NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pon Lut 16, 2015 2:13 am   

Rozmawiałęm z Belastingdiesnt i zapytałem się o wiele spraw. Stąd wiem, że podatku nie trzeba płacić dopóki cię nie złapią. Wtedy w tym samym dniu (lub dzień po) samemu się zgłosić i jest to liczone od tego momentu.
Dodatkowo nie są w stanie zweyryfikować szczegółowych danych bo auto nie podlega jurysdykcji holenderskiej i nie można je "wołać" na badania do warsztatu.

Oczywiście po numerze VIN widzą czy auto, które zostało zgłoszone jako Fiat Punto Benzyna to na serio Fiat, czy Punto i czy to benzyna, a nie diesel.

Tak więc mając 2 tonowego diesla nie warto zgłaszać jako 800kg Citroena :)
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Lut 16, 2015 3:30 pm   

Cytat:

Rozmawiałęm z Belastingdiesnt i zapytałem się o wiele spraw.


A ja szczerze mowiac nie wierze w ani jedno twoje slowo umieszczone w tym poscie .
Od kiedy to holenderski auto - belasting, dziala na swoja niekorzysc ? dobrze by bylo bys ludziom w glowach nie mieszal,
ale tak to jest jak sie jest anonimowym userem i nie bierze sie odpowiedzialnosci za wlasne wypowiedzi ,
nie znam cie ,ale po twoich wypowiedziach widze, ze jestes zwyklym cwaniaczkiem.

[ Dodano: Pon Lut 16, 2015 3:58 pm ]
czy od tamtej pory nic sie nie zmienilo i nadal biede klepiesz

Fegelein napisał/a:
Cytat:
Osobiście zamierzam płacić podatek, ale dopiero kiedy stanę na nogi


YANNOSICK
Cytat:


Czyli zamierzasz poruszać się autem niespełniającym wymogów holenderskiego prawa bo w ten sposób "wychodzi się lepiej"... hmm, ciekawe podejście.

http://www.niedziela.nl/f...ghlight=#296449
 
 
zielaczysko 
Gaduła
Zielaczysko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 108
Skąd: Łódz-Den Haag;)
Wysłany: Pon Lut 16, 2015 7:43 pm   

Oj wzieli sie wzieli :029: .
Znam dwie osoby z firmy w ktorej pracuje,ktore w ciagu ostatniego tygodnia zostaly "zlapane".I grzeczny Pan ze "skarbowki" wyjasnil ze w ciagu 6 tygodni dostana listy w ktorych musza podjac decyzje: oplacanie podatku badz zjazd.
A kolejka PL autek do kontroli byla podobno dluuuuga.
_________________
Zło zawsze powraca.........................
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Lut 16, 2015 8:06 pm   

panicelinka nigdy nie myslalam ze sie beda z toba kiedy kolwiek zgadzac ale teraz wyjelas mi slowa z ust.
Fegelein, naprawde w tym momecie dales du...py. Po tej wypowiedzi twoja wiarygodnoosc jest rowna z z zerwm albo i ponizej .
Poradze ci pisac ksiazki fantazyjne .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Wto Lut 17, 2015 1:11 am   

Olaboga, ale tragedia. Jakaś Panicelinka mi nie wierzy. Chyba pójdę i skoczę z mostu :)
Nie zależy mi na tym więc swój dramat możesz schować dziecko :)

Płacenie podatku to sprawa inwidualna, opinie "Panicelinek" i innych osób z internetu są warte funta kłaków, nie mówiąc o tym, że są stronnicze z zazdrości. Ja płacę to i płać ty :)

Tak więc wy dalej płaćcie, ja spokojnie mam to gdzieś do czasu I kontroli i samowolnego zgłoszenia się do Belastingu.

W międzyczasie nie straszcie ludzi bo gdyby była taka nagonka i tragedia to radiowozy Douane\Belastingdienst stały by pod setkami różnych zakładów pracy.
Jak widać niezbyt się za to biorą, póki co większe ględzenie płaczków z Polski co siedzą po 10 lat i chcą udawać większych Holendrów od nich samych.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Lut 17, 2015 12:38 pm   

Fegelein,


Fegelein napisał/a:
póki co większe ględzenie płaczków z Polski co siedzą po 10 lat i chcą udawać większych Holendrów od nich samych.


nie pomyslales o tym ze taka wypowiedzia obrazasz innych?

ja tez mieszkam w tym kraju ,nawet dluzej niz 10 lat ...wiec sobie daruj takie uwagi bo sa nie na miejscu


Fegelein napisał/a:
Tak więc wy dalej płaćcie, ja spokojnie mam to gdzieś do czasu I kontroli i samowolnego zgłoszenia się do Belastingu.


