NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Nie Mar 13, 2016 11:13 am   

zioolko87 napisał/a:

6 stycznia 2016 r. zostałem współwłaścicielem audi a4 1.8 benzyna z 2000 r. zarejestrowanego

W NL nie ma czegoś takiego jak współwłaściciel, nie wiem jak to traktują przy kontroli.

Cytat:
w polsce.
czy na 100% muszę opłacić BPM jeśli chcę opłacać kwartalnie MRB?

BPM się nie płaci, chyba, że przerejestrowujesz auto na żółte blachy i nie jesteś właścicielem auta dłużej niż pół roku.

Cytat:
z której strony to ugryźć?

Opłacasz podatek dla aut zagranicznych, formularz na stronie Belastingdiesnt - motooruitbelasting voor buitelandse kenteken czy coś takiego.

Cytat:
co mówić kiedy zatrzyma mnie douane?

Jak wyślesz powyższy formularz to nic nie musisz, jak nie opłacasz podatku to trza jakiś wałek wcisnąć, jak jesteś rozgadany to będzie lepiej.
 
 
inka138
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Kwi 2016
Posty: 1
  Wysłany: Pią Kwi 01, 2016 7:58 am   pytanko

witam a ja mam pytanie bo czytalam na innych stronach ze jak kupuje auto w PL i mam meldunek tutaj to nie musze przerejstrowywac auta wystarczy oplacic clo i placic podatek drogowy to prawda?
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Pią Kwi 01, 2016 8:12 am   

Tak
 
 
 
erdoi
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lip 2015
Posty: 27
Wysłany: Wto Kwi 05, 2016 8:01 pm   

Witam. Jestem w NL 7 miesiąc, posiadam samochód na polskich blachach, pracuję przez biuro i mieszkam na biurowym (wiadomo bez meldunku). Co z podatkiem drogowym ?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Kwi 05, 2016 8:40 pm   

erdoi napisał/a:
Co z podatkiem drogowym ?


ale co ma byc z podatkiem ?
przeciez nikt za ciebie tego nie zalatwi , poczytaj watek jestes w dobrym temacie ... czy mamy ten temat przewalkowac od nowa ? :119:
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Wto Kwi 05, 2016 8:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jelcyn 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączył: 10 Maj 2015
Posty: 5
Wysłany: Nie Kwi 10, 2016 5:26 pm   

Opłacam podatek drogowy w NL kwartalnie.Zjeżdzam już do PL i kończę pracecę w NL. Będę w NL do końca maja. podatek mam teraz zapłaić za kwiecień, maj i czerwiec. Moje pytanie jest takie: Jak zakończyć płacenie tego podatku?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Kwi 10, 2016 8:32 pm   

jelcyn, Ten fakt powinienies zglosic ,wysylajac do autobelastig wypelniony ,odpowiedni formularz

http://download.belasting...b0062z19fol.pdf
 
 
jelcyn 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączył: 10 Maj 2015
Posty: 5
Wysłany: Pon Kwi 11, 2016 2:36 pm   

Panicelinka napisał/a:
jelcyn, Ten fakt powinienies zglosic ,wysylajac do autobelastig wypelniony ,odpowiedni formularz

http://download.belasting...b0062z19fol.pdf



Dzięki za pomoc.

Czy jeśli wymelduję sie i złożę to pismo, które mi wysłałaś to otrzymam zwrot za ostatni miesiąc kwartału, ponieważ podatek mam do 7 lipca a planuje zjazd na koniec maja?
 
 
thunder85 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 31
Wysłany: Pon Kwi 11, 2016 7:40 pm   

W styczniu tego roku składałem odwołanie od nałożonego na mnie podatku BPM. Wcześniej na adres holenderski, pod którym mieszkałem przyszło pismo, że chcą żebym oprócz MRB opłacił BPM. Wszyscy księgowi stwierdzili, że odwołanie nic nie da, lecz chciałem to pismo napisać, żeby odwlec tą zapłatę nieco w czasie. W piśmie ująłem, że decyzja ma przyjść mi na adres polski, ponieważ nigdy nie byłem zameldowany w NL (praca i zakwaterowanie przez uitzendbureau). Jak długo trzeba czekać na decyzję po złożeniu odwołania?
Dodam, że MRB został naliczony normalnie i druczki do płacenia przychodzą co kwartał na PL adres i MRB jest opłacany.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Kwi 12, 2016 8:38 am   

jelcyn, Trudno mi odpowiedziec na twoje pytanie ,bo nie place belastingu za auto na polskich blachach ,wydaje mi sie ze podobnie jak w przypadku aut z rejest.holenderska autobelsting zachowa sie profesjonalnie, czyli jesli bedziesz mial nadplate ,to ja potem zwroca na twoje konto .
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Kwi 14, 2016 6:26 am   

Witam,

Jesli dana osoba placi podatek drogowy na auto na pl rejst i te auto "zjezdza " do PL to trzeba napisac pismo do urzedu i podatek drogowy bedzie zwrocony.

Jednak z wlasnego doswiadczenia wiem ze wyslanie pisma nie wystarczy poniewaz moze "sie zgubic" i trzeba dzwonic i sie upominac o zwrot podatku drogowego .
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Nie Cze 05, 2016 10:55 am   

Wie ktoś czy zmiana tablic rejestracyjnych jest traktowana jako posiadanie innego auta?
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Cze 05, 2016 2:53 pm   

Fegelein napisał/a:
Wie ktoś czy zmiana tablic rejestracyjnych jest traktowana jako posiadanie innego auta?
Auto posiada numer VIN wiec na tej podstawie bedzie wiadomo czy dane auto posiadal ktos wczesniej ...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Nie Cze 05, 2016 11:19 pm   

Tak, ale chodzi o kontrole radarowe (automatyczne rozpoznawanie tablic) na autobanach czy granicy. Jeśli zmieni się na nowe to nie mają ich w bazie, a bezpośredniego połączenia z polskim RDW nie ma.

Wkrótce wymeldowuję się z mieszkania, wymieniam tablice w aucie na nowe, obecne już kilka lat jeździły po NL i może są w tymczasowej bazie zdjęć.
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Nie Cze 05, 2016 11:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Cze 06, 2016 5:16 am   

Wg mnie do czasu 1 kontroli nie beda wiedziec ze te auto bylo w NL .

Ale w momencie 1 kontroli jak sie zorientuja ze te auto jezdzilo wczesniej w NL i teraz znowu jezdzi u tej samej osoby z innymi numerami to moze byc nie ciekawie ...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group