NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Mar 27, 2015 2:21 pm   


Dzoewczynaa napisał/a:
jeżdzę na polskich blachach ( wymiana auta odwlekła sie ze względu na ciąże ) i ostatnio niestety otrzymałam z belastingu list z formularzem do wypełnienia aby mogli stwierdzić czy jestem winna podatek.


Moga naliczyc za miesiace od zameldowania w Holandii lub od momentu zakupu/przerejestrowania na ciebie tego auta.
Niestety Ciaza w tym wypadku, to dla belastingu zadna wymowka . :119:
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pią Mar 27, 2015 2:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lauren86
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Sie 2013
Posty: 8
Wysłany: Wto Kwi 07, 2015 7:33 am   

Witam, moj wniosek o zarejestrowanie auta w NL jest w trakcie rozpatrywania.. leci juz 3 miesiac chyba.
Chcialbym sprzedac swoje polskie auto i kupic cos na zoltych blachach... i tutaj pojawia sie moje pytanie, co zrobic gdy po sprzedaniu auta i zakupie holenderskiego przyjda pisma z oplata za tamto stare polskie auto ? mozna to anulowac ? czy ktos mial taki przypadek ? z gory dzieki za odpowiedz.
 
 
Jary 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 23
Wysłany: Wto Kwi 14, 2015 5:22 pm   

Co mnie zastanawia. Polują na Polaków zameldowanych. A co z tymi, którzy pracują w firmach powyżej czterech miesięcy.
Firmy ich nie meldują, co za tym idzie łamią prawo.
Te osoby mają auta na polskich blachach jeżdżą, a policja daje im spokój bo nie mają meldunku. Ja w firmie jako jedyny mam meldunek. I po co ten "przywilej"?
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Kwi 14, 2015 5:51 pm   

Jary napisał/a:
A co z tymi, którzy pracują w firmach powyżej czterech miesięcy.


Oni tez dostaja ostrzezenie za 1 razem i 2 opcje placic podatek drogowy albo powrot autem do PL ...

Jak jednak pozostawia auto w NL to juz za 2 razem podczas kontroli kary leca spore po 1-2 k euro :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Kwi 24, 2015 9:15 pm   

paaati91 napisał/a:
Witam, poszukuję informacji na temat jak zrezygnować z opłacania podatku drogowego w NL. Wracam do Polski na stałe i chcę zrezygnować z opłacania podatku. Szukałam na stronie belastingu formularzy, ale jedynie znalazłam coś takiego: "Aanvraag
Vrijstelling van belasting voor een motorrijtuig bij verhuizing naar het buitenland"
czy to jest to?

Proszę o pomoc, pozdrawiam :)
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Pią Kwi 24, 2015 10:04 pm   

Gochna H napisał/a:
paaati91 napisał/a:
Witam, poszukuję informacji na temat jak zrezygnować z opłacania podatku drogowego w NL. Wracam do Polski na stałe i chcę zrezygnować z opłacania podatku. Szukałam na stronie belastingu formularzy, ale jedynie znalazłam coś takiego: "Aanvraag
Vrijstelling van belasting voor een motorrijtuig bij verhuizing naar het buitenland"
czy to jest to?

Proszę o pomoc, pozdrawiam :)

Domyslam sie,ze auto na polskiej rejestracji...Kliknij na DIT FORMULIER w poscie 14 PETER.
http://kassa.vara.nl/vraa...andse-kenteken/
 
 
paaati91 
Poczatkujacy

Wiek: 32
Dołączyła: 23 Lis 2014
Posty: 13
Wysłany: Pią Kwi 24, 2015 10:48 pm   

Ok ale z tego co widzę, w tym formularzu mogę prosić o zwrot pieniędzy za opłacony wcześniej podatek drogowy, a ja chcę tylko z niego zrezygnować na stałe, czy to będzie też ten formularz?
Ostatnio zmieniony przez paaati91 Nie Kwi 26, 2015 11:46 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
muzyk_
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 1
Skąd: Netherlands
Wysłany: Czw Kwi 30, 2015 10:36 am   

Fakty:
--------
- auto kupione w maju 2014 w PL
- 18 letnie auto na PL tablicach
- pierwszy meldunek w NL 6 miesiecy temu
- otrzymany dokument z generalnym zapytaniem z belastingu, czy posiadam auto (list nie polecony, moja dziewczyna dostala takie same zapytanie)
- nigdy zadnej kontroli policji czy Duane w NL

Pytania:
----------
1. czy moge zaczac placic podatek bez przerejestrowywania samochodu na NL tablice? (planuje kupic samochod na NL tablicach, ale za kilka mcy, do tego czasu chce spac spokojnie i zminimalizowac koszty)
2. czy musze placic podatek za sprowadzenie auta do NL? (jest to stary samochod o dosc niskiej wartosci, choc kupiony relatywnie niedawno)
3. od jakiej daty zostanie naliczony podatek?
3.1 6 miesiecy wstecz, od daty meldunku?
3.2 od daty zgloszenia auta do belastingu?
4. ile czasu moge jezdzic na PL tablicach placac podatek?
5. czy rezygnacja z placenia podatku jest trudnym procesem? (w celu odstawienia samochodu do PL)

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony przez muzyk_ Czw Kwi 30, 2015 10:38 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
MeganBoZ 
Poczatkujacy