Od tej pory posty w ktorych bedziesz umieszczal tego typu wypowiedzi, beda edytowane
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Lut 17, 2015 12:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Lut 17, 2015 9:25 pm   

Fegelein napisał/a:
opinie "Panicelinek" i innych osób z internetu są warte funta kłaków, nie mówiąc o tym, że są stronnicze z zazdrości. Ja płacę to i płać ty



Dlaczego podpierasz sie moja wypowiedzia dotyczaca anonimowosci w sieci? brak swoich argumentow ?
A moze czekasz ze inni pojda za twoim przykladem a moze odpowiedza po twojej mysli ? dziwie sie ze moderator nie zrobil jeszcze porzadku
przeciez to co on nam tu serwuje, to nic innego jak peany pochwalne na czesc nieplacenia podatku za auto .
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Lut 17, 2015 9:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Wto Lut 17, 2015 10:08 pm   

Panicelinka napisał/a:
Dlaczego podpierasz sie moja wypowiedzia dotyczaca anonimowosci w sieci? brak swoich argumentow ?
A moze czekasz ze inni pojda za twoim przykladem a moze odpowiedza po twojej mysli ? dziwie sie ze moderator nie zrobil jeszcze porzadku
przeciez to co on nam tu serwuje, to nic innego jak peany pochwalne na czesc nieplacenia podatku za auto .


Panicelinka, to nie żadne peany.
Kolega z forum zapytał się skąd mam informację na temat konkretnej wypowiedzi.
Odpowiedziałem zgodnie z prawdą - z informacji Belastingdienst, gdzie dzwoniłem łącznie półtorej godziny omawiając jakie tylko mogłem wymyślić przypadki, warianty oraz procedurę w przypadku I kontroli.

Otrzymałem informacje, które pozwalają mi zachować spokój do czasu I kontroli nawet posiadając meldunek.

Natomiast ty insynuujesz, wręcz osądzasz mnie, interesujesz się moimi finansami co raczej świadczy o tobie jako człowieku.
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Wto Lut 17, 2015 10:25 pm   

Fegelein,

Cytat:
z informacji Belastingdienst, gdzie dzwoniłem łącznie półtorej godziny omawiając jakie tylko mogłem wymyślić przypadki, warianty oraz procedurę w przypadku I kontroli.

Otrzymałem informacje, które pozwalają mi zachować spokój do czasu I kontroli nawet posiadając meldunek.


Informacje z linii telefonicznej Belastingdienst nie maja wartosci, nie moga byc uzywane w sadzie i sa w 50% wypadkow nieprawidlowe.

http://www.consumentenbon...astingtelefoon/

Dopoki inspektor z Belastingdienst nie potwierdzi tych informacji na papierze, nie sa nic warte, nawet jesli nagrales rozmowe.

" Consumenten die twijfelen aan een antwoord van de BelastingTelefoon, kunnen de vraag het beste schriftelijk aan de belastinginspecteur stellen. De kans op een fout is dan minder groot en als er een fout is gemaakt, sta je sterker in je verweer."

[ Dodano: Śro Lut 18, 2015 9:05 am ]
Fegelein,

PS. Jak chcesz to mozna twoje pytania napisac w liscie (chetnie przetlumacze na holenderski) i wyslac do inspektora Belastingdienst, wtedy w koncu dowiemy sie jak jest na prawde.
 
 
manon 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 54
Wysłany: Śro Lut 18, 2015 12:33 pm   

Witam , chciałem sie zapytać , mianowicie chodzi mi o to , ze jetem zameldowany od 5 lat w holandii , mam auto na NL tablicach , chcę to auto zwieść do Polski i tam zostawić , chcę wrócić auten na PL tablicach i opłacać podatek drogowy , nie chcę przerejestrowywać auta na Nl bo mi to nie potrzebne , poniewz niedługo będę zjezdzał na stałe do Pl (za1rok) chodzi mi o to abym legalnie mógł sie poruszac po Holandi na PL tabliach. Chce także się wymeldować bo meldunek juz mi nie będzie potrzebny. Czy mogę oplacać tylko sam podatek drogowy ??
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Lut 19, 2015 1:37 pm   

manon napisał/a:
mam auto na NL tablicach , chcę to auto zwieść do Polski i tam zostawić ,


