NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
Kord 
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Lis 2016
Posty: 4
Wysłany: Wto Lis 08, 2016 5:43 pm   

Panowie wigru, Beny.rac, myślę, że nie macie racji z tym, że nie trzeba rejestrować samochodu, będąc mieszkańcem/rezydentem w NL i zamieszkując go dłużej niż 6 miesięcy.
Niestety zmartwię Was, bo w każdym kraju EU należy przerejestrować samochód jeśli się mieszka dłużej niż 6 miesięcy.
Wyraźnie tu piszę:
http://europa.eu/youreuro...es/index_pl.htm

http://www.iamexpat.nl/re...the-netherlands

Cytat:
First of all, expatriates can drive their cars under any EU country registration only for six months! After that period all expats have to register and get Dutch license plates. In order to do that, two different taxes have to be paid


Każda następna strona o tym mówi, nie wiem skąd wy bierzecie te przepisy, ale chyba sami je wymyślacie.
To wszystko co podsyłacie do portalu Belastingdienst mówi o podatkach a nie wspomina o rejestracji nic.
Dlatego czekam na konkretne informację, skąd i czemu tak uważacie.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Lis 08, 2016 5:56 pm   

Kord,

O co ci chodzi..?
widze ze piszesz z Polski ,a polskimi przepisami sie nie podpieraj > LINK 1
na terenie Holandii niczego nimi nie zwojujesz ,one nijak sie maja do przespisow , ktore tu obowiazuja .

Linki podane w tym temacie , przez innych, sa sprawdzone i najwazniejsze pochodza z wiarygodnego zrodla .
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Wto Lis 08, 2016 5:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kord 
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Lis 2016
Posty: 4
Wysłany: Wto Lis 08, 2016 8:29 pm   

Panicelinka napisał/a:
Kord,

O co ci chodzi..?
widze ze piszesz z Polski ,a polskimi przepisami sie nie podpieraj > LINK 1
na terenie Holandii niczego nimi nie zwojujesz ,one nijak sie maja do przespisow , ktore tu obowiazuja .

Linki podane w tym temacie , przez innych, sa sprawdzone i najwazniejsze pochodza z wiarygodnego zrodla .


Chodzi o to, że ktoś wymyśla nowe przepisy prawne ;) .
Jakimi polskimi przepisami?
http://europa.eu/youreuro...ds/index_en.htm
Powyższa strona jest portalem UE, więc pomyliło Ci się trochę ;) .
To, że jest po polsku przetłumaczone, nie znaczy, że to są polskie przepisy.

Poza tym, wskaż mi gdzie w tych linkach piszą, że nie musisz przerejestrować pojazdu.
Czekam.
Ostatnio zmieniony przez Kord Wto Lis 08, 2016 8:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Lis 08, 2016 9:34 pm   

Kord napisał/a:
Niestety zmartwię Was, bo w każdym kraju EU należy przerejestrować samochód jeśli się mieszka dłużej niż 6 miesięcy.
O... i co jeszcze ?

Jesli uwazasz ze tak jest ,to sie nie dopytuj na forum.. nie kombinuj , rejestruj polskie auto zmien, mu tablice i co tam jeszcze trzeba.
Innym wystarczy, ze beda oplacali holenderski podatek za auto na polskich tablicach. :039:

No i AMEN .

:039:
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Wto Lis 08, 2016 9:41 pm   

Jak chcesz to przerejestruj samochód, co za problem?

Mam mnóstwo znajomych, którzy opłacają podatek już od paru ładnych lat, są zameldowani i jeżdżą do dziś na polskich rejestracjach i nic nie dostali z belastingu, że muszą przerejestrować samochód a to by była chyba pierwsza instytucja która by się o to upomniała.

Inną kwestią jest to, że działasz legalnie a inną kwestią jest to, że widzą na drodze żeś nie holender. Mając żółte blachy płacisz podatek, to oczywiste a na polskich już nie aż tak.
 
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Śro Lis 09, 2016 8:50 am   

Witam,

Ja pisze jak jest w praktyce - mialem auto na pl rejst i placilem podatek przez ponad rok i nikt mi nie kazal zmieniac rejst .

Ale osobisice polecam sprzedac auto na pl rejst i kupic cos na nl wtedy nie trzeba sie martwic czy przypadkiem nikt nie przebil opony lub porysowal drzwi ... :035:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
zielaczysko 
Gaduła
Zielaczysko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 108
Skąd: Łódz-Den Haag;)
Wysłany: Śro Lis 09, 2016 9:01 pm   

Przylacze sie do tematu od strony praktycznej.
Oplacalem ciezkiego diesla na PL numerach przez ponad 4 lata.Od momentu gdy zaczelem oplacac auto skonczyly sie jakiekolwiek kontrole na drodze.Zero problemow i spokojna glowa.
Mysle ze "skarbowce" w zupelnosci wystarczy ze oplacamy i tak dosc wysoki podatek.
Wszyscy jestesmy "dorosli" i dobrze zdajemy sobie sprawe jakie sa konsekwencje naszych decyzji.
Raz sie uda a raz nie.... :029:
_________________
Zło zawsze powraca.........................
 
