NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
manon 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 54
Wysłany: Sob Lut 21, 2015 7:24 am   

Gochna H napisał/a:
Estamos napisał/a:
W Belastingdienst jest wydział "Auto".
Powiedziano mi tam, że każdy musi płacić podatek drogowy jak się porusza po holenderskich drogach i nie jest tu w celach turystycznych. Cel pobytu jest do sprawdzenia poprzez BSN.

.

Jeśli posiadasz meldunek = żółte blachy
i koniec.

Jeśli go nie posiadasz to co dalej? Najlepsze jest to, że jeśli faktycznie wszyscy muszą płacić to "drogowe" i będę to bardzo egzekwować to kto im tu przyjedzie do pracy?

.

[ Dodano: Pon Lut 24, 2014 8:25 pm ]
Staat u ingeschreven in de gemeentelijke basisadministratie (of zou u ingeschreven moeten staan) en hebt u een voertuig met een buitenlands kenteken dat u in Nederland ter beschikking staat? Dan betaalt u per 1 januari 2014 motorrijtuigenbelasting.

Jeśli ktoś nie rozumie: jesteś zameldowany albo powinieneś być i masz samochód z rejestracją zagraniczną od 1 stycznia płacisz podatek drogowy. Każdy chyba wie, że pobyt do 3 miesięcy nie podlega meldunkowi.


Mam nadzieję, że rozjaśniłem trochę sprawę. Trochę dziegciu jeszcze. Naprawdę nie myślcie, że złapani do kontroli 1szej ktoś machnie na to ręką... Słyszałem od znajomego, że kary idą w tysiące euro. To nie jest tak, że kogoś złapią i powiedzą " o płać od dziś, niestety co uważam, niesprawiedliwe i chyba bezprawne naliczają wstecz. Inaczej mówiąc masz auto od 2011 roku jesteś w Holandii od 2011 roku, płacisz wstecz...

To pobrania jeśli ktoś chciałby płacić:


http://www.belastingdiens...nlands_kenteken

Naprawdę nie wiem jak to możliwe, że polska polonia spotyka się z premierem Holandii i podobnymi dygnitarzami i debatuje o jakichś meldpuntach sreldpuntach zamiast stworzyć Polakom tu i na innych tego typu portalach możliwość poznania nowego prawa i wyjaśnić co i jak? Cholera, przecież to nie dotyczy 5 czy 30 samochódów tylko podejrzewam z 20 tysięcy jak nie więcej!!!


nie wklejaj jaki wypowiedzi jeśli są nie prawdziwe !!!
To nie jest prawda ze jeśli masz meldunek MUSISZ miec holenderskie Tabice. Mieszkasz tu tyle lat a piszesz takie glupoty...
Mając mldunek mozna swobodnie jezdzić na PL jeli oplacisz BPM i podatek drogowy. Vhyb ze chcesz sie przypodować otoczeniu wtedy mozez mieć NL
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Lut 21, 2015 1:04 pm   

Cytat:
Mając mldunek mozna swobodnie jezdzić na PL jeli oplacisz BPM i podatek drogowy. Vhyb ze chcesz sie przypodować otoczeniu wtedy mozez mieć NL



Nie popisales sie widac, ze nawet nie przeczytales dokladnie co inny uzytkownik tu umiescil

a w linku jest >>> do porbrania formularz umozliwiajacy zalatwienie formalnosci

do poruszania sie autem na polskich rejestrach czyz nie o to pytales ?

Nastepnym razem daruj sobie uszczypliwosci pod moim adresem .
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
zawi5za
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 2
Wysłany: Wto Lut 24, 2015 4:56 pm   Podatek drogowy

witam

ile zapłace podatku drogowego majac samochod na pl blachach
OPEL ASTRA G 1.4 16V + GAZ

szukałem i nigdzie nie moge znalesc
 
 
Malkolm_Tent 
Poczatkujacy
Malkolm_Tent

Dołączył: 24 Gru 2014
Posty: 6
Wysłany: Wto Lut 24, 2015 5:10 pm   

Zawi5za, tutaj mozesz sobie obliczyc:

http://www.belastingdiens...uigenbelasting/
 
 
zawi5za
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 2
Wysłany: Wto Lut 24, 2015 5:41 pm   

ale musze wybrac ta opcje lpg en overige (behalve electra en waterstof) czy sama benzyne??
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Lut 24, 2015 10:20 pm   

musisz wybrac opcje LPG3

zawi5za napisał/a:
ile zapłace podatku drogowego majac samochod na pl blachach
OPEL ASTRA G 1.4 16V + GAZ


zakladajac ze masa wlasna auta jest w tym przedziale 1250-1350 kg

Motorrijtuigenbelasting per kwartaal: € 253,00
Motorrijtuigenbelasting per jaar: € 1012,00
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Lut 24, 2015 10:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Śro Lut 25, 2015 9:36 am   

