NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Czw Lis 13, 2014 7:52 am   

Polskie ustawodawstwo jasno mówi, że odmowa wypłaty odszkodowania ofierze kolizji może być tylko w 3 wypadkach - alkoholu, narkotyków oraz czegoś jeszcze.
Mając polskie auto podlegamy pod polskie paragrafy i nie ma prawa być żadnych komplikacji przy wypłacie odszkodowania.

Jedynie co może spotkać to wzrost składki OC adekwatnie do poziomu ryzyka, np. w Liberty Direct to wzrost o 100% czyli jak ktoś płacił 1000 zł to musi dopłacić kolejne 1000 zł.
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Czw Lis 13, 2014 7:54 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Czw Lis 13, 2014 3:36 pm   

Fegelein, Przerabialiśmy już ten temat. Znam osobiście (nie z opowiadań tylko z faktów) cztery przypadki odmowy wypłaty świadczeń. Sprawa kończyła się na definitywnej odmowie i odwołaniu do Funduszu Gwarancyjnego oraz rzecznika praw konsumenta. Niestety zapadł wyrok sądu RP podtrzymujący interpretację ubezpieczalni. Podanie fałszywych danych unieważnia umowę. Podobnie jest z nieważnym dokumentem.
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Czw Lis 13, 2014 6:40 pm   

Ale jakich fałszywych danych?

Dane, które mają się zgadzać to auto, rejestracja, numer VIN itd.
 
 
fornal 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 40
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 79
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Sob Lis 15, 2014 11:35 pm   

Fegelein napisał/a:
Ale jakich fałszywych danych?

Dane, które mają się zgadzać to auto, rejestracja, numer VIN itd.

Nie podaje sie adresu zamieszkania przy polisie?


Zrobisz tak jak juz postanowiles.

Mi Polskie blachy nie przeszkadaja ale jak by doszlo do jakiegokolwiec zdarzenia to od razu 112. Bo OC jest niepewne, samochod nie oplacal podatku drogowego, a i pewnie prawo jazdy wydane ponad 10 lat wczesniej (w NL uwazane za nieaktualne).
 
 
 
mala40
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 19
Wysłany: Nie Lis 16, 2014 11:55 am   

znajomy kupil auto, przez pewien czas auto jezdzilo na NL probnych blachach (biale), teraz auto ma PL blachy, pytanie brzmi: jaki czas w NL auto moze jezdzic na PL blachach? czy w takiej sytuacji wlasciciel musi uiszczac jakie oplaty w NL i PL? czy wlasciciel musi byc zameldowany w NL czy w PL? dodam, ze mieszka tu i pracuje kilka lat. jak dojdzie do kontroli policji w NL to jakie moga byc tego konsekwencje?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Lis 16, 2014 12:03 pm   

mala40 napisał/a:
znajomy kupil auto, przez pewien czas auto jezdzilo na NL probnych blachach (biale), teraz auto ma PL blachy, pytanie brzmi: jaki czas w NL auto moze jezdzic na PL blachach? czy w takiej sytuacji wlasciciel musi uiszczac jakies oplaty w NL czy w PL? czy wlasciciel musi byc zameldowany w NL czy w PL? dodam, ze mieszka tu i pracuje kilka lat. jak dojdzie do kontroli policji w NL to jakie moga byc tego konsekwencje?
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Nie Lis 16, 2014 12:20 pm   

fornal napisał/a:
Fegelein napisał/a:
Ale jakich fałszywych danych?

Dane, które mają się zgadzać to auto, rejestracja, numer VIN itd.

Nie podaje sie adresu zamieszkania przy polisie?


Zrobisz tak jak juz postanowiles.

Mi Polskie blachy nie przeszkadaja ale jak by doszlo do jakiegokolwiec zdarzenia to od razu 112. Bo OC jest niepewne, samochod nie oplacal podatku drogowego, a i pewnie prawo jazdy wydane ponad 10 lat wczesniej (w NL uwazane za nieaktualne).