Dołączyła: 27 Kwi 2015
Posty: 12
Wysłany: Sob Maj 02, 2015 3:21 pm   

1-tak
2-roznie bywa, rozliczaja to indywidualnie
3-napisz, ze przywiozles je np tydzien temu, skoro nie miales kontroli, ale... przyszlo ci pismo, wiec cos juz wiedza...moga naliczyc od momentu zameldowania
4-jak dlugo bedziesz tu mieszkal
5-zglaszasz zjazd i juz
Ostatnio zmieniony przez MeganBoZ Sob Maj 02, 2015 3:22 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
slawomirrrek
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 11
Wysłany: Wto Maj 12, 2015 4:19 pm   

taki post umiesciles juz na forum

http://www.niedziela.nl/f...ghlight=#307150
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Maj 12, 2015 4:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dawid_tbg
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Cze 2013
Posty: 10
Wysłany: Wto Maj 12, 2015 4:46 pm   

Zgadza się tylko mój post został tutaj przeniesiony, a ja mam auto na Holenderskich tablicach rejestracyjnych a nie jak w temacie na PL


sorki ...Juz poprawilam, przenioslam do watku w ktorym wczesniej umiesciles post :039:
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Maj 12, 2015 5:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
inspektorbrzoza 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 61
Skąd: Katowice/ Lelystad
Wysłany: Sob Maj 23, 2015 2:22 pm   

Gochna H napisał/a:
KLAKSON,

Tak masz racje ,to wszystko co tu wypisujemy na temat jazdy autem z polskimi tablicami
to nic innego jak zwykla prowokacja ...olac ''dobre'' rady nie czytac tych durnowatych postow i robic dalej po swojemu

to jest dopiero prowokacja
Cytat:
Jak przejeździłem 3 lata to i przejeżdżę więcej


nie chce tego komentowac wiec dodam tylko AMEN


Kliknąłbym "lubię to", gdyby była taka możliwość :)
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING
 
 
KamilPL
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Kwi 2015
Posty: 7
Wysłany: Śro Maj 27, 2015 6:27 pm   

Witam pytanie mam kuzyn ma auto na polskich rejestracjach i kontrola nas zaczymala chodzi mi o ten podatek i wiecie moze czy idzie wykupić na 1 miesiąc ? Bo wiem ze na trzy idzie i na 6 miesiący . Dodam fakt ze praca na czarno i nie jesteśmy zameldowani w NL :) dziekuje za pomoc pozdrawiam
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Maj 27, 2015 7:19 pm   

KamilPL napisał/a:
Witam pytanie mam kuzyn ma auto na polskich rejestracjach i kontrola nas zaczymala chodzi mi o ten podatek i wiecie moze czy idzie wykupić na 1 miesiąc ? Bo wiem ze na trzy idzie i na 6 miesiący . Dodam fakt ze praca na czarno i nie jesteśmy zameldowani w NL :) dziekuje za pomoc pozdrawiam




Tak sobie'' wykupic '' sie nie da , to jest procedura , wiec musisz zalatwic wpierw formalnosci
czyli wypelnic odpowiedni wniosek o placenie podatku , (nie slyszalm o jednym miesiacu...)

poczytaj troszke, co w trawie piszczy, masz wszystko w tym temacie.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Maj 27, 2015 7:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jezier
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 3
Wysłany: Nie Maj 31, 2015 5:49 pm   

Witam drogich forumowiczów.
Jestem tu nowy i chciałbym zapytać o kilka rzeczy.
Bardzo liczę na waszą pomoc.
Słowem wstępu.
Do Holandii przyjechałem na początku kwietnia tego roku.
Pracę rozpocząłem z końcem kwietnia.
Mieszkam obecnie u siostry (nie meldowałem się w Gemeente do czasu jak nie znajdę własnego mieszkania, siostra nie może mnie zameldować we
własnym mieszkaniu bo dostaje jakiś tam dodatek na dziecko czy coś takiego).
Mam swój numer BSN i konto w banku.

I teraz przejdę do sedna.
Za ok 1,5 miesiąca przyjedzie do mnie moja dziewczyna swoim (jej) samochodem też do pracy i planujemy tu zostać tak długo jak tylko ta praca będzie.
Auto kupiła ok. miesiąc temu od swojej mamy. Nissan Micra 1.2, rocznik 2005.
Nie chcemy mieć problemów z Policją, Duane, Belastingdienst itd. i chcemy płacić normalnie wszystkie podatki za ten samochód ale nie przerejestrowywać go na
holenderskie blachy bo może się okazać , że za pół roku - rok, może nas już tutaj nie być. I teraz kilka pytań do tego zagadnienia.
Zakładając dwie sytuację, że dziewczyna jest zameldowana albo nie zameldowana to:
1. Czy żeby zapłacić BPM trzeba być zameldowanym czy nie ? Czy jeżeli nie chce przerejestrowywać samochodu to też muszę to zapłacić ?
Gdzie ewent. trzeba się zgłosić żeby coś takiego zapłacić.
2. J/w tylko pytanie dot. MRB. Też gdzie trzeba się zgłosić żeby to płacić ?
3. Czy przed jej przyjazdem mogę sam wystąpić o abonament za miejsce parkingowe dla jej samochodu w Hadze ? Chodzi mi po prostu o to żeby od dnia
w którym tutaj przyjedzie nie musieć biegać i płacić codziennie za miejsce parkingowe na ulicy w parkomacie. Czy mogę to zrobić będąc niezameldowanym w NL?

Wiem, że długi to post ale liczę na waszą pomoc.
Do wszelkich cwaniaków mówiących olej to i nie płać do pierwszej kontroli - darujcie sobie takie wpisy.

Pozdrawiam :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group