NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Wto Lut 03, 2015 6:00 am   

przemek3067,

Jak dostales zasilek to widocznie pracowales 26 tygodni w ciagu roku, czyli wcale z ciebie taki sezony pracownik nie jest. Jak ma zamiar pracy na wiecej niz 4 miesiece, trzeba sie zameldowac i oplacac podatek drogowy.
 
 
przemek3067 
Poczatkujacy

Wiek: 35
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 4
Wysłany: Wto Lut 03, 2015 12:28 pm   

Ale co 3 miesiące dostaje nową umowę do podpisania , fakt udało mi się przepracować rok czasu , ale ze zjazdami do Polski na urlopy tak że mój pobyt jednorazowo w Holandii nie przekroczył 4 miesięcy, u mnie w firmie było tak ,że z dnia na dzień mogą zwolinić każdego pracownika , nie przewidzisz nic.
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Wto Lut 03, 2015 1:58 pm   

przemek3067,

Rozumiem, ale typ umowy nie ma tutaj znaczenia, liczy sie laczny czas pobytu w ciagu roku. Urzad Skarbowy (Belastingdienst) widzi od razu ze pracujesz wiecej niz 4 miesiace na rok, wiec wedlug nich masz obowiazek meldunku i tablic.

A na Fazie A niestety tak jest ze w kazdej chwili mozesz wyleciec, ale to kazdy tak ma, i Polak i Holender.
 
 
xFuRiOn 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 12 Lis 2014
Posty: 42
Skąd: NL
Wysłany: Wto Lut 03, 2015 7:01 pm   

Witam.

Chciałbym zapytać o pewną sprawę, bo już to słyszałem od paru osób tutaj w NL. Czy przekraczając raz na pół roku granice Holandi z Niemcami uchronię się od płacenia podatku drogowego ? Ponoć są jakieś kamery na granicy i rejestrują one że opuszczasz teren Holandi raz na jakiś czas. I to ponoć wystarcza.
Znajomy miał już parę kontroli od Duane a jeździ na polskich tablicach i ma meldunek w Holandi.... i nic.

Pracuję raczej prawie cały rok jako pracownik tymczasowy z umowa przedłużaną póki co co 3 miesiące. Nie mam meldunku bo tam gdzie mieszkam nawet nie mogę mieć.

Czy dobrą opcją będzie zameldowanie się w Belgi ? Jak to tam wygląda, próbował już ktoś na pewno :033: ? Czy mogę tam się zameldować i nie zmieniać Polskich tablic ? Jakie ewentualnie opłaty musiałbym tam ponieść.

Chcę kupić auto w niemczech. Silnik 2.5 l + LPG, waga 1330 kg, rocznik 2002. Chcę je zarejestrować w Polsce i tam opłacić ubezpieczenie. Po czym przywieźć i używać jako środek transportu do pracy w Holandi?
Jakie będzie dla mnie sensowne wyjście
Cytat:
Motorrijtuigenbelasting per kwartaal: € 353,00
Motorrijtuigenbelasting per jaar: € 1412,00
<----- bo takie za bardzo mi nie odpowiada.... no sorry, ale sąsiedzi nie płacą nic za swoje drogi. W każdym razie nie tyle



btw... nie mam zamiaru kupować fiata pandy ani innego tego rodzaju śmiesznego autka, tylko żeby podatek był niski. :029:
Ostatnio zmieniony przez xFuRiOn Wto Lut 03, 2015 7:02 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Lut 03, 2015 7:28 pm   

xFuRiOn jakbym mial teraz kupowac auto do jazdy w NL to kupil bym cos sredniego w benzynie np Golfa 4 , Opla Astre oby waga byla do 1250 kg i benzyna to wtedy nawet jak bedziesz musial placic podatek drogowy to bedzie to ok 40-60 e na miecha a nie 100-130 e na miecha za diesla z waga pow 1250 kg ...

Od jakiegos czasu widze ze policja i duane wziela sie za auta na pl rejst i juz nie bedzie litosci bo rzad holenderski moze zyskac sporo mln euro z tego tytulu ...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
Ostatnio zmieniony przez Beny.rac Wto Lut 03, 2015 7:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Lut 03, 2015 7:30 pm   

xFuRiOn napisał/a:
no sorry, ale sąsiedzi nie płacą nic za swoje drogi.


no sorry, ale ty nie jezdzisz po drogach sasiadow ,tylko po drogach holenderskich

xFuRiOn napisał/a:
nie mam zamiaru kupować fiata pandy ani innego tego rodzaju śmiesznego autka, tylko żeby podatek był niski.


kup takie auto na jakie cie stac ,by placic za niego podatek

(ja tez bym wolala podatku za auto nie placic, ale place, bo mieszkam i pracuje w tym kraju)
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Lut 06, 2015 8:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Wto Lut 03, 2015 7:31 pm   

xFuRiOn,

Przeciez kamery rejestruja tez jak wracasz.

Po drugie Douane to celnicy, a to bardziej Belastingdienst sie bierze za sprawdzanie podatku drogowego.