 
 
adriano922
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Lis 2016
Posty: 3
Wysłany: Czw Lis 10, 2016 10:12 pm   

Witam, od lipca mieszkamy i pracujemy z dziewczyna w Holandii. Przeczytałem paręnaście stron tego tematu, ale nie znalazłem odpowiedzi. Dostałem z gminy formularz posiadania pojazdu; mam na nim podać marke i model auta oraz nr rejestracyjny. Chodzi mi glownie o to co dalej po odeslaniu tego formularza, w jaki sposób to wszystko sie odbywa. Czy oni robią przegląd auta, ważą, itp Czy dane na temat auta biorą z dowodu czy w jaki sposób? Czy da się uniknać placenia podatku za uzytkowanie lpg i placic podatek tylko za benzyne? Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Lis 10, 2016 11:00 pm   

adriano922,
Z tego co pisza w tym temacie , to ty powinienes zglosic auto sam , by oplacac za niego podatek patrz co tu pisza >> http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?p=162318

Cytat:
Czy da się uniknać placenia podatku za uzytkowanie lpg i placic podatek tylko za benzyne?


. Nie da sie. Podatek bedzie naliczany za auto z LPG
 
 
adriano922
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Lis 2016
Posty: 3
Wysłany: Czw Lis 10, 2016 11:03 pm   

Nie, nie chodzi im o miejsce parkingowe, wszystko jest napisane na tym forularzu w polskim języku. To w jaki sposób weryfikowane jest dane auto, trzeba jechac na specjalny przegląd czy biorą dane z dowodu rejestracyjnego?
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Pią Lis 11, 2016 9:36 am   

Płacąc podatek częściowo tylko za benzynę a nie za LPG to tak jakbyś go nie płacił w ogóle. Zwykłe oszustwo. Pierwsza lepsza kontrola drogowa i wyjdzie wszystko. Nawet w dowodzie rejestracyjnym widać że masz wbite LPG, korek na zewnątrz widać. A oni wiedzą wszystko, nawet kiedy przekroczyłeś granicę. Pomijam już kontrolę z Douane, bo tam to Cię sprawdzą na wylot.
 
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pią Lis 11, 2016 10:39 am   

Każdy sam musi przeanalizować co i jak - gdzie mieszka, wieś czy miasto, gdzie jeździ itd.
Ja osobiście nigdy nie miałem problemów - ani jednej kontroli policji, czy służb podatkowych\celnych przez 4 lata posiadania meldunku i robienia ok. 20 000 km rocznie po NL.

Wszystkie dane biorą (ty podajesz) z dowodu rejestracyjnego. Przy kontroli pewnie wyjdzie na jaw, że opłacasz PB, a nie LPG.
Ale z drugiej strony możesz nigdy nie mieć kontroli i nie płacić podatku bądź płacić częściowy i zwalić na swoją niewiedzę.
Decyzja jest twoja - albo płacisz cały, za PB lub wcale. Jeżeli masz dobre auto i żal je wywozić do PL to lepiej opłacić i mieć spokój.
Sam mam LPG, ale podatek za takie auto jest horrendalny w NL, a w BE ok. 450, Niemczech 110.
Tak więc podziękowałem Belastingdienst i olałem go.
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Pią Lis 11, 2016 10:40 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Pią Lis 11, 2016 10:58 am   

Czy wieś czy miasto prawo obowiązuje wszędzie. Inną kwestią jest czy je ktoś przestrzega. I nie można zwalić na niewiedzę, skoro teraz się oficjalnie pyta jak mam nie płacić albo oszukać? Wie doskonale, że nie płacenie albo częściowe płacenie to zwykłe oszustwo.
 
 
 
adriano922
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Lis 2016
Posty: 3
Wysłany: Pią Lis 11, 2016 5:20 pm   

Ok dzieki wielkie, wybiore jedna spośród 2 opcji, tj zaplace tylko za benzyne albo nie zgloszę wogóle auta do belastiegdienst, ale raczej oplace podatek tylko za benzyne, zawsze to mniejsze ryzyko i mniejsze koszty w razie gdyby się doczepili.
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Pią Lis 11, 2016 7:08 pm   

adriano922 napisał/a:
Ok dzieki wielkie, wybiore jedna spośród 2 opcji, tj zaplace tylko za benzyne albo nie zgloszę wogóle auta do belastiegdienst, ale raczej oplace podatek tylko za benzyne, zawsze to mniejsze ryzyko i mniejsze koszty w razie gdyby się doczepili.


Mniejsze lub nie, zależy jak przy ew. kontroli będą na to patrzyli. Mogą naliczyc Ci wtedy niezapłacony podatek za lpg i 100% kary....
Powodzenia w każdym razie zycze :035:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group