Chyba ze masz na mysli eksport auta ? ( wyrejestrowanie z tutejszego systemu) w innym wypadku wywozka auta nie zwolnia cie z dotychczasowych oplat ponoszonych tu w Holandii

manon napisał/a:
chodzi mi o to abym legalnie mógł sie poruszac po Holandi na PL tabliach.

w tym temacie masz juz odpowiedz !
 
 
manon 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 54
Wysłany: Czw Lut 19, 2015 6:52 pm   

oczywiście ze mam na myśli export auta... ten temat ma 72 str , i poza tym wypowiedzi tutaj są sprzeczne , a chciałbym wiedzieć na 100% czy mogę oplacać tylko sam podatek drogowy?? i jak to zalatwić i ile to kosztuje?
 
 
szczepan358 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 92
Wysłany: Czw Lut 19, 2015 8:56 pm   

zaplacisz BPM jednorazowo a potem podatek drogowy tak samo jak na NL tablicach, a ile to juz sprawszisz na stronie belastingu
 
 
manon 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 54
Wysłany: Pią Lut 20, 2015 7:56 am   

szczepan358 napisał/a:
zaplacisz BPM jednorazowo a potem podatek drogowy tak samo jak na NL tablicach, a ile to juz sprawszisz na stronie belastingu


a dlaczego muszę placić BPM?? nie jet to tylko platne jednorazowo gdybym chciał przerejestrować auto na tablice Nl?? skąd maz takie informacje?? jeśli ię wymelduję to wytarczy oplacanie samego podatku drogowego?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Lut 20, 2015 5:56 pm   

Estamos napisał/a:
W Belastingdienst jest wydział "Auto".
Powiedziano mi tam, że każdy musi płacić podatek drogowy jak się porusza po holenderskich drogach i nie jest tu w celach turystycznych. Cel pobytu jest do sprawdzenia poprzez BSN.

.

Jeśli posiadasz meldunek = żółte blachy
i koniec.

Jeśli go nie posiadasz to co dalej? Najlepsze jest to, że jeśli faktycznie wszyscy muszą płacić to "drogowe" i będę to bardzo egzekwować to kto im tu przyjedzie do pracy?

.

[ Dodano: Pon Lut 24, 2014 8:25 pm ]
Staat u ingeschreven in de gemeentelijke basisadministratie (of zou u ingeschreven moeten staan) en hebt u een voertuig met een buitenlands kenteken dat u in Nederland ter beschikking staat? Dan betaalt u per 1 januari 2014 motorrijtuigenbelasting.

Jeśli ktoś nie rozumie: jesteś zameldowany albo powinieneś być i masz samochód z rejestracją zagraniczną od 1 stycznia płacisz podatek drogowy. Każdy chyba wie, że pobyt do 3 miesięcy nie podlega meldunkowi.


Mam nadzieję, że rozjaśniłem trochę sprawę. Trochę dziegciu jeszcze. Naprawdę nie myślcie, że złapani do kontroli 1szej ktoś machnie na to ręką... Słyszałem od znajomego, że kary idą w tysiące euro. To nie jest tak, że kogoś złapią i powiedzą " o płać od dziś, niestety co uważam, niesprawiedliwe i chyba bezprawne naliczają wstecz. Inaczej mówiąc masz auto od 2011 roku jesteś w Holandii od 2011 roku, płacisz wstecz...

To pobrania jeśli ktoś chciałby płacić:


http://www.belastingdiens...nlands_kenteken

Naprawdę nie wiem jak to możliwe, że polska polonia spotyka się z premierem Holandii i podobnymi dygnitarzami i debatuje o jakichś meldpuntach sreldpuntach zamiast stworzyć Polakom tu i na innych tego typu portalach możliwość poznania nowego prawa i wyjaśnić co i jak? Cholera, przecież to nie dotyczy 5 czy 30 samochódów tylko podejrzewam z 20 tysięcy jak nie więcej!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group