Witam,

Ile sie srednio czeka na odp i druczek do zaplaty po wyslalaniu formularza ( w ktorym sie zglasza auto na pl rejst ) ?
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
szczepan358 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 92
Wysłany: Śro Lut 25, 2015 11:25 am   

ok 4-5 tyg choc ostatnio wysylalem 20 grudnia a dostalem tydz temu
 
 
zibi121
Poczatkujacy
zibi121

Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 2
Wysłany: Nie Mar 15, 2015 3:18 pm   

Witam,mam takie pytanko odnosnie oplacania podatku drogowego chcę oplacic ten podatek na polskich blachach dodam ze mam meldunek na NL czy po wyslaniu tego pisma do belasting bedzie można od razu jezdzic autem legalnie czy trzeba czekac te 4-5 tygodni na pismo od nich i czy tez jest obowiazkowy ten drugi podatek BPM ,pozdrawiam
 
 
zielaczysko 
Gaduła
Zielaczysko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 108
Skąd: Łódz-Den Haag;)
Wysłany: Wto Mar 17, 2015 6:23 pm   

Po zgloszeniu mozna taki druczek wydrukowac i smigac na luzzzzzie :029:
Oplata i tak leci od momentu rejestracji.
_________________
Zło zawsze powraca.........................
Ostatnio zmieniony przez zielaczysko Wto Mar 17, 2015 6:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
zibi121
Poczatkujacy
zibi121

Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 2
Wysłany: Wto Mar 17, 2015 11:23 pm   

zielaczysko napisał/a:
Po zgloszeniu mozna taki druczek wydrukowac i smigac na luzzzzzie :029:
Oplata i tak leci od momentu rejestracji.

witam,to jak wysłalem zgloszenie to skad mam ten druk wydrukowac,czy moze byc ta kopia zgloszenia co wysłalem do nich,pozdrawiam
 
 
zielaczysko 
Gaduła
Zielaczysko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 108
Skąd: Łódz-Den Haag;)
Wysłany: Czw Mar 19, 2015 7:31 pm   

Tak dokladnie.
Najwazniejsze jest to by miec przy sobie dokument zgloszenia autka do oplaty.

Odnosnie kontroli,wczoraj miala miejsce olbrzymia "lapanka" w Maasdijk-u.
Kolejka do kontroli byla naprawde dlllluuuuga.......
_________________
Zło zawsze powraca.........................
Ostatnio zmieniony przez zielaczysko Czw Mar 19, 2015 7:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pią Mar 20, 2015 2:55 pm   

Witam,

Formularze wyslalem 1 raz w styczniu/lutym , kilka dni temu spr telefonicznie czy dotarly i lipa nic nie otrzymali wiec wyslalem po raz 2 ...

Maja tam taki burdel ze szczerze mowiac nie wiem jak to ONI ogarniaja ten temat ...

Psss
Oba listy mam ze soba w razie kontroli ...

[ Dodano: Śro Mar 25, 2015 12:45 pm ]
Witam,

Wczoraj otrzymalem list z belastindienst - naliczyli oplate za podatek drogowy od daty zgloszenia auta :026:

Teraz tylko zaplacic i mozna smigac nie czujac sie jak poszukiwany przez FBI,KGB,ABW itp :043:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Mar 27, 2015 1:10 pm   

Dzoewczynaa napisał/a:
Witam! mam pytanie do tych którzy byli/sa w mojej sytuacji : jeżdzę na polskich blachach ( wymiana auta odwlekła sie ze względu na ciąże ) i ostatnio niestety otrzymałam z belastingu list z formularzem do wypełnienia aby mogli stwierdzić czy jestem winna podatek. Każą potwierdzić ze auto o danej rejestracji należy do mnie i dołączyć kopie dowodu Rej. Wiem ze musze zapłacić podatek bo jestem zameldowana a auto jest na mnie ale nie wiem jakich kosztów sie spodziewać... Liczą obydwa tzn bpm i mrb ? Ile wstecz mogą mi policzyć? Czy ktoś zignorował list i miał jakieś konsekwencje? Nie wiem co robić, mogę zapłacić ale jeśli to będzie astronomiczna kwota wole sie nie wychylać. Jeśli ktoś miał taka sytuacje byłabym wdzięczna za reakcje! Pozdrawiam!
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Pią Mar 27, 2015 1:22 pm   

Jak juz ci wyslali pismo to juz jestes w sidlach. Zapłacisz zapewne tyle jak dlugo masz to auto i jak dlugo jestes zameldowana. Jezeli masz np auto 3 lata a jestes zameldowana od roku to tak moga ci policzyc. I odwrotnie. Nie radze olewac bo pewnego dnia obudzisz sie z reka w nocniku jeszcze glebiej niz masz teraz :033:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group