PS. Niemcy tez placa podatek drogowy, jest wliczony w cene benzyny.
 
 
szczepan358 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 92
Wysłany: Wto Lut 03, 2015 7:36 pm   

GeraltRivia napisał/a:
PS. Niemcy tez placa podatek drogowy, jest wliczony w cene benzyny.


Placa podatek osobno. wliczony w paliwo jest w pl
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Lut 03, 2015 8:45 pm   

Beny.rac napisał/a:
Od jakiegos czasu widze ze policja i duane wziela sie za auta na pl rejst i juz nie bedzie litosci bo rzad holenderski moze zyskac sporo mln euro z tego tytulu .


wystarczy zobaczyc jak wzmozony jest w ostatnim czasie ruch samochodow z duane
a ci z belastingu stoja wzdluz drogi i cykaja zdjecia, tak sie dzieje w prowincji Overijssel
 
 
xFuRiOn 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 12 Lis 2014
Posty: 42
Skąd: NL
Wysłany: Śro Lut 04, 2015 12:17 am   

Beny.rac napisał/a:
xFuRiOn jakbym mial teraz kupowac auto do jazdy w NL to kupil bym cos sredniego w benzynie np Golfa 4
Zawsze sie zarzekalem ze nie kupie golfa, jak co to najnowszego.... ale nie... Raczej nie to auto ;)

Beny.rac napisał/a:
Od jakiegos czasu widze ze policja i duane wziela sie za auta na pl rejst i juz nie bedzie litosci bo rzad holenderski moze zyskac sporo mln euro z tego tytulu ...

Pamietam jak swego czasu holendrzy opowiadali ze mieli bardzo drogie paliwo w porownaniu z panstwami sasiadujacymi i ogolnie z europa. I zrobili takie cos, ze w niedziele ustalili ze kazdy kto moze to wyjezdza tylko na rowerze, nie tankuje, nie jezdzi autem... i co.. wkrotce ceny spadly. Rzad holenderski jest bardzo chciwy. Niby w sumie "jakos tam" sobie radzi ekonomicznie, ale pomyslmy co by bylo jakby zredukowali podatek drogowy i ci wszyscy holendrzy i nie tylko, by ruszyli po nowe samochody do salonow. Za dziesiatki tysiecy euro. Bo skoro masz kase to czemu sie ograniczac. Wystarczy przekroczyc granice z Belgia i juz wszedzie widac Q7, nowe bmw, vany, ferrari czy nawet lambo.. Po prostu ludzie jezdza tym czym chca, a nie system im narzuca taki podatek, ze niechetnie beda wsiadac do swojego ulubionego auta, az w koncu je znienawidza i zamienia na jakis ice-cream car ;)

Gochna H napisał/a:
xFuRiOn napisał/a:
no sorry, ale sąsiedzi nie płacą nic za swoje drogi.


no sorry, ale ty nie jezdzisz po drogach sasiadow ,tylko po drogach holenderskich

Ale moge uwazac ze jest to dojenie obywatela holandi, ktorym jestem w wiekszej lub mniejszej czesci i moge sie z tym nie zgadzac. Jakby tak wszyscy ladnie skrzetnie skinali glowami na poczynania politykow to bysmy dopiero mieli...


Gochna H napisał/a:
xFuRiOn napisał/a:
nie mam zamiaru kupować fiata pandy ani innego tego rodzaju śmiesznego autka, tylko żeby podatek był niski.


kup takie auto na jakie cie stac ,by placic za niego podatek

(ja tez bym wolala na kwartal nie placic 638,00 euro ..podatku za auto ,ale place, bo zyje i pracuje w tym kraju)

No i dlatego mlodzi holendrzy z ktorymi rozmawiam powoli lub bardzo szybko mysla nad zmiana swojego ojczystego kraju. I zostanie taka droga w utrzymaniu opustoszala swiatynia pelna turkow, marokancow itd, ale tak naprawde dla kogo ?

GeraltRivia napisał/a:
xFuRiOn,

Przeciez kamery rejestruja tez jak wracasz.

Po drugie Douane to celnicy, a to bardziej Belastingdienst sie bierze za sprawdzanie podatku drogowego.

PS. Niemcy tez placa podatek drogowy, jest wliczony w cene benzyny.

No ale zawsze mozna wrocic przez belgie ;) A tak serio to jak sie ma samochod to co pare miesiecy i tak sie zjedzie po ta kielbache i polska szyneczke, bo kto tego nie lubi xD I wroci za dobrych pare dni.

