NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
szczepan358 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 92
Wysłany: Wto Cze 02, 2015 9:00 pm   

1 i 2 sa opisane w tym temacie gdzies... ktos to ladnie opisal krok po korku ale administracja olala temat zeby to przypiac i co pare stron ktos przewija ten sam temat
zacznij czytac tutaj i pare kolejnych stron:
http://forum.niedziela.nl...r=asc&start=765
szczegolnie wypowiedz Anki11111
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Cze 03, 2015 4:20 pm   

szczepan358,

szczepan358 napisał/a:
administracja olala temat zeby to przypiac i co pare stron ktos przewija ten sam temat




Az dziwne, ze jeszcze tego nie zauwazyles
Zanim zaczniesz krytykowac Administracje forum zaloz moze okulary i to z grubymi denkami - skoro niedowidzisz .

Temat jest od dawna >> przyklejony w tym Dziale ( Motoryzacja)

A to , ze ktos ''nowy'' liczy od razu , ze otrzyma gotowca ,podanego na tacy , to jest juz calkiem inna sprawa :029:
 
 
blondyna666
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 2
Wysłany: Śro Cze 03, 2015 5:17 pm   

Witam mam pytanie co do podatku za samochod. Przebywam w Holandii od stycznia tego roku i sprowafzilam tutaj samochod. Nie mialam zadnej kontroli ze strony policji ani innych sluzb. Od wczoraj samochod jest w Polsce i nie bedzie go juz w Holandii ,a ja dostalam list z belastingu i nie wiem czy zakreslic ze nie mam auta czy ze sprowadzilam. Prosze o pomoc
 
 
szczepan358 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 92
Wysłany: Śro Cze 03, 2015 8:17 pm   

nie umieszczaj na forum postów zawierających uwagi skierowane do Moderatorów lub Administratorów, komentarzy dotyczących ich pracy na forum itp; takie uwagi lub/i komentarze mogą być wysyłane tylko i wyłącznie e-mailem do administratora na adres [email protected];
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Cze 03, 2015 9:25 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
marianx8 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 35
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 54
Skąd: Zawiercie
Wysłany: Śro Cze 03, 2015 8:20 pm   

blondyna666 napisał/a:
Witam mam pytanie co do podatku za samochod. Przebywam w Holandii od stycznia tego roku i sprowafzilam tutaj samochod. Nie mialam zadnej kontroli ze strony policji ani innych sluzb. Od wczoraj samochod jest w Polsce i nie bedzie go juz w Holandii ,a ja dostalam list z belastingu i nie wiem czy zakreslic ze nie mam auta czy ze sprowadzilam. Prosze o pomoc

Ja osobiście zakreslibym odpowiedź, że nie mam auta i im odesłał.
 
 
szczepan358 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 92
Wysłany: Czw Cze 04, 2015 8:12 pm   

Anka11111 napisala praktycznie gotowy poradnik o placeniu podatku o tu:
http://forum.niedziela.nl...r=asc&start=765

Jak by sie komus chcialo to podlinkowac gdzies to by pomoglo wielu osoba, chyba po to jest forum.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Cze 04, 2015 8:15 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Cze 04, 2015 8:43 pm   

szczepan358,

ilez razy mozna czytac jedno i to samo ,119:

szczepan358 napisał/a:
to by pomoglo wielu osoba,
pisze sie osobom


post czesciowo edytowany
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Cze 05, 2015 2:35 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
lauren86
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Sie 2013
Posty: 8
Wysłany: Nie Cze 07, 2015 4:24 pm   

Witam, w koncu po pol roku czekania przyszly do mnie papiery z wyszczegolnonymi kwotami do zaplaty, oplaty naliczane do 1 lipca, sek w tym, ze w kwietniu sprzedalem auto i kupilem na holenderskich blachach, niezwlocznie powiadomilem o tym odpowiednie organy, ale widac, albo nie przetrawili tego w systemie albo olali to. Nie wiem czy jest sens sie odwolywaac jak oni maja takie ruchy. Mam czas do zaplaty do pierwszego lipca, bedzie to ponad 1k, czy idzie ta sume jakos rozlozyc na raty? mial ktos z Was taki przypadek ?
 
