NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
Oskar 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 97
Wysłany: Czw Lut 05, 2015 5:59 pm   

Kolego jak robisz rocznie 15.000-20.000 to wszystko bedzie lepsze z gazem niz z benzyna. Jedynie nie z LPG tylko LPG G3....wiec auto wypadalo by kupic w Holandii.
_________________
Ostrzezenie za ostrzezeniem.... :P
 
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Czw Lut 05, 2015 8:27 pm   

GeraltRivia napisał/a:
Fegelein,

Bo z holenderskich drog korzystasz i ty i ja.


I powinenem płacić kiedy z nich korzystam czyli kupując paliwo.
Mój sąsiad emeryt jeździ swoim dieslem marki Rover raz na 2 tygodnie bo cały czas siedzi w domu.
Ile taka osoba napsuje dróg? Płacić musi.
Sprawiedliwie jest dodać odpowiedni procent do paliwa i tyle. Kto jeździ ten płaci.

Obecnie to jest abonament czy stoi czy jeździ płacić musisz. Oby przyspieszyli prace nad dodaniem tego do paliwa :)

@Oskar - w przypadku polskich tablic nie ma znaczenia czy to LPG czy LPG3 - przy wysyłaniu formularza rejestracyjnego dla samochodów obcych nie są one sprawdzane jaką mają instalację. Tylko grubsze sprawy, takie jak czy na serio benzyna czy może diesel. Podstawowe dane mają z numeru VIN.
Szczegóły czy to G3 czy co innego nie podlegają weryfikacji bowiem nie mają prawa żądać auta do kontroli diagnostycznej.
Tak więc w praktyce zgłaszasz G3 nawet nie mając papierka bo tylko to potrzeba - zdecydowana większoś instalacji LPG w Polsce spełnia standardy G3 wzwyż, ale nie ma na to dokumentu.
W ten sposób NL chroni swój rynek instalatorów LPG.
 
 
Oskar 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 97
Wysłany: Pią Lut 06, 2015 9:20 am   

Dlatego napisalem, ze auto z instalacja LPG G3 zakupione w Holandii.
_________________
Ostrzezenie za ostrzezeniem.... :P
 
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Lut 06, 2015 1:39 pm   

Fegelein napisał/a:
I powinenem płacić kiedy z nich korzystam czyli kupując paliwo.
Mój sąsiad emeryt jeździ swoim dieslem marki Rover raz na 2 tygodnie bo cały czas siedzi w domu.
Ile taka osoba napsuje dróg? Płacić musi.


Co powinienes to sam dobrze wiesz ,
Nie nakrecaj sie za bardzo, bo nic nie wskorasz , tu jest Holandia, ktora na szczescie ,kieruje sie swoimi prawami i swoim a nie twoim interesem , co chcesz nam tu udowodnic ?
Rob jak ci wygodnie i nie musisz sie tym chwalic , bo moim zdaniem to typowe myslenie cwaniaczka -polaczka

W tym kraju zyja nie tylko emeryci , ale i rodziny , ktore zarabiaja na zycie i utrzymanie.
W mojej rodzinie kazde z nas posiada auto , kazde z nas dojezdza do pracy w inne miejsce
a ile jest tu takich rodzin ? moja rodzina znajomi i inni mieszkancy korzystamy z drog codziennie , wiec co to za prownanie> sasiada emeryta ,niedzielnego kierowce,
do codziennych uzytkownikow holenderskich drog. zanim walniesz to co juz umiesciles w tym topicku to moze sie zastanow .

[ Dodano: Pią Lut 06, 2015 1:57 pm ]
Cytat:
Ale moge uwazac ze jest to dojenie obywatela holandi, ktorym jestem w wiekszej lub mniejszej czesci i moge sie z tym nie zgadzac. Jakby tak wszyscy ladnie skrzetnie skinali glowami na poczynania politykow to bysmy dopiero mieli...


ps . Ja nie narzekam ,podporzadkowalam sie pod tutejszy system oraz prawo
jest mi z tym dobrze , zeby nie powiedziec nawet o wiele lepiej niz wtedy kiedy mieszkalam w kraju nad Wisla .
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pią Lut 06, 2015 4:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pią Lut 06, 2015 5:43 pm   

Panicelinka napisał/a:

Co powinienes to sam dobrze wiesz ,
Nie nakrecaj sie za bardzo, bo nic nie wskorasz , tu jest Holandia, ktora na szczescie ,kieruje sie swoimi prawami i swoim a nie twoim interesem , co chcesz nam tu udowodnic ?
Rob jak ci wygodnie i nie musisz sie tym chwalic , bo moim zdaniem to typowe myslenie cwaniaczka -polaczka

W tym kraju zyja nie tylko emeryci , ale i rodziny , ktore zarabiaja na zycie i utrzymanie.
W mojej rodzinie kazde z nas posiada auto , kazde z nas dojezdza do pracy w inne miejsce
a ile jest tu takich rodzin ? moja rodzina znajomi i inni mieszkancy korzystamy z drog codziennie , wiec co to za prownanie> sasiada emeryta ,niedzielnego kierowce,
do codziennych uzytkownikow holenderskich drog. zanim walniesz to co juz umiesciles w tym topicku to moze sie zastanow .


Warto poczytać fora motoryzacyjne, gdzie sami Holendrzy narzekają na delikatnie mówiąc dziwaczny system opłat za korzystanie z dróg, który jest daleki od sprawiedliwego czyli np. takiego jak w Polsce.
Korzystasz z drogi? Płać w paliwie - tyle korzystasz ile go spalasz.

Niem a tu niczego z cwaniakowania, tylko troski o swój portfel. Gdyby Holender miał taką samą możliwość robiłby to samo co obcokrajowiec.
Niektórzy Holendrzy sami się wynoszą się na tereny przygraniczne Belgii i Niemiec - ale warunek jest jeden - pewna praca w Holandii oraz jakieś lokum w Belgii czy Niemczech.
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Pią Lut 06, 2015 5:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Lut 06, 2015 6:05 pm   

Wracajac do tematu Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL


Kazdy z wypowiadajacych sie w tym watku niech postepuje tak jak mu sumienie dyktuje
W kazdym razie zauwazam , ze jest cos na rzeczy

z ponizszego wynika, ze kazde przekroczenie granicy holenderskiej / pojazdem jest rejestrowane i dane splywaja do bazy gemeente

Cytat:
Manieren om de benodigde informatie te achterhalen lijken voldoende voor handen. Elk voertuig dat de Nederlandse grens oversteekt wordt momenteel al geregistreerd door middel van nummerplaatherkenning. Ook kan er bij gemeentes informatie over autobezit worden ingewonnen op het moment dat iemand zich wil inschrijven om in Nederland te komen werken.

http://www.berekenenwegen...buitenlanders/#



Cytat:
Antwoord van het CDA (10/8/11, kamerlid Omtzigt)
Iedereen die in Nederland ingezetene is, moet hier wegenbelasting en BPM betalen volgens de Nederlandse tarieven. Het maakt daarbij niet uit of je rijdt in een auto met een Nederlands of een buitenlands kenteken. Alleen de volgende uitzonderingen bestaan:

op zeer zuinige auto’s betaal je geen belasting;
een buitenlandse ondernemer: dan moet meer dan 50% van de kilometers zakelijk in het buitenland gereden worden en kun je een verzoek tot vrijstelling indienen;
een huur van een voertuig uit het buitenland van maximaal twee weken.

http://vraagde2ekamer.nl/...lse-werknemers/

EDIT zdaje sie ze gora nie proznuje

Cytat:
In overleg met uw Kamer heb ik de toezegging gedaan om een eind te maken aan
de ook voor mij onwenselijk situatie dat voor auto’s met een buitenlands kenteken,
die feitelijk ter beschikking staan aan een Nederlands ingezetene, geen
Motorrijtuigenbelasting (MRB) wordt betaald1
. Dit is niet alleen onwenselijk vanuit
het oogpunt van gemiste belastingopbrengsten, maar ook vanuit het oogpunt van
gelijke behandeling en de belastingmoraal. Deze vorm van fraude zal daarom ook
stevig worden aangepakt. Ik wil toe naar een situatie waarin alle auto-eigenaren
die langere tijd wonen en werken en daardoor feitelijk ingezetenen van Nederland
zijn, in beginsel MRB en belasting op personenauto’s en motorrijwielen (BPM)
betalen.


zrodloTU
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Lut 06, 2015 7:11 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
fornal 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 40
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 79
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Pią Lut 06, 2015 6:40 pm   

Cytat:


Warto poczytać fora motoryzacyjne, gdzie sami Holendrzy narzekają na delikatnie mówiąc dziwaczny system opłat za korzystanie z dróg, który jest daleki od sprawiedliwego czyli np. takiego jak w Polsce.
Korzystasz z drogi? Płać w paliwie - tyle korzystasz ile go spalasz.