Owszem Niemcy i Belgowie placa podatek drogowy w paliwie np., ale zobacz ceny na stacjach w Belgi, szczegolnie w malych miasteczkach i bedziesz juz wiedzial gdzie tankowac ;)


A co z ta Belgia ?.. jak tam wyglada z praktycznego punktu widzenia sytuacja jaka opisalem.. czyli auto na polskich blachach, po sprowadzeniu z niemiec do holandi i wywozu do polski. Tam tez zarejestrowaniu. Pracy w Holandi i zameldowaniu w Belgi :029: = no tax, happy life ;)

Ktos powie... ale dobra... po co kombinujesz, trzeba placic... A co robia wszyscy co maja leb na karku i spore sumy pieniedzy, aktyw itd? Trzymaja kase w rajach podatkowych ;) Proste. System nas doi na codzien, pasuje tez cos czasem w zamian.
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Śro Lut 04, 2015 1:05 am   

xFuRiOn napisał/a:
Owszem Niemcy i Belgowie placa podatek drogowy w paliwie

Bynajmniej. Zarowno w Niemczech jak i w Belgii placisz osobno podatek drogowy tak jak w Holandii,tyle ze nizszy. Nazywa sie to odpowiednio do kraju Kfz-Steuer i Verkeersbelasting. Wysokosc podatku jest uzalezniona od rodzaju paliwa i pojemnosci silnika(zamiast ciezaru auta tak jak w NL). Z tego co pamietam w Belgii nawet nie ma podzialu na diesla i benzyne(za LPG placisz drozej), ale tego nie jestem pewny.
Ostatnio zmieniony przez Mathnl Śro Lut 04, 2015 1:11 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Czw Lut 05, 2015 3:50 pm   

Za gaz w moim przypadku płacić trzeba 400 EUR w Belgii, w NL 1300 EUR co jest śmieszne.
Dopóki nie ma meldunku nie ma co płacić, bo nic ci nie zrobią.

Po meldunku do pierwszej kontrol i tyle.

Czasami można po prostu zrobić fikcyjną sprzedaż auta np. koledze co 3-6 miesięcy, tak, że dostajesz nowy dow. rej. i masz umowę darowizny\kupna sprzedaży.
Nie mogą wlepić kary za zaległy podatek drogowy bo właścicielem auta jesteś np. od miesiąca, a nie 2 lat :)
Nie mają kontaktu z polskimi wydziałami komunikacji, wszystko idzie drogą przez ministerstwa.
Wglądu do karty pojazdu policja\douane\belasting żądać nie może.

Jak by zrobili normalny system pod względem cen to ludzie sami by się zgłaszali. Do paliwa też nie chcą dodawać mimo, że to jest najuczciwsza forma podatku - kto jeździ ten płaci.
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Czw Lut 05, 2015 3:55 pm, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Czw Lut 05, 2015 4:15 pm   

Fegelein,

Przestan wymyslac z normalnym systemem, bo dla ciebie jedyny normalny system to taki w ktorym ty nic nie placisz.

W Holandii LPG i Diesel jest przeznaczony glownie dla transportu ciezarowego lub firmowego, czyli oplaca sie dopiero przy 50.000-100.000km rocznie (wtedy na paliwie zaoszczedzasz wiecej niz doplacasz podatku). Proste.

Jesli jezdzisz mniej niz 50.000km to mozesz jezdzic benzyna i masz znacznie mniejsze koszty.

Problem jest w tym, ze TY nie chcesz jezdzic malym autem na benzyne a na taki z gazem cie tutaj nie stac.

Mathnl, szczepan358
Dzieki za korekte, pomylilo mi sie z PL.
Ostatnio zmieniony przez GeraltRivia Czw Lut 05, 2015 4:17 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Czw Lut 05, 2015 4:26 pm   

Normalny system to taki, w którym płacisz kiedy jeździsz, a nie płacisz ABONAMENT nawet jeśli twoje auto stoi.
Co do gazu to jakoś w Belgii, Niemczech itd. funkcjonuje to normalnie i nikt nie narzeka. Nawet w takiej ponoć zacofanej Polsce podatek jest sprawiedliwy :)

Robię rocznie ok. 22 000 km i nawet jak mnie złapią to lepiej wyjdę niż na benzynie. Limit opłacalności wynosi ok. 12-15 tysięcy km w zależności do jakiego auta (spalania) porównam swoje.
Stąd póki co unikam jeżdżenia po wielkich miastach bez potrzeby oraz sprzedaje auto co jakiś czas :)
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Czw Lut 05, 2015 4:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Czw Lut 05, 2015 4:50 pm   

Fegelein,

Tu tez dziala i nikt nie narzeka, oprocz tych jak ty ktorzy maja z tego niekorzysci. Dla ciebie maja zmienic system? Za telewizor tez placisz tylko jak wlaczasz? Myslisz ze wiekszosc ludzi tutaj obchodzi ze jezdza Aygo zamiast Jeepa na LPG?

Ale nie ma co klocic, zreszta sam sobie elegancko obliczyles ze lepiej ci placic ewentualna kare i kombinowac. Powodzenia!

Nie licz tylko ze wiekszosc osob na forum, ktore sa tutaj kilka-kilkanascie-kilkadziesiat lat i placa te podatki, tak jak ja, beda pomagaly z radami tobie (i innym) jak moga ominiac podatek, zebym potem sam mogl placic tego podatku wiecej.

Bo z holenderskich drog korzystasz i ty i ja.
Ostatnio zmieniony przez GeraltRivia Czw Lut 05, 2015 4:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group