 
kronos85 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 25
Wysłany: Śro Cze 10, 2015 7:18 am   

Witam serdecznie jak juz było to przepraszam pisze z telefonu i ciężko przeglądać forum. Jestem tutaj samochodem rodziców. Jestem zameldowany od lutego 2015 roku. Dostałem pismo z gminy z zapytaniem czy mam samochód. Chce płacić podatek czy jest możliwe opłacenie podatku na ten samochód rodziców. Nie jestem jego właścicielem Chciałbym go legalnie opłacać. Czy muszę go najpierw przerejestrowac na siebie żebym go mógł zapłacić?


P. S fajnie by było jakby wyszła mobilna strona forum. Albo połączyć forum z TapTalk
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Śro Cze 17, 2015 4:59 pm   

Jest ktoś w tanie potwierdzić lub zaprzeczyć, że można uzyskać certyfikat gazu G3 dla instalacji gazowej, ale pozostając TYLKO I WYŁĄCZNIE na polskich blachach?

Wiem, że można uzyskać certyfikat i nie stanowi to problemu - koszt ok. 150 EUR, ale trzeba przechodzić na żółte blachy według pewnej kobiety z Belastingdienstu. Niestety nie podała konkretnych przepisów na ten temat.
Jest tam taki burdel, że lepiej się dopytać innych.
 
 
bzrock
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 8
Wysłany: Pon Cze 22, 2015 12:34 pm   

przenioslam do odpowiedniego tematu http://www.niedziela.nl/f...p=307843#307843
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Cze 22, 2015 4:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rastlin
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 11
Wysłany: Śro Lip 22, 2015 8:19 pm   

Witam!

Czytałem gdzieś, że jak się posiada samochód na polskich blachach z Holandii to podatek BPM był już płacony jak wiatrak kupował to auto i nie trzeba go płacić ponownie. Czy to prawda?? Ktoś miał już taki przypadek?? I czy potrzebny jest meldunek żeby opłacać podatek drogowy??
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Lip 22, 2015 8:54 pm   

Rastlin napisał/a:
jak się posiada samochód na polskich blachach z Holandii to podatek BPM był już płacony jak wiatrak kupował to auto i nie trzeba go płacić ponownie.
a nie pomyslales ze pijak mogl sie ubiegac o zwrot tego BPM przy wywozie do PL .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Śro Lip 22, 2015 8:57 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Rastlin
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 11
Wysłany: Czw Lip 23, 2015 10:15 am   

baileys napisał/a:
jak się posiada samochód na polskich blachach z Holandii to podatek BPM był już płacony jak wiatrak kupował to auto i nie trzeba go płacić ponownie. a nie pomyslales ze pijak mogl sie ubiegac o zwrot tego BPM przy wywozie do PL .


To jest komis rozmawiałem z właścicielem na temat BPM i powiedział że jak zarejestruje auto w Polsce to mogę się starać o zwrot BPM dla siebie on się tym nie interesuje. Ciekawi mnie czy już ktoś tak robił i czy nie trzeba jednak płacić tego podatku od luksusu.
 
 
jezier
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 3
Wysłany: Sob Lip 25, 2015 8:04 pm   

Witam.

Ściągam samochód z Polski. Jestem zarejestrowany w Gementee i chcę zapłacić wszystkie podatki dobrowolnie żeby nie mieć problemów w razie kontroli. BPM, które wg. kalkulatora autotelex.nl wynosić będzie ok.160 € oraz MRB ok.107 €/kwartał. To czy po opłaceniu tych rzeczy mogę jeździć nadal na polskich tablicach? Bo nie wiem ile mój pobyt w Holandii potrwa a nie chce go przerejestrowywać na żólte tablice. Jeśli tak to jak mogę to zrobić? Samochód mam MNIEJ niż 185 dni.
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group