W paliwie? No patrz jechałem z Rzeszowa i na bramkach pobierali mi jakieś opłaty dodatkowo.

Sprawiedliwe? Jade przez cale Niemcy. Nikt sie o opłatę nie pyta. Niemiec przyjedzie do Polski zobaczyć co jego dziadek pod Krakowem nawyczyniał. I? Placi na bramkach a na koniec wisi tablica, ze A4 za pieniądze Uni zrobiona, mysle, ze sparawiedliwosc mu sie w glowie nie przewija w tym momencie.
Ostatnio zmieniony przez fornal Pią Lut 06, 2015 6:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Pią Lut 06, 2015 8:24 pm   

fornal, to samo chcialam napisac ze moze tutaj rozowo nie jest ale dzieki tym podatkom widac jakie sa drogi a w polsce ile bys nie jezdzil i placil w paliwie to drogi jeszcze dlugo takie nie beda nie mowiac o tym ze trzeba co chwile placic i to wcale nie malo.
Zreszta mozna sie na rower przesiasc i nic nie placic.
Suma sumarum kazdy robi tak jak lubi oby tylko nie obudzil sie z reka w nocniku.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pią Lut 06, 2015 8:54 pm   

Witam,

Z tego co ja czytalem to w NL zgloszonych jest 1500 aut na pl rejst ktore poruszaja sie legalnie po NL tzn wlasciciele placa podatek drogowy

Wg holenderskiego rzadu po NL jezdzi ok 25-30 000 aut na pl rejst

Rzad holenderski podjal juz odpowiednie kroki aby wpływów do budżetu bylo wiecej - tzn wiecej kontroli Duane , policja rowniez ma kontrolowac takie pojazdy i spr kierowcow

Wg moich informacji zdjecia z kamer ktore sa w miejscu wjazdu / wyjazdu do NL robia zdjecia ktore sa przechowywane jedynie 4 tyg a potem sa usuwane ( sa ta informacje od osoby ktora pracuje na granicy )

Wg mnie ich system jest dziurawy jak sito w innym wypadku w ciagu kilku tyg z parkingow by znikly auta na pol rejst a jednak nadal jest ich sporo na parkingach / drogach

Psss
Osobiscie sam zglosilem auto bo nie ma co kabinowac bo zarty sie juz skonczyly dla osob ktore sa zameldowane i maja auto na pl rejst ...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
hot2
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Lut 2015
Posty: 2
Wysłany: Pią Lut 06, 2015 9:54 pm   



edytowane patrz nizej
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Lut 07, 2015 12:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Lut 07, 2015 10:31 am   

tytul tematu

Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL

_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Lut 07, 2015 12:04 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
vanrafell 
Nieśmiały użytkownik


Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 97
Wysłany: Sob Lut 07, 2015 11:35 am   

edytowane
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Lut 07, 2015 12:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hot2
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Lut 2015
Posty: 2
Wysłany: Sob Lut 07, 2015 11:49 am   

post nie ma nic wspolnego z tym tematem

poszukaj odpowiedniego watku na forum i w nim zadawaj pytania dotyczace biura pracy wypozyczania aut itd.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Lut 07, 2015 12:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Smirnof 
Poczatkujacy
Lord

Dołączył: 30 Lis 2014
Posty: 1
Skąd: kraków
Wysłany: Nie Lut 15, 2015 7:46 pm   

hej mam takie pytanie, jestem już rok samochodem w Holandii i przyszedł już czas na wymianę, mam nawet chętnego kolegę na kupno. I teraz moje pytanie czy jeśli go złapie Belasting i samochód będzie na mnie zarejestrowany, ale będę miał umowę sprzedaży jak by wyglądała sprawa względem podatku. chodzi mi o to czy mogą ścigać mnie o zaległy podatek.
 
 
szczepan358 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 92
Wysłany: Nie Lut 15, 2015 8:06 pm   

Fegelein napisał/a:
Tak więc w praktyce zgłaszasz G3 nawet nie mając papierka bo tylko to potrzeba


to jest pewne info ? spradzales moze osobiscie podczas kontroli ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group