik
zoutkeet

Wiek: 38
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 59
Wysłany: Pią Lis 07, 2014 5:23 am   

Chłopie przemagluj ten temat od początku wszystko masz tu omówione ilu jeszcze osób będzie zadawać to samo pytanie? Wystarczy poczytać poszukać to nie boli.
_________________
zoutkeet
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Lis 07, 2014 10:26 am   

FuRiOn napisał/a:
Ale ze chce zachowac swoje tablice z PL.


jak myslisz o czym jest ten watek?
FuRiOn napisał/a:



Chce normalne auto na jakie mam ochote i nie chce placic przy tym tych wszystkich zlodziejskich oplat.


To ja ci powiem tak jak chcesz takim autem tu jezdzic , to i musi cie stac na oplaty za to auto - inaczej sie nie da
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
szczepan358 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 92
Wysłany: Pią Lis 07, 2014 6:58 pm   

przydało by sie przykleić FAQ na 1 szej stronie tematu, nie kazdy ma czas na wertowanie 70 stron tematu
 
 
FuRiOn 
Poczatkujacy
Mr.

Wiek: 41
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 22
Skąd: Holandia
Wysłany: Pon Lis 10, 2014 7:45 pm   

szczepan358 napisał/a:
przydało by sie przykleić FAQ na 1 szej stronie tematu, nie kazdy ma czas na wertowanie 70 stron tematu


amen.


zoutket po to sa fora w necie zeby bylo przejrzyscie napisane jak trwala dyskusja na dany temat i poszly wnioski a nie wertowac xx stron za kazdym razem. Zycia by ci chlopie braklo. Wyobraz sobie temat z instalacja nie wiem... roma na komorce i ze ktos ci pisze zebys sobie ogarnal wszystkie strony to na pewno cos znajdziesz... are u crazy ?

Jestem zmeczony po pracy i silowni, zostalo mi troszke czasu na relaks i potem sen... tak bede wertowac 3 godziny ten temat.... Na pewno..

Wiem ze to musi ktos zrobic, ogarnac napisac ten faq, ale chyba po to to jest zeby ludziom pomoc jak cos wymysla ciekawego co innym sie moze przydac.
Ostatnio zmieniony przez FuRiOn Pon Lis 10, 2014 7:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szczepan358 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 92
Wysłany: Pon Lis 10, 2014 10:07 pm   

faq jest gdzies w tym temacie krok po kroku ktos to napisał w dwóch postach, sam z tego korzystałem
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Lis 11, 2014 9:28 am   

FuRiOn napisał/a:
Jestem zmeczony po pracy i silowni, zostalo mi troszke czasu na relaks i potem sen... tak bede wertowac 3 godziny ten temat.... Na pewno..


Do kogo ta gadka .A co to kogo obchodzi ? zmow paciorek , siusiu i idz spac .. normalnie kolejny roszczeniowiec na forum ! :119:
 
 
xFuRiOn 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 12 Lis 2014
Posty: 42
Skąd: NL
Wysłany: Śro Lis 12, 2014 9:16 pm   

szczepan358 napisał/a:
faq jest gdzies w tym temacie krok po kroku ktos to napisał w dwóch postach, sam z tego korzystałem

no wlasnie... gdzies... tak jak w damskiej torebce ;)

Panicelinka napisał/a:
FuRiOn napisał/a:
Jestem zmeczony po pracy i silowni, zostalo mi troszke czasu na relaks i potem sen... tak bede wertowac 3 godziny ten temat.... Na pewno..


Do kogo ta gadka .A co to kogo obchodzi ? zmow paciorek , siusiu i idz spac .. normalnie kolejny roszczeniowiec na forum ! :119:


Ogólnie taka gadka ;) Paciorka i wódki nie odmawiam, dziekuje siostrze za dobre rady, ale bylem kiedys modem na forum i wiem z czym sie to je. O nic juz nie roszcze.. poczytam sobie na spokojnie caaaaaaly temat... peace
Ostatnio zmieniony przez xFuRiOn Śro Lis 12, 2014 9:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fornal 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 40
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 79
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Śro Lis 12, 2014 11:47 pm   

FuRiOn napisał/a:
I place sobie wtedy podatek drogowy od tegoz to samochodu w NL, majac ubezpieczenie z PL. Zawsze to jakas oszczednosc ;) No bo niby czemu mam byc zmuszony do ubezpieczenia holenderskiego ?



Bo moze jestes tutaj zameldowany! Firma ubezpieczeniowa moze odmowic wyplaty odszkodowania jesli za granica przebywasz na stale a nie czasowo (wycieczka itd).

http://przyspieszenie.pl/...obyt-zagranica/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group