NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lip 26, 2015 10:51 am   

jezier napisał/a:
To czy po opłaceniu tych rzeczy mogę jeździć nadal na polskich tablicach?
tak jak najbardziej .Wielu tak robi .
jezier napisał/a:
Jeśli tak to jak mogę to zrobić?
gdzies tu na forum ktos podawal link do formuarza do oplacania podatku i w innej wypowiedzi ktos opisal dkoladnie jak to zrobic . Poszukaj .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
jezier
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 3
Wysłany: Pon Lip 27, 2015 10:54 am   

baileys napisał/a:
jezier napisał/a:
To czy po opłaceniu tych rzeczy mogę jeździć nadal na polskich tablicach?
tak jak najbardziej .Wielu tak robi .
jezier napisał/a:
Jeśli tak to jak mogę to zrobić?
gdzies tu na forum ktos podawal link do formuarza do oplacania podatku i w innej wypowiedzi ktos opisal dkoladnie jak to zrobic . Poszukaj .


Dzięki za odpowiedź :)

I jeszcze tylko jedno małe pytanie.
Jak to jest z ubezpieczeniem ? Czy musze wykupić dodatkowe tutaj?
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Śro Lip 29, 2015 12:31 pm   

Nie, według ustawy o OC nie ma problemów z jazdą za granicą.
 
 
k11h
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Lip 2015
Posty: 1
Wysłany: Czw Lip 30, 2015 12:29 pm   

Witam. Mam problem, ponieważ przyszedł mi list z belasting, że muszę zapłacić podatek drogowy za auto na polskich blachach. Miałem jedyną kontrolę we wrześniu, panowie poinformowali mnie, że jeśli żyję w Holandii, pracuję to powinienem mieć holenderskie prawo jazdy, auto przerejestrować itd. Ja im tłumaczyłem, że jestem tymczasowym pracownikiem i za chwilę wracam do Polski (zresztą przyjechałem 2 tyg. przed kontrolą). Dali mi wtedy broszurę, tam w języku polskim wytłumaczone jest kiedy muszę płacić podatek. Teraz przyszło pismo, że muszę zapłacić 580 euro, policzyli za kwartał do tyłu od momentu kontroli. Miał ktoś podobną sytuację? Jak to rozwiązać?
 
 
zielaczysko 
Gaduła
Zielaczysko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 108
Skąd: Łódz-Den Haag;)
Wysłany: Czw Lip 30, 2015 7:04 pm   

Odnosnie OC, pamietaj tylko by poinformowac ubezpieczyciela o tym ze auto bedzie uzytkowane poza granicami PL.
W przeciwnym wypadku podczas jakiejs "przygody" drogowej ,ubezpieczyciel moze odstapic od wyplaty ewentualnego odszkodowania.

[ Dodano: Wto Sie 25, 2015 7:10 pm ]
Pytanko-
Czy belasting zna nr VIN pojazdu???
Na dokumentach (zgloszeniowych/do oplat) nr VIN nie widnieje ...
_________________
Zło zawsze powraca.........................
Ostatnio zmieniony przez zielaczysko Wto Sie 25, 2015 7:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
szczepan358 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 92
Wysłany: Śro Sie 26, 2015 11:18 am   

zielaczysko napisał/a:
Na dokumentach (zgloszeniowych/do oplat) nr VIN nie widnieje ..

widnieje, pozycja 2c
 
 
zielaczysko 
Gaduła
Zielaczysko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 108
Skąd: Łódz-Den Haag;)
Wysłany: Śro Sie 26, 2015 6:27 pm   

Slepota :033: .Dziekuje.
_________________
Zło zawsze powraca.........................
 