Tak podaje się. Adres zamieszkania może być w 10 miejscach. Nie ma jednego, stałego - podobnie jak meldunki. Mogę mieć w PL, DE, NL i gdzie indziej :)

Z tego względu w Polsce wciąż mam stałe zameldowanie, a na polisie wykupioną opcję zagraniczną na jeden-dwa miesiące.
Jeszcze raz odsyłam do podstawy prawnej - ustawy, gdzie wszystko jest szczegółowo wyjaśnione.
Wszelkie próby narzucania czegoś co nie jest zgodne z ustawą jest nielegalne, podobnie jak narzucanie klientowi w sklepie korzystania z gwarancji zamiast rękojmi.
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Nie Lis 16, 2014 12:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mala40
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 19
Wysłany: Pon Lis 17, 2014 9:45 pm   

przeciez wczoraj twoj post umiescilam juz w tym temacie w jakim celu spamujesz forum
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Lis 17, 2014 10:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Gru 14, 2014 10:09 pm   

Witam,

Co bedzie w takim wypadku

Dana osoba przebywa w NL od 5 lat , od 3 lat posiada zameldowanie ( byla zameldowana w 3 roznych czesciach Holandii ) od poczatku pobytu w NL posiada auto z ktorego wcale prawie nie korzysta - na pl rejst . Przez 3 lata kiedy miala zameldowanie posiadala auto sluzbowe , wiec autem na pl rejst jezdzila tylko na wczasy do PL oraz podczas pobytu w PL .

Auto w tym okresie bywalo tez w pl przez kilka miesiecy np z powodu awari , serwisu itp

Przez caly ten okres dana osoba nie miala kontroli z Duane ani z policji ( bo auto caly czas stalo w bezpiecznym miejscu na terenie prywatnym )

Dana osoba musiala oddac auto sluzbowe i teraz nie wie co z robic z tym na pl rejst bo stoi w widoczym miejscu na parkingu

Czy jesli zdecyduje sie oplacac podatek drogowy to musi go oplacac od daty zameldowania czy np od daty 01-01-2015

Dana osoba nie chce zmieniac tablic bo szykuje sie na zjazd do pL ...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
tomala 
Super gaduła


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Pon Gru 15, 2014 12:13 pm   

Nie musi placic podatku od daty zameldowania. Sam piszesz, ze auto bylo kilka m-cy w Polsce, moglo przeciez byc tam kilka lat.
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pią Gru 19, 2014 9:42 pm   

Jak to się ma w praktyce taki przykład?

Pan X jest zameldowany od 01.01.2014.
Pan X posiada auto z Polski, które zakupił wcześniej np. w 2010 roku.
Pan X został złapany przez służby 01.06.2014 czyli pół roku od zameldowania. Powiedziano mu, że musi zapłacić podatek pół roku wstecz.
Wydaje się to logiczne więc OK.

Ale teraz inny przykład:

Pan X jest zameldowany od 01.01.2014.
Pan X posiada auto z Polski, które zakupił później np. w maju 2014 roku - 5 miesięcy po rejestracji w gminie.
Pan X został złapany przez służby 01.06.2014 czyli pół roku od zameldowania.

No i teraz - od jakiego momentu płaci podatek? Od daty zameldowania czy od kupna auta? Bo mogę być zameldowany i nie mieć auta, kupić je później. Mogę być zameldowany 5 lat, kupić wtedy auto i złapać kontrolę.

Jak to się ma w praktyce?
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Pią Gru 19, 2014 9:42 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
scareface
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Gru 2014
Posty: 2
Wysłany: Czw Gru 25, 2014 6:54 pm   

Witam.
Mieszkam w Holandii przez biuro pracy od nie całych 2 mies, nie mam meldunku, pracuję w Belgii na umowach jednodniowych również od nie całych 2 mies. W styczniu jadę do Polski na 3 dni i wracam tutaj moim samochodem zarejestrowanym na mnie. W maju również zjeżdżam do Polski ale już na prawie 2 tyg i znowu tutaj przyjeżdżam.
Czy muszę od razu opłacać podatek drogowy? Czy mogę jeździć tym samochodem bez opłacania podatku? Na meldunek przez biuro pracy bym nie liczył, chyba że wynajmę coś gdzie będę miał możliwość zameldowania.
Nie mam zamiaru wariować tutaj samochodem bo jest to nie opłacalne ale w razie kontroli będę miał jakieś problemy z powodu polskich blach?
Samochód ma pojemność 2.0 l, 150 koni oraz LPG, ma to wpływ na wysokość podatku ?

Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Gru 26, 2014 12:11 am   

scareface napisał/a:
Samochód ma pojemność 2.0 l, 150 koni oraz LPG, ma to wpływ na wysokość podatku ?


