NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pon Cze 06, 2016 10:53 am   

Możliwe, że tak mogą spojrzeć, aczkolwiek na szczęście z tego co mi wiadomo (wiadomość z urzędu) to NL nie ma bezpośredniego wglądu w polskie papiery (wydział komunikacji), stąd trudno sprawdzić kto był właścicielem wcześniej, jakie miał numery poza oficjalnymi pismami słanymi na szczeblu wyższym niż poziom urzędu co się w praktyce nie dzieje.
Przy kontroli dajemy dow. rejestracyjny, a ten też jest nowy (przy sprzedaży\kupnie auta). Karta pojazdu, w której figuruje historia zmian nie jest obowiązkowa przy kontroli.
Tak więc na tym poziomie względnie OK, a przy braku meldunku jeszcze lepiej.

Dzięki za rozwianie trochę wątpliwości związanych z blachami :)
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Pon Cze 06, 2016 10:53 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gosiak_05-G1
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Lip 2016
Posty: 2
Wysłany: Pią Lip 08, 2016 4:19 pm   Podatek drogowy w Holandii

Witam, mam pytanie, Przebywamy razem z chłopakiem w Holandii lecz oboje nie posiadamy meldunku, mamy tu samochód na polskich tablicach rej, ale jeszcze nie płacimy za niego podatku. Czy jeśli JA będę chciala się zameldować a jestem współwaścicielem pojazdu ( a nie gł właścicielem ) będę miala obowiązek opłacania podatku drogowego czy dotyczy to tylko gł. własciciela? Dziękuje za odpowiedzi
Ostatnio zmieniony przez Gosiak_05-G1 Pią Lip 08, 2016 4:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Lip 08, 2016 4:41 pm   

Gosiak_05-G1,

W Holandii nie ma czegos takiego jak wspolwlasciciel , auto ma jednego wlasciciela i to na nim spoczywa obowiazek oplacania belastingu za pojazd i na tym koniec .

Zreszta przeczytaj watek nie bedziemy przeciez tematu walkowac od poczatku .
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Lip 11, 2016 8:41 am   

Gosiak_05-G1 napisał/a:
Czy jeśli JA będę chciala się zameldować a jestem współwaścicielem pojazdu ( a nie gł właścicielem ) będę miala obowiązek opłacania podatku drogowego czy dotyczy to tylko gł. własciciela? Dziękuje za odpowiedzi


Jesli bedziesz jezdzic tym autem to wypadalo by podatek oplacac.

Majac meldunek w NL nie mozna jezdzic autem na pl rejst bez placenia podatku drogowego ( sporo osob jezdzi ale predzej czy pozniej sie zdziwia bo kontroli jest co raz wiecej na drogach ... )

A nie majac meldunku a majac auto na pl rejst po 6 miesiacach rowniez nalezy placic podatek drogowy za auto .
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
rob20
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 2
Wysłany: Nie Sie 14, 2016 11:24 am   

Proszę o wyjaśnienie... mam zakupione auto w NL (ponad rok temu w komisie), auto zarejestrowałem w PL i chcę je zgłosić do opłaty podatku, dodam że od ponad 2 lat mam meldunek i od pół roku zostałem przeniesiony na stały kontrakt do firmy(wcześniej zatrudnienie w agencji w tej samej firmie). Moje pytanie jest następujące, czy mogę zapłacić podatek tylko MRB, czy jeszcze BPM, dodam ze auto nie chce z powrotem rejestrować w NL, ponieważ w PL mam mieszkanie, rodzinę itd. więc w przyszłości wrócę. Do NL przyjechałem tylko pracować staram sie co 3-4 miesiące jeździć do PL. Proszę o pomoc lub kontakt do osoby, która mogłaby mi pomóc.
Pozdrawiam.
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Nie Sie 14, 2016 12:41 pm   

Na białych tablicach jak ktoś chce płacić to płaci tylko drogowy MRB na specjalnym formularzu.
 
 
rob20
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 2
Wysłany: Nie Sie 14, 2016 2:22 pm   

Dziękuję ale w dalszym ciągu nie wiem nic. Proszę o więcej informacji.
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Nie Sie 14, 2016 2:53 pm   

Fegelein napisał/a:
Na białych tablicach jak ktoś chce płacić to płaci tylko drogowy MRB na specjalnym formularzu.

Niestety sie mylisz, BPM od auta na PL blachach tez trzeba zaplacic. Info sprawdzone w 100%.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Nie Sie 14, 2016 11:26 pm   

Jesteś tego pewna?
BPM występuje przy imporcie, a jaki to import kiedy wciąż trzyma się polskie tablice?

Znajomych złapała Douane i teraz płacą podatek. Zapytam się czy tylko podatek czy mieli także BPM.
Auto na tablicach PL.
 
 
zielaczysko 
Gaduła
Zielaczysko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 108
Skąd: Łódz-Den Haag;)
Wysłany: Pon Sie 15, 2016 4:41 pm   

Ja jezdze "ciezkim" dislem od 4 lat na PL blachach.Oplacam Podatek od disla co kwartal ,ale nigdy nikt mi nie zwrocil uwagi o BPM za polskie blachy.Nawet podczas kontroli.
Mozesz podac zrodlo tej informacji???
_________________
Zło zawsze powraca.........................
 
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Pon Sie 15, 2016 11:40 pm   

przerobione przez bliskich znajomych
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
vanrafell 
Nieśmiały użytkownik


Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 97
Wysłany: Wto Sie 16, 2016 5:52 pm   

http://www.belastingdiens...nlands_kenteken

Cytat:
Als u in Nederland met een auto rijdt, moet u voor die auto bpm en motorrijtuigenbelasting betalen. Het maakt niet uit of de auto een Nederlands of een buitenlands kenteken heeft.

Hierop is een uitzondering. Het gaat dan om kort tijdelijk gebruik, bijvoorbeeld als u in het buitenland een auto hebt gehuurd om naar huis te rijden, omdat u bent gestrand op een buitenlands vliegveld. Voor dit tijdelijk gebruik is er de zogenoemde veertiendagenvrijstelling. Dit betekent dat u 1 keer per jaar voor hetzelfde kenteken een vrijstelling kunt krijgen. U kunt deze vrijstelling digitaal aanvragen.

To źródło jest chyba najpewniejsze.
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Wto Sie 16, 2016 11:39 pm   

No to faktycznie, niezłe z nich bezczelne pazery....
Dziwne, że niektórym nic nie przychodzi do płacenia (BPM).
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Wto Sie 16, 2016 11:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Śro Sie 17, 2016 5:48 pm   

Fegelein napisał/a:
No to faktycznie, niezłe z nich bezczelne pazery....
Dziwne, że niektórym nic nie przychodzi do płacenia (BPM).

Podejrzewam, ze predzej czy pozniej przyjdzie....
Zapewne znaczenie ma tez fakt, ze znajomych kontrolowal BD na tzw. lapance. Najpierw przyszło do zaplaty bpm, a potem mrb.....z kara za nieplacenie mrb :073:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
zielaczysko 
Gaduła
Zielaczysko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 108
Skąd: Łódz-Den Haag;)
Wysłany: Pią Sie 19, 2016 8:15 pm   

Troszke odejde od tematu glownego.
A jak to sie ma do auta zakupionego w NL i exportowanego do PL.
Do tego zrobiony zwrot BPM.
Wiem ze po takim zwrocie nie mozna jezdzic chyba przez rok w Holandii....Tak chyba gdzies wyczytalem.
Jakie sa konsekwencje i czy zwykla policja moze to jakos sprawdzic?
_________________
Zło zawsze powraca.........................
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group