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pią Wrz 25, 2015 8:30 pm   

Witam,

Czy mozna placic podatek drogowy za auto na pl rejst ktorego sie nie jest wlascicielem a jedynie uzytkownikiem ?
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
malina2504 
Poczatkujacy

Dołączyła: 19 Lis 2009
Posty: 5
Wysłany: Wto Wrz 29, 2015 8:22 pm   

Witam

Czy ktos wie jak rozwiazac taki problem!?
Otoz posiadam auto na polskich blachach i oplacam podatek w holandii lecz jakis czas temu przeprowadzilem sie do belgii. Wymeldowalem sie z holandii, przeprowadzke zglosilem rowniez w belastingu a tutaj nagle otrzymalem papier do zaplaty za kolejny kwartal podatku mrb!!!

Z gory dziekuje za pomoc
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Wto Wrz 29, 2015 10:22 pm   

No przecież nikt na forum nie jest wróżką by wiedzieć co dokładnie nie zatrybiło w twojej sytuacji.
W takich momentach dzwoni się do belastingu i tyle - jeśli jest tak jak piszesz to widocznie mają tam burdel, zresztą to nic nowego.
 
 
thunder85 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 31
Wysłany: Nie Sty 24, 2016 9:15 am   

Pod koniec listopada zgłosiłem samochód do podatku drogowego na polskich blachach.(samochód zgłoszony od 30 pazdziernika). Przedwczoraj przyszedł mi druczek do zapłaty za kwartał do 29 stycznia (termin zapłaty do 5 lutego). Druczek do zapłaty przyszedł na PL adres, nie mam NL meldunku. Mam pytanie dla osób, które opłacają podatek, kiedy mam się spodziewać druczku za kolejny kwartał? Na początku kwartału, pod koniec czy nie ma reguły?
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Sty 26, 2016 8:52 am   

thunder85 napisał/a:
Na początku kwartału, pod koniec czy nie ma reguły?


Na poczatku - za 1 kwartal byly opoznienia bo maja sporo pracyyyy ale od 2 kwartalu powinno byc ok :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Pon Mar 07, 2016 6:04 pm   

podatek idzie na dol,moze niewiele ale zawsze cos http://www.anwb.nl/zakeli...ling-22-procent
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pon Mar 07, 2016 6:11 pm   

Ale to jest rozłożone na 3 lata?

A dobra już czaję tabelę, nie ma nic o gazie niestety.
Ogólnie 2% to sobie mogą wsadzić. Niech wreszcie zrobią podatek w paliwie, albo zobaczą ile się płaci u sąsiadów.
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Pon Mar 07, 2016 6:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zioolko87 
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Mar 2016
Posty: 1
Wysłany: Nie Mar 13, 2016 6:01 am   

Witam.
przeczytałem 77 stron (+pokrewne tematy) jednak nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania.
sprawa wygląda mniej więcej tak:
jestem pracownikiem tymczasowym od ponad roku. do tej pory mieszkałem w mieszkaniach firmowych/parkach (bungalow). nie byłem zameldowany w gemeente. podejrzewam, że byłem zarejestrowany pod adresem agencji pracy czyt. adres zbiorczy. jednak nie mogłem znaleźć żadnego potwierdzającego to dokumentu na którym bym figurował.
6 stycznia 2016 r. zostałem współwłaścicielem audi a4 1.8 benzyna z 2000 r. zarejestrowanego w polsce.
1 lutego 2016 r. przeniosłem się na mieszkanie prywatne, jednak wciąż nie posiadam meldunku (i przez najbliższy czas to się nie zmieni, takie warunki).
14 lutego przekroczyłem tym autem granice holandii i od tego czasu samochód pozostaje na jej terenie.
jestem zainteresowany opłacaniem podatku drogowego. mogę również opłacić bpm. nie czuję potrzeby wymiany tablic, chociaż gdybym nawet chciał to bez zameldowania, to się nie uda.
od czego mam zacząć żeby jeździć spokojnie po ulicach holandii?
czy na 100% muszę opłacić BPM jeśli chcę opłacać kwartalnie MRB?
z której strony to ugryźć?
co mówić kiedy zatrzyma mnie douane?
chcę być uczciwy ale nie nadgorliwy ;)
Ostatnio zmieniony przez zioolko87 Nie Mar 13, 2016 6:17 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group