Na wysokosc podatku ma wplyw ciezar auta , rodzaj paliwa , oraz prowincja w jakiej jezdzisz autem

podatek od auta z lpg- jest wyzszy niz za auto z silnikiem benzynowym

auto z silnikem benz.w przedziale od 1551 kg - do 1650 kg prowincja Groningen
Motorrijtuigenbelasting per kwartaal: € 245,00
Motorrijtuigenbelasting per jaar: € 980,00


to samo tylko auto z silnikem LPG3

Motorrijtuigenbelasting per kwartaal: € 360,00
Motorrijtuigenbelasting per jaar: € 1440,00
scareface napisał/a:
Czy mogę jeździć tym samochodem bez opłacania podatku?


mozesz do pierwszej kontroli ....
 
 
scareface
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Gru 2014
Posty: 2
Wysłany: Pią Gru 26, 2014 5:08 pm   

Dziękuje za odpowiedź. na razie nie mam tu samochodu, a mieszkanie myślę wynająć w Belgi więc pewnie będę starał się o belgijskie tablice jak tylko sie zamelduję bo bez meldunku i tak nie zarejestruje samochodu.
 
 
przemek3067 
Poczatkujacy

Wiek: 35
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 4
Wysłany: Wto Lut 03, 2015 12:56 am   Polskie Tablice Rejestracyjne

Witam Wszystkich Użytkowników Forum Niedziela.Nl

Opowiem Wam swoją przygodę co do poruszania się autem na Polskich Tablicach w Holandii. Mam nadzieję , że znajdzie się dana osoba która podpowie mi co robić dalej. W Holandii przebywam od roku 2009 październik gdzie wyjechałem jako pracownik tymczasowy, ale w połowie roku 2014 postanowiłem pierwszy raz przyjechać własnym autkiem do Holandii ,bo po co ma stać w Polsce , w Listopadzie była obława na Polskie auta w Tilburgu gdzie Policjant kazał mi zjechać na pobocze , tam natomiast znajdowała cała wataha Belastingdient,Douna i Policja .Poprosili o dokumenty moje i auta , dodam ,że wtedy nie byłem zameldowany tylko wciąż byłem pracownikiem tymczasowym , byłem zestresowany ponieważ nie wiedziałem o co tak na prawdę może im chodzić , zostałem wprowadzony do ewidencji pojazdów , i od dnia zatrzymania miałem dwa tygodnie na podjecie decyzji co dalej... Albo auto wywiozę poza granicę Holandii albo w przypadku kolejnej kontroli i nie mając opłaconego podatku drogowego dostane karę. został mi jeden miesiąc do zakończenia pracy u siebie w firmie , a dużo jeździłem autem ,wiec postanowiłem na ten jeden miesiąc opłacić ten podatek by poczuc się bezpieczniej.Mieli naliczyć na jeden miesiąc a policzyli z rozmachu na kwartał ,dodam że suma nie była mała bo aż 380e !!! Teraz już jestem zameldowany ponieważ w chwili obecnej jestem w trakcie pobierania zasiłku dla bezrobotnych Bo wymagali ode mnie Meldunku w UWV , ale mam zamiar po skonczeniu zasiłku się wymeldować bo po co mi to . Mam wiele pytań na które sam sobie nie odpowiem , sporo przeczytałem stron w tym dziale ale nic nie jest wyjaśnione i dobrze sprecyzowane mianowicie.


---- Czy jako osoba zatrudniona jako pracownik tymczasowy i mający umowę 3 miesieczną poruszjaca sie autem na polskich tablicach mam obowiązek zapłaty podatku drogowego ?

--- Dodam również ,że tym autem co mnie złapali to jest zarejestrowane na mojego ojca a ja jestem współwłaścicielem czy to ma jakieś znaczenie ?

----- jeżeli się teraz wymelduje i wrócę swoim autem z powrotem do Holandii , to mogę mieć z tego powodu jakieś konsekwencje , oczywiście jeśli bedę zatrudniony jako pracownik tymczasowy umowa nowa co 3 miesiace ?


---- Zapłaciłem podatek drogowy , chciałem na 1 miesiac a naliczyli za kwartał , teraz ubiegam się by pieniadzę mi zwrócili za ten okres kiedy tu auta nie mam.

----- Czy są w stanie pofatygować sie i sprawdzić poprzez kamery kiedy wjeżdzałem i wyjeżdzałem do Holandii by sprawdzić ile faktycznie auto było NL ?

---- Czy istnieje jakieś sensowne wytłumaczenie podczas kontroli na uniknięcie problemów ,tak na przyszłosć/

---- Pieniądze chyba raczej są do odzyskania , bo ta osoba co mi prowadzi tę sprawę obiecała ,że zwrócą. Prosiłbym o jakieś najświeższe informacje co do poruszania sie autem na PL tablicach . Z góry dziekówa.Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group